Microsoft bevestigt introductiedatum Zune HD

Microsoft heeft aan alle speculaties over de introductiedatum en -prijs van de Zune HD een einde gemaakt door deze officieel bekend te maken. De Zune HD is vanaf 15 september leverbaar en kost, afhankelijk van de grootte, 220 of 290 dollar.

Zowel de achtste als de vijftiende september werden genoemd als mogelijke introductiedatum. Het is uiteindelijk de laatste geworden, zo blijkt uit een officieel persbericht van Microsoft. De Zune HD kan nu al gereserveerd worden op de Zune HD-website of via de retailketens Amazon.com, Best Buy en Walmart. Alleen de zwarte variant van de 16GB-versie en de platinakleurige 32GB-variant kunnen voorbesteld worden.

De 16GB-Zune HD kost 219,99 dollar, terwijl de 32GB-variant 289,99 dollar kost. De mediaspeler met het 3,3"-oled-touchscreen is vanaf 15 september leverbaar in vijf kleuren en kopers kunnen hun mediaspeler laten voorzien van een van tien artistieke lasergravures.

De Zune HD is uitgerust met een ontvanger voor de Amerikaanse HD Radio-standaard, kan via een hdmi-dock 720p-video naar een hdtv sturen, en beschikt over een internetbrowser en wifi. Een Nvidia Tegra-chip zorgt voor voldoende multimediamogelijkheden. De Europese introductiedatum en -prijs zijn nog niet bekend.

Microsoft Zune HD

Door Pieter Molenaar

13-08-2009 • 17:17

64

Reacties (64)

64
63
46
1
0
0
Wijzig sortering
Anoniem: 256386 13 augustus 2009 23:01
De Zune HD wordt namelijk alleen gelanceerd in Amerika. Microsoft laat weten op dit moment geen plannen te hebben om het toestel ook in Europa te lanceren.

http://www.zdnet.nl/news/106389/zune-hd-niet-naar-europa/
toch een mooi apparaat.
wel veel geld...
eigenlijk jammer dat er geen telefoon inzit.
dan had ik hem gehaald (en was ik bereid het dubbele te betalen)

ik denk dat velen nu niet meer een losse mp3 speler willen
maar het geintegreerd met hun mobiel willen zien,

(zie bijv ipod/iphone verkoop cijfers)
Helemaal mee eens. Ik ga zeker voor een iphone als mn abbo afloopt. Maar mocht MS met een zune phone komen die hier op lijkt met dezelfde specs en apps installeert zonder de rest van windows mobile (wat ik nu heb, de horror) dan zou ik hem zo halen. Prachtig alu uiterlijk, ze hebben hier echt iets in handen.
..en apps installeert zonder de rest van windows mobile
wat wil je? een telefoon zonder OS maar wel met applicaties ?

mwah, dat lijkt me toch verdomd lastig worden.... net zoiets als pizza eten maar dan zonder pizzabodem.


egrenss vind ik dat ook een beetje de vraag... is het besturingssysteem gebaseerd op windows Mobile 6.5 en wordt dit dan ook gelijk gereleased (die zou ook september als releasedatum hebben en een 'zune-achtige interface' was daarvaan ook een herkenbaar punt ind e laatste builds).

Mocht het niet zo zijn dat de Zune ook WM6.5 draait lijkt het me een faliekante fout... die doet vermoeden dat eventuele applicaties hiervoor ontwikkeld zeker niet van de grond gaan komen (als aanbieders dan én aparte apps voor WM6.5 én de Zune zouden moeten maken)
Anoniem: 224065 @RM-rf13 augustus 2009 20:59
de zune firmware draait niet op windows mobile maar op (eerder al genoemd) een speciale versie van windows CE. wikipedia:
Zune's operating system is based on Windows CE kernel for ARM architecture and uses a distribution like the Portable Media Center found on the Gigabeat S.
klopt, dat is idd tot nu toe altijd gemeld en was ook bij de vorige Zune naar ik meen zo.

Maar het is mij wel wat vreemd dat schijnbaar september 2009 óók gemeld is als de introductiedatum van ME6.5 en deze juist heel welbewust Zune-effecten en toepassingen geincorporeerd heeft...
Sowieso als product niet ontkomt aan een direkte vergelijking met wat PDA's of mobiele telefoons voor mogelijkheden krijgen en daarbij dichter tegenaan ligt dan laptops/netbooks: Of MS het wil of niet, als ze de Zune een belangrijke rol toedichten (wat voor mij best begrijpelijk zou zijn, omdat het ook een leuk en goed product is imho) zou het ook juist een vlaggeschip voor WM6.5 of anders zeker WM7 moeten worden.... Doet men bij MS dat niet, werkt het ook juist een beetje als een motie van wantrouwen tegen hun eigen mobiele OS

Een zeer onhandig gebruik van de marketingmogelijkheden (en verwarrend voor consumenten) om juist dàt dan niet te combineren... alhoewel dat wel een beetje typisch is voor de positie van MS die een stuk lastiger is omdat ze ook een breder spectrum bedienen (normaal hun WM-OS bv ook aan derden leveren in licentie, maar met de Zune opeens én OS leveren maar ook qua hardware dit zelf samenstellen en dus een dirkte concurrent worden van andere fabrikanten)
zonder de rest van windows mobile
Zune draait op windows CE
Windows Mobile is een Windows CE variant.

Zelfde motor dus.
Hangt dus gewoon van het schilletje af en WM 6.5 bevat al allerlei elementen van de zune schil.

[Reactie gewijzigd door Anoniem: 80466 op 24 juli 2024 07:01]

Ik vind het eigenlijk best goedkoop voor wat ie kan. Tegra chip, 720p output en veel goedkoper dan "die andere mediaspeler" ;)

Ben benieuwd of we nu ook een introductie in EU gaan krijgen of deze weer US only wordt.

[Reactie gewijzigd door boe2 op 24 juli 2024 07:01]

"kan via een hdmi-dock 720p-video naar een hdtv sturen"

de dock zal waarschijnlijk extra betalen zijn
de gadgets van "die andere fabrikant" zijn ook niet gratis ;)
Toch krijg je dan een heel ander apparaat denk ik. De interface enz. moet er wel op aangepast worden.
Als het een telefoon word moet hij ook kunnen SMS-en, als hij kan SMS-en moet hij ook kunnen MMS-en etc. etc.

[Reactie gewijzigd door My-life op 24 juli 2024 07:01]

Hoezo een andere apparaat en interface? Er zal zeker hardwarematig een hoop aangepast moeten worden, maar dat zou kunnen door het formaat ietsje forser te maken oid. De interface lijkt mij met de hedendaagse technieken het kleinste probleem wat je tegen kan komen, de interface is niet meer dan een grafisch gebeuren tegenwoordig, een app om de bel/sms/mms functies toe te voegen.

Iig vind ik de Zune ontzettend strak, qua design vind ik het persoonlijk veel mooier dan een iPod touch. Qua specs is de Zune ook zeker zijn geld dubbel en dwars waard, vind maar eens een speler met vergelijkbare specs in die prijsklasse, daar kan de touch absoluut niet aan tippen en die is volgens mij ook nog wat prijziger. Als mediaspeler zal ik het ding alleen niet kopen, ik heb al een goede speler. Maar mochten hands-on reviews positief zijn en MS mocht toch nog besluiten er een telefoon van te maken... dan ga ik em zeker halen.

[Reactie gewijzigd door MicGlou op 24 juli 2024 07:01]

Je hebt denk ik gelijk voor mensen met weinig eisen en/of een smalle beurs, maar ik ben toch erg blij met mijn aparte Cowon S9 voor audio/video, gewoon omdat de kwaliteit ervan niet bestaat in combinatie met een telefoon.
Cowon's zijn sowieso een klasse apart qua geluid/batterij(ruim 50 uur op muziek!)

*kijkt liefdevol naar zijn D2 O+ *

Verder is de ZuneHD natuurlijk wel een goeie concurrent voor dat speeltje van dat andere merk.

[Reactie gewijzigd door cpt.skydiver op 24 juli 2024 07:01]

Elke keer als ik de Zune hoor of lees denk ik aan http://www.collegehumor.com/video:1904330. Maar jah lijkt mij ook wel gaaf als het naar Europe komt en idd als een mobiel. Hij moet wel met die reclame komen van mn link

[Reactie gewijzigd door Simyager op 24 juli 2024 07:01]

Kwa prijs is dit zeker heel strak vergeleken met de ipod touch je krijgt dubbel ruimte voor bijna dezelfde prijs. Neem daar dan nog OLed en Tegra erbij en je hebt een grote winnaar.720p en hardwarematige flash ondersteuning klinken wel goed. De ipod touch ligt dan alleen voor op het gebied van de appstore. Natuurlijk zal apple niet stil blijven staan en is wrrs de volgende generatie touch in de maak.
De Zunestore, Zune-SDK en het bedrijf Microsoft zij zeker niet dusdanig af te schrijven om te zeggen dat ze onder doen voor iTunes/Appstore, mogelijk zelfs beter als in: géén bloatware, en géén restricties aan software/apparaten. Zeker als ze deze prijsstelling vertalen naar euro's (misschien iets minder, á €199 voor de 16GB), en de beschikbaarheid goed maken, kan het wel eens gedaan zijn met het Apple oligo/monopolie (of IIG dominantie, hoewel de leek een mp3 speler al snel iPod noemt). En als er meer mensen die dingen kopen, gaat het kip/ei verhaal al snel in een stroomversnelling komen, waardoor de markt verschuiven zal.

Als ze nou ook nog eens net zo gemakkelijk en flexibel zijn in het syncen (kan zelfs via USMD) als de 'normale' Zune's, dan is het al helemaal top.
Anoniem: 95032 @Umbrah14 augustus 2009 12:37
Probleem voor Microsoft is dat het gewoon te laat is voor nog een mp3 speler. Enkel de fanboy wil nog zo'n apparaat en de fanboy gaat niet nog een Zune hype kunnen veroorzaken vermits jan modaal zal zeggen "een mp3 speler? man jij bent niet mee, er zit geen telefoon in". Waarna jan modaal vrolijk verder wandelt want hij is al meer tech dan die geek van daarnet ;-)

De Zune HD ziet er gelikt uit maar wat moet je er mee, zoveelste apparaatje dat je moet meenemen, beetje mp3 speler heeft tegenwoordig een telefoon, gps en camera aan boord.
Het grootste probleem voor MS is vooral dat ze misschien wel een aps store hebben, maar voorals nog heb ik nog niet veel bedrijven gehoord die er ook wat mee hebben gedaan.
Tevens moet je de markt voor randapparatuur niet vergeten.
met een iPod kan ik aansluiten in de auto, stereo, enz.
Daar is gewoon een goed netwerk voor.
Ik geloof niet dat er veel fabriekanten zijn die de auto's gaan aanpassen zodat er naast de ipod ook een Zune bediening wordt ingebouwd.
Behalve misschien bij fiat met de MS navi.
Hou er wel rekening mee dat Apple 1x per jaar zijn iPod touch lijn update en meestal tussendoor de prijs niet verlaagd. Je kan er van uit gaan dat er voor de feestdagen een nieuwe versie van de iPod touch is die nieuwe functies heeft en waarschijnlijk ook mee opslagruimte tegen een lagere prijs.
En die update valt meestal in september. Het kan dus goed zijn dat apple eenzelfde specs en prijs aanbiedt (+ een 64GB model) nog voor de Zunde HD beschikbaar is.
Apple zal nu in ieder geval wel gedwongen zijn om qua prijs niet ver er vanaf te gaan zitten. De Zune HD wordt nu featurerijker dan een huidige iPod touch en goedkoper.

Goed om straks de prijs van een nieuwe iPod te beteugelen en meer keus te bieden voor de gebruiker.
En misschien brandt de Zune voor de verandering wel niet je autostoelen weg ?

[Reactie gewijzigd door Anoniem: 80466 op 24 juli 2024 07:01]

Apple wordt helemaal niet gedwongen, net zoals Microsoft niet gedwongen wordt om hun besturingssysteem voor een schappelijke prijs in de schappen te leggen.

Leuk voor de tweakers zo'n Zune HD, en ik moet zeggen dat het er gelikt uitziet, maar de massa zal niet van zijn bestaan afweten.
Euhm wist je dat er een amerikaanse markt bestaat waar de Zune en ipod wel een strijd uitvechten? Als de Zune hd nu komt zal Apple inderdaad moeten reageren om die markt stabiel te houden.
In Europe kan Apple tot nu toe nog hun gang gaan waar consumenten ofwel goedkope brol of een dure Apple kopen maar geen weet hebben van de alternatieven voor een lagere prijs met een betere kwaliteit. Die kleine merken hebben namelijk geen gigantische reclamecampagnes wat je ook aan hun prijs ziet.
tja in die US markt heeft de Zune tot nu toe (2-3 jaar) nauwelijks enig marktaandeel kunnen veroveren dus of dat met deze heel anders zal gaan worden. Ik betwijfel het.
Anoniem: 80466 @oxo13 augustus 2009 21:13
Dit is wel potentieel de eerste Zune die qua features kan concurreren met de de iPod.
Qua geluid waren ze altijd al beter dan de iPods

En, waarschijnlijk het belangrijkste, deze ziet er ook qua design heel behoorlijk uit.
Apple zal nu in ieder geval wel gedwongen zijn om qua prijs niet ver er vanaf te gaan zitten.
Ik heb op diverse sites al het volgende lijstje zien staan:

iPod Touch prijzen

16GB $199
32GB $299
64GB $399 (nieuw model)

Het lijkt er dus op dat Microsoft al rekening heeft gehouden met een prijsverlaging van de iPod Touch.
En misschien brandt de Zune voor de verandering wel niet je autostoelen weg ?
De Zune-HD gebruikt ook Li-Ion accu's dus ik vrees dat Microsoft dat niet kan garanderen ;)

[Reactie gewijzigd door Carbon op 24 juli 2024 07:01]

Denk dat het feit dat dit ding wel een metalen achterkant heeft al een hoop van dat soort narigheid voorkomt.
De iPod Touch heeft een metalen achterkant!

[Reactie gewijzigd door Carbon op 24 juli 2024 07:01]

Anoniem: 40546 @Carbon13 augustus 2009 23:33
Nee, nee, nee. Je snapt het niet.. Om een irrationele afkeur voor elk gegeven product bij te staan moet je vooral niet laten blijken dat je kennis over de nodige specificaties hebt.

Hoewel dit gedrag juist de kern van de irrationaliteit is, mag je als hater/tweakert dit nooit laten merken..

Example :

- De multitouch interface van de zune is een totale rip-off.

of

- Als ze weer play4sure gaan ondersteunen is het een nog grotere farce dan de eerste.

Zo dus..
( Wel ben ik benieuwd hoe MS deze gaat verzieken ).
Wat is het fantastische voordeel van oled dan?
Wat is het fantastische voordeel van oled dan?
Het voornaamste verschil is contrast: een zwart LCD pixel wordt gemaakt door het backlight af te schermen. Dat lukt nooit perfect, waardoor er altijd nog een klein beetje licht doorfiltert.
Een zwart OLED pixel is een pixel dat volledig uitgeschakeld is. Vergelijk het met een LCD en een plasma TV.

Leg een iPhone en een OLED scherm naast elkaar en het verschil is indrukwekkend (maar niet voldoende om niet voor de iPhone te kiezen. ;) )

(En ja, power is ongeveer de helft minder. En kijkhoek etc.)

[Reactie gewijzigd door newinca op 24 juli 2024 07:01]

Hebben ze de degradatieproblemen van OLED dan al opgelost?
Anoniem: 306698 @Supremo13 augustus 2009 21:09
Degradatieproblemen spelen minder bij een consumententoestel dat een begrote levensduur heeft van enkele jaren dan bij een beeldscherm dat meerdere jaren in een bedrijfsomgeving moet meegaan. Ze 'hoeven' het dus niet op te lossen.

Of een OLED minder verbruikt, hangt ervan af. Een LCD verbruikt ongeacht de output evenveel, een OLED gebruikt voor een zwart scherm amper stroom maar voor een wit veel meer dan een LCD. Als je dus vooral met donkere menu's en veel zwarte achtergrond e.d. werkt, is het wel degelijk zuiniger. Voor alledaagsgebruik en witte webpagina's bv. is het heel wat minder vanzelfsprekend.
Dun en zuinig.
Voor een mobile apparaat nuttige zaken dus
En mooiere kleuren én betere (uitstekende) kijkhoek én vrijwel geen ghosting tov LCD's.

[Reactie gewijzigd door cpt.skydiver op 24 juli 2024 07:01]

Weet je meteen wanneer je video bekijkt op zo'n scherm. M'n Cowon S9 had ik ook niet meteen een zichtbaar voordeel. Maar na enkele dagen de menu's te doorlopen ook eens video mee beginnen kijken, het verschil is duidelijk merkbaar.
Ik kan niet wachten tot er grote oled tv's komen voor leuke prijzen :)
Hadden ze er nu maar een 3G chippie en een dailer app in gebakken, dan hadden ze in een klap ook de iPhone weggevaagd, mits verkocht voor onder de $400
Denk je dat? Volgens mij zijn er telefoons zat die qua specificaties de iPod ver voorbij gaan en er ook nog eens goed uitzien. Maar het is het totaalplaatje wat belangrijk is voor de consument. En aangezien vrijwel iedereen ervaring heeft kunnen opdoen met Windows Mobile denk ik dat veel mensen vrij terughoudend zullen reageren op een nieuwe telefoon van Microsoft.
Waarom nou weer geen EU introductie datum ?
Echt bij elke productintroductie lijkt MS te falen in de presentatie voor de EU markt.
Omdat ze geen cent verdienen aan de Zune avonturen tot nu toe en ze er voornamelijk aan begonnen zijn omdat Apple zo succesvol is ?
In Europa is Apple een kleine speler op de computermarkt. In de VS is dat anders dus daar was de "concurentiedrang" waarschijnlijk wat groter.
Nou dan is MS toch niet goed bezig want het laat Apple wel rustig Europa inpakken. In september brengt Apple nog voor de introductiedatum van de Zune HD weer een nieuwe iPod uit en die zal dan ook wel weer tegelijkertijd in Europa worden gelanceerd. Ik vraag me af of zo'n Zune HD in Europa nog een succes kan worden? Tegen dat het model hier uit is zijn er alweer 2 iPods gepasseerd en beseft de europese consument ook wel dat het een achterhaald model in huis zou halen.
Europa krijgt zeker Zune HD, maar het zal wel even duren, omdat Zune HD niet tegelijk met Amerikaanse versie geproduceerd wordt.
Ik denk dat we kunnen we stellen dat Microsoft geen vriendjes meer wil zijn met de EU aangezien mevrouw Kroes daar een inwoner van is.
Ja het zal daar iets mee te maken hebben. Ze laten een van werelds grootste markten links liggen gewoon om 1 persoon of een commisie van personen te pesten :+ Dat EU bashen wat je op tweakers vaak ziet begint met momenten echt belachelijke proporties aan te nemen.
Echt bij elke productintroductie lijkt MS te falen in de presentatie voor de EU markt.
De naam Microsoft heeft een negatieve weerklank bij consumenten als merknaam in Europa heb ik ooit eens gelezen. Misschien is de vraag voor een Microsoft Media apparaat niet van die aard dat het de moeite is om zich op deze markt te begeven.

Moest er effectief veel vraag zijn dan zou men die toestellen ook hier introduceren puur uit economische motieven. Ik heb zo dat (raar) idee dat als bedrijven ergens winst kunnen maken, ze dat ook effectief zullen doen.

[Reactie gewijzigd door simplicidad op 24 juli 2024 07:01]

Misschien is de vraag voor een Microsoft Media apparaat niet van die aard dat het de moeite is om zich op deze markt te begeven.
Er was toch al eerder aangekondigd dat de zune deze herfst naar Europa zou komen.
Probleem lijkt echer dat MS niet in staat lijkt om de Europese onderdelen van het bedrijf gezamelijk een europese introdcutie te laten fabriceren en aan te kondigen.

Ze zouden nog niet eens tegelijk met de US versie hoeven te releasen maar weet in ieder geval wel je product aan te kondigen en mee te profiteren van de persaandacht die MS nu genereert.

[Reactie gewijzigd door Anoniem: 80466 op 24 juli 2024 07:01]

Is er al informatie over dat HD dock en hoeveel het gaat kosten ?
Oogt inderdaad héél mooi voor een scherpe prijs...
Wifi vind ik wel handig voor als je onderweg iets moet opzoeken...

Mooi toestel :)
Anoniem: 256386 13 augustus 2009 19:12
ben vooral benieuwd naar de Tegra
Nieuwe tegra al op komst

http://www.brightsideofne...ster-than-tegra-650!.aspx
Ziet er heel strak uit, nu nog hopen dat ie ook zo strak werkt :P
Qua titel dacht ik aan een Zune met hardeschijf, dus een echte concurrent voor de iPod (de enige MP3-speler waar mijn verzameling op kwijt kan)... Nu blijft de iPod de enige met een hardeschijf... Jammer voor mij...
Anoniem: 179377 14 augustus 2009 10:07
Wat een shit-ontwerp; de naam alleen al!! Sinds de introductie van de iPhone probeert iedere fabrikant van mobiele telefoons het concept van Apple te benaderen!! hahahaha....

SCHOENMAKER BLIJF BIJ JE LEEST!!
Is Apple niet begonnen met computers maken? Dus over welke 'leest' heb jij het?

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.