Het controlebericht dat op 4 november via NL-Alert is verstuurd, is volgens de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid door 3,9 miljoen Nederlanders ontvangen. Toch hadden de mobiele providers nog te kampen met een aantal problemen.
De landelijke proef met NL-Alert op 4 november was de tweede nadat het waarschuwingssysteem eind 2012 in gebruik werd genomen. De Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid, die verantwoordelijk is voor het systeem, stelt dat tijdens de eerste proef in februari 1,4 miljoen mensen met een mobieltje een testbericht ontvingen. Tijdens de proef van vorige maand zou dit aantal ruimschoots zijn verdubbeld tot 3,9 miljoen.
Het hogere bereik zou mede zijn bereikt doordat inmiddels alle providers NL-Alert-berichten versturen via zowel 2g als 3g. Ook zijn meer toestellen compatibel met het systeem, waaronder inmiddels de iPhone 4s en 5, en veel nieuwe toestellen zijn al ingesteld voor het ontvangen van de waarschuwingsberichten. Verder hebben meer burgers handmatig de benodigde instellingen in hun mobieltje doorgevoerd.
Ondanks het grotere bereik zijn er nog wel lokale problemen gevonden met het versturen van NL-Alerts. Zo heeft volgens de Nationaal Coördinator een kleine groep in november het testbericht niet ontvangen ondanks correcte instellingen. Ook zouden sommigen het bericht meermaals hebben ontvangen of te laat. Soortgelijke klachten kwamen ook al op 4 november naar voren. De NCTV zegt samen met de providers en de fabrikanten van mobiele telefoons de problemen te bekijken. Het volgende testbericht is voor 2 juni 2014 ingepland.