Red Hat gaat meedoen met het Java Standard Edition-project OpenJDK van Sun. De Linux-distributeur heeft daarvoor een licentie op Suns Java SE Technology Compatibility Kit genomen.
Red Hat zag Java tot voor kort nog als een gesloten pakket, maar het bedrijf is nu van plan om Java in zijn Enterprise Linux-besturingssysteem te implementeren. Tot dusverre gebruikte Red Hat de Java-applicationserver JBoss, die de Linux-distributeur in april 2006 kocht. Door de overeenkomst met Sun kunnen Red Hat-klanten in de toekomst een beter geöptimaliseerde JBoss Enterprise Middleware-versie verwachten, zo laat het bedrijf weten.
Red Hat krijgt niet alleen toegang tot de ontwikkeltools van Sun; het bedrijf zal ook zijn eigen Java-implementatie IcedTea met het opensourceproject gaan delen. Zowel Sun als Red Hat stellen dat door de samenwerking de ontwikkeling van Java binnen de opensourcegemeenschap in een stroomversnelling kan raken.