Vandaag is door het in augustus opgerichte OpenSuse-project versie 10 van Suse Linux vrijgegeven, zoals begin september reeds aangekondigd door Novell, de moeder van het OpenSuse-project. Suse Linux is te koop voor bijna 55 euro en voor die prijs wordt een vijftal cd's, één dubbelzijdige dvd, een handleiding, 90 dagen gratis ondersteuning en een aantal stukken commerciële software geleverd. Verder wordt gratis een 'evaluatieversie' van deze release aangeboden; deze wordt geleverd zonder support, maar met commerciële software. Tot slot is een volledig vrije variant van de distributie verkrijgbaar. Deze is vrijwel gelijk aan de reeds genoemde varianten, maar bevat alleen open-sourcesoftware. Suse Linux is te installeren op PowerPC- en op x86-compatible 32- en 64-bit-systemen.
Onder de meegeleverde pakketten zijn de desktopomgevingen Gnome 2.12 en KDE 3.4.2. Het belangrijkste onderdeel van een Linux-systeem is de kernel en daarvan wordt versie 2.6.13 geleverd. Als officesuite worden zowel versie 1.9.125 van OpenOffice.org als recente versies van Gnome Office (bestaande uit AbiWord 2.4 en Gnumeric 1.4.3) en KOffice (versie 1.4.1) meegeleverd. Om foto's en afbeeldingen te bewerken wordt versie 2.2.8 van The Gimp meegeleverd en daarnaast is ook Krita aanwezig. Verder zijn Mozilla Firefox 1.0.6, Opera 8 en versie 1.7.11 van de Mozilla Suite als browser aanwezig. Als personal information manager worden Evolution 2.4.0 en Mozilla Thunderbird 1.0.6 in combinatie met de kalenderapplicatie Mozilla Sunbird meegeleverd. Muziek afspelen kan via onder meer AmaroK (met MP3-support).
Naast al deze software is vanzelfsprekend ook de standaard Linux-software aanwezig, zie daarvoor deze pagina bij DistroWatch. De non-open-sourcevariant van Suse Linux is uitgerust met enkele commerciële applicaties, te weten Adobe Reader 7, Flashplayer, AntiVir, Java 1.4.2 en 1.5.0 en RealPlayer. Verder zijn ook commerciële programma's te vinden, zoals de AGFA Monotype Fonts, een demoversie van de video-editingsoftware MainActor 5, de tekstverwerker TextMaker, de spreadsheet PlanMaker, de backupsoftware Sesam en het 3d-programma Arcad. Met de release van versie 10 van Suse Linux Professional is besloten het laatste deel van de naam te laten vallen en de oorspronkelijke naam 'Suse Linux' weer te gebruiken.