Na meer dan een jaar piekeren lijkt Yahoo eindelijk klaar om te gaan reorganiseren en het mes in zijn personeelsbestand te zetten. Het internetbedrijf zou van plan zijn om tot een vijfde van zijn werknemers op straat te zetten.
Plannen voor de volgens de geruchtenmolen aanstaande reorganisatie, lekten in november vorig jaar uit. Volgens Yahoo-topman Brad Garlinghouse had het bedrijf zich over teveel diensten uitgesmeerd, waarvan er zelfs een aantal - zoals Flickr en Yahoo Photo's - met elkaar concurreerden. Hij becijferde dat het gladstrijken van dat soort oneffenheden vijftien tot twintig procent van het personeelsbestand overbodig zou maken.
Medio vorig jaar kwam Yahoo-oprichter Jerry Yang opnieuw aan het hoofd van de onderneming te staan, en aan hem werd de taak gegeven om het bedrijf te herprofileren. Hij zou binnen honderd dagen met een plan komen, en nu, bijna tweehonderd dagen later, lijkt dat dan eindelijk aanstaande. Het enige dat Yang tot nu toe echter naar buiten heeft gebracht is dat Yahoo de startpagina van iedere internetter op de aardbol moet worden. Hoe het bedrijf dit wil bewerkstelligen en wat voor soort pagina Yang in gedachten heeft, blijft vooralsnog onduidelijk. De verwachting is evenwel dat het bedrijf snel met reorganisatieplannen komt: sinds Yangs aantreden is het aandeel-Yahoo namelijk 23 procent in waarde gedaald, terwijl Google zich in dezelfde periode 10 procent rijker heeft mogen rekenen.
Volgens de Wall Street Journal krijgt het internetbedrijf om die reden in toenemende mate te maken met activistische aandeelhouders. Die sturen er bijvoorbeeld op aan Yahoo zijn trots opzij te laten zetten en de zoekfunctionaliteit aan bijvoorbeeld Google te 'outsourcen'. Volgens sommige schattingen kan het bedrijf op die manier tot wel dertig procent extra omzet genereren met zijn zoekpagina's.
In november zei de baas van Yahoo's Europese operaties, Toby Coppel, dat slecht presterende bedrijfsonderdelen in het eerste kwartaal van 2008 zullen worden gesloten of verkocht. De dag daarna doken overigens geruchten op dat Microsoft het bedrijf over zou gaan nemen. In Europa zullen naar verwachting de grootste klappen vallen voor het bedrijf: in dit deel van de wereld heeft het bedrijf een veel zwaardere dobber aan Google dan in de VS. Wereldwijd heeft Yahoo 12.000 mensen op de loonlijst staan. Tussen de 1500 en de 2500 van hen staan op de lijst om de laan uitgestuurd te worden, aldus The Register.
Als reactie op de geruchten heeft Yahoo laten weten dat het van plan is om 'de nadruk te verlagen in bepaalde gebieden - en sommige geheel af te stoten - die niet tot de bedrijfsprioriteiten behoren.'