De twee grootste breedbandinternetproviders komen uit China. China Telecom en China Unicom voorzien samen meer dan 95 miljoen mensen van een breedbandinternetverbinding. Dat is circa twintig procent van het totaal wereldwijd.
China Telecom is de isp met de meeste abonnees, 55 miljoen; China Unicom heeft meer dan 40 miljoen klanten. De derde provider in 's werelds ranglijst van grootste breedbandinternetproviders, NTT uit Japan, volgt met 17 miljoen abonnees op gepaste afstand. Dit blijkt uit onderzoek van TeleGeography.
Een toekomstige inhaalslag van de nummers drie en lager valt niet te verwachten volgens Tania Harvey van het onderzoeksbureau: "Het gat tussen de twee grootste providers en de rest van de providers in de wereld zal snel groter worden. Met uitzondering van de twee Chinese providers, bevindt de rest van de top tien zich in een volwassen markt. Door de erg hoge breedbandpenetratie daar, zit er weinig rek in."
Beide Chinese bedrijven hebben in het afgelopen jaar 9 miljoen nieuwe klanten verwelkomd. Dat is meer dan het hele breedbandklantenbestand van het Amerikaanse Verizon. Nieuw in de top-10 is de Zuid-Koreaanse internetprovider KT. Het Koreaanse bedrijf stootte Telecom Italia naar de elfde plaats. Gezamenlijk voorzien de tien bedrijven 191 van de 492 miljoen breedbandgebruikers wereldwijd. De totale aanwas van klanten in de afgelopen twaalf maanden was 23,3 miljoen.