Adobe heeft de samenwerking met Apple gezocht om de technische problemen rond de implementatie van Flash op de iPhone vlot te trekken, zo verklaarde Shantanu Narayen, ceo van Adobe op de World Economic Forum in Davos.
"Het is een technisch moeilijke uitdaging en dat is een deel van de reden dat Apple en Adobe samenwerken", aldus Narayen tegenover Bloomberg. Wat de technische moeilijkheid precies is, wilde de topman niet vertellen. Al in juni 2008 verklaarde Narayen dat Flash voor de iPhone al in een simulatieomgeving op een pc draaide, maar dat omzetting naar het apparaat voor problemen zorgde.
Hoewel de Flash-player geïnstalleerd staat op 98 procent van de pc's in de wereld en op meer dan 800 miljoen mobieltjes, ontbreekt Flash-ondersteuning nog steeds op de iPhone. Mogelijk heeft een deel van de vertraging te maken met de weerstand van Steve Jobs tegen het gebruik van Flash op de iPhone. Zo heeft Jobs in maart 2008 op een aandeelhoudersvergadering gezegd dat Flash op de iPhone te traag is, terwijl Flash Lite een te beperkt aantal features heeft. Het kopstuk van Apple zou liever zien dat Adobe een derde Flash-product ontwikkelt dat het midden houdt tussen Flash en Flash Lite.