Anticheatondersteuning brengt grote games naar pc's met Nvidia's RTX Spark-cpu

Windows krijgt op Nvidia's nieuwe Arm-processor RTX Spark native ondersteuning voor anticheatsystemen zoals Epic's Easy Anti-Cheat en BattlEye, wat grote games naar dit nieuwe platform brengt. Microsoft noemt League of Legends, Valorant en PUBG: Battlegrounds.

Deze grote games voor onlinemultiplayer draaien tot op heden met moeite op Windows-pc's met Arm-processors, schrijft Videocardz. Daar komt dus verandering in. Microsoft meldt dat de anticheatsoftware native draait op de Arm-uitvoering van Windows en belooft bredere gamecompatibiliteit met zijn ingebouwde Prism-emulator. Het in Windows ingebouwde Prism zorgt voor de vertaalslag van software gemaakt voor x64-processors naar Arm-chips.

Deze gaminggerichte aankondiging komt bij de onthulling van de RTX Spark-processor van Nvidia. De gpu- en cpu-maker noemt voor zijn nieuwe chip specifiek gamingmogelijkheden als raytracing, DLSS, Reflex en G-SYNC. Het bedrijf claimt dat triple-A-games op resoluties van 1440p en hoger draaien met zeker 100fps.

Meer compatibele games

Microsoft noemt als Arm-compatibele games naast League of Legends, Valorant en PUBG: Battlegrounds ook Pragmata, Alan Wake 2, Naraka: Bladepoint en War Thunder. Meer games volgen nog.

PUBG: Battlegrounds
PUBG: Battlegrounds

Door Jasper Bakker

Nieuwsredacteur

01-06-2026 • 17:18

23

Reacties (23)

Sorteer op:

Weergave:

ben benieuwd of deze systemen überhaupt betaalbaar gaan worden. Waarom zou Nvidia kostbare productieruimte gaan inzetten voor lage marge consumenten goederen? Of heeft Nvidia informatie die wij niet hebben en staat het hele AI gedeelte op omvallen?
Heb ook zo’n gevoel dat dit niet voor de gamers gaat zijn, maar dat het meer voor de “ondernemer” of “werknemer” die lokaal AI Agents wil gaan gebruiken. Al dat gepraat over games in 1440p etc is leuk marketing praat, maar denk dat weinig gamers iets zien in een alles in 1 chip. Kan het fout hebben, maar denk dat gamers niet op de eerste plaats staan bij dit product.
Gamers hebben meestal dikke losse grafische kaarten en voldoende cpu en geheugen.
Mja... tot dat die dikke grafische kaarten niet meer verkocht worden (want al die wafers gaan naar AI chips) en er geen betaalbaar geheugen meer te koop is (want alles wordt opgekocht door AI boeren)...

Ik hoop écht dat die AI bubbel snel knapt.
Nividia wil wereld dominantie... :P
ben benieuwd of deze systemen überhaupt betaalbaar gaan worden. Waarom zou Nvidia kostbare productieruimte gaan inzetten voor lage marge consumenten goederen? Of heeft Nvidia informatie die wij niet hebben en staat het hele AI gedeelte op omvallen?
Nvidia brengt mini-AI-pc DGX Spark uit voor 4000 dollar - Tweakers

gewoon blijven money-grabben
Wat een naaistreek van Nvidia naar Linux en evt Linux/Arm gebruikers
Want? Dit ligt gewoon aan alle gamestudio’s, NVIDIA kan daar niks aan doen en heeft zich ook aan de regels te houden.
ik ben benieuwd hoe de cpu met linux gaat werken if at all.. ze hebben lekker lopen lobbien daar
Was exact mijn eerste gedacht. Dit lukt wel, maar de checkbox voor Linux support aanvinken? Ho maar.
Wat heeft dit met Nvidia te maken? Dit is vaak software en komt dus van Microsoft en partijen als Epic vandaan. Waarschijnlijk doet nvidia hier alleen de aankondiging en komt dit ook naar Qualcomm socs.
Kunnen we eens gewoon afwachten wat het wordt in plaats van meteen pissig te worden?
Ik verwacht dat de deal met Microsoft ook een Ai gebruik grondslag heeft. Ze moeten de bubbel nog wel wat verder laten lopen.

Zou er ook een nvidia client komen zoals steam maar dan volledig on de cloud en natuurlijk windows only?
Ik verwacht dat de deal met Microsoft ook een Ai gebruik grondslag heeft. Ze moeten de bubbel nog wel wat verder laten lopen.
In de beschrijving die The Guardian van de aankondiging geeft, draait het juist om AI. Huang ziet PC's voor zich die via AI Agents bediend worden, in plaats van muis en toetsenbord.

Dat zie ik nog niet zo snel gebeuren, maar als dat ding inderdaad zwaardere AI modellen volledig lokaal kan draaien vergroot dat wel het aantal use cases.
Kun je ook een strix halo laptop kopen. Kost ook 4k en dan heb je x64 met 128gb unified memory (vergelijkbaar met dgx spark). Ik denk dat product voornamlijk op de naam.gaat verkopen. Voor local inference is llama.cpp vaak de logische keuze en dan maakt het niet uit dat er geen cuda op die strix halo zit
ARM zal nooit Windows als hoofdbesturingssysteem hebben, want er worden honderden keer zoveel ARM chips verkocht die Linux en andere besturingssystemen draaien. Het is meer een reactie van Microsoft om Windows en zichzelf relevant te houden, want ze zien zelf ook de bui hangen van x86 chips die steeds meer achter gaan lopen.

Het zou me verbazen, als Nvidia niet vanaf de eerste dag ook Linux ondersteuning heeft voor zijn chips voor laptops en desktops, want die bestaat ook al voor de DGX Spark en Jetson borden. Ik zou niet voor de marketing van Microsoft vallen, wat dit is meer een geval van je kansen verdelen dan vol gaan voor ARM.

Ook met de huidige gebrekkige Linux ondersteuning van Qualcomm en OEMs voor de Snapdragon X(2) chips, werkt het nu al goed genoeg om mijn ontwikkeling ermee te doen en Windows alleen op het systeem te houden om af en toe wat te compileren en testen.

Ik zie x86 voor Windows niet zo snel verdwijnen, want ontwikkelen op Windows voor ARM is geen pretje, zolang er zoveel (proprietaire en open source) software niet geport is. Het gaat ook nog wel een tijdje duren, voordat alles er echt goed op werkt, zonder je toevlucht te moeten nemen tot WSL en/of MSYS.
Zuiver technologisch vind ik dit een goeie evolutie, het x86-platform heeft een hoop legacy die een moderner platform zoals Arm niet heeft (cf. Apple M).

Wat ik alleen jammer vind is dat dit niet wordt opgezet met een linux distro zoals CachyOS. Ik zou graag een performant gamingplatform hebben dat kan losstaan van al het gezeik dat vaak mee komt met big tech (AI, dataverzameling, overbodige features, reclame, ....).

Games -> Linux -> Vulkan -> hardware, done.
Je bedoelt Game > Vulkan | Linux > Hardware
Nu heb je technisch correct. X86 stamt uit 1978 en ARM uit 1985.
Maar is dit dus iets van Windows ARM? En profiteert Qualcomm Snapdragon dan ook? Of is dit gelinkt aan de ARM CPU van Nvidia qua implementatie?
Het lijkt me dat het iets voor Windows on ARM in het algemeen is, tenzij er specifieke instructies nodig zijn in de CPU.
Anti-cheat duurt meestal 3 maanden na lauch, dan is het meestal alweer gekraakt. En worden online games weer zwaar verziekt. :'(

[Reactie gewijzigd door Tourmaline op 1 juni 2026 17:28]

3 maanden vind ik wel optimistisch, meestal is het uren tot dagen.

Anti-cheat is tegenwoordig big business en nog zie je poppetjes rondvliegen, alles kapot grieven, hele maps headshotten en andere ongein dat enige serieuze anti-cheat direct zou moeten kunnen zien. Maar dat kost server-side resources en daar gaan we natuurlijk niet aan beginnen.

Laat al die clients maar de anticheat regelen, die zijn daar prima mee te vertrouwen. ( _O- )

Om te kunnen reageren moet je ingelogd zijn