Een dag nadat Microsoft Motorola aanklaagde omdat het te veel geld zou vragen om technologie voor de Xbox 360 te mogen gebruiken, slaat Motorola terug met claims dat het bedrijf uit Redmond inbreuk op patenten maakt.
Microsoft schendt volgens Motorola zestien patenten met pc- en serversoftware, Windows Mobile-software en de Xbox. Een precieze omschrijving geeft het Amerikaanse bedrijf niet, maar het zou wat pc- en serversoftware betreft onder andere gaan om technologie voor het Windows-besturingssysteem, videocodering, e-mail en instant messaging, terwijl op mobiel gebied de Marketplace en Bing Maps inbreuk zouden maken. Microsoft zou met de Xbox patenten voor wifi, videocodering en 'grafische wachtwoorden' schenden.
Motorola zou Microsoft hebben gevraagd te stoppen met het gebruiken van zijn gepatenteerde technologie en om een passende vergoeding voor het gebruik hebben gevraagd. Microsoft zou het niet eens zijn met de claims, waarop Motorola de gang naar de rechter heeft gemaakt.
De patentstrijd volgt op een claim van Microsoft dat het veel meer moet betalen voor het gebruik van bepaalde Motorola-technologie voor de Xbox 360 dan andere licentienemers. Microsoft probeert nu via de rechter een lager licentietarief af te dwingen. In oktober klaagde Microsoft Motorola al aan wegens inbreuk op Microsoft-patenten die Motorola in zijn Android-telefoons zou gebruiken.