Blizzard haalt handelsysteem tijdelijk uit Diablo IV vanwege goudexploit

Blizzard Entertainment heeft voor onbepaalde tijd het handelssysteem van Diablo IV uit de game gehaald. Volgens de ontwikkelaar maken sommige gamers momenteel misbruik van een goud- en itemexploit.

Een medewerker van het bedrijf schrijft: "We hebben het onderlinge handelssysteem van Diablo IV voor onbepaalde tijd uit de game gehaald omdat er een exploit voor goud- en itemduplicatie misbruikt wordt." Het is niet algemeen bekend hoe spelers geld en items kunnen dupliceren, maar op Reddit en het officiële Blizzard-forum duiken de afgelopen tijd verschillende berichten op over handelsverzoeken waarbij miljarden goudmunten voor relatief eenvoudige items geboden worden.

Het is praktisch onmogelijk om in Diablo IV legitiem miljarden aan goud te verdienen, zeker in de spelwereld van het eerste seizoen. Spelers moesten voor dit seizoen drie weken geleden opnieuw beginnen met een bouwen van een personage, dus ook met het verdienen van in-game valuta. Daarom is het aannemelijk dat dergelijke bedragen niet legitiem verdiend zijn. Volgens Kotaku kunnen mensen naast het gebruik van exploits ook via grijze markten voor enkele euro's een miljard goud kopen.

Blizzard benadrukt in de blogpost verder dat het gebruik van de vermeende exploit in strijd is met de gebruikersvoorwaarden. Dit weekend werden naar verluidt accounts van enkele duizenden spelers verbannen voor het misbruiken van exploits, al heeft de ontwikkelaar dit vooralsnog niet bevestigd.

Spelers konden tot voor kort in Diablo IV onderling bepaalde items voor goud verhandelen. Vanwege een eerdere controverse rondom de in-game marktplaats van Diablo III beperkte Blizzard de mogelijkheden voor het verhandelen van items preventief in de nieuwere Diablo-game. Zo konden spelers alleen common-, magic- en rare-items, gems en elixirs verhandelen. Er is ook geen centrale handelsplek waar spelers naartoe kunnen gaan om te handelen; men moet elkaar in-game benaderen of van tevoren bijvoorbeeld via Discord afspreken.

Door Yannick Spinner

Redacteur

15-08-2023 • 17:49

58

Reacties (58)

58
57
29
0
0
16
Wijzig sortering

Sorteer op:

Weergave:

5 miljard voor 5 dollar is een schijntje,

bots en de endless mobs glitch hebben de economie nu al zo goed als verkloot
Welke economie? Ik hoor nooit iemand over traden, ik was bijna vergeten dat het in de game zit.
Ookal trade maar 1% van de spelers... Er zijn 10+ miljoen kopieën verkocht. Dan heb je het alsnog 100k spelers. Er zijn landen die kleiner zijn.
Ik gooi soms wat op de grond voor een party member, meer niet eigenlijk.

De tijden van N pul O 40pgm is voorbij :+
Vind de vele irrelevant mods op jouw reactie ietwat overtrokken, je opmerking is wel degelijk relevant.
Fatsoenlijke items kun je niet eens ruilen. Daarnaast moet je maar net met iemand samen spelen in dezelfde class, aangezien je vrijwel alleen maar gear krijgt die geschikt is voor jou. Waarom is er dan uberhaupt spraken van een economie als er niet eens spullen te verhandelen zijn?
Goud is alleen goed voor je skill/paragon rerolls of eindeloos items enchanten en hopen dat je eindelijk krijgt wat je zoekt.
Ach zo werkt het hier :) de meeste moderators spelen de game waarschijnlijk niet en hebben dus geen flauw idee hoe ze mijn opmerking op waarde moeten schatten. De +2 die er eerst stond sloeg overigens ook nergens op, maar het geeft wel mooi aan hoe random het is. Als deze thread niet bovenaan had gestaan dan was er niet zoveel aandacht geweest en dan is het net wie er toevallig langs loopt en het wel of niet met je eens is. Daarom niet te veel van die scores aantrekken.

Admin-edit:Opmerkingen over moderaties horen thuis in Frontpagemoderatie.

[Reactie gewijzigd door Bor op 23 juli 2024 06:45]

Je kan wel fatsoenlijke items krijgen zonder te traden. Bepaalde non-legendaries zijn namelijk erg gewild.
Hoe kom je daar bij dan? Items zijn wel degelijk te traden. Het gaat natuurlijk om de rares met goede rolls. Traden wordt meestal ook gedaan als je rond de level 100 bent dus level requirment is dan sowiezo al niet meer van belang. Een goed gerolled item kost honderen miljoenen.
daar zeg je wat, das een goed punt 👍
Met alleen goud kom je ook niet ver aangezien je ook materials nodig hebt die je niet bij een vendor kan krijgen.
Dit soort acties moeten ook vooral door blijven gaan, al is het maar om ontwikkelaars zover te krijgen helemaal te kappen met dit soort handelspraktijken die 0 toegevoegde waarde aan de gameplay en -beleving hebben en alleen maar als geldklopperij bedoeld zijn.
Wederom een reden waarom Diablo gewoon puur single-player moet zijn als je dat wilt.

[Reactie gewijzigd door FalconerHG op 23 juli 2024 06:45]

Ergens toch wel grappig, en zoals hierboven; veel geleerd van verleden is er niet (zo lijkt)

Weet dat een auctionhouse in wow zat, geloof dat Diablo vorige ook zo iets had.

Vervolgens introduceert men “always online”; kwaliteit van gameplay verbeteren, minder hackers/cheaters/bugs/meer controle etc

Anno 2023 zijn er hippe technieken als blockchain en databases waarin data gezet kan worden :+ dan kun je de kwaliteit/garantie redelijk waarborgen (wanneer je een multi-miljoen budget hebt en championleague niveau slimme programmeurs)
Een blockchain heeft helemaal geen toegevoegde waarde als er een enkele partij is die alles in de hand heeft en de keten van voor tot achter kan controleren. Blockchain heeft nut als je een dataset hebt waarin meerdere partijen die elkaar inherent niet vertrouwen, data moeten kunnen lezen en wijzigen en de integriteit en non-repudiation belangrijk zijn.

Of misschien was je :+ smiley bedoelt als grapje, en heb ik deze reactie voor niets getypt.

[Reactie gewijzigd door hiostu op 23 juli 2024 06:45]

D3 had inderdaad een 'real money auction house' is er vrij snel uitgehaald na -+6 maanden. Probleem was gewoon inflatie, mensen konden zelf prijs bepalen minimaal 25 cent. In week 1 waren er legendarische wapens van 30-100 euro, maar naar maand waren er al zoveel gedropt dat alles zo ongeveer 25 cent koste. Dus voor 3 euro kon je al gehele character met end game gear aankleden.
Ja, dat was leuk ! Vond het jammer dat ze het eruit haalden. Het zoveelste bewijs dat Blizzard toen ook al inventiviteit niet op prijs stelde terwijl zij toch de mogelijkheden open lieten voor ons om te ontdekken en te gebruiken. Nu ze in D4 alles eruit slopen en terugdraaien hoeft het voor mij niet meer.
WoW heeft sinds het begin een Auction House, en die heeft heel veel vormen gekend en is meegegroeid met het spel. Het huidige systeem lijkt niet meer op wat er eerst was. Los van de toevoeging van de WoW token, waarmee echt geld opeens legaal omgezet kom worden tot ingame gold (en andersom, al kan het volgens mij nu alleen nog tot Battle.net balance?).

Diablo 3 had toen opeens de "real money AH", waar je dus items letterlijk voor euro's te koop kon zetten. Ik ken vrienden die met een mazzeltje 100-200 euro hebben gevangen voor bijna perfecte items.

Het systeem van D2(R) is wat mij betreft gewoon goed, al mag die wat moderne ondersteuning krijgen. Het is (imho) juist die vrijere economy die het spel levend houdt. Ja, er zijn bots en zwarte markten online, maar het gaf je ook de kans om via de custom games of via auction sites je gear te traden ipv alles maar zelf te moeten doen.

Ik verwacht wel dat ze dingen gaan verbeteren in D4, net zoals in D2 en D3, maar ik denk niet dat dat ooit nog terug gaat komen :(
De auctionhouse issues met Shadowlands waren absoluut belachelijk. Ik ben in BFA goldmaker geworden omdat ik die dinosaurus wilde kopen voor 5 miljoen. Heb ik toen gedaan, was leuk, maar ze hebben toen zoveel AH issues gehad en in SL werd dat alleen maar erger.
Weet dat een auctionhouse in wow zat, geloof dat Diablo vorige ook zo iets had.
Ik mis dat nog elke dag.
De hele opzet van crafting/upgraden etc maar ook traden is ondermaats in Diablo IV.
Ik raak geen bloem of rots meer aan... Net zoals de immer nutteloze silent chests.
Er is ook geen doel echt voor al die crafting en trading :s

De echte goede items kan je niet traden of worden account bound zodra je ze wijzigt.
Heel dat traden is (op console) bijzonder omslachtig.
Net zoals een party vinden...

[Reactie gewijzigd door Echelon2011 op 23 juli 2024 06:45]

Hoe jammer ook, het is beter dat Blizzard dit doet zodat ze het kunnen fixen. Damage control.
damage control? Deze bug zat er in de beta al in en is meerdere keren gerapporteerd maar nooit wat mee gedaan...
Typisch Blizzard. Het is alsof het ze niet meer interesseert.

Ik weet in WoW Shadowlands was de pvp gewoon kapot. One shot monks, maar goed kon gewoon doorgaan. Nu dit weer…
Zijn natuurlijk compleet verschillende dev teams die niks met elkaar temaken hebben behalve dat ze onderdeel zijn van Activision Blizzard. Maar ben het met je eens dat het typerend voor ze is geworden ja.
Ze zijn iets specifieker allebei onderdeel van Blizzard Entertainment. Je hebt gelijk dat het verschillende teams zijn, maar zo ver apart als Activision Blizzard in zijn geheel dus niet.

[Reactie gewijzigd door MrFax op 23 juli 2024 06:45]

De Dev teams zijn niet eens gamers.
Helemaal mee eens.
Grappig dat men hier op acteert. Op bots in onder andere World of Warcraft wordt reeds jaren niets op ondernomen. In dit geval vind ik niet dat er enig onderscheid te maken is; botting is net zo goed exploiting wanneer dit vooral komt door een gebrek aan betaald personeel en/of wil om beperkingen op te leggen aan botting.. Maar goed, (Activision-)Blizzard is ook al sinds jaar en dag player hostile.

Edit: Goede moderatie weer :D

[Reactie gewijzigd door Klauwhamer op 23 juli 2024 06:45]

Iedere bot is weer een active subscription (a 13 euro p/m), en heb ze tijdens Battle for Azeroth veelvuldig gezien. Bij oude dungeons (in Netherstorm, vlakbij Tempest Keep...Botanica was dat volgens mij) waren non-stop meer dan 80 demon hunter bots contstant dungeon in, dungeon uit, en als ze aan de 10 dungeons per uur limiet zaten vlogen ze weg, en vlogen er weer verse bots naar binnen. Als je dan /who deed zag je dan ook 80 alleen demon hunters (limiet van /who weergave) en dat is dan je eigen faction. Andere faction , horde bijvoorbeeld, ook 80, dus zo al meer dan 160 bots bezig non stop dungeon farmen.

Heb zo ook outdoor wel vaak gezien, hordes en hordes aan boomkin druids, constant zelfde rondje lopen en maar moonfire spam.

Ipv bots aanpakken, hebben ze in Shadowlands, en nu in Dragonflight helemaal, gewoon de waarde van niet-current-content finaal naar beneden geholpen. Items zijn nu hooguit copper of silvers waard, waar ze voorheen nog een paar gold waard waren.

Zelfde 'geintje' hebben ze ooit in vanilla WoW gedaan toen gold farmers constant Dire Maul liepen (deels ook door een exploit). Hebben ze de waarde van de items die daar dropten drastisch verminderd en toen zijn ook die dungeon-per-uur limieten gekomen. Dat waren echter nog echte spelers, later kwamen de geautomatiseerde bots.

Maar zoals veel mensen al vermoeden, bots = subs = geld, dus kan het Blizz niet veel schelen.
En daarmee breken ze de community , ikzelf ben er gewoon mee gestopt permanent met Classic Wow , en een account-deletion gedaan, puur omdat WoW een bot-farm game is , iedereen zoveel min-maxed , en niemand wil puur rond gaan kloten in BRD of ST lekker op een zaterdag avond:'( t voelde gewoon niet meer zoals WoW

Zelfde met Diablo , ik heb diablo 2 grijs gespeeld , 3 was leuk voor 2 weekenden ... maar ach ...er is een bedrijf genaamd Larian Studios :) en path of exile 2 gauw genoeg.

(alhoewel ik heel graag een Baldur's gate 3/ DOS2 game had gezien in de wereld van Warcraft :9 )
Op bots in onder andere World of Warcraft wordt reeds jaren niets op ondernomen.
Er wordt wellicht niet genoeg gedaan, waarschijnlijk zoals elders vermeld omdat elke bot een actief abonnement heeft. Maar ik kan je uit persoonlijke ervaring vertellen dat er zeker wel tegen bots gehandeld wordt :)
In dat geval worden de kleine spelers wellicht aangepakt. Dat pleit alleen nog maar méér tegen Blizzard, dat schijnbaar stoer doet tegen klein bier om groot bier (dat 'gewoon' massaal boosts koopt om zo snel mogelijk aan het farmen te slaan -- domweg een investering die zichzelf in no time terugbetaalt) lekker te laten stromen, als obfuscation tegenover de playerbase die ernstig gedupeerd wordt. Het wordt tijd dat mensen Blizzard zien voor wat ze is, en de producten links laten liggen.

Serieus: het is niet dat Blizzard niet genoeg doet. Het is dat Blizzard schaamteloos profiteert en op deze manier de inkomstenderving op de RMAHs een beetje mitigeert. Ik wilde dit niet zo scherp formuleren omdat er nogal wat modereerbeertjes zijn die bij Bobby aan z'n tiet hangen en deze reactie zal ook wel bestraft worden, maar soit.
Gebeurde niet exact ditzelfde in D3?
Ja, de bekende D3 duping bug is in D4 ook toe te passen.
Blijkbaar niet gefixt, dit was vanuit de beta runs al gemeld door verschillende spelers.
(Gebruik maken van = ban)
Ik snap niet dat mensen zich laten verleiden om het te kopen. Dan is de lol er toch snel vanaf? Vroeger met Unreal wat god mode ook leuk....voor 10 minuten. Persoonlijk verpest je de game imo voor jezelf, maar daarnaast ook voor anderen.

En vrij logisch dat de accounts met miljarden geband worden. Dat had men zelf ook wel kunnen inzien dat het onmogelijk is om al miljarden aan goud te hebben in zo'n korte tijd.
Er zijn echt spots waar constant elites blijven spawnenga daar met een groepje de hele dag farmen. Er zijn genoeg mensen die meer dan 10-12u per dag games spelen hoor. Ik stond onlangs op iets meer dan 100 miljoen, en dan ging ik een paar items enchanten. Als jij wat geluk hebt, kan je echt wel gemakkelijk daar een 0 achter zetten zonder echt een "no lifer" te zijn. En daarvoor heb ik meerdere keren 10-20-25 miljoen al "opgedaan" aan enchanten. Uiteraard is het verdacht, maar als jij ook constant je drops gewoonweg gaat vendoren dan tikt het wel aan hoor. Niet doodgaan = geen repairs, items droppen bij de vleet, en er zijn ook wel genoeg dungeons waar je bijvoorbeeld op ancestral 40 kan doorwalsen, waarbij andere je echt nog wat moeite moet doen voor hetzelfde level. Dan hoef je nog geen gebruik te maken van dupes/glitches etc.

Maar je hebt wel een punt, het is gewoon belachelijk dat je dingen gaat aankopen. Maarja dat was in Diablo 3 ook zo. Ik had een paar goeie drops net na die patch waar stats een beter waren en ze legendary drop rate omhoog gedaan hadden. Binnen de 2u 3 items aan 125 euro verkocht om het real money auction house. Ik zou nooit 125 euro uitgeven aan een zwaard, maar blijkbaar zijn er toch mensen die het wel doen. Ja je kan iets sneller verder, maar je weet dat er binnen x aantal tijd toch weer betere items komen en er een nieuwe cap is, dus het is het echt niet waard in mijn ogen. Zelfs moest ik euro millions winnen dan nog zou ik daar echt geen geld kunnen aan uitgeven, maar dat is persoonlijk. Iedereen doet wat hij zelf wilt
en @Yzord
Dit is helaas inherent aan multiplayer games. Je kan je dezelfde vragen stellen wanneer men wallhacks en aimbots in shooters gebruikt. Inderdaad, even grappig ... maar dat is (voor mij) hartstikke saai na een paar minuten, kan je net zo goed naar een stream gaan kijken als je het werk zelf niet wil doen. In een RPG zit de voldoening toch juist grotendeels in dat je je character zelf gebouwd heb, zelf je gear verzameld. Wat heb je eraan als je dit allemaal gegeven (gekocht) wordt? Dan is er toch geen hol meer aan?

Maar helaas, genoeg mensen die willen pretenderen heel erg goed te zijn (of dat nou headshot percentage is, of de dikste gear in een mmorpg hebben) en geven er blijkbaar niet zo veel om als dat hartstikke nep is. Als men maar denkt dat ze zo goed en cool zijn. En anders heb je nog trolls die precies het tegenovergestelde doen, er plezier bij hebben om zoveel mogelijk anderen hun plezier te verzieken en dus zelfs overduidelijk lopen te cheaten.

Het hoeven er niet eens veel te zijn he. Als dit soort mensen 0.1% van de playerbase is, is dat nog steeds genoeg om ze iedere dag tegen te komen. Eentje kan het namelijk voor een hele hoop anderen verzieken.

Maar zeker als er real life geld aan te verdienen valt, want dan ontstaat er gelijk een soort maffia. Ooit wel eens een documentaire gezien over WoW Gold farms in Zuid Korea. Stuk of 10 man op een studenten kamer die daar leven en slapen en verder nonstop op een laptoppie zitten te klikken. Uiteraard zou de "maffia" dat maar al te graag vervangen met bots (wat inmiddels ook gangbaarder is).

Ze moeten inderdaad gewoon kappen met het verhandelen met echt geld (en als je kan ruilen ingame, dan ontstaat verhandelen met echt geld ook binnen no time). Geen items kunnen kopen (weg met die pay2win onzin) voor geld, ook niet cosmetisch. Laat mensen gewoon eens de game daadwerkelijk spelen om hun ingame spullen mee te verdienen.

Maar goed, screaming at the void, dit levert ze geld op, dus ze zullen het toch blijven proberen.

[Reactie gewijzigd door Zoop op 23 juli 2024 06:45]

Hangt er nogal van af hoe je zo'n spel speelt. Soms heb je de 'grind' na een paar keer het hele spel spelen al wel gezien en wil je snellere progressie dan dat je speeltijd toe staat. Bij de vorige Diablo had je de 'real money auction house', daar heb ik toch heel wat max-level gems gekocht, niet omdat de lol er dan vanaf is, maar omdat ik met mijn speeltempo in geen jaren genoeg gems en gold zou kunnen verzamelen voor max-level gems.

En in D3 was het in ieder geval zo dat je met die hogere gear veel hogere levels aan kon, en daardoor veel meer betere items kreeg waardoor je eindelijk verschillende builds kon maken en uitproberen waardoor het spel ook wel herspeelbaar bleef.
Heb inmiddels twee level 60+ chars en wist niet eens dat je kon traden?
Eigenlijk weer zo'n beetje als in Diablo 2. Maar het is ook zo niet nodig in D4. In D2 deed ik het nog wel eens vanwege item sets die waren anders bijna niet compleet te krijgen. Maar die zitten niet in D4

[Reactie gewijzigd door Pep7777 op 23 juli 2024 06:45]

Ik heb het gevoel dat Blizzard helemaal de bal misgeslagen heeft met dit spel. Helemaal als je het vergelijkt met andere AAA games die dit jaar uitgebracht zijn. Het is gewoon 3x niks.
Ik was in het begin heel enthousiast om D4 te gaan spelen, maar na het 1x "uitgespeeld" te hebben was ik er ook wel aardig klaar mee. Wat mij betreft is Blizzard helemaal van het padje af, met letterlijk honderden verschillende affixes, de enorme hoeveelheid waardeloze item drops, nutteloze "legendaries" en achterlijke paragon systeem.
Ik heb véél meer plezier in Baldur's Gate III, ik heb helemaal geen zin in D4 meer. De teleurstelling is compleet.
Hoe meer ik er over lees des te groter de indruk dat ze eigenlijk niet zo veel hebben geleerd van de voorgaande versies. Wat toch wel eigenlijk erg is aangezien hoe lang dit spel in productie was.

Als ik de meer ervaren mensen over deze bug moet geloven was dit ook al aanwezig in D3 en 2, je kan dit forceren door je internet even uit te schakelen waardoor de servers blijkbaar rare dingen gaan doen waardoor je een party kunt vormen met iemand die niet op een seizoen server zit.

Toch wel ironisch dat één van de redenen dat ze zelf verklaarde om voor ''altijd online'' te gaan was om exploits en bugs tegen te gaan, terwijl het nu blijkt dat het juist dat is waardoor je nu misbruik kunt maken van een bug.
In de geest van een online game natuurlijk alleen maar goed om handelen offline te halen totdat de exploit gefixed is. Gelukkig is het exploiten dat anderen doen in dit geval niet belemmerend voor je eigen speelervaring, er is niet echt een 'markt' in Diablo 4 noch leaderboards waarbij valsgespeeld kan worden.

Inmiddels is al toch wel ruim een week bekend dat dit aan de hand was, het is interessant dat ze er nu alsnog voor kiezen om het handelen uit te zetten. Ik vraag me af waarom ze dat niet in eerste instantie hebben gedaan toen het algemeen bekende kennis werd.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.