Onder andere ASUS, Dell, HP, Lenovo en MSI brengen eigen laptops uit met Nvidia's nieuwe RTX Spark-processor. Microsoft heeft inmiddels laten weten welke modellen er beschikbaar komen, maar de fabrikanten hebben daar zelf nog niets over gezegd.
Microsoft schrijft in een blogpost dat er verschillende fabrikanten met laptops komen die de nieuwe Arm-soc van Nvidia bevatten. Die bedrijven presenteren de laptops mogelijk deze week tijdens de Computex-beurs, maar in ieder geval is zeker dat de eerste modellen rond de herfst moeten verschijnen.
ASUS brengt twee ProArt-modellen uit, de P14 en P16. Dat zijn ook de schermafmetingen van die laptops. De ProArts hebben Lumina Pro-oleddisplays.
Dell brengt een XPS 16 uit met een RTX Spark. Afgelopen nacht werd al bekend dat Dell een XPS 13-model uitbracht dat moet concurreren met Apples MacBook Neo, maar dat model heeft een Wildcat Lake-processor. De XPS 16 Creator Edition krijgt een RTX Spark-soc. Dat model heeft verder 'een sterke gpu' en een Tandem-oledscherm met HDR 600. Het apparaat heeft verder een ingebouwde SD-kaartlezer en een HDMI-aansluiting.
HP en Lenovo brengen ook twee laptops met de Spark uit, maar daarover is weinig bekend. Het gaat om een HP OmniBook Ultra 16a en een OmniBook X 14, en bij Lenovo om een Yoga Pro 9n.
MSI brengt tot slot nog een Prestige-laptop uit, de Prestige N16 Flip AI+ die een 2-in-1-ontwerp heeft en een 16"-scherm met een UHD+-oledscherm en een accu van 100Wh.
| Model | Welke specs zijn er al bekend? |
| ASUS ProArt P14 | 14" scherm Lumina Pro-oled |
| ASUS ProArt P16 | 16" scherm Lumina Pro-oled |
| Dell XPS 16 Creator Edition | Tandem-oledscherm HDR 600 Ingebouwde SD-kaartlezer HDMI |
| HP OmniBook Ultra 16a | Geen |
| HP OmniBook X 14 | Geen |
| MSI Prestige N16 Flip AI+ | 2-in-1-ontwerp 16"-display UHD+-oledscherm Accu van 99,9Wh |
Veel meer details over de laptops zijn vooralsnog niet bekend. Naar verwachting volgen die later deze week. In ieder geval wil Nvidia met de laptop-socs niet alleen met AMD en Intel concurreren, maar vooral met Qualcomm dat sinds vorig jaar laptopprocessors maakt. De RTX Spark heeft een ingebouwde Grace-processor met twintig Arm-kernen en wordt in samenwerking met MediaTek gemaakt. Er zit verder een Blackwell-gpu met 6144 CUDA-cores in de processor.
/i/2008190824.png?f=imagenormal)