Samsung heeft een teaserpagina voor de YP-M1 online gezet, waarop te zien is dat de nieuwe mediaspeler voorzien is van een Nvidia-chipset. Dit betreft waarschijnlijk een Tegra-variant, zoals die ook in de nieuwe Zune HD is terug te vinden.
De YP-M1 uit Samsungs Yepp-mediaspelerserie beschikt volgens de teaserpagina over een 3,3"-amoled-scherm en een Nvidia-chipset. De speler kan divx-filmpjes afspelen en beschikt over dmb-ondersteuning voor mobiele tv-ontvangst. Ondersteuning voor het in Nederland gebruikte dvb-h ontbreekt echter.
De mediaspeler is voorzien van de Touchwiz-interface. De YP-M1 wordt op de promotiepagina geflankeerd door de YP-R1, een mediaspeler waarmee Samsung zich op een voornamelijk vrouwelijk publiek richt. Deze mediaspeler heeft een 2,7"-lcd en is eveneens voorzien van de Touchwiz-interface.
Het bestaan van de YP-M1 lekte half juli uit, toen een bezoeker van Anythingbutipod een Bluetooth-certificatierapport van het toestel ontdekte. Daaruit bleek overigens ook dat de nieuwe mediaspeler bluetooth 2.0 en a2dp ondersteunt.
Het is nog niet bekend of de YP-M1 of zijn zusje ook in Nederland op de markt komen, en evenmin is bekend wat de adviesprijs van het apparaat wordt.