Tele2 heeft van de Consumentenautoriteit een boete van 70.000 euro gekregen omdat het zijn carrierklanten op een oneigenlijke manier vastelijnabonnementen heeft proberen te verkopen. Tele2 betwist de boete.
Volgens de Consumentenautoriteit heeft Tele2 in 2007 en 2008 een grootschalige telefonische campagne gevoerd om vastelijns-abonnementen te verkopen aan zijn carrierklanten, die hun lijn van een ander bedrijf huurden maar hun telefoniediensten van Tele2 afnamen. De regels voor telefonische verkoop zouden daarbij zijn geschonden: zo werd de abonnees van Tele2's Carrier Preselect-dienst niet verteld dat het gesprek als doel had om een vastelijnabonnement te verkopen. Daarnaast werden de Tele2-klanten soms niet of te laat geïnformeerd over de abonnementskosten, de betalingswijze en de bedenktijd. In bevestigingsbrieven die Tele2 naderhand verstuurde werd ook nog eens een onjuiste bedenktijd vermeld. Daarom is het bedrijf een boete van 70.000 euro opgelegd.
Tele2 heeft laten weten dat het bezwaar tegen de boete aantekent. Het bedrijf weerlegt de klachten van de Consumentenautoriteit niet, maar zegt dat de bewuste actie de klanten geen schade heeft toegebracht. Het wordt de telecomwaakhond echter kwalijk genomen dat Tele2 bijna een jaar moest wachten op inzage in de aanklacht: dat zou bewijzen dat de Consumentenautoriteit de vermeende schade wel vond meevallen. Tele2's Günther Vogelpoel wijst op de meer dan een miljoen 'tevreden klanten' die het bedrijf in Nederland heeft, en meent dat dat bewijst dat zijn bedrijf consumenten correct behandelt. Volgens Vogelpoel is de Consumentenautoriteit dan ook niet bezig met consumentenbescherming maar met 'juridische haarkloverij'.