Sony heeft een prototype van een nieuwe cmos-beeldsensor ontwikkeld die lichtgevoeliger is en minder ruis produceert. Bij de nieuwe sensor is de lichtgevoelige laag vóór die met de metalen bedrading geplaatst.
Sony is er met een back-illuminated-structuur in geslaagd om ruis, dode pixels en het ongewild mengen van kleuren te verminderen. Volgens Sony is de cmos-beeldsensor, die een pixelgrootte van 1,75 micrometer heeft, door de nieuwe opbouw twee keer zo gevoelig als conventionele cmos-sensors met dezelfde pixelgrootte. Ook het ruisniveau van de nieuwe 5-megapixelsensor pakt lager uit. De sensor is bedoeld voor gebruik in digitale video- en compactcamera's, maar de technologie zou in de toekomst ook ingezet kunnen worden voor Sony's digitale spiegelreflexcamera's.
Bij de tot dusverre gebruikte cmos-technologie, die wel front-illuminated wordt genoemd, moet invallend licht na het passeren van de microlens en het kleurenfilter, eerst nog een laag met elektronica passeren voor het bij de fotodiode aankomt. Daarbij wordt echter een aanzienlijk deel van het licht weerkaatst. Bij de nieuwe back-illuminated-cmos-sensor van Sony zijn de twee lagen omgedraaid waardoor de fotodiodes dichter aan de oppervlakte liggen.
De technologie lijkt als twee druppels op die van Omnivision. Dat bedrijf heeft de back-illumination echter gebruikt om meer megapixels op hetzelfde oppervlak te plaatsen, waardoor de pixelgrootte van 1,75 micrometer naar 1,4 micrometer kon worden teruggebracht zonder de lichtgevoeligheid te verminderen. De 8-megapixelchip van Omnivision zal zijn weg voornamelijk naar mobieltjes weten te vinden.