Mobiele versie van Stardew Valley heeft 'verborgen' multiplayermodus

De mobiele versie van Stardew Valley heeft sinds de 1.6-update een 'verborgen' multiplayermodus. Deze is alleen te gebruiken met de 'Konami-code'. De ontwikkelaar zegt dat de functie nog experimenteel is.

De modus is vooralsnog verborgen omdat deze experimenteel is en daardoor bugs 'of problemen' kan vertonen, schrijft ontwikkelaar Concerned Ape. Daarnaast zou 'de aard van het mobiele platform multiplayersessies onder sommige omstandigheden frustrerend kunnen maken'.

Voor de functie hebben gebruikers vaste IP-adressen nodig, om zo met andere Stardew Valley-spelers te kunnen verbinden. Spelers worden daarom ook afgeraden de multiplayermodus via mobiele netwerken te spelen, maar alleen via wifi. Het spel bevat dan ook geen 'discovery'-functie zoals de game op andere platforms wel heeft.

Om de multiplayermodus te gebruiken, moeten spelers het pijltjesdeel van de 'Konami-code' invoeren op het startscherm van de game, ofwel ↑↑↓↓←→←→. Hiervoor moeten spelers de blaadjes gebruiken rondom het Stardew Valley-bord. Na het invoeren van de code moeten spelers op het vraagtekenicoon drukken, rechts onderin het scherm. Als ze dat vraagtekenmenu verlaten, verschijnt er een co-opknop op het startscherm, waar ze kunnen hosten of joinen. Spelers die willen samenspelen moeten dezelfde versie van de game draaien. Spelers moeten ook op hetzelfde netwerk zitten, of de host moet port-forwarding gebruiken.

Pijltjes in het startscherm van Stardew Valley

Door Hayte Hugo

Redacteur

06-11-2024 • 19:05

25

Reacties (24)

Sorteer op:

Weergave:

Strijden wie zo snel mogelijk de boer/boerin next door heeft versierd? :) Of een coop starten.. Misschien wel leuk dit, al was het dungeon crawl aspect niet echt de highlight van het spel. Ook omdat er een time limit is..
Als ze ook nog eens passende dialogen verzinnen voor wat voor persoon tegen wie praat. Ik meen te herinneren dat de jock (naam vergeten) alleen maar over meiden ging praten en toen ik hem een boeket bloemen gaf was hij gelijk van "ik vind je ook leuk" er was niet echt nagedacht over hoe die opbouw zou moeten gaan met dezelfde gender.

Ook zijn gesprekken na een koppel te vormen net zo repetitive. Beetje meer speling, variatie en persoonlijkheid in de dialogen zou ook leuk zijn 😆
@DoctorBazinga

Het spel is eronder gelinkt, daar kan je naar verkopers gaan en de beschrijving lezen.

Constant elk spel uitleggen als er nieuws over is lijkt me vervelend weg lezen. Sowieso klik je erop als het je interesseert.

[Reactie gewijzigd door Nyltje op 6 november 2024 19:35]

Ik kijk ook bij games die ik niet ken, het is dan wel fijn als er wat bijstaat.
Ik ken dat hele spel niet. En had, zoals anders gebruikelijk, verwacht dat er er ook een kleine beschrijving van/over het spel in het artikel te vinden is. O-)

Of minstens een link naar een beschrijving. _/-\o_

Over het artikel zelf : Voor mijn gevoel os het leaken van deze informatie meer een verstopt/verstokt proefballonetje om te peilen of zo’n multiplayer functie wel aanslaat/interresant is zonder officiële beloftes of aankondigingen.
Meer zo van onbedoelde/onvrijwillige betatesters die dit gebruiken. 8)7

[Reactie gewijzigd door DoctorBazinga op 6 november 2024 19:23]

Als je Stardew Valley niet kent en er überhaupt nog nooit van gehoord hebt dan is dit artikel overduidelijk niet voor jou bedoeld ;)
Of juist wel. Ik vind het een heerlijke game om tijdens de gure maanden weer op te pakken.

Het is ook meer een spel wat jou vindt, in plaats van andersom. Zoek je iets om aan de dagelijkse sleur te ontsnappen, ben je alle AAA-meuk zat en wil je iets waar je 1000 uur in kan stoppen met een hoog ‘nog een dag dan’, dan is dit het spel wat boven komt drijven.

Edit; zou deze game wel op PC of console spelen (switch, heerlijk op de bank als Mevrouw D3F een fout programma zit te kijken). Op mobiel lijkt me niet optimaal.

[Reactie gewijzigd door D3F op 6 november 2024 19:52]

Ik zie een artikeltje voor me vanuit Tweakers. Ideale games (ook voor niet gamers) voor de grauwe wintermaanden om je lekker cozy bij te voelen :D
Dat is wat red dead doet voor mij :)
Dat is wel wat kort door de bocht gedacht.
Ik vindt het altijd interessant van nieuwe respectievelijk mij onbekende games te lezen en dus misschien weer een nieuw pareltje te ontdekken.
Stardew Valley is wel echt een geval apart, het is niet zomaar een spel maar een compleet begrip. De gaming wereld was bijna in shock toen het spel uitkwam en de (enkele) dev was overnacht miljonair. Een succes wat vele anderen heeft aangespoord en nu krijgen we al jaren de ene na de andere game wat Stardew Valley is met een ander smaakje. Sindsdien heeft het eigenlijk nooit de spotlight verlaten, je wordt doodgegooid met het spel op alle tech en gaming gerelateerde nieuws sites, Youtube en TikTok.

Gegeven die uitzonderlijke situatie, als je er dan nog steeds niet van gehoord hebt... dan wil ik het niet kort door de bocht noemen dat het spel echt ver buiten je aandachtsgebied ligt.
Ik speel grotendeels RTS en sim games.

Zodadelijk begin ik aan een closed Beta van een RTS-game. O-) _/-\o_
ehh, blauwe knop gemist met 'Alles over dit product'? Tussen het plaatje van het artikel en jouw reactie.
Dat verteld niet veel, dat gaat naar de pricewatch.
-

[Reactie gewijzigd door DoctorBazinga op 6 november 2024 23:40]

Knop gemist en hetzelfde als @Xfade
Geen beschrijving wat voor game het is, alleen Pricewatch en reviews die niet vertellen of het een rts- of shooter- of puzzel-game is.
Dat tenminste hier in het artikel kunnen/mogen staan imho.
Omdat niemand echt een antwoord geeft...

Ken je Harvest Moon? Het is dat, maar beter. Mocht je dat ook niet kennen, het is een spel waarbij je een boerderij moet opzetten en daarbij de dorpsbewoners leert kennen, met mogelijke romantische opties.

Het is een spelletje waar je rustig aan kan doen en je crops kan planten en bewateren, maar je kan ook vissen, dungeons in gaan voor ores om je spullen te verbeteren, en nog een hele hoop meer.

Stardew Valley is enorm uitgebreid en de beste in z'n genre. Wat ik hierboven heb genoemd is het topje van de ijsberg en er zit bijzonder veel diepgang in. Je kan het zo fanatiek of rustig spelen als je wil en dat is voor veel mensen erg prettig. Voornamelijk cozy, maar dat hoeft niet.
Harvest Moon is tegenwoordig ook volledig van het padje. De eigenlijke ontwikkelaars zijn er weg en brengen nu de Story of Seasons games uit, maar ook die hebben me nooit zo kunnen trekken als de oude games, of Stardew Valley dus.

Er zijn ook erg toffe en grote mods voor uit. Stardew Valley Expanded is echt een aanrader.

Deze game is inmiddels z’n inspirators al lang en breed ontstegen. Zowel in kwaliteit als populariteit.
Heb deze game op de telefoon en op de steamdeck. Ideaal voor de telefoon maar de deck speelt wel prettiger. Zou top zijn als de voortgang over te zetten is.
Zou top zijn als de voortgang over te zetten is
Dat kan ook gewoon
https://www.stardewvalleywiki.com/Saves#Transfer_a_save

Maar vind het super irritant dat ze niets ingebouwd hebben om het gewoon via een cloud/account te doen, dat moet toch echt mogelijk zijn, dat is ook de reden dat ik het wel heb op mobiel, maar bijna niet speel omdat ik maar "soms" op mobiel zou spelen en voor de rest op steam, en voor die "soms" vind ik het teveel gedoe om de save over te zetten :(
Echt handig zou dit niet zijn, tenzij de releases voor Steam gelijk lopen met die van de consoles en mobile.
De "1.6" update voor de Steam versie is er al sinds maart of April, echter is deze pas afgelopen maandag naar de consoles en mobile gekomen, deze zaten tot die tijd nog op de 1.5.x versies
Goh,

zeker aangezien je save nu al in de steam cloud zit vind ik het toch wel echt een meerwaarde hebben dat ik "wanneer ik daar dan voor kies als de update gelijk loopt" om met een simpel knopje de save te syncen, ipv toch wel die wat omslachtige procedure,

zeker in mijn geval omdat ik dus maar "heel soms" zou op de mobile even spelen, maar het nu dus niet doe omdat het de moeite niet waard is. (heb het vooral op mobile ook nog eens gekocht om de makers te steunen, maar nu gebruik ik het eigenlijk totaal niet :( )
Ik heb in het verleden Syncthing wel eens gebruikt om mijn SDV saves te syncen tussen mijn PC en telefoon. Werkte toen wel goed!
Kan ik wel eens bekijken ja,

bedankt voor de tip,

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.