Stardew Valley is 15 miljoen keer verkocht in vijf jaar tijd

De country-life-roleplaygame Stardew Valley is meer dan vijftien miljoen keer verkocht. Dat heeft ontwikkelaar ConcernedApe bekendgemaakt. De mijlpaal komt vijf jaar na de release van de game, in februari 2016.

Gezamenlijk zijn er sinds de release in 2016 meer dan vijftien miljoen exemplaren van de game verkocht, schrijft de ontwikkelaar in een bijzin op zijn website. Die melding is opgepikt door de website Game Developer. Begin 2020 stond de teller nog op 10 miljoen exemplaren en een half jaar eerder op zes miljoen. Stardew Valley kwam in februari 2016 uit voor de pc. In twee maanden tijd waren al meer dan een miljoen exemplaren verkocht. Enkele maanden later volgden de releases voor de Mac en voor Linux, eind 2016 voor de Xbox One en PS4, in 2017 voor de Nintendo Switch, in 2018 voor iOS en sinds eind 2019 is het spel ook te spelen op op het scherm in Tesla's.

Het spel werd ontwikkeld door ontwikkelaar Eric Barone, onder de alias ConcernedApe. De ontwikkelaar deed er vier jaar over. Sinds de release zijn er vijf grote updates verschenen voor de game, onder meer met nieuwe omgevingen, de mogelijkheid om te trouwen, ondersteuning voor meer talen en ondersteuning voor multiplayer. Sinds de vierde update heeft Barone een team ontwikkelaars in dienst.

Maandag werd bekend dat ontwikkelaar Eric Barone werkt aan een nieuwe, nog onaangekondige game. Dat zei hij in een interview met Twitch-streamer Zach Hartman. Hij zei in dat gesprek bovendien dat hij niet zeker weet of er nog nieuwe updates komen voor Stardew Valley. De laatste update van het spel kwam eind vorig jaar uit en de ontwikkelaar werkt momenteel niet aan een nieuwe grote update. De nieuwe titel waar Barone aan werkt, wordt opnieuw een pixelart-game met een top-downperspectief, maar naast die informatie gaf de ontwikkelaar niets prijs over de nieuwe game.

Stardew Valley, Xbox One

Door Stephan Vegelien

Redacteur

08-09-2021 • 16:28

33

Reacties (33)

33
33
21
0
0
10
Wijzig sortering
Das toch leuk verdienen zo in je eentje :)
Het mooiste van het verhaal is dat het spel eigenlijk weinig vernieuwends biedt t.o.v. andere spellen maar dat dan wel weer goed toepast.
Evolutie ipv revolutie is zeker niet verkeerd; hetzelfde zie je terug in bijv. Horizon Zero Dawn, een betere open world Ubisoft-stijl game dan Ubisoft games. Of Hollow Knight, dat een betere Metroidvania is dan Metroid / Castlevania. Of Cities: Skylines, een betere Sim City dan Sim City.
Ik denk dat in dit geval het belangrijkste aspect is geweest dat het concept (farming game met RPG elementen, in zekere zin Harvest Moon clones dus) voor het eerst naar de PC gebracht werd.
Als je hollow knight beter vind dan super Metroid of Metroid zero mission klopt er toch iets niet . Het zijn beide kleppers van games maar hollow knight moet het vooral van zijn bossfights en moeilijkheid hebben. Super metroid is op elk ander vlak superieur.
Uhmmm hell no.
Ik hou van Hollow Knight zonder enige twijfel, maar puur op mechanics absoluut niet beter. Game is ook veel te lang btw. Dat doet Ori beter.

Heb ergens zon vermoeden dat Metroid Dread die kroon binnenkort gaat pakken.
Of het blijft Super Metroid :P
Cant beat the classics.

[Reactie gewijzigd door VonDudenstein op 22 juli 2024 15:06]

Aan de andere kant, dat geldt voor 90% van de games. Shooters en voetbalspellen gooien zelden het hele concept op zijn kop, doorgaans is het gewoon een doorontwikkeling van een vorige versie.
De Harvest Moon spellenreeks heeft een loyale fanschare die door de originele studio, dan wel door de studio die de rechten op de serie bezit, lang in de kou heeft moeten staan. De 3d games konden nooit werkelijk potten breken en het waren de oudere games die nog altijd erg geliefd zijn.

Stardew Valley speelt hier perfect op in door simpelweg alle klassieke elementen op de juiste manier in te zetten, QoL features te implementeren en tegelijkertijd ook een eigen stijl te bieden, zonder een gedwongen anime look. Dat laatste valt er voor de liefhebber in te modden natuurlijk.

Tel daar nog eens multiplayer bij op een je hebt echt een goed concept.
Sinds mei 2016 wordt hij op diverse aspecten geholpen door Chucklefish met niet-Engelse lokalisaties, macOS-, Linux- en console-ports, en de technische aspecten die nodig zijn voor online coöperatief spel. De Wii versie is door Sickhead Games geport en de port voor de PS4 is gemaakt door 505 Games. Niet helemaal een one man project maar dat maakt wat hij gemaakt heeft niet minder knap, inhoudelijk is het wel geheel gemaakt door hem zover ik weet.
Mja, maar dat neemt niet weg dat hij best wel plotsklaps rijk was direct na de eerste release op de PC zeg maar, alles daarna heeft hem alleen maar nog rijker gemaakt :)

Het toont maar weer aan; niets is onmogelijk als je maar een idee hebt wat heel veel mensen aanspreekt. En laat het verdikkie nou eens zo zijn dat het geen game is die gericht is op zoveel mogelijk kapot schieten of slaan...

[Reactie gewijzigd door gimbal op 22 juli 2024 15:06]

Pffff zeg dat! Knap gedaan.
Heerlijke game om jezelf in te verliezen als je even casual wilt gamen.
Offline, dus ook makkelijk te spelen voor mensen die niet al te vaak online kunnen komen. 195 uur gespeeld en geen moment spijt van gehad.

Als Barone weer zo'n meesterwerk weet neer te zetten, komt die zeker op de verlanglijst.
Ik zat in Duitsland (je weet wel, dat derdewereldland als het gaat om mobiel internet als je niet in een stad zit), en heb me prima vermaakt met Stardew Valley tussendoor op mijn telefoon.
En misschien nog wel belangrijker : je hebt geen RTX3080 nodig om het te kunnen spelen.
Totdat er iemand met een RTX mod komt. :*)
4-5 jaar keihard gewerkt en plukt nu de vruchten. Erg leuke game!
Inderdaad, doorzettingsvermogen.
Het is hem echt gegund! :)
Het is gewoon een ontspannen gameplay, en snap niet waarom er niet veel meer van dit soort gameplay komt. Plus niet van die ingame transacties onzin, dat doet Stardew Valley gewoon goed, gewoon een goeie relaxte game zonder poespas(lees:onzin) eromheen. :)

Heb de game zowel op Xbox, Switch en iOS, puur om de dev te steunen om iets nieuws zoals dit te maken.
Er zijn best wel veel van dit soort games al (lees de titel nog een keer voor waarom :+ ).
Bijvoorbeeld: https://pqube.co.uk/kitaria-fables/
Waarschijnlijk genoeg geld verdient om de rest van zijn leven te kunnen hobbyen aan wat hij zelf wilt. Moet toch heerlijk zijn.

[Reactie gewijzigd door Meessen op 22 juli 2024 15:06]

Heb het zelf al 3x gekocht intussen
Mist een platform: Tesla! Sinds Dec 2019 ook speelbaar in alle Tesla's met het tweede generatie multimediasysteem. Perfecte game om even te spelen tijdens het superchargen.
Haha... goed dat ik even gecheckt heb voor ik een duplicaat post had toegevoegd. Vraag me af of al die installaties individueel bij die 15 miljoen geteld zijn, of dat Elon een apart tarief heeft betaald, buiten de normale statistieken om.
Doet me heel erg denken aan https://www.nintendo.com/...st-moon-one-world-switch/ maar dan de Super Nintendo versie. Zelfs de boom stronk komt bijna overeen qua vormgeving.
Het is ongetwijfeld ook door die serie geïnspireerd.

Een belangrijk detail is echter dat de serie die we kennen als Harvest Moon in 2013 een nieuwe naam heeft gekregen, Story of Seasons. Wat tegenwoordig nog als Harvest Moon wordt uitgebracht is van een andere ontwikkelaar / uitgever.

One World had ik nog niet gezien maar het oogt als een schaamteloze cashgrab met een game die zelfs op de Gamecube nog geen voldoende had gescoord. Laat staan in 2021.
Damn... dat had hij vast niet verwacht toen hij begon met het tikken van dit spel :)
Ben bezig met een soortgelijk spel, similar maar toch weer compleet anders. Zal ook zo'n 4 a 5 jaar duren voor het af is. You've read it here first!!

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.