Olympus heeft vandaag twee nieuwe digitale spiegelreflexcamera’s geïntroduceerd, de E-510 en de E-410. Beide camera’s zijn gebaseerd op een 10 megapixel mos-sensor, maar verschillen qua featureset.
De goedkoopste variant is de E-410 die onder andere de beeldstabilisatie waarmee de E-510 is uitgerust moet missen. Een bijzonder feature die beide camera’s bezitten is de mogelijkheid om live het beeld dat op de beeldsensor terecht komt te bekijken op het lcd-scherm. Voor normale digitale camera’s de normaalste zaak van de wereld, maar bij de meeste spiegelreflexcamera’s is dit niet mogelijk omdat de spiegel voor de sensor hangt. De camera is uitgerust met een 2,5” ‘HyperCrystal’ lcd-scherm waardoor deze zelfs in fel zonlicht goed leesbaar moet zijn. Verder kenmerkt de camera zich door het gebruik van de TruePic III-beeldprocessor, een maximale iso-waarde van 1600 en de ondersteuning van de ‘Four Thirds’-standaard voor de bevestiging van de lens.
De E-510 heeft in grote lijnen dezelfde specificaties, maar is op verschillende punten net iets beter. Naast de beeldstabilisatie biedt de E-510 bijvoorbeeld een lcd met een hogere resolutie en een krachtigere flits. Phil Askey van DPReview.com heeft een hands-on preview gepubliceerd over de Olympus E-410 waarin de features en de bediening van de camera in detail worden besproken. Informatie over de beeldkwaliteit is echter nog niet in het artikel te vinden aangezien de preview gebaseerd is op een preproductie exemplaar van de camera.
