Western Digital onthult 1TB-opslagkaart van 160 euro voor Xbox Series X en S

Western Digital kondigt officieel twee nieuwe opslagkaarten in de WD Black C50-serie aan voor de Xbox Series X en S. De externe ssd's maken deel uit van een licentiedeal met Microsoft en zijn in configuraties van 512GB en 1TB opslagruimte beschikbaar.

wester digital wd_black c50De opslagkaart maakt gebruik van een propriëtaire aansluiting die Xbox Velocity Architecture wordt genoemd. Hierdoor moeten de lees- en schrijfsnelheden van de WD Black C50 hetzelfde zijn als bij de interne opslag. De kaarten van 512GB en 1TB zijn vanaf het moment van schrijven beschikbaar voor respectievelijk 95 en 160 euro, stelt Western Digital.

De opslaguitbreiding wordt in een beschermende behuizing geleverd. Na verwijdering van het beschermkapje kan de kaart in de Storage Expansion Port van een Xbox Series X of S gestoken worden, waarna het interne geheugen uitgebreid is. Gebruikers kunnen games op de ssd opslaan en vanaf de kaart spelen. Ook Quick Resume werkt op games die op de stick zijn opgeslagen. De WD Black C50 is niet gebonden aan één console, dus gamers kunnen hun spellen meenemen en op een andere Xbox Series-console verder spelen.

De desbetreffende opslagkaart werd begin april al op verschillende webshops gespot, maar was toen nog niet officieel aangekondigd. Naast Western Digital maakt alleen Seagate officieel gelicenseerde opslagsticks voor de Xbox Series X en S. Volgens de Pricewatch zijn de varianten van 512GB en 1TB op het moment van schrijven gemiddeld respectievelijk zo'n 41 en 36 procent duurder dan de adviesprijzen van Western Digital voor dezelfde opslagcapaciteiten. Alleen naar de laagste prijzen gekeken verschillen de prijzen overigens aanzienlijk minder. Seagate biedt ook nog een variant met 2TB opslagruimte aan.

Door Yannick Spinner

Redacteur

06-06-2023 • 16:09

116

Submitter: Xtuv

Reacties (116)

116
114
32
0
0
71
Wijzig sortering
Jammer dat Xbox geen universeel product hiervoor heeft gemaakt.
We zeuren ook over iPhone etc dat ze geen usb-c oplossing aanbieden (dit gaat er wel dus komen in 2024)
Android is overgestapt van Micro-usb naar usb-c.
En microsoft doet dit weer, erg jammer dit.

Sony PS5 daarin tegen is dan wel weer gelukkig universeel.
Want mocht je de console verkopen, wil je bijvoorbeeld de opslagkaart hoe ze het hier noemen gewoon mee kunnen nemen.
Of de prijs wat je ervoor betaald, tegenwoordig erg goedkoop of wanneer er een dealtje is.
Sony heeft het ook goed gedaan bij de PS4 was ook universeel

[Reactie gewijzigd door theduke1989 op 23 juli 2024 19:04]

Er is ook wel wat voor te zeggen. Wij Tweakers zetten zonder moeite een M2 SSD in de PlayStation 5, andere gebruikers vinden dat wellicht toch spannender. Dit is plug & play wat dat betreft. Verder is het wel jammer ja.
Ik ben echt blij met de Samsung 980 Pro 2TB in m’n PS5. Eerder deze maand voor een prikkie kunnen kopen in de aanbieding. Fijne uitbreiding.

[Reactie gewijzigd door Godjira op 23 juli 2024 19:04]

Zou dat echt zo'n ding zijn? Die SSD installeren is makkelijker dan een IKEA kast bouwen, en zou eventueel nog makkelijker gemaakt kunnen worden met bijv. zo'n klepje aan de buitenkant van de console. Hoef je alleen maar een schroefje aan te draaien.
Ik heb er al een paar ingebouwd bij mensen die toch bang waren dat ze de PS slopen. Het is een heel simpel en recht-toe-recht-aan proces, maar mensen zijn toch op de een of andere manier bang dat ze iets doen wat niet hoort en daarmee hun apparaat van 500+ euro stuk maken. Kan het ergens wel begrijpen, maar gelukkig heeft bijna iedereen wel iemand in de buurt om dat te kunnen doen. Als ik ze dan laat zien hoe het in z'n werk gaat zeggen ze achteraf vaak ook "dit had ik zelf ook wel gekund".
Voor ons Tweakers zijn bepaalde zaken ook de gewoonste zaak van de wereld die voor andere mensen helemaal niet vanzelfsprekend zijn... Zoals een printplaatje niet bij de contacten en electronica vastpakken. Het is dus helemaal niet zo gek gedacht dat ze er iets mee kapot zouden kunnen maken. Ook bijvoorbeeld een ontlading van statische electriciteit is mogelijk.

Die uitbreidingskaart voor de Xbox is duurder en dat is jammer, maar het is wel idiot proof. Bovendien heeft het nog als extra voordeel dat je de kaart er uit kunt trekken en meenemen ergens anders naar toe om bijvoorbeeld in de Xbox van een vriend te steken zodat je daar jouw games kunt spelen zonder ze opnieuw te moeten downloaden.
Dit vooral. Geen geklooi met uitzoeken en “waarom werkt deze niet en die duurdere wel?”

Hoewel het mooiste van twee werelden natuurlijk een externe adapter geweest was waar je een normale SSD in zou kunnen schuiven.

Maarja. Die zou dan ws ook weer iets van €50 kosten en daarmee is het inkoop voordeel weer weg en het gehannes weer terug.


Een console koop je vooral om neer te zetten en een spelletje te spelen. Dat is een ander verhaal dan een game PC samenstellen en zelf bouwen.
Nvme enclosure koop je voor weinig en dan kan je zelf een 2tb Nvme drive plaatsen en via usb koppelen
Of dat werkt, weet ik niet, ik heb zelf geen console, maar gebruik wel een externe enclosure met Nvme drive met usbC, voor snel overzetten, zeer handig.

Thnx @Finraziel en @supersnathan94 , wel jammer dan dat zoiets niet kan, scheelt centen en snelheid.

[Reactie gewijzigd door GameNympho op 23 juli 2024 19:04]

Nee, games die vereisen op de Xbox SSD te staan werken ook niet vanaf een USB SSD. Het slot waar het kaartje in gaat is ook gewoon PCI express waardoor het precies hetzelfde kan presteren als de interne SSD en er geen controller meer tussen zit zoals bij USB.
Dat gaat niet werken doordat er nog een USB controller tussen zit. De extra latency door conversie (en het feit dat USB bij lange na niet de IO performance kan geven) en CPU requirements maken USB geen oplossing voor dit soort high throughput scenarios.

Dit wordt eigenlijk alleen gebruikt voor multimedia op disk en niet voor games. Daar is de interface gewoon niet snel genoeg voor. En dan met name voor random IO.
Ik zie op AliExpress van die adapters van 15 euro die in de expansion poort gaan van de series s/x waar je een nvme in kan stoppen :)
Precies. Als het op ali al €15 kost kun je je wel indenken wat een officiële adapter zou gaan kosten right?

Ali express is wat mij betreft ook geen webshop om prijsvergelijkingen mee te maken. Kwaliteit is vaak matig en alle certificeringen en tests die we in europa hebben worden vaak niet meegenomen.
Zoals een printplaatje niet bij de contacten en electronica vastpakken.
Haha ja dat doen we hier echt niet nee haha
Ik heb er nooit bij stil gestaan er geld voor te vragen. Goede tip.👍
Dit is een beetje het cliche van de wereld tegenwoordig. Het lijkt wel alsof we met z'n allen heel erg dom en bang aan het worden zijn. Bedrijven maken het natuurlijk ook opzettelijk moeilijk maar zoveel dagelijkse reparaties of uitbreidingen zouden het normaalste van de wereld moeten zijn (zoals die M.2 in de PS5) maar veel mensen zijn er zo aan gewend dat alles "plug&play" is dat zelfs een f*cking schroefje teveel gevraagd is tegenwoordig. Het is echt triest. Geval van "learned helplessness".

[Reactie gewijzigd door Darkstriker op 23 juli 2024 19:04]

Tweakers bouwen complete systeemkasten etc. Dus kan het wel begrijpen.
En zelfs bij die Ikea kasten ken ik genoeg mensen die dat liever niet zelf doen, hahahahahaha yep er zijn van die n00bs die echt helemaal niks kunnen, maar dan wel weer super goed zijn in Klaverjassen hahahaha
Jij bent niet de doelgroep :)
Als iemand dat niet kan dan kan die gene ook niet de batterijen vervangen van een afstandbediening. :Y)
Tuurlijk wel. Ik denk dat de meeste tweakers ook wel inzien dat, alleen al qua "looks", het verwisselen van een batterij er een stuk minder intimiderend uitziet dan het openschroeven van je apparaat en ergens op de groene zee van PCB een plakje in moeten schuiven en vast schroeven.
Wij Tweakers zetten zonder moeite een M2 SSD in de PlayStation 5, andere gebruikers vinden dat wellicht toch spannender.
Ik hoor deze statement zo vaak, maar ik vind dat deze toch echt niet meer van deze tijd is.
Mijn oma zou het inderdaad spannend vinden om een ssd te plaatsen, maar mijn oma heeft ook geen ps5.
99% van de PS5 gebruikers zouden makkelijk een ssd kunnen plaatsen als ze dat willen.
Youtube video kijken van 3:32 en je bent klaar.
Het moeilijkste is om erachter te komen welke ssd je nodig hebt, en zelfs dat kan je met een google search van 2 woorden opzoeken "PS5 SSD".

[Reactie gewijzigd door TweakJunior op 23 juli 2024 19:04]

Echt een heleboel ouders kopen gewoon een PS5 voor een kind voor Fortnite bijvoorbeeld. Die hebben hier gewoon geen verstand van. Dus ja, er zijn een heleboel mensen die hier gewoon geen kennis van hebben.
ja en nee... upgraden SSD was eerste jaar niet beschikbaar op de PS5. Bij XBOX was het meteen voor de consument te doen.
Maar dat nadeel had natuurlijk niks met die methode te maken en alles ermee dat Sony zijn console op hetzelfde moment moest launchen om relevant te blijven. En vervolgens geen tijd had om alle features af te maken. Technisch gezien is die poort op de XS ook niet makkelijker te ondersteunen dan de M.2 slot van de PS5.
Maar bij een PS5 steekt hij niet uit het apparaat, wat ik wel een flink pluspunt vind, aangezien dat een permanent issue is, al heb ik afgelopen januari mijn PS5 verkocht en ben ik sinds kort PC-gamer. :D
Nauw ja, om die panelen te verwijderen voor ging ook niet super makkelijk.
Dat komt naar mijn idee doordat Xbox en PlayStation voor twee andere filosofieën hebben gekozen, waarbij PlayStation inderdaad meer universeel is, want standaard NVMe SSDs. Xbox heeft dan weer een bewuste keuze gemaakt voor een plug and play-principe, waarbij het idee is dat in het geval dat men meerdere "expansion cards" bezit, deze in luttele momenten zijn te verwisselen.

Beide filosofieën hebben zo hun voor- en nadelen.

En zoals genoemd in andere comments, Sony's oplossing is misschien toch een iets te grote stap voor de gemiddelde PS5-bezitter.

[Reactie gewijzigd door RelentlessRDS op 23 juli 2024 19:04]

Zelf ben ik een Xbox gamer en had het zelf wel fijn gevonden om net zoals bij de PS5 meer keuze te hebben. Het commerciële verhaal van MS mag dan wal een Plug&Play principe zijn maar ik denk dat de reden hiervoor anders is.

Vroeger had Nintendo precies hetzelfde met hun cartridges. Wanneer een uitgever een spel wilde ontwikkelen voor het platform dan moesten ze cartridges kopen van Nintendo. Dit was een enorm succes voor Nintendo. Nu zal in het geval van Microsoft het gaan om een percentage van de opbrengst dat WD of Seagate moet afstaan om gebruik te kunnen maken van hun SSD formaat. (zelf ben ik geen expert op dit gebied dus ik kan het mis hebben op wat voor manier Microsoft hier winst op pakt).

Dus ik vermoed dat het niet geheel de insteek was van Microsoft om gebruiksvriendelijk te zijn naar de klant. Het is meer dat ze het op die manier kunnen verkopen.
Enigszins verbaasde mij dat ook, gezien het trackrecord van Sony om steeds een eigen medium uit te vinden ( MemoryStick/MS-Duo/MS-ProDuo, UMD, PS-Vita opslag ), terwijl ze aan de andere kant vanaf PS2, geen strobreed in de weg liggen om je HDD te kunnen upgraden.
Microsoft daarentegen, al sinds de originele Xbox, kun je niet zomaar de HDD verwisselen (ja, met CFW is alles mogelijk).

Als de focus bij Microsoft daadwerkelijk op Plug&Play lag, waarom dan geen mooie kleine losse behuizing, waar een M2 NVMe in past, die je vervolgens in een sleuf kunt steken. Kunnen de klanten alsnog kiezen tussen een kant-en-klaar of een losse behuizing waar ze zelf even met 1 schroefje een SSD inzetten.
Dit is puur voor een beetje extra winst.
Voordeel van MS is dat als er een nieuwe firmware nodig is op die dingen, de Xbox die ook kan leveren.
Als je nvme in de ps5 een probleem kent en een firmware nodig heeft, is dat toch ook wel weer een gedoe. Want de ps5 kan hem er niet op flashen. En de kans dat er een nieuwe firmware nodig is, is toch wel redelijk aanwezig als je zo kijkt naar de problemen die oa Samsung had het afgelopen jaar.
Ik had liever gehad dat de ssd ipv naar achter naar boven kon(een beetje zoals een wifi antenne). Dan kan je makkelijk insteek kaarten maken maar ben je niet beperkt door de kleine form factor en kan je goedkopere en grotere(in fysieke omvang) ssd plaatsen.
Die opslag kaart weiger ik te kopen , voornamelijk omdat het niet uitgewisseld kan worden. Er zit gewoon een m2 2230 sdd in en die kost rond de 130 euro voor 1 TB en met omhulsel dus meer.

Als Microsoft nu een usb-c 2e generatie of een usb 3.2 erin had gestampt was een externe sdd van 3500Mb/s net zo goed.

De prijs van WD is redelijk netjes tov seagate en was in verhouding veel duurder. Die laatste gaat zijn prijzen ook aanpassen van 219 naar 159 las ik ergens.

Maar goed heb een extern sdd en kan games daarop ook makkelijk parkeren.
Voor beide kanten valt iets te zeggen.
Voordeel van het systeem van Microsoft is toch wel dat de kwaliteit gewaarborgd is.
Als je willekeurige Alie express kaartjes in je console kan schroeven en vervolgens zijn die niet snel genoeg is het een @€#& console volgens de consument.
De oorspronkelijke Xbox 360 launch was de laatste keer dat Microsoft een aangepaste/custom aansluiting voorschreef. In de laatste kwart van de levensduur van Xbox 360 kon je gewoon een USB Stick/ Externe HD inpluggen, van waar je je games kon spelen. Dat hebben ze doorgezet naar Xbox One (X). Daarom was ik erg verbaasd dat ze met de Series een custom oplossing hebben gekozen.
Ik denk dat het eerder een verkeerde inschatting is geweest met de goede bedoelingen, dan met de verkeerde bedoelingen ($$) een eigen oplossing uitbrengen.
Het is zeker jammer want het maakt de Xbox Series S zo oninteressant. Ten eerste is het zonde dat zo’n prachtige mini console die zo krachtig en betaalbaar is maar 360-380GB bruikbare game opslag ruimte heeft. Als je toevallig veel games speelt die minimaal 80GB groot zijn en tot boven de 120GB kunnen oplopen dan is dat na 3-4 games al vol.

Als je het dus voldoende wilt uitbreiden dan moest je tot nu toe 200-240 euro betalen voor 1TB en dat maakt de console onredelijk in zijn totale prijs en had je net zo goed gewoon een Xbox Series X kunnen kopen. 160 euro is iets beter maar dat is nog steeds zeer veel.

Ondertussen zijn er SSDs die prima werken met alle PS5 games die soms op de uitverkoop zijn voor minder dan €100. In sommige gevallen zo’n 50 euro als je vind dat 500GB voldoende is. Dat is precies wat extra opslag op de Series S had moeten kosten om het betaalbaar te houden.

Ja USB opslag werkt ook maar niet in alle Xbox Series games. Ik vind dat geen probleemloze oplossing.
Nee, het is jammer dat er geen goede NVME standaard is die ook plug&play is aan de buitenkant van je pc. Het zou prima kunnen om een soort usb-sticks te verkopen maar dan met NVME opslag. Lekker snel en handzaam. Maar dit soort poorten zijn gewoon te kwetsbaar. En via USB e.d. kan het niet want die gaan niet snel genoeg.

Ik denk dat menig camera best interessant wordt als je een nvme-stekker zou hebben voor modules met het kleinere m2 formaat wat je nu in de Xbox steekt. Je kunt MS niet kwalijk nemen zelf met iets te komen, wat verder ook gewoon goed en betrouwbaar lijkt te werken.

[Reactie gewijzigd door Martinspire op 23 juli 2024 19:04]

Nog steeds zwaar overpriced voor wat een PCIe 3 schijf is. Hebben ze bij Sony PlayStation toch een stuk beter opgelost
Als Xbox bezitter wordt ik hier inderdaad niet vrolijk van. Ironisch genoeg heeft MS het vroegere stokje van Sony en haar irritante memory sticks overgenomen.
Het probleem is natuurlijk niet dat het een soort van memory cards zijn, maar meer dat je een (waarschijnlijk heel dure) licentie af moet nemen. Zonder was er meer competitie en dus ook lagere prijzen.
Het is niet zozeer de licentie (die niet helpt) maar meer het fysieke formaat wat de prijs op drijft. Zo kan je bijvoorbeeld geen 2230 formaat SSD krijgen die ook maar in de buurt komt van een standaard 2280 SSD.

Daar is MS, imo, de mist in gegaan.

[Reactie gewijzigd door Caayn op 23 juli 2024 19:04]

Deze is anders lang niet verkeerd uitvoering: Corsair MP600 Mini 1TB
Niet zo goed geprijsd als een 2280 formaat SSD, maar een heel stuk beter dan die Xbox dingen
2TB moet lukken voor deze prijs.
Dat klopt, en de exclusiviteit voor Seagate de eerste tijd hielp ook niet echt.
Ik denk niet zozeer de licentie, maar meer dat het een variant is die acceptabele marges moet hebben. Energieverbruik, stabiliteit, performance, etc. Het moet allemaal van een bepaalde mate zijn dat het aansluit op de rest van het platform en geen gekloot oplevert.

Ik merk helemaal niks ervan als ik een game op de interne of de externe opslag zet en kan hem ook meenemen en in de andere xbox steken zonder dat er iets mis gaat of andere performance geeft. Je ziet dat er bij veel merken toch wel veel verschil in performance kan zitten van de ene op de andere module en dat ook veel verschillende componenten worden gebruikt in veel verschillende fabrieken.

Het helpt natuurlijk niet dat deze form-factor klein is. Veel prijzen worden vergeleken met de gangbare m2 lengte, maar deze modules zijn een stuk korter dan de rest. Daar is gewoon minder vraag naar. Dat begint nu eigenlijk pas te komen, nu de Steamdeck en andere handhelds over zijn gegaan. Dat zorgt pas echt voor betere prijzen. En voor de PS5 moet je er ook nog vaak een koeler opzetten omdat ie anders zijn warmte niet goed kwijt kan. Daar heb je met de Xbox formaat minder last van.

[Reactie gewijzigd door Martinspire op 23 juli 2024 19:04]

Absoluut. 1TB PCIe 4 zoals een Samsung 980 Pro kan je voor 60 - 80 euro halen ofzo als je even de aanbiedingen in de gaten houdt.
WD's Eigen SN770 met een excellent ster van tweakers kun je zonder op aanbiedingen te hoeven letten voor <65 euro kopen bij meerdere winkels. Die kun je zo in je PS5 zetten.
Dus je betaalt 95 euro microsoft tax, ish.

[Reactie gewijzigd door youridv1 op 23 juli 2024 19:04]

Ware het niet dat de xbox niet de standaard size 2280 kaartjes gebruikt, maar 2230. Die zijn aanzienlijk korter qua lengte én een stuk duurder. Je betaalt nog steeds een premium voor de xbox kaartjes, maar die is een stuk minder groot dan je schets. Het is daarbij ook een stuk makkelijker voor de gebruikers.

Persoonlijk had ik ook liever zelf een goedkoper alternatief gehad, die ik zelf moest installeren. Ik gok dat de meeste mensen dat echter niet zomaar durven.
Vind ik niet super relevant. De keuze om 2230 te gebruiken heeft microsoft zelf gemaakt en had niet gehoeven. Dat praat het prijsverschil niet goed. Het is een reden, maar naar mijn mening geen goede.
Ze hadden prima een uitsparing in de zijkant van de xbox kunnen maken waar je een langere versie van de huidige memory stick in kwijt kunt zonder dat hij uit steekt buiten de console.

Het is makkelijker voor de gebruikers, maar die eenvoud hadden ze kunnen behouden zonder de huidige concessies en exorbitante prijs. De voor en nadelen sluiten elkaar niet uit. Het huidige ontwerp is gewoon slecht doordacht als je het vanuit de consument bekijkt.

[Reactie gewijzigd door youridv1 op 23 juli 2024 19:04]

Maar als je het over Microsoft tax hebt dan klinkt dat alsof jij denkt dat Microsoft dat gewoon lekker in de pocket steekt. En dat is dus aantoonbaar onzin en laat je gewoon als een hater overkomen.
Dat is niet per se wat ik met microsoft tax bedoel. Ik bedoel gewoon het bedrag dat je te veel betaalt omdat microsoft een vreemd ontwerp verplicht heeft gemaakt
Nouja, er is wat te zeggen voor hoe de sticks in de console worden gestoken, maar met de huidige implementatie wil je niet dat ie zoveel uitsteekt nee. Nu is het niet meer dan een gemiddelde hdmi-stekker. Langer moet dat niet worden imo. En qua uitsparing heeft dat natuurlijk weer invloed op de luchtstroom intern. Als dat dermate verstorend is, dan snap ik wel dat ze daar niet voor gekozen hebben. Overigens heb ik ook geen probleem met een 90 graden adapter om dan daar bovenop weer wat te zetten.

Maar het maakt het vergelijken gewoon heel krom. Het is alsof je de prijzen van PC RAM DIMM vergelijkt met Laptop RAM SODIMM qua prijs. Dan is het logisch dat de laptop variant duurder is. Daar is immers een stuk minder vraag naar. Verder is MS altijd al van de eigen hardware geweest (met leuke marges erop). Ja dat is nadelig voor de prijs, maar geeft wel weer meer vertrouwen in producten die compatible zijn. Je kunt nu blind aanraden voor de meest onwetende gebruikers. Plug en play, al zitten daar ook nadelen aan. Ik vind het zelf wel prettig dat ik hem nu ook in mijn andere Xbox kan steken en daarmee hele games en savegames simpel mee kan nemen. Dat gemak mis je weer bij de Playstation.
Nieuwe Samsung 980 Pro 1TB voor 60? Ik koop hem meteen.

Veranderd niets aan je punt maar je overdrijft een beetje, 980 Pro 1TB is nog niet onder de 84 euro geweest, wat ook nog een mooie prijs is natuurlijk.

uitvoering: Samsung 980 Pro (zonder heatsink) 1TB
2TB was €109 bij Alternate 2 mei. Gedeeld door 2 = €55 voor 1TB. :+ En ja dat is zeker te kort door de bocht, maar als als je ook 2TB overweegt, was je dus voor €55 per TB klaar met een 980 Pro. Komt vast nog wel een keer langs! Als Samsung zo doorgaat, kun je ze binnenkort voor niks ophalen lijkt het wel haha.
Denk toch vooral een gevalletje van een speciale form factor (ipv gewoon m.2) en beetje de marge om wat geld van de console terug te verdienen (ze verkopen ze immers met verlies, om ze vervolgens terug te verdienen met games & accessoires).

Voor Sony is het eigenlijk onhandig omdat m.2 erop past, wat toch waarschijnlijk minder geld oplevert dan iets propiertair.
Form factor van deze dingen is inderdaad niet bepaald standaard te noemen.
Qua kosten zeer zeker, die slaan nergens op en zouden bij Apple vandaan kunnen komen vwb de idiote prijs per GB.
Qua gemak niet want de installatie is 1 seconde werk. Daarbij kan je de kaart meenemen en op een andere Xbox elders spelen.

Daarbij valt mij op dat dezelfde game op mijn X series sneller laad dan een PS5 die ernaast staat.

Kortom, prijs is zuur, de rest vind ik allemaal top.

[Reactie gewijzigd door Bomberman71 op 23 juli 2024 19:04]

Ik wil niet zeggen beter, ik denk dat het voor heel veel leken een probleem is om een nvme ssd te plaatsen. Die laten dat dan doen en zijn uiteindelijk net zo duur uit.
Bij de Xbox kan iedereen het doen en je kan ook nog eens makkelijk eruit halen en je games meenemen naar vrienden of eventueel je tweede Xbox.
Een beetje cheap opslag? De goedkoopste 30mm 1 tb ssd kost 106 euro. Dat noem ik niet een beetje cheap opslag. Voor 80mm is inderdaad een stuk goedkoper.
is en blijft maar 1TB, wat in standaard 2280 formfactor <70 euro kost. De 2230 is een limitatie die microsoft zichzelf heeft opgelegd en die nergens voor nodig was. Niemand dwong ze daartoe en een cartridge met ruimte voor 2280 was VER van onmogelijk

Als die proprietary form factor niet zo slecht was ontworpen en de ssd niet recht liet uitsteken uit de console maar hem onder 90 graden had geplaatst of onder een dekseltje ofzo, was er ruimte voor veel goedkopere en conventionelere 2280 SSD's

maar microsoft koos ervoor om lekker onconventioneel te doen en mensen voor hun goedkope console nog eens 50% van de nieuwprijs laten lappen voor storage upgrades terwijl niets ze daartoe dwong

hoe je het ook went of keert: xbox gebruikers betalen 160 euro per TB zonder dat daar een andere reden voor is dan dat microsoft dat graag zo ziet

[Reactie gewijzigd door youridv1 op 23 juli 2024 19:04]

Maar 2230 ssd is en blijft geen cheap opslag zoals jij beweert. Dat er goedkopere formfactors zijn doet daar niets aan af want dat is appels met peren vergelijken. En ja ik had liever ook gezien dat MSFT voor appels was gegaan ipv peren. Maar dat betekent nog niet dat peren goedkoop zijn.
100 euro per TB voor een MP600 mini is een heel stuk schappelijker dan 160 en was tot een jaar geleden gewoon een goede prijs.
Maar die MP600 mini is er pas sinds mei dit jaar?
das eerder dan deze nieuwe voor de xbox
Naar wat ik begrepen heb, is die 2230 ook zodat de SSD goed gekoeld kan worden, in de vormfactor die Microsoft heeft gekozen voor de Series consoles? Naast het plug & play aspect natuurlijk...
Oprechte vraag; is 1TB nog relevant voor console gaming? Ik lees ooit meerdere honderden GB's voor een spel. Moet je niet iets van 4 of 8TB hebben? Veel kostbaarder natuurlijk, maar als je maar een paar games kan opslaan... heb je er ook weinig aan.
Mijn PS5 heeft een 2TB M.2 NVME en de internal 800GB (ja van de 1TB is maar iets van 800 of 850 bruikbaar out of the box). Ik heb op dit moment 58 games geinstalleerd. En ik heb nog ruimte over.
Dus ja, hoe veel games wil je per direct kunnen spelen zonder install?
Ik vind 58 best veel.
Niet alle games vreten opslag zoals COD. Indie games, platform games enz zijn ook leuk om te spelen en nemen niet 100+ GB per stuk in beslag.
Je hebt groot gelijk. Denk de gemiddelde gamer speelt niet meer dan 5 games tegelijk.
de internal 800GB (ja van de 1TB is maar iets van 800 of 850 bruikbaar out of the box).
Het is nog een pak minder. Op de interne SSD is 650GB beschikbaar. Daarenboven wordt die console storage ook nog gebruikt voor savegames, screenshots/videos van trophies (kan je wel uitzetten), andere systeemgegevens, enz... Dat snoept na een tijd toch ook vrij veel weg van die 650GB.
Consolegames vallen relatief nog wel mee, maar ik ben er zelf wat makkelijker in geworden sinds ik mijn 1Gbit internet heb, speel wat ik dan wil (met 2TB kom je aardig eind, plus nog oude non-X die ook gewoon op SSD kunnen) en mocht ik wat anders willen, download ik het wel even.
Het is een (oude) lijst met installatie grootte: https://www.finder.com/uk/xbox-one-install-sizes .
Hier een lijst met juiste de grootste spellen: https://www.gamesradar.co...x-series-x-install-sizes/
Voor mij persoonlijk is het zeker genoeg. Daarbovenop heb ik als Nederlander geluk met stabiel en snel internet zonder data limiet.

[Reactie gewijzigd door MijnAccount op 23 juli 2024 19:04]

Vind het wel meevallen, maar ik speel dan ook vooral AA games (ipv AAA) en die zijn vaak rond de 20GB. Paar AAA games van ~80 en je kunt er zo 12 games op kwijt. Met Nederlandse internetsnelheden is het ook niet zo'n punt om af en toe iets te verwijderen.
1TB zit met een aantal spellen snel vol ja. Ik vond het iig geen absurd aantal wat ik geinstalleerd heb, maar ik weiger veel te betalen voor relatief weinig extra.
Het is te klein, dat zeker. Maar er is weinig aan te doen als de basis van de hardware gewoon hardstikke duur is. Het dwingt je een beetje beperkte backlog op te slaan.

Gelukkig kun je er nog wel een grote HDD aan hangen om tijdelijk games op te slaan als je ze niet opnieuw wilt downloaden. Maar de games worden wel steeds groter. De opslag dwingt fabrikanten nu wel wat originele oplossingen te verzinnen, dus dat levert uiteindelijk ook wel weer vernieuwingen op. Epic zou die nieuwe manier van modellen dynamisch herschalen naar kleiner aantal polygonen voor als je ver weg staat, niet gedaan hebben als opslag geen probleem was. Maar uiteindelijk worden games daar wel weer veel sneller van en kleiner in opslag.
Werd tijd dat er concurrentie kwam op dit vlak.
Jammer altijd van die propriëtaire oplossingen van Xbox. Je kunt ook geen bluetooth headsets koppelen en dit soort accesoires zijn megaduur. Ik weet ook nog goed dat ze €100 vroegen voor een 20GB harde schijf bij de Xbox 360, die haast verplicht was omdat veel saved games te groot waren voor de memory card.
Volgens mij vroegen ze meer, was was ie zonder de standaard schijf wel 100 euro goedkoper.
Na je reactie te lezen besef ik eigenlijk hoe raar het nu lijkt haha. Heb toen ook die 20gb gekocht voor 100 euro dacht ik.
Toen was het ook wel veel geld hoor. Of eigenlijk vooral weinig opslag voor je geld.
In 2007 kocht je namelijk al een 500GB schijf voor hetzelfde geld:
uitvoering: Samsung Spinpoint F1 HD502IJ, 500GB

Ook een wifi adapter kostte €80 (normale prijs was misschien €20), wat ook weer verplicht was want in die tijd begonnen games niet meer te werken zonder day one patch.

[Reactie gewijzigd door Wolfos op 23 juli 2024 19:04]

Hoop geklaag weer hier. Het is zeker traag voordat MS dit openstelde, maar doe niet alsof er geen alternatieven waren.

Voor de wispelturige onder ons wellicht wat lastig, maar hoeveel games speel je werkelijk tegelijk? Je kan er prima een externe xxTB HDD naast zetten, of desnoods een xTB externe SSD, swappen tussen intern en extern is zo gepiept en voor nonXS hoeft je niet eens te swappen.
Zo dacht ik eerst ook met de ps5. Maar eenmaal een 2TB er in en wat een verademing. Nu heeft de ps5 nog minder standaard opslag vergeleken met de xsx. Maar ik wil niet terug naar een externe hdd.
Dat werkt nu nog, maar Series X games kun je niet spelen vanaf een externe SSD. Denk dat dat nu al de meerderheid is van de games die ik geïnstalleerd heb staan. Laat staan over een jaar of twee.
Hoog tijd dat er wat cloon versies op AliExpress komen waar je een gewone M.2 in kan proppen. Deze zijn 3x duurder als noodzakelijk en dat vind ik onacceptabel. Volgens mij is er geen enkele reden dat ze zo duur zijn. Het is niet dat er een speciaal iets gedaan wordt.
Ik heb hier een kapotte usb stick van 64 GB op tafel liggen die fysiek ongeveer net zo groot is als deze opslagkaart die 16x zoveel opslag ruimte bevat en nu maar iets van vier keer zoveel moet kosten bij aanschaf.
Aangeschaft voor in de auto (2017 Clio) en garantie van 5 jaar. Die Ultra Fit usb sticks staan er om bekend heethoofden te zijn. Nu ik dit zo opschrijf bedenk ik me dat ik ook niet meer naar de factuur hoeft te gaan zoeken, want het ding is overduidelijk met moeite binnen de garantie termijn heel gebleven.

Dus als deze opslagkaarten goed presteren en niet warm/heet worden, is het dan echt zo duur? Veel geld misschien, maar duur?
Gezien het niets is dan een fancy behuizing om een al bestaand concept ja dan is het gewoon duur.
Er is geen enkele reden dat het zo veel kost behalve dat het kan en je er niets tegen kan doen als consument. Ze hebben iets dat al een prima optie was moedwillig zo gemanipuleerd dat ze er 3x zo veel voor kunnen vragen. Niet meer en zeker niet minder.
Dat vind ik kwalijke praktijken en dat moeten we als consument op geen enkele manier proberen goed te praten.

Stel jouw clio accepteert alleen maar een bepaalde stick die 3x zo veel kost puur omdat ze de pinout van de stick veranderd hebben dan wordt je daar ook geïrriteerd van en eigenlijk opgelicht omdat het nergens voor nodig is.

[Reactie gewijzigd door computerjunky op 23 juli 2024 19:04]

Ik denk dat het met iets als winst maken te maken heeft , en volgens mij willen de meeste bedrijven dat
Alles wat je koopt kan vele malen goedkoper alleen kan het bedrijf na enige tijd de deuren sluiten
En volgens mij ben je en wordt je niet verplicht om deze producten te kopen
De marges op Xbox accesoires is alleen super hoog, en omdat Microsoft het helemaal dichttimmert is er geen concurrentie op mogelijk. Geen bluetooth headsets ondersteunen bijvoorbeeld is gewoon niet meer van deze tijd.

In de praktijk kan je dus kiezen uit een stel peperdure headsets die dankzij gebrek aan bluetooth niet werken met een hoop andere apparaten.

[Reactie gewijzigd door Wolfos op 23 juli 2024 19:04]

Xbox gebruikt een eigen wireless systeem. DIe kan meer controllers aan, en lagere lagency, en wat andere zaken wat het volgensmij ook energie zuiniger maakt. En makkelijker connecten e.d.
Dat hoeft niet te zeggen dat er geen bluetooth in kan. Er zit ook wifi in en de meeste wifi chips ondersteunen ook bluetooth.
Je bent niet verplicht om een Xbox te kopen , en of de marges hoog zijn ????? dat denk jij en dat is iets heel anders dan dat het zo is
Maar klagen om iets waar je zelf voor gekozen hebt geeft alleen maar aan dat je zelf niet echt lang nagedacht hebt wat je nou eigenlijk aangeschaft hebt
Dat is net zo iets on een V8 te kopen en dan te gaan klagen dat hij duur in de benzine is (Dom dus)
3 keer zo duur? Link mij 1 m.2 30mm ssd 1 die 53 euro kost. Want daar zit het hele probleem in.
De goedkoopste is namelijk al 106 euro. Wat mooi zou zijn is als er een is die je naar boven of beneden kan plaatsen(zoals een wifi antenne) dan heb je wel ruimte voor die 80mm ssd
Punt is dat NIETS ze in de weg staat om een gewone M.2 80 te gebruiken. Ze kiezen ervoor deze vormfactor te gebruiken en dus is het onnodig duur.
Je bent appels met peren aan het vergelijken.

Ze zijn zo duur omdat je met de form factor zit.

Je gaat toch ook niet zeggen groenteboer je peren zijn veels te duur omdat je appels een stuk goedkoper zijn?
Maar waarom kiezen ze dan voor die vormfactor? Als ze een 2x zo lange vormfactor maken voor een derde van de prijs kan ik je al wel vertellen dat NIEMAND nog die kleinere vormfactor kopen/gebruiken zal.

Het is een (slechte) keuze van Microsoft om met deze vormfactor te werken. Dat kunnen ze werkelijk in 1 maand ongedaan maken door een adapter te maken voor een M.2 80mm. De vormfactor gebruiken om dit gedrocht goed te praten is echt not done in mijn boekje.

Daarnaast kost een M.2 30mm 110 euro geen 160 euro dat is dus een grove 45% upsell voor een adaptertje van 2 euro max. Op geen enkele manier goed te praten dus.
Ik praat het ook nergens goed. Ik had ook liever een normale ssd dan wel eigen expension slot gemaakt met een 80mm ssd. Ik zeg alleen dat je niet appels met peren moet vergelijken.
Zulke nutteloze onzin uithalen is iets typisch Sony normaliter. Onnodig dingen niet kunnen laten veranderen zoals instellingen of aanpassingen. Verbaasd me dat Microsoft van allen zo doet en Sony wel gewoon gebruiksvriendelijk dit handelt.

Van iemand die PS+ Premium tot 2040 heeft gekocht (waar was ik mee bezig 8)7
) en 4 PlayStations in bezit heeft :+
Leuk, maar Sony is de enige partij geweest die hun consoles jarenlang ondersteuning gaf voor toegankelijke opslagmedium. Ja de PSP/Vita zijn hierin de uitzondering en met de V2 van de Vita was dit ook aangepast naar microsd. Sony zat toen ook zelf in de geheugen business destijds, dus was het geen rare beslissing.

PS2 3,5" HDD
PS3 2,5" SATA
PS4 2,5" SATA
PS5 M.2 NVME

Microsoft heeft dit net geen enkel console van hun gedaan. Sterker nog, ze doen extra hard hun best een duurder proprietary oplossing te bedenken, of losse attachments (HD-DVD, opslag)

[Reactie gewijzigd door ASNNetworks op 23 juli 2024 19:04]

Welke versie van PSVita heeft er microSD? Ik heb hier de tweede versie liggen zonder oled en daar gaat gewoon een eigen memorystickding van Sony in (die ook bijzonder vaak corrupt geraakt zijn)...
Klopt die heb ik okk gehad. Moest een Sony Memory stick in. Ook jaren zo geweest met digitale camera's. Altijd Sony met eigen rot stickjes. Daarnaast zijn zij degene die moeilijk doen met backwards compatibility.
Die PS2 kan je beter uit je lijstje verwijderen. Die HDD was, alleen voor de PS2 fat, optioneel, i.c.m. het PS2 Network Adapter en buiten Final Fantasy XI, als ik het me goed herinner, waren er maar een handvol spellen en een speciale PS2 Linux distro die ermee overweg konden. De PS2 had gewoon proprietaire memory cards, net zoals zijn voorganger, met als enige verschil dat ze meer opslag boden.
Bij de OG Xbox, de Xbox 360 en de Xbox One kon je ook gewoon zelf een harde schijf plaatsen, dus dat Sony het op dat vlak beter doet, is gewoon absolute onzin.En dan ook nog die achterlijke memory sticks goedpraten... tsss... ;)
Bij de OG Xbox, de Xbox 360 en de Xbox One kon je ook gewoon zelf een harde schijf plaatsen, dus dat Sony het op dat vlak beter doet, is gewoon absolute onzin.
Nou, dat was zeker niet 'gewoon'. Ik weet vrij zeker dat bij geen enkele van de genoemde generaties, de hdd's door de eindgebruiker zelf vervangen kon/mocht worden op een manier die MS ondersteunde. Alleen de 360 had een hdd die je los kon klikken, maar die zat nog steeds in een proprietary behuizing en was door MS geformatteerd.

Ik weet vrij zeker dat geen van de drie Xbox'en de mogelijkheid had om een nieuwe hdd te formatteren als je hem zelf verving. De eerste hit die google mij geeft over het zelf vervangen van de Xbox One hdd door een ssd, begint ook met stappen over hoe je de ssd moet voorbereiden op een pc. Niet geschikt voor de non-techneut.

Ik zit zelf ook in kamp groen, maar dit is iets wat Sony wel beter voor elkaar had, de hdd vervangen was gewoon een supported actie voor eindgebruikers.
Mijn punt was dat je geen "proprietary" opslag hoefde te gebruiken, of het wel of niet voor iedere Xbox bezitter mogelijk was om dit zelf te doen is een ander verhaal.

Overigens is formatteren op een Xbox 360 ook helemaal niet moeilijk. Sterker nog: je kan er gewoon een FAT32 schijf in doen, net als de externe schijven die je eraan kan hangen, die dan ook gewoon toegankelijk zijn op een PC, zonder rare programma's te hoeven gebruiken. Alleen de interne drive moet inderdaad geprepareerd worden op je PC, maar ook dat is vrij makkelijk, zelfs als je niet super-technisch bent, en de uitleg daarover is ook vrij makkelijk te vinden.
Ik heb hier nog een XBox 360 met slechts 60GB hdd of zoiets. Ik heb al serieus wat zitten zoeken en het is helemaal niet mogelijk (tenzij met allerlei truken misschien) om die 60GB te vervangen door iets groter.
Sowieso ging de originele Xbox 360 wat opslagcapaciteit betreft tot 250GB, die heb ik er zelf ook in zitten en is gewoon officieel uitgegeven:
https://en.wikipedia.org/...ations#Hard_drive_storage

Los daarvan is het redelijk simpel om zelf een eigen schijf erin te zetten, zolang je je maar aan die maximum grootte houdt. De schijf moet wel 2.5" zijn.

Hier een goede, simpele tutorial:
https://nl.ifixit.com/Gui...+Replacement/3430?lang=en
Bij de OG Xbox, de Xbox 360 en de Xbox One kon je ook gewoon zelf een harde schijf plaatsen, dus dat Sony het op dat vlak beter doet, is gewoon absolute onzin.
Volgens mij vergeet jij iets. Een klein minuscuul puntje hoor... Iets in de trant van het concept tijd?

Je zegt letterlijk zelf "Sony doet". Niet deed, heeft gedaan of andere irrelevante termen, maar doet. Dat gaat over het hier en nu.
En MSFT doet het wat dat betreft inderdaad waardeloos met overpriced proprietary zooi.

Maar nee hoor, dan moet de frkn Vita erbij gehaald worden om alsnog even te kunnen zeiken op Sony. Dat ding is lang geleden al gestorven en toen ook compleet met de grond gelijk gemaakt. Volledig terecht, want wegwezen met die proprietary troep.

MSFT heeft er blijkbaar dus het minste van geleerd.

[Reactie gewijzigd door VonDudenstein op 23 juli 2024 19:04]

Maar ook nu geldt dat Sony niet goed bezig is:
https://tweakers.net/nieu...ds-4tb-voor-470-euro.html

Die zijn volgens mij toch ook duurder dan de Xbox Series X/S drives, en ook proprietary.
Voor de volledige onpartijdigheid zouden we dus ook kunnen stellen dat ze allebei niet goed bezig zijn op dat vlak. ;)

Overigens was mijn reactie ook gebaseerd op wat er gezegd werd, namelijk:
Leuk, maar Sony is de enige partij geweest die hun consoles jarenlang ondersteuning gaf voor toegankelijke opslagmedium. Ja de PSP/Vita zijn hierin de uitzondering en met de V2 van de Vita was dit ook aangepast naar microsd. Sony zat toen ook zelf in de geheugen business destijds, dus was het geen rare beslissing.

PS2 3,5" HDD
PS3 2,5" SATA
PS4 2,5" SATA
PS5 M.2 NVME

Microsoft heeft dit net geen enkel console van hun gedaan. Sterker nog, ze doen extra hard hun best een duurder proprietary oplossing te bedenken, of losse attachments (HD-DVD, opslag)
Wat dus ook om het verleden ging, maar overigens niet klopte, wat Microsoft betreft.

[Reactie gewijzigd door ThanosReXXX op 23 juli 2024 19:04]

Maar ook nu geldt dat Sony niet goed bezig is:
Dan heb jij echt een vreemde manier van vergelijken chef.
Je haalt een simpel 'branded' product en gesloten systeem door elkaar.

Niemand is verplicht die dure PS branded opslag te kopen. Je kunt in je PS5 duwen wat je wilt, maar het iss slim om degene te pakken die voldoen aan de specificaties. En zelfs dat kun je negeren als je wilt.

Niet een verschil, maar het verschil tussen Vita en PS5.
En die Serieses dingen van MSFT
Daarom zei ik ook dat er bij beide fabrikanten dingen fout gedaan worden: zowel proprietary media als dus dure oplossingen. En los daarvan zal de gemiddelde gebruiker niet zelf een schijf vervangen.

Dat is natuurlijk ook de hele insteek en de doelgroep van die proprietary oplossingen; mensen kiezen toch in veel gevallen voor gemak, ook al is het duurder.
Mja er is wat voor te zeggen. Toch heb ik met de opslag-upgrades van MS nooit problemen gehad, dus ja het was duurder maar wel betrouwbaar. En idiotproof. Dus daar is ook nog wel wat voor te zeggen.

[Reactie gewijzigd door Martinspire op 23 juli 2024 19:04]

Mooi dat er eindelijk concurrentie komt. Heeft wat lang geduurd, en nog wat meer aanbod van verschillende aanbieders is welkom.
Prijzen zijn al beter, maar vind ze nog best wel aan de stevige kant, wacht nog even totdat er een leuke actie is.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.