Stardew Valley-ontwikkelaar werkt aan onaangekondigde game

Stardew Valley-maker Eric Barone meldt dat hij momenteel is gefocust op een nieuwe, onaangekondigde game. In een interview met Twitch-gebruiker Zach Hartman meldt de ontwikkelaar dat hij daarom 'nog niet weet' of Stardew Valley nog nieuwe updates krijgt.

De ontwikkelaar maakt dit bekend tijdens een livestream na afloop van de eerste officiële Stardew Valley Cup-speedrunwedstrijd, schrijft ook Eurogamer. Daarin meldt Barone onder andere dat hij zijn aandacht momenteel niet richt op nieuwe updates voor Stardew Valley, een Harvest Moon-achtige landbouwgame die in 2016 uitkwam.

Eind vorig jaar introduceerde de ontwikkelaar update 1.5 voor de game, die onder andere lokale splitscreen, nieuwe personages en een nieuwe lay-out voor boerderijen toevoegde. De ontwikkelaar laat nu weten dat er momenteel geen andere grote updates in de maak zijn en dat hij zich in plaats daarvan richt op een nieuwe titel.

Barone deelde hierbij weinig details over de komende game, hoewel hij wel bekendmaakt dat het gaat om een nieuwe pixelart-game met een top-down-perspectief. "Ik kondig misschien vrij snel aan wat het is. Niemand weet het op dit moment", zei Barone tijdens de stream. "Wat ik wel zal zeggen is dat het weer een pixelart-game is en een top-downperspectief heeft, vergelijkbaar met Stardew Valley." De ontwikkelaar meldt daarbij dat de game in sommige opzichten vergelijkbaar is met Stardew Valley, hoewel het niet nog een landbouwgame betreft.

Door Daan van Monsjou

Nieuwsredacteur

06-09-2021 • 19:43

38

Reacties (38)

Sorteer op:

Weergave:

Stardew Valley is een geweldige game voor als je relaxed even aan iets anders wil bouwen dan je eigen leven ;) Vooral immens indrukwekkend dat dit zo goed als door één persoon is gebouwd.
Relaxed? Dat is maar net hoe je de game speelt.
Ja, je kunt alles in je eigen tempo doen en nee, je bent nergens toe verplicht maar de game bevat een onverbiddelijke klok die ervoor zorgt dat je bewusteloos raakt op het moment dat je om twee uur 's nachts nog niet in je bedje ligt. Probeer maar eens level 100 te halen in de Desert Cave of op het tropische eiland zonder in tijdnood te komen. Om er dan achter te komen dat je de dieren niet te eten hebt gegeven en de oogst niet hebt binnengehaald. Er zijn maar weinig games waarin je je resources zo minutieus moet plannen om je dagelijkse doelen te halen.

Begrijp me overigens niet verkeerd, ik vind Stardew Valley echt een geweldige game en niets dan lof dat én gast zowel de graphics, fantastische muziek én code heeft gerealiseerd terwijl z'n vriendin de kost verdiende. Bovendien brengt hij al jaren gratis updates uit die bij iedere andere uitgever dikbetaalde DLC zou zijn. Voor 15 euro haal je qua value enorm veel in huis, niet voor niks heb ik deze game al 3 of 4 keer gekocht.
Als je de klok echt erg vindt heb je altijd deze mod om de klok te pauzeren en op je eigen tempo dingen te doen: https://www.nexusmods.com/stardewvalley/mods/4

[Reactie gewijzigd door MrFax op 23 juli 2024 03:21]

Gaat natuurlijk niet op voor andere platformen dan PC. Ik speel vooral op mijn telefoon en Switch, maar heb m ook op PC/Mac, op die andere platformen heb je geen mods.
Mods zijn ook (zonder root) mogelijk op Android. iOS helaas nog niet.

Zie: https://stardewvalleywiki...stalling_SMAPI_on_Android.
Ah ja, ik gebruik iOS :+
Hopelijk komen ze eerst eens met versie 1.5 naar mobiel. Die staat nogal stil.
Stardew valley begint heel traag. Dat is inderdaad heel relaxt en kan met 10wijn glazen op gedaan zijn, maar naar maten je de game in komt is het echt chaos op alle fronten.
Goed moeten plannen, oogst/beesten voorzien, skull cave bezoeken, ginger eiland is ook vrij pittig en je het niet veel tijd in 1 (in game) dag. Maar zeker een bijzonder hoe relatief simpel zoals de game mechanics etc, veel plezier biedt !

edit; reactie was voornamelijk bedoelt voor @Mday mijn pardon

[Reactie gewijzigd door Tweakwondo op 23 juli 2024 03:21]

kan met 10wijn glazen op gedaan zijn
Tijd voor betere wijn of voor grotere wijnglazen.
Je hoeft de oogst niet binnen te halen, als het een dag later geoogst wordt is er niets aan de hand. Sterker nog, je kunt giant crops groeien als je het niet oogst.

Dieren kunnen automatisch gevoederd worden, en wat ze produceren kan automatisch "geoogst" worden.

Als je level 100 in de cave wil halen heb je een beetje voorbereiding nodig, maar geen tijdsdruk. Neem wat extra bommen mee, zorg dat je genoeg hay in de silo's hebt zitten, en breng extra steen zodat je trappen kan craften en je kunt heel relaxed daar komen.

Dus als je het rustig aan doet, je blijft op het eiland slapen, en je bereid dingen voor dan kan je boerderij autonoom wel een paar dagen zonder je. Alleen de 2-uur klok is in dat geval een ding van "druk", maar wederom, bereid dingen goed voor en je loopt nooit echt tegen dat limiet aan.
Daarvoor speel ik Wurzelimperium. Dat loopt gewoon op de achtergrond door en af en toe gewassen bewateren en oogsten en planten. En je kan het jezelf zo moeilijk maken als je wil door gewastijden uit te rekenen, en vooruit te plannen voor je klanten...
Nou ken ik ze toevallig allebei (waarom 8)7 ) en het zijn wel heel verschillende spellen. Wurzelimperium/molehill empire is een beetje "cookie-clicker"-stijl, heel veel klikken en relatief repetitief. In stardew valley zit meer verhaal, behalve een boerderij-spelletje mag je het toch ook wel gewoon een RPG noemen.
Het was in ieder geval geen makkelijk pad. In het boek Blood, Sweat And Pixels is er een hoofdstuk over. Die man heeft echt wel vijf jaar van zijn leven er in gegoten.
ik zie ook dat er een paar honderd mods zijn op Nexus, altijd een goed teken en goed voor de levensduur van de game. Ik heb het zelf nog niet gespeeld.
Stardew Valley heb ik nog niet veelvuldig gespeeld, maar heb er wel wat uurtjes mee volgemaakt met de toevoeging van 'essential mods'. Ben benieuwd wat voor spel hij in gedachten heeft, lijkt mij lastig om het succes van Stardew Valley te overtreffen.

Misschien iets futuristischer in de lijn van Oxygen Not Included of Rimworld?
Ik vond Oxygen Not included leuk in het begin, maar op een gegeven moment moet je tegen de klok in werken. Om van je gassen af te komen, moet je X bouwen, maar dat genereert weer te veel gas B, dus dan moet je weer Y bouwen, maar daarvoor heb je grondstof T nodig. Dat vond ik nogal vermoeien na een tijdje.
Haha ja het is een uitermate ingewikkeld spel waarbij je echt wel wat video guides voor moet doornemen om het onder de knie te krijgen. Maar bedoelde in het voorbeeld hierboven meer het "Futuristische" aspect hiervan i.p.v. een kopie van de gameplay.
Het is echt even wennen, en het is waar wat Freekster zegt - tutorial videos helpen erg veel. Maar met automation kun je echt alles zo inregelen dat je er geen omkijken naar hebt. Voor alles is een oplossing, en voor alle basisproblemen zijn die oplossingen redelijk snel voorhanden.

2000 uur (geregistreerd, staat ook vaak gepauseerd te wachten tijdens het avondeten ofzo) verder, en kom tot de conclusie dat dit (voor mij) de beste is die ooit is gemaakt. Daarmee stoot het Witcher 3 van de troon. :)
Ik denk het niet, eerlijk gezegd. ONI en RimWorld pakken allebei het simulatie-principe van Prison Architect, waar RimWorld zelfs (aldus de makers) bewust veel op PA lijkt, inclusief de grafische stijl en de animaties.
ONI wijkt daar dan wel weer iets vanaf, maar heeft ook diezelfde gesimuleerde basis, en een lekker chaotische UI met enorm veel informatie, waarmee het mooi aansluit op PA en RW.

Niks mis mee allemaal, maar dat is een totaal andere stijl dan die van Stardew Valley. Stardew Valley doet niet aan echt simuleren van de hele omgeving, en heeft een strakke pixelart stijl waar alles op de pixel precies aansluit, in plaats van (zoals PA, RW en ONI) assets die een beetje los rondzweven en door de simulatie zelf aan elkaar hangen.

Er is natuurlijk nog helemaal niks bekend, maar als het überhaupt al de kant van een city builder op gaat dan verwacht ik eerder iets als Rise to Ruins (ook pixelart) of Factory Town (niet pixelart, maar wel dat schattige dat SV ook heeft).

Maar wie weet. De maker van SV heeft al maanden geleden aangekondigd dat hij na de laatste SV update aan een volgend spel ging werken en ook dat het weer een pixelachtig spel zou zijn, dus nu heeft hij alleen bevestigd dat hij er daadwerkelijk mee bezig is. SV kwam ook een beetje uit het niets, dus ik denk dat we weinig zullen horen tot er écht iets te zien is.
waar RimWorld zelfs (aldus de makers) bewust veel op PA lijkt, inclusief de grafische stijl en de animaties.
Oh? Ik had daar eens naar gezocht - is het dezelfde engine ofzo? - maar toen werd geclaimed dat het puur toeval was.

In ieder geval, in deze 'stijl' zijn er een paar richtingen waar het uit kan, maar ik denk wel dat het een game blijft waar je een enkel karakter bestuurt, ipv de 'builders' waar je een hele stad bestuurt (uitzondering daarop is factorio, dus het kan wel). Ik denk eerder een game in de stijl van Zelda, waar Stardew ook al aspecten van heeft. Mogelijk roguelike, hij heeft al ervaring met het soort-van procedureel genereren van levels.
Ik doelde dan meer op de futuristische stijl i.p.v. de gameplay want dat is uiteraard heel anders met niet één vast karakter zoals dat in Stardew Valley het geval is. Maar wie weet, simulatiespellen doen het ook goed en de grafische stijl van SV is ideaal voor dit soort spellen.

Al is een adventure game in de stijl van Zelda A Link to the Past ook wel iets wat je met deze grafische stijl kan doen uiteraard.
Ik ben zelf zo'n 'klusjesgamer'. Mijn vermoeden tav de aantrekkingskracht is (in mijn geval, tenminste) dat je beloningssysteem wel maximaal wordt aangesproken, terwijl je anderzijds niet op het puntje van je stoel hoeft te zitten. Daar bedoel ik mee dat je enerzijds heel ontspannen kan gamen (het kost geen volledige focus, je kan een beetje wegdromen of gewoon wat vermoeid zijn) terwijl er wel heel overte en vooral immediate rewards volgen op wat je doet.

Zo is een andere klasse games die het bij mij goed doet de action RPG. Dat vergt weinig echte skills (alleen bij een baas of zo écht alert zijn) maar je moet wel actief bezig zijn. En alles dat je doet wordt op allerlei manieren beloond: met loot of experience points of upgrades, etc.

Stel een arpg kost toch nog teveel focus, dan is lekker 'klusjes doen' een heel fijn alternatief. In Stardew Valley: beetje farmen en telkens proberen net een beetje meer winst te pakken :) Waar ik dan bijv weer niet voor kies zijn de meer interactieve verhalen - dat vind ik te weinig 'gamey'. (Weinig input, weinig overte rewards.)

Ik heb verder voldoende serieuze tijdsbedsteding (fulltime baan, sociaal leven, etc.).. en denk dat ik wellicht juist daardoor niet op zoek ben naar 'hardcore' actie / skill based games? Ik ben graag een luie gamer :9

--edit-- Dit was als reactie op Knijpoog bedoeld, maar I messed it up :X

[Reactie gewijzigd door Furrrr op 23 juli 2024 03:21]

SV een paar keer geprobeerd, maar het is niet mijn ding. Snap best dat er vele uren in gestoken kunnen worden, maar mij lukt het helaas niet.
Het is een spel voor mensen voor wie het spelen zelf de beloning is. Daar heb ik wel bewondering voor.

Ik denk dat ik dit vroeger ook leuk gevonden zou hebben maar ondertussen ben ik zo gewend aan de actie-beloning-loop van de meeste huidige spellen dat ik zelfs de klassiekers waar ik vroeger van genoot (ik heb The Secret of Monkey Island een tijdje geleden geïnstalleerd) maar moeilijk door kom.

Van die spellen waarvan ik wou dat ik het leuk vond.
Dat klinkt op zich als een logische verklaring. :)
Zo had ik het niet bekeken.

Merk met meerdere van dit soort games (Terraria, Minecraft, etc.) dat ik het vaak maar even volhoudt, maar dat ik vaak terugkom bij games waar inderdaad een bepaalde beloningsfactor in zit. Denk aan Rocket League (doelpunt maken) of Insurgency Sandstorm (match winnen). Games uit een hele andere categorie.

Dat kan je dus ook omdraaien en zelf doelen stellen. Vandaag ga ik mijn veldje opknappen door alle bomen om te hakken.
(Mits mijn poppetje niet al halverwege de ochtend weer in slaap kukelt door teveel hakken).
Precies hetzelfde hier.
Style ziet er leuk uit oldschool rpg sfeertje. Snap alleen totaal niet waarom die tuinier-huis-tuin-keuken klusjes games verkopen.

Zijn mensen dan echt zo op zoek naar tijdsbesteding dat ze klusjes binnen een virtuele wereld zien als ontspanning?

Er zijn genoeg mensen die extra hulp in huis kunnen gebruiken….ga er voor ;)

[Reactie gewijzigd door Knijpoog op 23 juli 2024 03:21]

Een hoop mensen hebben geen tuin, of geen ruimte in hun tuin en/of geen papieren om kuddedieren te mogen huisvesten.

Dus dan is een spel een makkelijke weg om dit wel te kunnen doen.
Mm, ik woon vlak naast de Veluwe, dus genoeg natuur om mij heen, maar tóch heb ik er heel wat uren SV op zitten.

Het is gewoon heel leuk om vanaf niks te beginnen en stukje bij beetje de boerderij op te bouwen. Eerst de puinzooi van de overleden opa opruimen, grond voorbereiden, zaadjes planten en ondertussen bekend worden met het naastgelegen dorp. En zoals je zegt, de grafische stijl is fantastisch.

Het enige dat mij frustreert is de energie/tijd-limiet per dag (Je poppetje heeft maar een beperkte hoeveelheid energie waarmee hij acties kan uitvoeren, én je moet vóór een bepaald tijdstip in bed liggen, anders raakt ie bewusteloos oid). Ik begrijp wel waarom deze beperking erin zit (Anders kun je door het spel heen racen), maar het is jammer om voortdurend op resterende energie en tijd te moeten letten.
Dat is inderdaad iets wat Stardew sterk onderscheid van andere spellen die wel dag/nacht hebben, maar hier geen timers aan verbinden (zoals Satisfactory of ARK). Het geeft een bepaalde structuur, maar dat geeft het ook een heel andere dynamiek dan sandbox spellen. Soms mis je dat.
Het geeft je een "sense of urgency", en het zorgt ervoor dat er toch nog een soort van uitdaging in het spel zit - zonder de tijds- en energielimiet is het een sandbox game, en dat moet je maar net leuk vinden. Ikzelf ben niet zo creatief en heb moeite om mijn eigen lol te maken in sandbox games.
dat ze klusjes binnen een virtuele wereld zien als ontspanning
Het wordt vaak een boerderijspelletje genoemd maar het is ook gewoon een volledige RPG.
Ik heb niet het fysieke uithoudingsvermogen of de financiële middelen om een boerderij te runnen, plus Stardew is idyllisch opgezet zodat je met een "homestead" jezelf prima kan redden.

Ik zie zelf bij recente reacties dat je FPS games zoals Half-Life speelt; waarom ga je het leger niet in? En dat je PES speelt, waarom ga je niet bij een voetbalclub of trapveldje in de buurt? Het lijkt alsof je andere mensen hun plezier niet gunt.
Andere plezier niet gunnen is wel erg ver gezocht uit mijn reactie. Ik geef aan dat ik het niet begrijp wat er leuk aan is. Er zijn genoeg dingen die andere leuk vinden en ik niet. Heb daar verder geen problemen mee.
Zijn mensen dan echt zo op zoek naar tijdsbesteding dat ze klusjes binnen een virtuele wereld zien als ontspanning?
Dat slaat de plank een beetje mis m.i.. Ik bedoel, grote groepen gamers vinden het letterlijk doodmaken van anderen in een virtuele wereld ontspannend. Dus de bezigheid waar je je in die virtuele wereld mee bezighoud koppelen aan de ontspanningswaarde van een spel lijkt me nou niet heel realistisch.
Deze game een tijd terug gekocht op Steam vanwege de lovende recensies en om de developer te supporten, maar ik was helemaal vergeten dat ik hem had :+ Stardew Valley ga ik zeker nog spelen!
Hij was ook aan het werken aan witchbrook, maar rondom die game is het al een jaartje stil. Zonde want leek me een leuke game.
Ik kan gewoon niets meer met de pixel stijl. Vroeger hadden we niets beters, anno 2021 wil ik gewoon een beetje degelijke graphics. En ik ken het gameplay over graphics argument maar het een hoeft tegenwoordig echt niet meer onder de andere te lijden.

Anyway, ik vermaak me voorlopig met Pathfinder: WotR 8-)
Mooi! Kijk er erg naar uit!

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.