Kodak heeft een nieuwe techniek ontwikkeld om de gevoeligheid van digitale-camerasensoren te verhogen. De nieuwe techniek kan de gevoeligheid van sensoren met een factor twee à vier verhogen.
De nieuwe methode van Kodak werkt op een vergelijkbare manier als het menselijke oog. Er zijn niet alleen sensoren die kleur waarnemen, maar ook sensoren die de helderheid registreren. Normaal hebben camerachips aparte sensoren voor rood, groen en blauw die in een soort schaakbordpatroon geplaatst zijn. Bij een acht megapixel sensor worden vier megapixels gebruikt voor het registreren van groen, twee megapixels voor rood en twee megapixels voor blauw.
Om een betere lichtgevoeligheid te bereiken gebruikt Kodak de helft van de pixels voor het registreren van de kleur en de andere helft van de pixels voor het registreren van de helderheid. Bij een acht megapixel sensor resulteert dit in vier miljoen pixels die gevoelig zijn voor alle kleuren, twee miljoen pixels die gevoelig zijn voor groen, een miljoen rode pixels en een miljoen blauwe pixels. Kodak is van plan om in het eerste kwartaal van 2008 de techniek te gebruiken in zijn camera’s. Daarnaast zal Kodak de techniek en daarop gebaseerde chips aanbieden aan andere bedrijven.
