Een aantal hackers claimt de Zune HD volledig te hebben gekraakt. Alle restricties die de XNA-runtime oplegt, zouden hierdoor zijn te omzeilen. Daarnaast is er ook een software development kit voor Microsofts mediaspeler uitgebracht.
Door middel van een exploit die via de Device Center-software op de Zune HD is te plaatsen, kan de mediaspeler worden gekraakt, zo claimen de hackers. Hierdoor wordt het mogelijk om alle hardware via een aangepaste XNA-runtime aan te spreken, waaronder 3d-versnelling en internettoegang via wifi. In de normale firmware was directe toegang tot deze onderdelen van de hardware nog geblokkeerd. De exploit zou ook werken op oudere Zune-modellen.
De hackers hebben ook de OpenZDK, een ontwikkelomgeving voor Zune-software, uitgebracht. Hierdoor moet het eenvoudiger worden om homebrew voor Microsofts mediaspelers te schrijven. De OpenZDK bevat onder andere een 3d-demo, die een indruk moet geven tot waartoe de gpu-kern in de Tegra-soc in staat is. De hackers verwachten op korte termijn onder andere emulators, 3d-games en ports van oudere games op de Zune HD. Daarnaast wordt er gewerkt aan een alternatieve app store, zoals Cydia dat is voor gekraakte iPhones.