Diablo IV-dlc Vessel of Hatred met nieuwe class Spiritborn komt op 8 oktober uit

Blizzard Entertainment kondigt de eerste dlc voor Diablo IV aan, genaamd Vessel of Hatred. Deze uitbreiding komt op 8 oktober uit voor alle platforms waarop de game nu beschikbaar is. De dlc introduceert een nieuw verhaal, de regio Nahantu en de nieuwe klasse Spiritborn.

Vessel of Hatred draait om het Diablo IV-personage Neyrelle en haar zoektocht in de jungle van Nahantu, de omgeving die in Diablo II voor het eerst geïntroduceerd werd. De schurk Mephisto speelt wederom een belangrijke rol in de dlc. Spelers kunnen met de dlc verder uit de nieuwe klasse Spiritborn kiezen. Blizzard geeft tot de volledige onthulling van deze personageklasse op 18 juli een korte beschrijving: "[Spiritborn] zijn doorgewinterde strijders die mystieke synergieën gebruiken die alleen aangewakkerd kunnen worden in de jungles van Nahantu."

Blizzard belooft verder met de release van Vessel of Hatred een aantal verbeteringen aan de basisgame door te voeren. Zo komen Mercenaries naar de recentste dungeoncrawler. Dit zijn computergestuurde compagnons met eigen abilities. Ook belooft de ontwikkelaar nieuwe endgamecontent, skills en dungeons. Op het moment van schrijven heeft Blizzard al een eerste toevoeging gedaan aan Diablo IV in de vorm van Pets, kleine beesten die helpen bij het verzamelen van loot.

Diablo IV Vessel of HatredDiablo IV Vessel of Hatred
Diablo IV Vessel of HatredDiablo IV Vessel of HatredDiablo IV Vessel of Hatred

Door Yannick Spinner

Redacteur

10-06-2024 • 11:20

56

Reacties (56)

Sorteer op:

Weergave:

Ze hebben net de game een beetje op orde en komen nu al met de eerste 40 euro uitbreiding. Dit zou gewoon een gratis DLC moeten zijn als sorry voor de summiere game bij release.
Game is toch nu in orde? Waarom zou je dit gratis willen?
Het is ieder cent waard.

Ook voordat ze de game hadden gefixt.

Je kan vele uren erin kwijt vergeleken met andere games.
Tja. In vond de single player wel aardig en daarna alle seizoen gespeeld, deels door nostalgie gedreven, maar ik vind Diablo 4 wel echt mindere punten hebben. Zo is de open wereld eigenlijk te klein om een beetje immersive te zijn. Het gaat naar om een paar vierkante kilometer. Het voelt omdat alles verbonden is niet als een werelddeel, eerder een dorp met in de ene hoek sneeuw, de andere hoek woestijn en de andere hoek jungle. In de andere Diablos werden de gevoelsmatige afstanden tussen delen meer aan je fantasie overgelaten. Nu ren je letterlijk slechts 5 minuten met je paard en je bent van ijzige bergen in een snikhete woestijn. De game biedt ook weinig afwisseling.

Een betaalde update zou ik niet erg vinden maar 40 dollar voor wat features is echt veel. Daar koop je een volledige game voor.
En terwijl ik herken wat je beschrijft, de wereld had eigenlijk niet veel groter moeten zijn. De reistijd is toch gewoon een beetje verspilde tijd in een game zoals deze.

Tegelijkertijd voelde D2 groter aan en had je meer variatie in de levels, gek genoeg, omdat ze gegenereerd waren. Het verkocht de illusie gewoon beter. Nu is de world map statisch en ken je deze na een tijdje helemaal. Terwijl de dungeons gegenereerd zijn maar ook tegelijktijdig zeer herkenbare blokken hebben.

Met die game wereld en hoe online gedaan is, de BP's, uitbreidingen etc, is het gevoelsmatig nog steeds net een mobile game.

Ergens zou ik willen zeggen dat ik de meeste lol heb gehaald uit de campaign spelen, maar dat was ergens ook niet echt een ARPG; toen ik het als isometrische Witcher ging zien had ik er meer lol in. Was ook voor een heel groot deel de skilltree en items toen de tijd. Ze hebben daarnaast toch echt gewoon te weinig content over teveel levels uitgesmeerd. Zo ook met de endgame bosses.

Ergens wil ik wel weten hoe het verhaal dat duidelijk niet af was door gaat, maar aan de andere kant ben ik het ook eigenlijk grotendeels vergeten.

RoS was voor D3 ook een zeer welkome uitbreiding die met de extra content het geheel echt veel nieuw leven inblies. Maar eens kijken of ze dat hier kunnen herhalen. Maar ik wacht zeker de reviews even af. De prijs ligt gevoelsmatig hoog...
Diablo 2 voelde veel groter omdat er niet een bewandelbaar pad was tussen de verschillende 'acts'. Dus vanaf Tristram naar Lut Gholein was een grote reis dat geillustreerd werd met de cinematics. Dus het voelde echt ver weg. In Diablo 4 valt die magie helemaal weg.

het feit dat je later met waypoints snel kon reizen doet daar niet aan af.
Ja heel goed punt. Je verwoordt precies wat ik ook 1 van de grootste gemissen vind in D4. Ook het verschil in npc's en muziek tussen de verschillende acts in D2 gaf je echt het gevoel dat je op andere plekken in een wereld was. D4 voelt meer als een klein land.

Maar ook al valt er veel aan te merken op D4, ik vind het wel een leuke game waar ik al aardig wat uurtjes in heb gestoken.
Een betaalde update zou ik niet erg vinden maar 40 dollar voor wat features is echt veel. Daar koop je een volledige game voor.
Wie weet hoe groot de story in de campaign wordt, dat zat bij uitbreidingen van de vorige delen in elk geval wel goed, wellicht krijg he ook een battle pass erbij voor het eerste seizoen dat je speelt un de campaing. Ik ben in elk geval benieuwd, ook naar de nieuwe class.

[Reactie gewijzigd door CH4OS op 23 juli 2024 11:34]

Full priced game. Iedere 3 maanden een betaalde BP. Ieder jaar een expansion?
Dit ben je ‘kwijt’ als liefhebber. Vind ik vrij absurd voor een ARPG waarbij de loot loop vooral voor veel uren zorgt. Het ‘zoveel uur plezier’ argument die je vaak tegenkomt vind ik dan ook wat zwakjes.
En inderdaad itemization voelt pas sinds kort goed aan, een jaar na release..
Ik krijg tevens sterk de indruk dat ze allang weten wat ze allemaal gaan toevoegen de komende jaren. Niets mis mee zou je kunnen zeggen maar het lijkt er op dat ze een tempo zoeken waarbij de speler net niet boos wegloopt maar tegelijk zo traag mogelijk om genoeg achter de hand hebben. Zoals de loot pet als voorbeeld van gisteren. Had allemaal veel eerder gekund maar er is een soort van timer.

[Reactie gewijzigd door Verwijderd op 23 juli 2024 11:34]

Game is al in de aanbieding geweest en heb nog nooit een battlepass gekocht.
Je hebt een punt met zoveel uur maar toch, je kunt er honderden of duizenden uren uithalen, en dat is zonder uitbreiding nog.
En als de uitbreiding alleen 1 class toevoegt en verder niks dan heb je daar een punt maar als ze genoeg toevoegen dan mag daar ook geld voor gevraagd worden.
Ze maken de dingen in de Battle Pass denk ik expres zo lelijk dat ik geen enkele prikkel krijg om geld uit te geven. Dat vindt ik wel prima, ik hoef niet persee een skin van een bloedend zwaard ofzo.

Dat vindt ik wel de voordeel van D4 dat de Battle Pass mij totaal niet boeit. Ik kan gewoon dat spel spelen zonder dat ik verleid wordt. Terwijl ik bij fortnight dan weer voor 8 euro een Ninja Turtle aanschaf kan ik dat in D4 prima weerstaan.

Het maakt het voor mij (voor nu) een heerlijke game zonder aankoop prikkels.
Battlepass doe ik sowieso niks meer omdat ik geen season speel. En tja, er is een mooie 'Japanse' barb set. Maar 20-25 Euro voor een set vind ik gewoon barbaars...
Zei sinds het begin dat ik mogelijk een keer een paard koop, iets wat werkt voor alle chars. Tot zover nog niks. Misschien dat met de uitbreiding of daarna er meer andere soorten mounts volgen. Dan zien we wel weer.

[Reactie gewijzigd door The Chosen One op 23 juli 2024 11:34]

Je hoeft geen battle pass te nemen dus die kosten kun je wegstrepen. Diablo heeft altijd al gedraaid om de loot loop dus dat kan ook geen verrassing voor je zijn toch?
Cosmetics doen er toe als reward vorm in 2024, kun je boeiend vinden of niet. Je weet zelf vast ook wel dat alles zo is ingericht dat je een stuk minder voldoening hebt zonder BP. Er zijn niet voor niets psychologen in dienst bij dit soort bedrijven.
Ik koop overigens de BP. Vind gewoon bepaalde kritiek terecht.
Heb ik commentaar op de loot loop? Nee, het was een argument mbt ‘aantal uren dus best goedkoop’ reactie. Als een game zoals the last of us 300 zou duren was de prijs inderdaad een lachertje geweest.

[Reactie gewijzigd door Verwijderd op 23 juli 2024 11:34]

Je weet zelf vast ook wel dat alles zo is ingericht dat je een stuk minder voldoening hebt zonder BP.
Nog steeds is die battle pass niet verplicht om de game te spelen, wat een kul argument.
De een zal er wat gevoeliger voor zijn dan de ander, ik heb werkelijk nog nooit een battle pass gekocht, en ook geen enkele game pre ordered.
Aan cosmetics heb je echt niks, ik snap echt niet dat je uit dat soort dingen meer voldoening haalt door zoiets aan te schaffen. Daadwerkelijk betere items wel maar die kun je gewoon vinden in de game, daar haal pas echt voldoening uit, een karakter beter maken door ervoor te werken.
Maar zo werkt het vrijwel in iedere game tegenwoordig.

Ik zeg ook niet dat je kritiek hebt op de loot loop, ik zeg alleen dat dat vrijwel altijd de kern van de game geweest is, loot vinden en je karakter beter te maken. Het komt nu over alsof dat een verrassing is voor je.

En sorry een game als The Last of Us vergelijken met Diablo, dan ben je natuurlijk al af.

[Reactie gewijzigd door Vexxon op 23 juli 2024 11:34]

Er zitten amper leuke armour/weapon sets in de base game. Alles wat er een beetje flashy uit ziet of extra VFX heeft is betalend, en BELACHELIJK duur.. 20€ voor een setje, of meer... en dan heb je dikwijls nog niet het wapen dat je gebruikt in dat pack, daar kan je apart voor betalen... Als de base game free to play was dan kon ik dat begrijpen, maar nu voelt het als geldklopperij en ik kan er persoonlijk gewoon niet naast kijken. Ik heb 90€ betaald voor de deluxe versie (nou erg luxe was dat niet want de BP in season 1 was mega prut...)

In diablo III had je ook cosmetics, maar je kon je character wel leuk en uniek maken zonder extra aankopen te doen, bijna alle leuke sets/looks waren gratis vrij te spelen. Die game had trouwens by default al de extras die ze nu in een DLC aankondigen (Mercs, pets die gold oprapen, ...)

Verder is D4 een grote stap terug kwa UI (niks is er logisch aan, en andere games hebben al aangetoond dat het veel beter kan...), netwerk stabiliteit (no way dat ik HC ga spelen...), build diversity (voor endgame uber bosses speel je maar best een broken build...), het meelevelen van de mobs zorgt ervoor dat de hele game van lvl 1 > 100 samengevat kan worden als 2 keer meppen op een normale mob en 4 keer op een elite...

Ook de story is zo lineair als het maar kan en niks van de bosses voelt speciaal... Diablo is de naam, wel die zit er niet eens in, en zo te zien gaan ze eerst nog wat extra DLCs uitmelken voor ze die toevoegen...

Speciefiek over de loot.. het systeem is dit season al een beetje beter geworden (vooral Tempering vind ik een leuke toevoeging al is het plots veel te OP tov Uniques, balanceren daar kunnen ze niks van dat is al duidelijk...) Maar het syteem op zich is nog altijd onbenullig als de builds broken en beperkt zijn. Waarom is er eigenlijk blauwe of gele loot, na een uur spelen heb je alle legendaries voor je build en is het gewoon een kwestie van die te vebeteren + de mega time sink van "Masterworking"... dat is om je langer in de game te houden en te hopen dat je toch maar eens iets koopt in de shop...


Ik geef toe dat ik al heel wat uren in de game heb, maar ik koop de DLC niet.
Ik koop die niet tot Blizzard kwalitatieve gameplay terug als eerste prioriteit heeft en niet het maximalizeren van hun winst. Tot zover speel ik nog wel een extra keer Baldurs Gate III (met veel plezier) of Eldenring + DLC. Daar krijg je veel voor je geld zonder gevoel een gemolken koe te zijn.
Microtransacties (en dus ook bp's) beïnvloeden in het beste geval niet de base game, maar dat is echt een uitzondering. Je kan er vanuit gaan dat leuke skins die normaal in de base game hadden gezeten nu los verkocht worden en dat is hoe dan ook al belachelijk in een 60 euro game met 40 euro expansions.

Echt iets voor F2P games of als je game al tjokvol zit met skins en je nog wat extra "fanservice" wil bieden.
Ik heb niks met skins, interesseert me werkelijk helemaal niets dus ik vind het wat dat betreft geen probleem. Zoalng skins de gameplay niet beïnvloeden vind ik het allemaal prima.
dat noemen ze een roadmap. je denk dat alles in anderhalf uur in elkaar geflanst word?
we hebben hier te maken met een D4 fanboy. Elke cent waard.... nou dat was diablo 4 zeker niet, nog voor seizoen 1 gestopt omdat er zoveel mis was en boring. Schijnt nu eindelijk beter te zijn bij seizoen 4.

Ik ga deze expansion wel proberen voor de story, dus ben benieuwd, ook naar de nieuwe class.
Jup fanboy.
Hoeveel uur heb je erin gestopt voordat je je verveelde?
Vergeleken met andere games veel meer waarschijnlijk?
Ik denk dat ik maybe 30-40 uur gespeeld hebt, toen was ik er klaar mee. Dit komt niet in de buurt van sommige andere games. Diablo 2 zal wel rond de 1000 uur zijn vroeger en wow nog meer.
Dingen als elden ring, final fantasy 7, dota 2, overwatch, dan gaat het over honderden uren per game.
Misschien omdat de game standaard al 70 piek is en elk seizoen weer battlepasses verpatst en daarnaast ook een mtx shop heeft met klaarlichte dagberovingsprijzen.
Game is inmiddels 30/50 euro?
En battle pass en andere mtx is niet eens nodig. Gratis cosmetics zijn mooier dan de betaalde ook nog.
Ik herken niet wat je zegt. Ik speel de game al sinds de launch en vind het nog steeds een fantastisch spel. Na 1,5 jaar spelen heb ik echt wel wat geld over voor een officiële uitbreiding van het spel.
Het spel is net pas 1 jaar uit...

Persoonlijk is het pas speelbaar sinds de laatste update. Alles duurde veel te lang, loot was verwarrend, als je een class speelde die je op hogere levels niet leuk vond? Pech, mag je weer tig uren grinden. Aint nobody got time for that.
Het spel is in juni 2023 uitgekomen en de uitbreiding komt in oktober 2025, wat neerkomt op 16 maanden, dus bijna anderhalf jaar later.

Uiteindelijk is het een persoonlijke keuze, maar ik heb me het afgelopen jaar prima vermaakt. Misschien maakt het verschil dat ik geen hardcore gamer ben? Dit seizoen wordt waarschijnlijk de eerste keer dat ik level 100 ga halen. De vorige seizoenen bleef ik altijd net onder level 80 steken.

Vond de storyline ook erg mooi gemaakt, ben dan ook erg benieuwd haar de nieuwe storytime van de uitbreiding.

[Reactie gewijzigd door Aalard99 op 23 juli 2024 11:34]

Begrijp wat je bedoelt maar je hebt het slecht verwoord.

Ik ben ook geen hardcore gamer, juist daarom was het irritant. Ik heb geen tijd om de hele dag Diablo 4 te spelen, heb andere dingen te doen. Daarom was Diablo 3 vele malen beter voor mij. Max level was in half uurtje gedaan (5min als je lvlboost kreeg) en dan kon je doen en laten wat je wilt.

Als ik een heel seizoen moet spelen en amper lvl 80 haal, dan is dat een probleem. Als ik 3-4 weken erover doe om lvl 50 te worden en de mid-game haal, en de mid-game is dan kut omdat ik mn class niet leuk vind, moet ik dan WEER 3-4 weken grinden met een andere class die ik misschien niet leuk vind? Of een class die ge-nerfed is?

Story is inderdaad goed en vermakelijk
Dit zou gewoon een gratis DLC moeten zijn als sorry voor de summiere game bij release.
Sinds wanneer is expansion/DLC gratis bij Diablo?

Diablo #1 $50 (standard) => fl. 120 (waarschijnlijk)
Diablo #1 Hellfire expansion ???
Diablo 2 $50 (standard)
Diablo 2 Lord of Destruction $39
Diablo 3 $60 (standard)
Diablo 3 Reaper of Souls $40
Diablo 3 Rise of the Necromancer $15
Diablo 4 $70/€70 (standard)
Diablo 4 Vessel of Hatred $40/€40 (standard)

Diablo 2 Resurrected $40/€40

Gezien deze lijst, in welk universum dacht je dat dit ooit een gratis expansie zou worden? Je weet dat het "Puff, puff, pass." is, right... O-)

En of dit het waard is, ligt er geheel aan hoeveel je het speelt en wat geld voor je waard is. Voor iemand die D4 helemaal niets vond zal elk bedrag te hoog zijn. En hoeveel geld waard is ligt nogal anders voor iedereen, voor iemand die een familie moet onderhouden op minimum loon of iemand die het moet op brengen met minimum jeugdloon via bijbaantjes zal dat heel anders liggen dan Jan/Janneke Modaal of een alleen staande IT Freelancer...

Maar even ter vergelijking: Een Big Mac of een Happy Meal is tegenwoordig al bijna €6,50, een Domino's Pizza Hawaii is €13,50, een bioscoopkaartje €10+, een Lego Architecturen setje van Londen (468 steentjes) €40, etc. Hoeveel uur zal een D4 speler steken in zo een uitbreiding? Ik ben van mening dat je €40 er best snel uit hebt als je D4 regelmatig speelt.

Wanneer ik D4 kon spelen (Steam Deck shennanigans) heb ik me er redelijk mee vermaakt en hoewel ik €75 heb neergelegd voor de Ultimate versie, had ik gewoon beter voor de standaard versie kunnen gaan. En dan was het me dat meer dan waard geweest.

Note: Meestal koop ik alleen games in (goedkope) bundels en tijdens sales, de enige andere games die daar in de buurt van komen zijn BG3, de Total Warhammer games en Elden Ring voor de afgelopen paar jaar...
Ik heb in geen enkele zin gezegd dat ik dacht dat hij gratis zou zijn.
Ik heb gezegd dat ze dat zouden moeten doen voor de game die ze af hebben geleverd. Ik heb D1 t/m D3 gespeeld. D4 was gewoon niet af. Voor een grind game was er gewoon niet genoeg te doen end game. Je kon relatief makkelijk lvl100 worden, glyphs maxen en dat was het. De end game content die het nu heeft, had het allemaal niet. Dat hebben ze zelf met een groot excuses later gereleased. 4 weken na deze patch nu al een expansion tegen een echt premium tarief uitbrengen is niet chique. Ik chargeer het een beetje door te zeggen dat het gratis had moeten zijn. Maar 40 euro tot 90 euro 4 weken nadat je je game op orde hebt. Pfff
Het is nu een aankondiging toch? Het gaat om een launch 5 maanden na de patch waar je het over hebt.
Die je aankondigt 4 weken na je de game een beetje op rolletjes hebt.
Deze was al gepland voor eind dit jaar. Een jaar na release is een prima moment om een uitbreiding te releasen.
We praten in cirkels.. Laat maar
Ik ben het niet met je beoordeling eens. Diablo 4 was echt behoorlijk af bij release, en er is al aardig wat extra content (end-game, seasons) bijgekomen. Dus dit is mee een verwachtings dingetje van jouw kant vind ik.
Alleen de campaign was af. De end-game was om te huilen.
Blizzard komt bijna altijd met promoties als er een nieuwe DLC uitkomt. Was met Diablo III: Reaper of Souls ook zo destijds. Als je dus een beetje de kat uit de boom kijkt zal je geen 40 euro moeten betalen.

Of je wil betalen voor een DLC lijkt me dan eerder persoonlijk. Heb nog niet de kans/tijd gehad om D4 te spelen, maar D3 was zeker de moeite en had dan ook geen probleem om bij te leggen voor de uitbreiding.
Ik vind Diablo IV echt wel weer een goede game.
Zelf vond ik Diablo III niet zo geweldig.

Alleen vraag ik mij af of de DLC ook beschikbaar zal zijn via XBOX Game Pass.
Zou jammer zijn, want anders zal ik alsnog Diablo IV effectief dienen aan te schaffen.
Zoals het meestal gaat met Game Pass-titels: alle microtransacties, DLC en uitbreidingen kunnen worden aangeschaft, zonder dat je de hoofdgame hoeft te kopen. Je abonnement moet wel actief zijn om het spel en enige extra's te kunnen spelen. Als je je Game Pass-abonnement stopzet dan kun je het spel en de extra's niet meer spelen, totdat je weer lid wordt of het spel toch los aanschaft.

Diablo 4 gaat steeds meer de goede kant op. De eerste 20-30 uur zijn leuk voor veel spelers, qua verhaal, sfeer, graphics en leuke classes/skills/combat. Het gros van de doelgroep gaat niet heel diep in de end-game, want dat zal altijd een beetje een hamsterwieltje zijn in dit genre. De kleinere groep van die-hard-spelers die dat wel leuk vinden zijn relatief tevreden met D4. Er zijn steeds meer eindbazen, moeilijke content zoals The Pit, en betere loot/uitrusting om te vinden en aan te passen. Blizzard luistert weer beter naar de spelers en is goed bezig met patches. Ook deze uitbreiding ziet er weer interessant uit.

Er gaan geruchten dat er meerdere uitbreidingen gaan komen over de jaren, met daartussen steeds nieuwe seizoenen en patches. Blizzard behandelt Diablo nu als een live-service en hoewel ik daar voor de meeste games niet blij van wordt, werkt het voor dit genre best goed.
Vind de DLC wel erg prijzig, tuurlijk valt er van alles te zeggen.
De class ook weer met dieren best gek aangezien we er al een class in hebben zitten.

De trailer blaast me overigens wel weer weg man man wat kunnen ze dat goed.

Nieuwe season komt ook in oktober dus met de start van nieuwe season + DLC helemaal opnieuw starten lijkt me top!
YouTube: Diablo IV | Vessel of Hatred | Official Release Date Trailer

Wellicht even de trailer erbij posten. Die is overigens bijzonder nsfw, qua gore :X
De trailer voor de base game was dat ook al aardig met die mantel van bloed voor Lilith.
Ik vraag me aan een kant wel af of we de naamgever zelf ooit in Diablo IV gaan zien. Maar toch maar eens een keer uit spelen voordat de DLC uit is :D
Of combineren met de nieuwe DLC, gewoon opnieuw beginnen!
Vessel of Hatred gaat over Mephisto, ik neem aan dat er nog wel een expansion aan komt met Lord of Terror oid. Wellicht komt er nog eerst een andere tussendoor
Duurde even om in te komen, tijdens de beta weekends zat ik er helemaal in, toen kwam de game uit en was ik er snel op uitgekeken maar season 4 heeft me weer helemaal er in getrokken, vind het een heerlijke game!
Onlangs de ultimate edition van Diablo 4 gekocht met in totaal meer dan 50 euro korting voor de PS5. Volgens mij is de aanbieding nog steeds geldig. Tot nu toe elke cent waard. Ik kijk ook zeer uit naar de expansion.
Ik moet wellicht dit spel toch eens 1x doorspelen.

Ik kwam er destijds niet echt in, als diablo fan :(
Diablo 4 is prima vermaak en ook ik kijk uit naar de DLC prijs is gewoon een regulier bedrag voor een expansion. Dat niet iedereen t zo goed vind als ze zouden willen dikke prima, maar probeer niet andere te dwingen hetzelfde te denken. Ik heb er ruim 200 uur opzitten als als ik dat naar een euro per uur omreken (wat mijn standaard is) dan is het , het geld dubbel en dwars waard.
Vindt dit ook best een zeer leuke game enkel vervelend dat je met elk season een nieuw figuurtje moet maken, maar koop zeker deze uitbreiding :-)

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.