SiS655TX dual-channel DDR400-chipset geïntroduceerd

Chipsetbakker Silicon Integrated Systems heeft weer een nieuwe chipset voorgesteld. De SiS 655TX-northbridge zal terug te vinden zijn op Socket 478-moederborden voor de Pentium 4 en wordt met een ondersteuning voor twee DDR400-geheugenkanalen een concurrent voor Intel's populaire i865- en i875-chipsets. Net als de onlangs geïntroduceerde SiS R659, met ondersteuning voor quad-channel RDRAM, beschikt deze 655TX over de HyperStreaming Engine-technologie, die net als Intel's PAT moet zorgen voor een lagere latency bij de dataoverdracht tussen processor, northbridge en geheugen. De verdere specificaties verschillen ook niet, met de SiS 964-southbridge die ondersteuning biedt voor onder andere USB 2.0, S-ATA en P-ATA en een Fast Ethernet onboard netwerkkaart. Het grootste verschil is de maximale bandbreedte, bij deze chipset 6,4GB/s en bij de R659 9,6GB/s. De eerste moederborden voorzien van de 655TX-northbridge zullen volgende maand in de winkelrekken te vinden zijn.

SiS655TX-chipset blokdiagram

Door Steve Lersberghe

Nieuwsposter

20-10-2003 • 13:00

26

Bron: SiS

Reacties (26)

26
24
17
8
0
0
Wijzig sortering
sorry als het misschien een beetje off-topic wordt maar wie gebruikt zo'n Gig-NIC nu werkelijk. Volgens mij heeft de gemiddelde tweaker echt geen geld voor een gig-switching hub en heb je zo doende niets aan die poort. Hierbij komen er dan nog de vele andere problemen kijken die samengaan met een on-board gig-NIC oplossing. Als je echt bijv. een server met een gig-NIC wilt dan kna je beter een dedicated server bord kopen. Op de huis tuin en keuken pc hoeft wat mij betreft echt geen gig-NIC te zitten. IMHO is dat dikke onzin en dus alleen maar om mee te patsen.
Ik vindt dit dus ook een prima basis voor een mobo, nu maar hopen dat de prijzen van de mobo's zelf een beetje fatsoenlijk zijn
Precies!

Leuk hoor gigabit lan maar wat heb je er aan?
Anoniem: 90724 @kerel20 oktober 2003 14:05
Ik zou het op het werk (+- 13 pc's) toch wel praktisch vinden. We zijn nu flink aant video editen. Iedere keer als ik mijn versie van 3 gig overzet is het weer koffietijd.
De tijd dat bedrijven alleen maar topkwaliteit kopen is voorbij. (Ik werk op een aldi pc met een quadro gfx kaart.) Een betaalbaar gigabit netwerk zou ons best vaak tijd besparen.
// Een betaalbaar gigabit netwerk zou ons best vaak tijd besparen.

1) Met 1 gigabit kaart alleen ben je er niet, je hele netwerk incl. je server en vooral je switch moet met die snelheid overweg kunnen. Gig switches zijn verschrikkelijk duur(duizenden euro's) en dat weegt dus niet op tegen jou "goedkope" gig kaart

2)Jouw computer kan zelf niet met deze snelheid overweg. Zelf de snelste HD kan niet zo snel. Hier zou je als tegenargument kunnen geruiken dat dan het netwerk niet meer de bottlenek is.

Het heeft dus helemaal GEEN zin om een gig-NIC te kopen in alle client pc's als de rest van het netwerk hier niet voor is ingericht en het is heel erg duur om dat netwerk wel goed te krijgen.
raid0 met slechts 2 scsi schijven zit je al op de 100MB/s die gigabit maximaal haalt. Het is zelfs nog ietsje lager, ik dacht dat de maximale snelheid over gigabit koper op 760Mbit lag, met een Intel kaart (voorspelbaar, bij 100Mbit zijn ze ook het snelst).
Haha, dan is je GPU duurder dan de rest van je PC? :-)

Contrast :)

gigabit is idd in jouw geval wel leuk... :)
Ik heb het maar kan er geen f#ck mee aanvangen :(
Je hebt ook nog crossover kabels. Als je om wat voor reden dan ook grote hoeveelheden data over wil zeggen, dan is gigabit ethernet zeker wel handig. Daar heb je dus geen switch voor nodig.

Ik zeg niet voor niets dat het leuk was geweest. Ook ik vind het een prima basis mobo.
Het lijkt wel of SIS de belangrijkste speler op de P4 chipset markt gaat worden. In het tempo waarmee zij chipsets afleveren... Het lijkt wel een videokaartmaker... ;)
Meer is niet altijd beter hoor.
Naar mijn bescheiden mening is er nog steeds maar één serieuze speler op de markt voor P4 chipsets en dat is Intel zelf.
Of die andere fabrikanten hebben meer vertrouwen in de spullen die ze uitbrengen en hoeven daarom niet elke week een nieuwe chipset uit te brengen ;)
Anoniem: 90870 20 oktober 2003 13:39
ECHT Gb-ethernet maakt het moederbord denk ik te duur voor het segment waar SIS op mikt ivm met mogelijke saturation van de PCI-bus wanneer je de Gb-ethernet via de southbridge aanlegt (goedkoopste manier). Intel heeft met 'CSA', Communication Streaming Architecture, de ethernet verbinding direct aangesloten op de MCH.

http://www.intel.com/design/network/events/idf/csa.htm
De PATA en SATA interfaces die in de southbridge zitten, delen ook de 133 mb/s niet. Waarom een NIC op dezelfde bridge dat wel zou moeten doen zou ik niet weten.
Gigabit ethernet en twee extra SATA poorten zouden wel leuk zijn geweest.
Er zitten al twee S-ATA poorten op, hoeveel wil je er hebben??

De G-ethernet is inderdaad jammer.
Vier. Momenteel is twee misschien voldoende, maar als er ook optical drives met SATA interface komen is het echt te weinig.
Als je zulke dingen eist en geld hebt koop je net zo goed een Intel bord. Als je performance wilt maar niet zo goed in de slappe was zit pakt je een moederbord met een sis-chipset wat meestal niet echt goed bedeeld is qua extra features maar waar je niet voor hoeft krom te liggen. (Ik zeg niet dat elk sis-chip-gebaseerd moederbord goede performance heeft, maar bovenstaande specs beloven toch wel wat)
Intel? Waarom (gelijk weer) Intel? Er zijn ook high-end borden voor AMD CPUs hoor.
Eisen en leuk vinden zijn trouwens twee totaal verschillende dingen.
Allemaal leuk en aardig, maar als ze nou eens het brood nodige in zo'n chip stoppen en mij niet lastig vallen met onzin zoals een 56k modem of een geluidskaart in de chip.

ik haat onboard crap
Niemand verplicht je om 't te gebruiken. En hoeft het te verbazen dat je onboard devices haat als je er al standaard van uit gaat dat het crap is? :)

Neem nu bijvoorbeeld de geluidskaart... Veel mensen hebben absoluut geen nood aan een supergeavanceerde geluidskaart. Dan komt het onboard-ding erg goed van pas, er zijn geen extra kosten voor een losse geluidskaart en er wordt een PCI-slot uitgespaard.
bied het dan ook zonder aan, nou moet ik daar voor betalen.
Ik ben toch blij dat PATA, SATA, com/lpt/usb, etc tegenwoordig onboard zit.
bied het dan ook zonder aan, nou moet ik daar voor betalen.
Dat kost meer dan nu en daar zit jij ook niet op te wachten.
Gigabit switches worden bytheway steeds goedkoper, en ik zelf gebruik gigabit met crosskabel, HEEL goedkoop en internet komt op de server via een 11 mbit wifi kaart
Wat een nietszeggende fipo-flame |:(
Wat een nietszeggende fipo-flame-reactie :P

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.