Google brengt Smart Compose-suggesties uit voor Chat

Google brengt Smart Compose vanaf deze maand uit voor de webversie van Chat. Met de functie krijgen gebruikers suggesties voor wat zij mogelijk willen zeggen. Zo kunnen ze snel een bericht automatisch laten afmaken. De functie is vooralsnog niet in het Nederlands beschikbaar.

De zakelijke chatdienst Chat maakt deel uit van Google Workspace en krijgt vanaf maandag de Smart Compose-functie, zo kondigt Google in een blogpost aan. In eerste instantie krijgen gebruikers binnen het Rapid Release-domein de update en vanaf 26 juni krijgen overige gebruikers toegang tot de functie, die standaard ingeschakeld wordt. In alle gevallen kan het tot vijftien dagen duren voordat de functie daadwerkelijk is toegevoegd aan Chat voor Google Workspace.

De Smart Compose-functie werkt net als in Gmail en Docs op basis van context en input van de gebruiker; Googles taalmodel voorspelt wat de gebruiker aan het zeggen is en door op tab te drukken kan diegene de gesuggereerde tekst automatisch laten 'typen'. Smart Compose is vooralsnog alleen beschikbaar in het Engels, Spaans, Frans, Italiaans en Portugees en werkt op basis van de ingestelde taal in de betreffende Google-service.

Smart Compose Google Chat jpg
Smart Compose in Google Chat. Klik voor een gif.

Door Yannick Spinner

Redacteur

06-06-2023 • 15:13

15

Reacties (15)

Sorteer op:

Weergave:

Gaan we nou echt toe naar een tijd waarin alles voorgebakken wordt? Waar de ruimte voor creativiteit wordt doodgeknuppeld door een ai-algoritme? Waar parate kennis vervangen wordt door een kunstmatige vorm ervan? Waar de vrije wil wordt gemanipuleerd?
Het woordenboek is ook maar een remix van het alphabet.

Het creatieve proces blijft onveranderd, alleen als je er geen zin in hebt, heb je een werkbank gevuld met gereedschap tot je beschikking om even 1-2-3 iets te maken. En dat is AI ook gewoon, een nieuwe tool op je werkbank.

Films hebben de boeken industrie ook niet de nek omgedraaid..

Overigens heeft Teams al een (kleinere) soortgelijke feature tot beschikking :)

[Reactie gewijzigd door Duke of Savage op 23 juli 2024 06:54]

Internet bevat enorm veel kennis. Mijn punt is dat de mainstream gaandeweg richting recycling beweegt en daardoor afbreuk doet aan creativiteit en originaliteit. Dit soort ontwikkelingen dragen hier toe bij.
Om dan te zeggen dat het woordenboek ook maar een remix is van het alfabet vind ik net iets te kort door de bocht.
Op veel fora die ik bezoek worden aan de lopende band spel- en grammaticafouten gemaakt. Dat veroordeel ik niet maar heeft wellicht te maken met die recycling waarbij de toegevoegde waarde steeds minder groot wordt.
Je hebt ook mensen met dyslexie, heb ik soms ook last van, maar kan mijzelf corrigeren. Om nou te zeggen dat je minder creatief bent. De ai werkt momenteel met kansberekening (heeft een analyse gedaan op zinnen) en denkt dan te weten wat het volgende woord is. Bij programmeren en documenteren ideaal. Bij het verzinnen van een response niet zo en zou ik het uitzetten. Het leidt dan alleen maar af.
Uiteraard in uw specifieke geval een uitkomst. Daar had ik aan moeten denken toen ik reageerde. Mijn excuses.
Dat zie je terug in de educatie, het is gewoon triest gesteld met het taal niveau van de jongere generaties.

@JanVQ Ga er maar vanuit dat alle chats in Teams ergens een data-mining cloud in gaat. Discord is ook van MS en doet exact hetzelfde.
De oorzaak van het gebrekkige taalniveau is naar mijn idee eerder te wijten aan kopieergedrag dan aan een gebrekkige educatie. Zo zie je met name fouten in de stam+t constructie en het voltooid deelwoord. Zowat de meest eenvoudige elementen van de Nederlandse taal.
Toch wel een issue. Zeker in het geval waarin een sollicitatiebrief die dergelijke fouten bevat direct terzijde geschoven wordt zodat je kansen op die baan op voorhand verkeken zijn. En rapporten met dergelijke fouten erin krijgen op voorhand geen kans, hoe goed ze inhoudelijk ook zijn.
Dat zie je terug in de educatie, het is gewoon triest gesteld met het taal niveau van de jongere generaties.
Klopt; "taalniveau" is één woord :+
Ja, en ik vind dit een verschrikkelijke feature, het betekent dat Teams gewoon snapt waar je chat met je collega's over gaat, anders kreeg je niet zulke to-the-point suggesties. Reken er dus maar op dat je hele chat constant gemonitord en door allerlei algoritmes geanalyseerd wordt. Ik vind dat onwenselijk.
Ligt aan jezelf denk ik! Uitgaande van de screenshot:
Als ik morgen wil afspreken druk ik niet op tab en type ik dat zelf wel, wil ik volgende week afspreken dan druk ik tab, waarom zou ik zelf typen als een ander dat voor me kan doen?

In dat soort simpele antwoorden zit ook geen creativiteit, die gebruik ik wel ergens anders voor dan een afspraak maken :P

[Reactie gewijzigd door watercoolertje op 23 juli 2024 06:54]

Wel grappig dat in het filmpje gesproken wordt over dat het iedereen in staat zou stellen een expert te worden. Het lijkt mij juist dat je op die manier een domme typeslaaf wordt die commando's overtikt (is nu natuurlijk ook al wel deels met alle StackOverflow antwoorden).

En daarnaast: als die AI kan aangeven hoe het moet via terminal commands, wat is er dan nog wat het tegenhoudt om zelf die wijzigingen door te voeren?
Overdrijven is ook een vak. Berichten kunnen vaak met een "oké, bedankt" oid afgehandeld worden. In een zakelijke app als Teams is dit al ingebouwd, soms best wel handig.
Het was ook mijn eerste gedachte.
Gegeven, ik heb wel eens momenten dat ik ergens mee bezig ben en minder in de gelegenheid ben om volledige volzinnen te typen. Daardoor kan de communicatie bot overkomen. Een antwoord als 'ok' of 'is goed' gaan er bijvoorbeeld bij mijn vrouw slecht in. Je kan dan nog wel wat intentie meegeven door het gebruik van emoticons maar ook dat kom ook niet altijd goed over.
Het is in dat soort gevallen dus wel handig als een algoritme voor mij een volzin kan ophoesten zodat ik snel door kan met waar ik mee bezig was.
Maar het nadeel is inderdaad wel dat het op den duur gaat ontbreken aan eloquente woordsmederij die een conversatie de diepte geven van een Russische roman en de gesprekspartner in het gesprek dusdanig in de conversatie vervlecht dat spreker en ontvanger zich samenvoegen tot een gedachte. Of zoiets, ik zeg ook maar wat.

Maar ik denk vaak dat de digitale mogelijkheden een snelheid kunnen opleggen die we als mens niet goed kunnen bevatten. En waardoor we geleefd worden in plaats van te leven.
We kunnen dingen veel sneller doen, maar de bedoeling was dat we daardoor meer vrije tijd kregen. In plaats daarvan wordt de tijd die we winnen opgevuld met zaken die we dan ook wel 'even' snel kunnen doen.
Nu kunnen we dus met twee woorden een hele zin zeggen. Mooi, want dan kunnen we meer gesprekken tegelijkertijd hebben. Die gesprekken verliezen dan echter wel aan diepte omdat de AI ze generieker maakt.
Mijn gedachte, volledig met je eens.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.