Het Nederlandse leger gaat vijftien hackers trainen om ze computernetwerken te laten aanvallen. Ze krijgen een opleiding bij het beveiligingsbedrijf Fox-IT. Ze moeten deel gaan uitmaken van een 'cybermacht' van 200 militairen.
Het leger traint de hackers niet alleen om netwerken te beveiligen, maar ook om zelf computers aan te vallen. Dat heeft de commandant der strijdkrachten, Tom Middendorp, op een symposium gezegd tegenover De Volkskrant. Hans Folmer, de commandant van de 'taskforce cyber', zegt tegenover de krant dat de hackers 'vijanden het gebruik van hun middelen moeten ontzeggen'. "Dus beschiet je een tank, bombardeer je een commandopost en probeer je hun computers uit te schakelen."
De hackers, die vanuit het leger zelf komen en die het leger vond via een interne competitie, zitten bij de MIVD wanneer er geen missies zijn. De MIVD, de Nederlandse militaire inlichtingendienst, heeft het recht om zelf bij geautomatiseerde computernetwerken in te breken.
Anderhalf jaar geleden zei het Ministerie van Defensie al dat het mogelijk zou moeten zijn om zelf aanvallen te kunnen uitvoeren. Nederland is een van de weinige landen die er openlijk voor uitkomen dat ze zelf hackaanvallen willen uitvoeren, al ligt het voor de hand dat veel andere landen het stiekem doen.