Vista geflopt, Dual Cores verkopen minder, weinig DX10 gebruikers en een hoop commentaar waarbij ik me afvraag waar velen het vandaan halen.
Vista an sich is helemaal niet geflopt en DX10 word juist gebruikt door gamers maar niet bij de Valve games. CS:Source is gigantisch geflopt en CS 1.6 word amper nog gespeeld door de gamers en dat heeft diverse redenen en daarom zijn de cijvers van Valve helemaal niet representatief.
Met HL en CS 1.6 had Valve destijds het grootste aantal spelers. CS Source was slecht ontvangen omdat Valve het spel drastisch had veranderd. De mappen waren anders ingedeeld en het wapengebruik, met name de recoil uit 1.6 was er niet meer in terug te vinden. Valve lanceerde Source waarbij gamers maandenlang moesten wachten op de meest gespeelde war maps in clan verband en war community's zoals oa. Enemy Down.
Het continu lastig gevallen worden in Steam door hackers, waaronder met name door de mYgot hack groep en het 9 van de 10 keer offline zijn van de friends build in, heeft gamers massaal weggejaagd van Steam. Sinds HL2 was gelanceerd viel heel snel de CS community uit elkaar en zag je met bosjes tegelijk wel gerespecteerde mod community sites uit de lucht gaan, met maar 1 reden, men was Valve zat omdat ze al jarenlang systematisch niet wilde luisteren naar hun gamers omtrend patches, hacks en het gebruik van models.
Een andere reden is dat het spel aanbob vele malen groter is dan voorheen en dus is de marktspoeling dunner geworden. 3 console platformen en veelvoud van games die op de PC zijn verschenen. de WoW community bestaat met name uit voormalige CS spelers en oa CoD4 en UT2007 slokken veel op. De early adapter gebruikers van de DX10 kaarten, met name de high end modellen zijn daarbij te lang in de steek gelaten door slechte driver support en het lang uitblijven van Crysis waarvan het spel totaal niet aan de verwachtingen voldeed als opvolger van FarCry. En zeker van Crytek werd nu wel verwacht om met een degelijke SP engine te komen maar helaas was dit wederom niet het geval.
Gabe Newell, CEO van Valve begrijpt de ernst van cheats gewoonweg niet en dat was de grootste doodsteek voor zijn games maar ook voor zijn platform Steam. Zoalng de ernst niet word erkend enmen niet met degelijke software uit komt dan houd het verhaal snel op, immers, ik zelf game om te ontspannen, niet om te wachten totdat een gamedev eens een keertje luisterd.
Daarom valt dit hele item in het niet en kun je er feitelijk maar 1 ding mee doen, negeren, omdat Valve totaal niet betrouwbaar is als informatiebron. En voor CS en Source heb je geen zware machine nodig dus die paar mensen die hun games nog spelen zullen dat inderdaad doen op een oudere hardware .cfg. De rest van de gamers die wel al de nieuwere games spelen zullen dat doen op een DX10 gebaseerde machine en laat je die nu net niet meer vinden bij Valve
En om even de lachwekkendheid van Valve aan te tonen, 8 jaar geleden was er al een oplossing voor cheats door 3rd party developers zoals Cheating Death en Punkbuster maar Valve geloofde stellig in hun eigen anti cheat modules, omdat het immers goedkoper was :
nieuws: Valve wil jurdische stappen ondernemen tegen cheats