Hideo Koijima werkt aan AR-project met Niantic Spatial

Kojima Productions en Niantic Spatial werken aan een nieuw augmentedrealityproject, hebben de bedrijven bekendgemaakt. Het is niet bekend wat het project precies inhoudt of wanneer en voor welke platforms het uitkomt.

De bedrijven zeggen dat de samenwerking hen in staat zal stellen om 'Kojima's iconische verhalen tot leven te brengen'. De naam van het project is nog niet bekend. Ceo Hideo Kojima van Kojima Productions zegt dat hij games wil maken die niet alleen op schermen bestaan. "Ik kijk ernaar uit om samen te werken aan het creëren van ervaringen waarbij je echte bergen kunt beklimmen, terwijl je daar entertainment vindt en contact maakt met echte vrienden. Ik ben blij dat we samen deze nieuwe ervaringen kunnen creëren."

Kojima Productions bracht eerder dit jaar Death Stranding 2: On the Beach uit, die van Tweakers een Excellent-award kreeg. Van de gameserie komt ook een animatiefilm. Het bedrijf werkt ook aan de horrorgame OD, die exclusief voor de Xbox verschijnt.

Niantic Spatial is een afsplitsing van het bedrijf Niantic Labs, dat onder meer Pokémon Go ontwikkelde. Het bedrijf besloot in maart op te splitsen in Niantic Spatial, dat werkt aan een 'AI-wereldmodel', en Niantic Games. De mobielegameontwikkelaar Scopely nam de gamingtak in maart over voor 3,5 miljard dollar.

Door Imre Himmelbauer

Redacteur

24-09-2025 • 20:26

10

Submitter: Xtuv

Reacties (10)

Sorteer op:

Weergave:

Al 4 nieuwsartikel-waardige momenten in 24 uur op tweakers :o

Hideo kojima doet denk ik iets goed

[Reactie gewijzigd door 7Sins op 24 september 2025 20:43]

Ik hoop dat hij 100 wordt in goede gezondheid en lekker door blijft gaan met zijn werk/passie
Nou idd, dat was net mijn gedachte. Hoeveel tijd heeft die gast, ik heb het laatste seizoen van Yellowstone nog niet eens gekeken, en ik werk maar 37 uur. #havinga2yearold

Ah well, goed om te zien dat anderen wèl productief en creatief zijn. Misschien kan ik het ooit consumeren. Some day.
Hij heeft natuurlijk een team waar hij mee hij het doet. Maar het klopt ongetwijfeld dat hij veel werkt, maar ik heb het idee dat hij hiervoor leeft. En dat hij heeft zelf aangegeven dat hij na erg ziek te zijn geworden tijdens de pandemie beseft dat hij mogelijk niet tot aan zijn dood kan ontwikkelen.
“Turning 60 was less of a turning point in my life than my experiences during the pandemic,” he told Edge. “I fell seriously ill at that time, and also had an eye operation. Until then, I didn’t think I was old, you know? I just didn’t feel my age, and I assumed I would be able to create for as long as I live.

https://www.videogameschr...-ideas-for-after-he-dies/
Dus het kan zijn dat hij zolang het kan alle projecten die hij nog zeker zelf wil maken aangrijpt.
Wow ik wist niet dat hij al over de 60 was! Hoop dat hij nog een jaar of 30 mee mag gaan waarvan hij er nog een stuk of 15 actief blijft.
Mooie teaser. Ik zie iets wat op een portal lijkt. Ik zie iets wat op groene XM lijkt. Als er nu nog iets blauws is wat ik kan slopen ben ik enthousiast.
Hmm, Niantic maakt(e) al Pokomon Go en Ingress. Beide games gebruiken dezelfde locaties.

Volgens mij was er ook nog iets van Transformers en Harry Potter in deze trend.

Ik zie veel dingen die mij aan Ingress doen denken in die trailer. Lijkt erop dat je nu dus wat eigen "portals" o.i.d. kunt plaatsen. Zag ook links voorbij komen in de trailer.

Nieuwe game zal meer inzetten op AR en verder gebruik maken van de PG/ Ingress database voor "portals" of hoe ze het dan ook maar noemen. ingress wordt nog wel aardig gespeeld al heb ik de indruk dat de playerbase wel afneemt.


Om te kunnen reageren moet je ingelogd zijn