LG.Philips heeft zijn fabriek voor de productie van lcd-schermen in Polen geopend. Het bedrijf, de nummer twee op de markt voor grote lcd-panelen, wil in 2011 jaarlijks elf miljoen platte schermen van de lopende band laten rollen.
De productiecapaciteit van schermen groter dan 32 inch ligt nu nog op drie miljoen beeldschermen per jaar. LG.Philips zal tot 2011 in totaal 429 miljoen euro investeren in de hypermoderne fabriek in het zuidwesten van Polen. Het Japanse Toshiba heeft een aandeel van 19,9 procent in de onderneming genomen, om zo verzekerd te zijn van voldoende panelen voor de snelgroeiende markt van lcd-schermen.
De keuze van LG.Philips voor Polen is niet verrassend. Meer en meer producenten van flatpanels kiezen voor productie in Midden- en Oost-Europese landen, omdat ondanks de lage lonen het opleidingsniveau gemiddeld vrij hoog is. De grootste producent van lcd-schermen ter wereld, Samsung, besloot onlangs een nieuwe fabriek in Slowakije te gaan bouwen.