Intel heeft meer informatie over de Silverthorne-processor naar buiten gebracht. De 45nm-cpu heeft één kern aan boord die uitgerust is met hyperthreading. In de toekomst zou de cpu op 2GHz kunnen draaien op een vermogen van 1W.
Intels Silverthorne is ontwikkeld voor gebruik in low-power apparaten en wordt op een 45nm-procedé gebakken, zo maakte de cto van het bedrijf, Justin Rattner, bekend tijdens een conference call. De miniprocessor verbruikt maximaal 2 watt, maar doordat de cpu de stroomtoevoer naar bepaalde onderdelen zelf kan aansturen, zou het verbruik grotendeels beneden de 1 watt liggen.
Ook heeft Intel de Silverthorne-core van hyperthreading voorzien. De pijplijnen kunnen de data echter alleen 'in order' verwerken, wat zou kunnen betekenen dat de concurrerende Isaiah-cpu van VIA sneller is. VIA's nieuwe energiezuinige architectuur is wel in staat tot 'out of order execution'. Silverthorne is volgens Rattner wel 'volledig compatibel' met gecompileerde code voor de Core 2 Duo.
Verder is de L1-cache van de kleine processor verdeeld in 32KB voor instructies en 24KB voor data, en bestaat de L2-cache uit 512KB. Het ontwerp wordt daarnaast geproduceerd op een 45nm high-k metal gate cmos-procedé. De cpu zal vooral zijn weg vinden naar mobiele apparaten met internetmogelijkheden, verwacht Intel.
Intel verwacht dat de Silverthorne in maart of uiterlijk april op de markt komt, samen met Menlow, het nieuwe upmp-platform van Intel, en de bijbehorende 'Paulsbo'-chipset.
