De Nederlandse gamesmarkt is in 2007 flink gegroeid. Niet alleen gingen er veel consoles over de toonbank, ook zijn er aanzienlijk meer consolegames verkocht. De markt voor pc-games bleef voor het eerst in jaren stabiel.
Over heel 2007 gaven Nederlandse consumenten 915 miljoen euro uit aan muziek, dvd's en games. Dit is 5 procent meer dan in 2006, zo blijkt uit donderdag gepubliceerde cijfers van de Nvpi. Volgens de branchevereniging van de entertainmentindustrie wordt er aanzienlijk meer geld besteed aan games en muziekdownloads.
In 2007 gingen er bijna een miljoen consoles over de Nederlandse toonbanken. Dit zijn er 370.000 meer dan in 2006. De verkoop van de bijbehorende spellen groeide met 33 procent minder hard, maar deze sector genereerde wel meer omzet dan de hardwareverkopen. De gamesmarkt voor consoles was vorig jaar goed voor een omzet van 227,1 miljoen euro, terwijl de omzet uit verkochte consoles uitkwam op 212,2 miljoen euro.
Uit de cijfers van de Nvpi blijkt verder dat de omzet uit de verkoop van pc-games licht is gedaald. In totaal werden er 3,7 miljoen pc-games verkocht; 100.000 minder dan in 2006. Hoewel de oorzaak van deze daling niet is onderzocht, bestaat de kans dat piraterij hier een rol in speelt. Veel ontwikkelaars zouden tegenwoordig liever voor de console ontwikkelen: niet alleen zijn de marges hier hoger, ook is het het kopiëren van consolegames, en dan voornamelijk voor de PS3, moeilijker.
Overigens kan de Nvpi over 2007 ook voor het eerst onderscheid maken tussen de diverse soorten dragers. De normale dvd steekt nog met kop en schouders boven zijn concurrenten uit. In totaal gingen er vorig jaar 32,4 miljoen dvd's over de toonbank. De verkoopaantallen van blu-ray en hd-dvd vallen hierbij met respectievelijk 60.000 en 10.000 in het niet. Saillant detail is dat Sony's umd met 90.000 verkochte schijfjes verhoudingsgewijs populairder is dan blu-ray en hd-dvd samen, maar naar omzet gemeten is blu-ray de winnaar.