AT&T zegt dat tijdens een webcast van een Pearl Jam-concert 'per ongeluk' kritische songteksten over de Amerikaanse president Bush zijn weggeknipt. Voorstanders van netneutraliteit zien ondertussen hun gelijk bevestigd.
Tijdens het spelen van de cover Another Brick in the Wall, veranderde Pearl Jam-voorman Eddie Vedder de originele songtekst van de Pink Floyd-hit naar 'George Bush, leave this world alone' en 'George Bush, find yourself another home'. Het Lollapalooza-concert werd door AT&T via een webcast live uitgezonden, maar de kritische noten aan het adres van de Amerikaanse president werden zonder pardon weggeknipt. Honderden Pearl Jam-fans ontstaken na afloop her en der in woede. De telecomprovider leek snel over te gaan op damage control en liet weten dat de fout bij een overijverige 'contentmonitor' van een ander bedrijf lag. AT&T zou het gebeuren 'ten zeerste betreuren' en noemde het toepassen van censuur op muziekoptredens geen bedrijfsbeleid. Inmiddels prijkt op de webcast-site van het bedrijf een spijtbetuiging.
Pearl Jam liet op zijn website weten zeer ontsteld te zijn over het voorval en noemde het knipwerk van AT&T een wake up call: 'Dit gaat om meer dan het censureren van een rockband, dit gaat ons allemaal aan.' De band zei te vrezen voor de groeiende macht van de grote media- en telecombedrijven en verwees zijn fans door naar diverse websites die het opnemen voor de netneutraliteit. De voorvechters van een onafhankelijk en wettelijk beschermd internet grijpen het AT&T-incident direct aan om hun standpunten bij een groter publiek over het voetlicht te brengen. De lobbygroep Future of Music Coalition laat in een oproep weten dat de grote conglomeraten als AT&T 'bewust het risico nemen om censuur toe te passen, zelfs als duizenden mensen kijken, zolang hun financiële belangen maar veilig worden gesteld.' De organisatie pleit voor strenge wetten om de netneutraliteit voor iedereen te garanderen, iets wat tot dusver door de politiek in Washington werd tegengehouden. De actiegroep Save The Internet schaart zich achter de oproep van de zustervereniging en wijst nadrukkelijk op AT&T's verleden, waarin het telecombedrijf niet terugdeinsde om mee te werken aan illegale afluisterpraktijken. Ook zou het telecombedrijf nauwe banden onderhouden met de familie Bush.
