Age of Mythology: Retold en Age of Empires II: Definitive Edition komen naar PS5

Microsoft maakt Age of Mythology: Retold vanaf 4 maart beschikbaar voor de PlayStation 5 van Sony. De game is al speelbaar op de pc en Xbox. Ook de aankomende Immortal Pillars-uitbreiding verschijnt die dag. Age of Empires II: Definitive Edition komt in de lente eveneens naar de PS5.

Op de website van Age of Empires is te lezen dat de Immortal Pillars-uitbreiding voor Age of Mythology: Retold vanaf 4 maart beschikbaar komt. De uitbreiding voegt onder meer twaalf nieuwe goden en negen verhaalmissies met betrekking tot de Chinese mythologie toe aan de game. Age of Mythology: Retold en de Immortal Pillars-uitbreiding zullen vanaf dat moment ook speelbaar zijn op de PlayStation 5 van Sony.

Tot dusver waren de Age of Empires-games enkel verkrijgbaar voor de pc en Xbox. Age of Mythology: Retold verscheen op 4 september vorig jaar al voor de pc en Xbox-consoles. Ook de eerder uitgebrachte Age of Empires II: Definitive Edition verschijnt later dit jaar op de PS5. De roadmap voor 2025 meldt daarnaast de komst van twee nieuwe uitbreidingen voor Age of Empires IV. Een PS5-port voor die game is vooralsnog niet aangekondigd.

Microsoft maakte eerder al bekend dat onder meer Forza Horizon 5 en Indiana Jones and the Great Circle naar de PlayStation 5 komen. De techgigant zet met zijn nieuwe multiplatformaanpak steeds minder in op exclusiviteit voor zijn eigen platformen. Vorig jaar bracht de techgigant al voormalige Xbox-exclusives zoals Hi-Fi Rush, Pentiment, Sea of Thieves en Grounded naar de PS5.

Age of Mythology: Retold: Immortal Pillars

Door Sabine Schults

Redacteur

05-02-2025 • 14:12

36

Reacties (36)

36
36
11
1
0
24
Wijzig sortering
Inderdaad mooi nieuws!

In ditzelfde nieuws werd ook aangekondigd dat Age of Empires IV TWEE DLC's krijgt dit jaar . _/-\o_

Verder is AoE III officieel end of life. Daarvoor is de DLC die zou komen gecancelt.
En AOE II:DE krijgt een Chinese DLC, wat te zien is in de twee teaser screenshots in hun blogpost. https://www.ageofempires....res-and-age-of-mythology/
Sony werkt Microsoft vaak tegen als het gaat om exclusieve games, waarschijnlijk uit angst dat Microsoft een monopoliepositie krijgt.

Toch moet ik toegeven dat deze zet van Microsoft echt slim is. Het laat zien dat ze openstaan voor releases op andere platformen. Iedereen vreesde (ik ook) dat na de overname van Activision Blizzard alles achteruit zou gaan, maar het lijkt erop dat het juist de goede kant op gaat.

Ik merk bijvoorbeeld dat StarCraft 2 ineens veel updates krijgt, inclusief nieuwe multiplayer-maps. Dat had ik niet verwacht!
Microsoft doet dat natuurlijk niet uit liefdadigheid, maar uit pure noodzaak door tegenvallende hardware verkopen (al twee generaties) en daarmee tegenvallende software inkomsten. Sony verkoopt hun exclusives voor de volle mep tegen een veel grotere userbase dan Microsoft. Microsoft verkoopt de duur ontwikkelde first party games alleen via een abonnementsvorm. Sony heeft naast de losse verkoop van first party games ook nog inkomsten uit een abonnementsdienst.

Voor de Playstation gamer is dit mooi nieuws. De Xbox gamer heeft hier tot nu toe nog niet veel aan. Ik heb twee jaar geleden een XSX voor de MS exclusives erbij gekocht, maar die is binnenkort dus niet meer nodig. Of dit een slimme zet is van MS weet ik niet. Ze zullen meer games verkopen, maar dit is denk ik direct de doodsteek voor de volgende generatie Xbox. Ik koop wel een Playstation en dan heb ik het beste van twee werelden.
Ik koop wel een Playstation en dan heb ik het beste van twee werelden.
Daarom speel ik op PC. Daarmee heb ik het beste uit alle werelden. ;)
Uiteraard, ik wilde dat voorbehoud nog maken. Console gamers en PC gamers zijn veelal wel een andere doelgroep.
Microsoft doet dat natuurlijk niet uit liefdadigheid, maar uit pure noodzaak door tegenvallende hardware verkopen (al twee generaties) en daarmee tegenvallende software inkomsten. Sony verkoopt hun exclusives voor de volle mep tegen een veel grotere userbase dan Microsoft. Microsoft verkoopt de duur ontwikkelde first party games alleen via een abonnementsvorm. Sony heeft naast de losse verkoop van first party games ook nog inkomsten uit een abonnementsdienst.
Ligt er een beetje aan hoe je dat dan ziet, gamers lijken vaak naar de Console verkopen te kijken, minder verkopen = minder goed doen.

Maar in de praktijk is dat natuurlijk helemaal niet zo, je moet naar de omzet van een divisie kijken. Microsoft is daarin nog wel kleiner dan Playstation maar niet kleiner in dezelfde verhouding als de hardware verkopen.

Nu Microsoft de strategie lijkt te willen veranderen van Xbox games op Xbox en PC naar Xbox Games op vrijwel alle platformen (en dus ook Sony en Nintendo) kan dat zomaar heel anders worden de komende jaren.

Onder de streep is het de omzet/winst die telt, niet hardware verkoop.
Opzich met je eens, maar je zult hardware moeten verkopen om je software aan de man te brengen. Helemaal met de redelijk gesloten eco-systemen van de consoles. Microsoft wil die strategie nu aanpassen door hun first party games ook naar Playstation en zo lijkt het Nintendo te brengen. Wat ik dan vreemd vind is dat Phil Spencer aangeeft dat hardware altijd belangrijk blijft voor Xbox en ze al volle bak in de ontwikkeling van de next gen xbox zitten. Je games dan ook op Playstation en Nintendo uitbrengen lijkt me niet bevorderlijk voor de verkoop van je volgende hardware. Daar wordt al amper tot niet op verdient.
Opzich met je eens, maar je zult hardware moeten verkopen om je software aan de man te brengen.
Nah dat is de vraag natuurlijk een beetje, de toekomst zal moeten aanwijzen of dat inderdaad echt moet, of dat je als Microsoft ook mee kunt hobbelen op het platform van Nintendo en Sony naast je eigen Windows Platform.
Wat ik dan vreemd vind is dat Phil Spencer aangeeft dat hardware altijd belangrijk blijft voor Xbox en ze al volle bak in de ontwikkeling van de next gen xbox zitten. Je games dan ook op Playstation en Nintendo uitbrengen lijkt me niet bevorderlijk voor de verkoop van je volgende hardware. Daar wordt al amper tot niet op verdient.
Ja dat vind ik ook wel wat vreemd, ik denk dat je dit moet zien als de Surface lijn, die Laptops en Tablets zijn ook ontwikkeld door Microsoft maar niet bedoelt om de markt over te nemen en in harde sales te concurreren met HP en Apple.

Al zou het mij ook niet verbazen als Xbox Hardware zoals we dat nu kennen hartstikke dood is over een aantal jaar, ik heb nu een Series X en geloof wel in die hardware i.c.m. GamePass maar als GamePass toch niet rendabel blijkt en alle Xbox Games op de Playstation 6 komen heb ik als Console gamer eigenlijk geen reden meer om voor een Xbox te gaan en kan ik prima af met alleen een Playstation.

[Reactie gewijzigd door Donstil op 5 februari 2025 15:25]

Eens. De strategie van Microsoft lijkt nu wat schizofreen. De tijd zal het uitwijzen.
Er zijn geruchten die zeggen dat de nieuwe XBox ook Steam kan draaien, dan kunnen ze wel een goed verkopend produkt in huis hebben, mits de prijs redelijk blijft.
Microsoft verkoopt de duur ontwikkelde first party games alleen via een abonnementsvorm.
Je kunt alle 1st party games van MS ook gewoon los kopen, dus deze opmerking klopt niet.
Ik had inderdaad beter 'met name' kunnen schrijven.
Ik koop gewoon weer een XBox de volgende generatie. Buiten Gran Turismo heeft Sony mij niets te bieden en zolang de controller van de XBox mij goed bevalt zal dat ook mijn main blijven
Het is Microsoft natuurlijk al lang niet meer (of het nu uit noodzaak is of niet) om hardware te doen. Ze bieden hun games gewoon overal aan, wat wel slim aanvoelt. Om heel eerlijk te zijn ben ik een groot van van Xbox hardware, maar uiteindelijk wil ik gewoon een device waarop ik mijn games kan spelen en het liefst wil ik die games overal kunnen spelen. Of het nu de console, mobiel, tv of laptop is i personally don't care en als dan games uit gaan komen op de Playstation tja, dat is dan zo.
Nee de PC met name Steam is het beste van beide werelden en PC heeft naast XB spellen en PS spellen ook duizenden AA en en honderden AAA spellen die niet op consoles komen dus wil je zoveel mogelijk content en zoveel mogelijk grafische pracht en praal dan zijn XB en PS niet relevant..

De enige reden om console te kiezen is gemak maar Valve is ook daar mee bezig en wie weet komt er dit jaar een Steam console dan wordt het moeilijk tussen XB en Steam te kiezen maar PS niet want je kunt al zien waar het heen gaat met spellen die naar 100€ gaan en na 3 jaar weer een remaster voor 50€ en losse disc drives uitverkocht of tussen de 50€ of 100€ bij de officiële prijs op.. PS is Premium Sold.
Een PC vind ik toch echt andere koek dan een console. Er hangt ook een heel ander prijskaartje aan een console en een PC. Ik bedoel je gaat niet op de PC gamen om daarmee net de performance van een console mee te evenaren. Leuk dat je PS games op de PC kan spelen, maar dat is vaak pas 2 jaar na release, of ze verschijnen niet eens op de PC. Dan speel ik liever op de Playstation, zodat ik de PS exclusives en MS exclusives kan spelen wanneer ze uit komen. De PC exclusives boeien me niet. De echt grote triple AAA rammers komen altijd op console uit en in sommige gevallen ook nog eens eerder dan op de PC.

Een PC achtige console zie ik wel zitten, mits de prijs goed is. Tegenwoordig kun je leuke pc's krijgen in een kleine formfactor, maar voor die prijs koop je 5 consoles. De Steam console zou best wat kunnen zijn, maar als je de berichten moet geloven is die nog jaren van ons verwijderd.
Nee consoles gebruiken dezelfde technologie dan PC maar dan slimmer en zuiniger met mindere ruwe specs en consoles zijn omstreeks 500€ en 800€ dezelfde prijsklasse van budget tot midrange PC's en Steamdeck heeft dezelfde console ervaring en er komt dit jaar mogelijk een Steam console omstreeks 600€ of 700€ want dat gaat de volgende generatie consoles ook kosten met uitzondering van Switch 2 voor iets van 430€

Iedereen wil ook meedoen met Nintendo door een console + handheld naast elkaar te hebben en de Steamdeck kan al als handheld gebruikt worden en aan de TV gekoppeld maar het is meer als handheld bedoelt en zit grafische tussen de Switch en PS5 maar dit is het begin van het product en zal over tijd beter worden door ervaring en communicatie tussen Valve en AMD en ontwikkelaars om de hardware en software meer te optimaliseren.

Het verschil tussen de platformen is de content waar Switch de enige nog is met Exclusiviteit en PC de meeste content heeft en gratis online services en de grootste en langste backwards compatibility heeft van alle platformen en je op dag 1 het origineel spel en de Remaster in één koopt voor minder geld dan op console lijkt mij Steam een betere keuze dan zowel XB als PS.

Dus wie weet wat mijn main platform wordt maar zowel MS als Valve doen interessante dingen en hopelijk gaat die laatste muur naar beneden ^^ lijkt mij ideaal dat alles op alles komt en de hardware niet meer beperkt wordt door een Logo en ja Nintendo.. die gaan toch hun gang wel..
Mijn gok -> Microsoft wil uit de console hardware markt stappen en gaat geen nieuw console meer maken.
Via apps zal je hun game pass abonnement kunnen afnemen zonder benodigde console.
Ik sluit zelfs niet uit dat je binnen x jaar ook een game pass abonnement op Playstation zal zien verschijnen.

Ze moeten idd tegenvallende verkopen in HW compenseren en zullen zich (naar mijn gevoel) meer positioneren als publisher van games.
Ik denk het ook, maar dat duurt dan nog een generatie, aangezien de next-gen xbox en een handheld al in ontwikkeling zijn. Of wellicht trekken ze de stekker daar nog uit.
Revival van de van de StarCraft serie klinkt als muziek in de oren! O+
Ik wacht nogsteeds op de dag dat de woorden "StarCraft 3 coming to Steam..." omgeroepen zullen worden via IT nieuwspanels.
Maar dit klinkt zeker als een goeie zet van Microsoft. :)
Het is zeker een aardige zet, maar unieke titels zijn veelal een ding om mensen naar een plaform te lokken/houden. Verwacht je dat er veel mensen zijn, die een Xbox kopen voor AoE en AoM? (of dat op z'n best laten meewegen?)

Nintedo heeft z'n Mario/Zelda/AnimalCrossing titels. Dat zijn titels waar mensen (deels) een Nintendo console voor kopen. Sony had The Last of Us en Horizon-titels (die nu ook op de PC zijn). Xbox heeft Fable, Forza-titels en Halo.

Dat zijn allemaal per platform hele sterke populaire titels.

Ik heb het gevoel dat AoM en AoE die daar niet zo veel aan zouden toevoegen. Ik vind het persoonlijk geweldige spellen hoor. Ik wil zeker niet suggereren dat het niets is, maar voor het grote plaatje kunnen ze denk ik meer binnenhalen door ze gewoon breed in te zetten.
Hele vette game!, ik speel deze ook echt heel veel op Gamepass. Maar voor dit soort Games speelt het toch fijner op PC dan op Xbox imo. De xbox versie was niet slecht, maar controls zijn gewoon echt veel fijner op PC.
Muis en kb werken ook op de xbox voor deze game :)
die zag ik ook niet aankomen, nu nog een nieuwe Halo of de MCC collectie oppoetsen. :Y)
Is er een grote markt voor RTS op console?
Grote markt misschien niet, maar grote vraag zeker wel. Dit genre wordt iets te makkelijk genegeerd voor consoles of zelfs in het algemeen jammergenoeg.
Speelt dit lekker op console zonder muis/keyboard?
Het speelt goed met de controller. Ik heb de games vroeger op PC gespeeld en speel ze nu op de XSX en dat maakt voor mij nauwelijks verschil.
Ja, ze hebben veel micromanagement weten weg te werken waardoor het heel goed te doen is.
Absoluut. Je kan het je haast niet voorstellen maar de game is 1 grote nostalgie trip die heerlijk wegspeelt met een controller. Ze hebben het echt goed gedaan. Tuurlijk zal een muis en toetsenbord nog steeds beter zijn maar een heerlijk potje skirmish tegen de cpu is geen enkel probleem ook niet op de hogere moeilijkheden
Age of Empires blijven leuke games, en mooi dat deze straks ook op de Playstation 5 te spelen zijn, hoe meer spelers, hoe leuker het is voor de makers. Zelf speel ik dit soort games liever op de PC, en heb ik Age of Mythology: Retold recent nog uitgespeeld op de PC.
Leuk maar zoiets speel ik niet op een console, lekker gewoon een pc voor zoiets.
Ben benieuwd naar de nieuwe dlc dan binnenkort, ka ik weer even Age of Mythologie spelen :).
Van mij mag MS nu weleens met XB Series 2 komen en uitleggen hoe en wat voor positie xbox gaat nemen tussen consoles en PC en android en gewoon zegt dat al hun IP's op alle platformen komen en dat Gamepass bepaalt of je nu op XB op PS wilt spelen dan weet iedereen waar hun aan toe zijn en PC heeft al de meeste spellen en daar is ook GP dus daar is geen verschil.

Dan kan men een PS halen om spellen te kopen en een XB om spellen te huren zoals Netflix en ik denk wel dat het gaat werken als MS elk jaar een 5 of 6 eigen spellen verdeelt per 2 en 3 maanden om 12 maanden abonnementen te verkopen dan is er een stabiele groei en ja de verkoop via PS is mooi meegenomen en ik begrijp niet hoe PS wint en XB verliest met 70% voor MS en 30% voor Sony maar goed..
Wat een lap tekst, maar ik weet niet precies wat je bedoelt.
Same... en dan met name dat 70/30% verhaal.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.