Telefoonfabrikant HTC zou plannen hebben om Palm over te nemen. Door een eventuele overname zou HTC de beschikking krijgen over het door Palm ontwikkelde WebOS. Ook Palms patenten zouden HTC goed van pas komen.
Volgens analisten zou HTC geïnteresseerd zijn in Palm omdat het bedrijf door een overname zijn eigen mobiele besturingssysteem in handen krijgt: Palm ontwikkelde met WebOS zijn eigen smartphone-besturingssysteem, maar heeft last van tegenvallende bedrijfsresultaten. Naast een eigen mobiel OS zou HTC met Palm een sterk merk voor de Verenigde Staten in handen krijgen, wat goed zou kunnen zijn voor de telefoonverkopen.
Een van de meest voor de hand liggende redenen voor HTC om Palm te willen kopen, zijn de patenten van de voormalig marktleider. Palm bezit veel patenten en die zou HTC kunnen gebruiken in de juridische strijd die zal volgen op de aanklacht van Apple tegen de Taiwanese fabrikant. HTC zou meer kans hebben op een cross-licensing-deal met Apple, waarbij de fabrikanten afspreken dat ze van elkaars patenten gebruik mogen maken.
Naast HTC zou ook computerfabrikant Lenovo interesse hebben voor Palm. Het bedrijf zou zelf smartphones willen maken en zou daarbij Palm kunnen gebruiken als smartphonemaker. Geen van beide bedrijven heeft vooralsnog bevestigd dat het Palm over wil nemen.
Palm heeft sinds het WebOS ontwikkeld heeft nog maar twee toestellen met het besturingssysteem uitgebracht: de Pre en de Pixi, die beide ook in een Plus-versie op de markt gebracht zijn. Beide toestellen zijn alleen in de Verenigde Staten en delen van Europa te verkrijgen. Palm zou plannen hebben om de Pre in Nederland uit te brengen, maar de release is uitgesteld.
HTC maakt voornamelijk gebruik van Windows Mobile en Android voor zijn smartphones. De telefoonfabrikant heeft zijn eigen interface genaamd Sense, en gebruikt deze om zich te onderscheiden van andere toestellen met de besturingssystemen van Microsoft en Google.