De raad van ministers van de Europese lidstaten neemt volgende week een besluit over het al dan niet toestaan van Europese softwarepatenten, zo mag inmiddels wel bekend zijn. Wanneer de raad besluit de softwarepatenten toe te staan, komt het voorstel terug bij het Europese Parlement dat zich dan opnieuw over de plannen mag uitspreken. Op dit punt kunnen de aankomende Europese verkiezingen een verschil uitmaken voor de uitkomst van de stemming, zo lezen we op WebWereld. Na de verkiezingen in juni zal de samenstelling van het Parlement veranderd zijn.
Hierdoor is het mogelijk dat nu wel een meerderheid van de volksvertegenwoordigers voor het plan zal stemmen en de softwarepatenten dus worden aangenomen. De voorstanders van softwarepatenten zijn inmiddels begonnen met een tegenaanval; zij zijn vaak beter georganiseerd dan de tegenstanders. Waar de tegenstanders vaak individuen zijn die zelf acties ondernemen, zijn de voorstanders grotere bedrijven die makkelijker bij de juiste man terecht komen om hem van hun standpunt te overtuigen.
In Nederland biedt met name de SP actief weerstand tegen de plannen van de raad van ministers, zo lezen we op NedLinux. De Socialistische Partij is een handtekeningenactie gestart om zo minister Brinkhorst ervan te overtuigen om tegen de softwarepatenten te stemmen. Op dit moment is de minister nog van plan om zijn steun te betuigen aan de Europese patentplannen. Na een gesprek met de woordvoerder van de demonstratie van gisteren bleek het standpunt van de Nederlandse minister niet veranderd te zijn. Enkel wanneer er voldoende politieke druk uitgeoefend zou worden, zou de Nederlandse stem kunnen veranderen.
