Microsoft noemt datum voor desktopsearchtool

MSN Search logoMicrosoft heeft tijdens de toelichting op de cijfers over het eerste kwartaal van het financiële jaar 2005 laten weten dat een testversie van de eigen desktopsearchtool voor het einde van 2004 beschikbaar zal komen, zo schrijft C|Net. De software en het zoekalgoritme zullen via een bètaprogramma voor het einde van dit jaar uitgebracht worden, aldus een woordvoerder. Het bedrijf ziet het niet als groot nadeel dat concurrent Google een week geleden als eerste zoeksoftware voor de desktop uitbracht, gezien uitspraken van John Connors, Microsofts chief financial officer: "We're going to have a heck of a great race in search between Google, Microsoft and Yahoo. It's going to be really fun to follow." Naast Google en Microsoft werken ook AOL en Yahoo aan een desktopzoekapplicatie. Googles product doet zijn werk op basis van technologie die door het bedrijf zelf ontwikkeld is. Microsoft en Yahoo hebben respectievelijk Lookout Software en Oddpost overgenomen om gedeeltes van de benodigde technologie in handen te krijgen.

Door Harm Hilvers

Freelance nieuwsposter

23-10-2004 • 12:35

28

Bron: C|Net

Reacties (28)

Sorteer op:

Weergave:

Waarom wordt Google toch telkens genoemd als bedrijf wat als eerste een dergelijke tool op de markt brengt?

De tool die beschikbaar is op http://www.copernic.com/en/products/desktop-search/index.html werkt hier al langere tijd heerlijk probleemloos. Het kan zelfs ( wat met Google niet lukt ) probleemloos draaien op machines met meerdere accounts. (Elk account een eigen search database).
Klopt, werkt idd perfect, maar heeft ook wat nadelen.

- enkel outlook en outlook express voor é-mails. Ik mis bvb thunderbird.
- idem voor favorieten, enkel deze van internet explorer

Maw, nogal beperkt voor wie niet de standaard software van microsoft gebruikt. En in mijn ogen zijn dit al vrij veel mensen.
Volgens mij had AltaVista al rond 1998 zo'n soort 'personal searchengine' voor de desktop. Het idee is dus minstens 6 jaar oud.
Google desktop search draait met meerdere user accounts ook gewoon netjes met losse databases.
Grappig, dit lijkt gewoon een UI die de functionaliteit van de zoekoptie van Outlook en Indexing Service gebruikt/samenvoegt.

FF een reactie-quote van mezelf in nieuwsbericht 'Google lanceert desktopversie van zoekmachine':
De indexing Service van Microsoft (die o.a. in XP zit, maar ook al voor NT4 geïnstalleerd kon worden) ondersteund NTFS volledig. Alle meta data is te indexeren en in een query te gebruiken. Full-text opdrachten en score zijn zelfs mogelijk. Door wat extra filters voor Visio, TIFF (OCR!), Acrobat, MP3, AutoCad, enz. te installeren kun je heel makkelijk een erg krachtig zoeksysteem maken.

Het is alleen jammer dat vrijwel niemand deze mogelijkheden ziet, omdat de standaard zoek interface binnen de MS-OS'en nogal matig is (héél subtiel uitgedrukt). In de standaard interface kun je echter bijvoorbeeld wel degelijk op de meta data zoeken zolang je maar de juiste query-toevoeging intypt. Zie MSDN over de Indexing Service.
Coppernic net gedownload. Ziet er in iedergeval beter uit dan die van Google.

Wat leuk zou zijn is dit te combineren met een gratis antivirus programma.

Bij alle antivirus programmas krijg ik altijd het gevoel dat ze doen alsof dat het zoekt maar eigelijk niks doet. In combinatie met een search database zou het mij in iedergeval een beter/veiliger gevoel geven.

edit:
spelling
Zo'n desktop-searchtool zoekt naar totaal andere dingen als een antivirus programma. Programma's zoals coppernic zoeken voornamelijk naar teksten en zetten die dan ook alleen in de database. In tegenstelling tot de antivirus programma's die moeten zoeken in de codes van programma's die worden uitgevoerd en bijvoorbeeld in dll's, een desktop-searchtool heeft daar niks te zoeken.
Een antivirus-programma heeft dus niks aan (dat soort) searchdatabase, het kan hoogstens verdachte mailtjes opzoeken.
*beter* is relatief... maar het is een feit dat Google Desktop er *google* uitziet...
Hmm, ik vind het commentaar van MS bedenkelijk:

"We're going to have a heck of a great race in search between Google, Microsoft and Yahoo. It's going to be really fun to follow."

Ik herinner me de browser oorlog, en dat was niet "fun to follow", daar is de consument de dupe van geworden, en pas nu wodt de rotzooi een beetje opgeruimd. En sinds wanneer is concurrentie voor MS leuk? MS heeft er handje naar om concurrentie op te kopen of met aggressieve marketing danwel rechtzaken uit het veld te ruimen.
Het zal iig niet bij essntiële updates van microsoft update komen. Het is geen probleem indien deze bij optionele software-updates komt te staan, want de keuze om het te nemen ligt dan bij de gebruiker zelf. Deze moet hiervoor een speciale handeling doen (naar windows update gaan en handmatig downloaden) om deze software op te halen.

Indien ze het pushen en mensen gaan impulsief de software installeren dan pas is er te spreken van oneerlijke concurrentie. Dus ik denk dat jouw zorgen hier niet van toepassing zijn.
Eigenlijk word ik een beetje moe van dit soort statements. Aan de ene kant snap ik wel dat het oneerlijke concurrentie is, maar aan de andere kant lijkt me het zoeken van dingen op je computer toch wel een standaard onderdeel van een operating system. Trouwens, er zit al een search in Windows, dus je zou het als upgrade kunnen beschouwen van de huidige functionaliteit.
Leuk, dit heet gewoon een beta-versie van WinFS. Men probeert de slechte kantjes eruit te halen, en stopt dan het goede (hoop ik) in Win FS..
WinFS is niet zozeer de zoektool, maar juist het systeem om meta-informatie over bestanden en andere objecten binnen applicaties op te slaan. WinFS is dus in potentie nog veel krachtiger dan een zoektool, omdat het een API heeft waar 3rd-party applicaties gebruik van kunnen maken. Bovendien integreert WinFS zich veel dieper in het FS, waardoor het in potentie ook sneller is.

Zo kun je dus in Thunderbird of Eudora je mailtjes door WinFS laten indexeren, terwijl een gewone desktop zoektool zelf door de database van Thunderbird (of al die andere apps) zou moeten zoeken...
Microsoft belooft een dergelijk zoeksysteem al vanaf halverwege jaren 90. De belofte heeft alleen steeds een andere naam. Het is ze nooit gelukt het op tijd te implementeren voor een bepaalde windows versie.

Nu proberen ze het voor de zoveelste keer, onder de naam WinFS. Maar deze is ook weer niet op tijd klaar. Maar dit programmaatje is in ieder geval iets. :)
Grote bedrijven hebben de mogelijkheid om aan meerdere zaken tegelijk te werken. Stel nu dat die desktopsearchtool flopt(of minder succesvol wordt dan gehoopt) dan hebben ze ook xp64 nog op de markt gezet...
@spk2go
Als dit al onderdelen van winFS zal hebben is het idd erg beta, winFS zal Longhorn in eerste instantie nog niet eens halen. Maar het is natuurlijk goed mogelijk dat MS heeft besloten onderdelen van winFS alvast in windows te hacken om Google van de desktop af te houden.

Daarbij ben ik zelf ook niet gecharmeerd door Google desktop, laat Google zich maar op een evt. browser en offline synchronisatie richten - daar zijn ze beter in (Google moet zich bij servers/services houden), en daar hebben ze ook een betere kans mee. Na MS' wanbeleid rond het Passport en de gemiste kansen met IE liggen daar de mogelijkheden. En laat ze niet te lang wachten, over enkele jaren heeft MS z'n zaakjes op orde (er even van uit gaande dat ze niet echt een vet en lui monopolie zijn geworden) en als winFS aan de verwachtingen voldoet is desktop search echt geen gat in de markt meer, en is de intergratie van webservices in de desktop een heel stuk dichterbij (tenminste, voor iedereen voor wie een vendor lock-in geen punt is, en dat zijn er nogal wat). Maar het blijft natuurlijk afwachten hoe MS dat op de markt zal proberen te zetten.
De meest snelle en lekker werkende lokale zoekmachine is LazyCat van Lazypeople.
ik geloof dat deze applicatie helaas niet meer verder ontwikkelt wordt. maar hij is iig megasnel, en ultra simpel.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.