De Europese Commissie heeft EURid aangewezen als beheerder van .eu domeinnamen, zo meldt de website van laatstgenoemde. EURid, een consortium van de Belgische, Italiaanse en Zweedse domeinbeheerders, had zich in augustus vorig jaar kandidaat gesteld na een oproep van de EC. Het hoofdkantoor zal gevestigd zijn in Brussel en belangrijkste ontwikkelingsafdeling en operaties huisvesten, alsmede de supportorganisatie voor het centrale deel van Europa regio; support voor de noordelijke en zuidelijke regio's zal geregeld worden vanuit regionale kantoren in Zweden en Italië.
Registratie van domeinnamen zal voorbehouden zijn aan agenten ('registrars'), waarmee gehoopt wordt concurrentie te bevorderen. Het zal nog enige tijd duren voordat .eu-domein in volledige operationeel is: nadat alle administratieve rompslomp is afgerond, duurt het naar verwachting nog een half jaar tot EURid kan starten. In het eerste jaar daarna verwacht het consortium zo'n miljoen domeinen te mogen registreren:
Om de vrije concurrentie te stimuleren zal EURid enkel met een netwerk van agenten (registrars) werken. Deze krijgen een volledig geautomatiseerd registratiesysteem ter beschikking om voor hun klanten .eu-domeinnamen te registreren, met een minimum aan menselijke interventie van de registry. Hoewel de .eu TLD een relatieve laatkomer op de markt is, schat EURid toch dat er een potentieel is van 1 miljoen domeinnamen voor het eerste jaar.