@LDenniger
Dat is die quantum marketing.
Maar het gross van volk meent dat je dit erbij krijgt alsof er 'n PPU in zit. Sommigen denken dat ook. Wat uiteraard totaal niet zo is.
Sommigen weten dat het de schaders zijn maar menen nog steeds dat het bonus is, gratis erbij krijgt.
Nu kan je met 'n high-end kaart 'n kwart van de shaders loslaten op Physics. maar dus ten koste van FPS aangezien die nu 3/4 van de shaders heeft. Plus de invloed van al die Phsyics daar op.
'n G-kaart en zijn GPU hebben 'n zware taak en dat is renderen. De meeste games zijn vooral GPU limiteerd op wat uitzonderingen na.
Die shaders zijn dus al hard nodig voor het renderen.
Zelf zou ik 'n kaartje erbij proppen
Zonder software support kan je niet veel verwachten. HavokFX is dus dood door Intel.
Dus zijn we afhankelijk van hoe gretig Dev's op Phsyics middleware storten. Daarom die kill van iNtel.
Want Quantum Cg Cuda stream GPGPU programming.
Is leuk voor Phsyics middleware of Physics engine builders.
Dus Havok en crytech newton. Die gaan voor de low level deel.
De meeste devs die meer gefocust zijn op games to market, gaan voor middleware of licenceerbare gameengines met 'n Physics solutie er inbegrepen. Unreal 3 Crytech2 engine. Of appart erbij havok, PhysX.
ATI en nV zouden dan eigenlijk 'n andere lib pushen. Maar of dat zin heeft aangezien DX11 deze taak mogelijk overneemd.
iNTel heeft tot die tijd de mogelijkheid om ook op gPU markt te richten en zelf met krachtige GPU soluties te komen of iets dat daar tegen op gezet kan worden. Tijd zat dus. Voor hun architektuur designers
@cod1f1ed
Physics is een zware computational load die hevige interactie tussen veel nods gebruikt. PPU is dus met Physics computation in egdachte gemaakt. Optimaal er voor en patented.
Dus de interne bandbreedte tussen reken eenheden en local mem buffers in die eenheden is van groot belang. omdat de resultaten van andere eenheden input voor andere kunnen zijn. Snelle interactie tussen geheugen cellen van andere eenheden.
GPU lijken hier niet op. De Cell komt wel het dichtste bij met z'n 256kb local mem per SPE maar mist de bandbreedte.
Ik verwacht van 'n PS3 meer PhysX dan van 'n xbox360. Met Unreal3 PhysX engines.
Het voordeel voor GPU nu is 'n moderne Dieschrink Prodesee en large diespace en mogen wat evrmogen trekken. Dus die 700mil transistor ships is een hoop meer transistor voor shading dan PPU heeft
En uiteraard verschild de effecientie per vele verschillende Physics task
Jammer, had voor havok FX juist CF mobo's aanegschaft niet zozeer voor CF maar voor GpGPU Physx met HAvokfX games.
Eventueel voor crysis