Nvidia: RTX Spark-laptops zijn vanaf oktober beschikbaar

Op IFA maakt Nvidia officieel bekend dat laptops en pc's met zijn RTX Spark N1X-chips vanaf oktober in de winkels liggen. De Spark N1X komt in eerste instantie beschikbaar in twee varianten, die verschillen in coreconfiguratie en hoeveelheid ram.

Nvidia maakte de RTX Spark N1X voor het eerst wereldkundig op Computex in juni, maar deelt nu meer details. De N1X komt uit in twee varianten, die beide hetzelfde heten. De snelste heeft, zoals eerder bekend werd, een Nvidia Blackwell-gpu met 6144 CUDA-cores en een 20-core-cpu van MediaTek.

De tragere N1X-variant beschikt over 5120 CUDA-cores en een 18-core-cpu. Nvidia zegt niets over tragere RTX Spark-chips met 12 of 10 cpu-cores en minder gpu-cores, die MediaTek eerder aan Tweakers bevestigde.

Processor Cpu Gpu (Blackwell) Geheugen Apparaten
Nvidia RTX Spark N1X Grace (20 Arm-cores) 6144 CUDA-cores 24-128GB
Lpddr5X
Laptops en desktops
Nvidia RTX Spark N1X Grace (18 Arm-cores) 5120 CUDA-cores 24-32GB
Lpddr5X
Laptops

Naast de coreconfiguratie verschilt ook de maximale hoeveelheid werkgeheugen. Het gaat daarbij om unified ram, dat toegankelijk is voor zowel de cpu als de gpu. De snelste N1X is voorzien van 24GB tot 128GB werkgeheugen. De tragere variant heeft 24GB of 32GB aan boord.

RTX Spark Laptops

Volgens Nvidia is ook het 'instapmodel' met 24GB geschikt om lokaal AI-modellen en -agents op een laptop te draaien. Gamen kan ook. Op gamescom kondigden game-uitgevers EA en Embark vorige week aan hun anticheatsoftware geschikt te maken. Ook Ubisoft maakt zijn spellen geschikt voor RTX Spark.

Eerste modellen in oktober

De snellere N1X komt in zowel laptops als compacte desktop-pc's terecht. Het tragere model is alleen in laptops verkrijgbaar. Op Computex werden daarvan al meerdere aangekondigd. Op IFA kwamen daar nog een paar modellen bij: de Acer SFF RTX Spark-mini-pc en de Lenovo Yoga 9n 2-in-1-Gen 11-convertible.

Eerder zei Nvidia al dat de eerste RTX Spark-apparaten in de herfst beschikbaar zouden zijn. De fabrikant zegt nu specifiek dat ze vanaf oktober uitkomen. Nvidia houdt nog wel een slag om de arm, omdat de beschikbaarheid per regio kan verschillen.

Door Friso Weijers

Redacteur

04-09-2026 • 16:14

3

Lees meer

Reacties (3)

Sorteer op:

Weergave:

Voelt best wel beetje als kruispunt voor personal computing: Gaan consumenten verder op de weg met AI in de cloud met dure abo's, om de investeringen terug te verdienen, of gaan we AI lokaal op onze eigen computer draaien... Het zal een waarschijnlijk een mix worden.

Apple gebruikt met de M-serie al jaren unified memory en nu komt er een windows alternatief bij die lokaal grote LLM's kan draaien (AMD had die ook al, maar ARM heeft qua efficiëntie meer toekomst).

Nvidia zit straks goed gepositioneerd in beide markten, Ben benieuwd of Intel tijdig kan aanhaken...

Hoop stiekem op high-end (ARM) APU met unified memory die Linux draait, ben als Windows gebruiker eens aan het experimenten op oude laptop en wil graag wat meer loskomen van Big Tech (ben waarschijnlijk niet de enige).
Cool! Hopelijk besluit Dell nog een ARM (N1X) variant te maken van de XPS line up van 2026, het liefst in het 16" model :D.
Ehh, dan doen ze toch ook?


Dell XPS 16 (RTX Spark variant)

Om te kunnen reageren moet je ingelogd zijn