Pornhub sluit site af in Utah vanwege wet om leeftijd te verifiëren

Pornosite Pornhub heeft zijn site afgesloten in de Amerikaanse staat Utah. Dinsdag is daar een wet ingegaan die sites verplicht om de leeftijd van gebruikers te checken als er porno op de site staat. Pornhub is fel gekant tegen die maatregel.

Pornhub zet site op zwart in Utah, mei 2023
Pornhub zet site op zwart in Utah, mei 2023

In plaats de reguliere website toont Pornhub in Utah een tekst en een video waarin een porno-actrice uitlegt waarom de reguliere site niet beschikbaar is. In plaats van de vereiste leeftijdsverificatie kiest moederbedrijf MindGeek ervoor om de site af te sluiten. Het bedrijf vindt dat de staat leeftijdsverificatie op het apparaat van gebruikers moet regelen en niet per site.

De wetgever denkt daar anders over en sinds dinsdag geldt in Utah een wet die voorschrijft dat sites met porno de leeftijd van gebruikers checken voor ze materiaal laten zien.

Door de regelgeving denkt MindGeek dat minderjarige Pornhub-gebruikers naar andere sites gaan die de regelgeving niet naleven. Pornhub heeft in Louisiana al een idenitificatiecheck ingebouwd. In diverse andere staten zou dat ook gaan komen.

Door Arnoud Wokke

Redacteur Tweakers

02-05-2023 • 18:21

176

Reacties (176)

176
172
87
1
0
26
Wijzig sortering
Pornhub heeft in Louisiana al een idenitificatiecheck ingebouwd.
Als dat kan, waarom zou deze leeftijdscheck dan opeens niet kunnen in Utah? :?

Leuk dat zij van mening zijn dat de overheid dit moet doen, nota bene op het apparaat van de gebruiker, maar dat is een mening, en wetten gaan boven meningen.

Daarnaast zie ik liever niet dat de overheid zich zou bemoeien met wat et wel en niet op mijn PC zou gebeuren. Dit lijkt me, zoals imho de wetgever terecht opmerkt, toch echt een taak voor de website-eigenaar/exploitant.
Omdat het in Louisiana via een app gaat, de La Wallet. Dus niet je ID-kaart opsturen naar Pornhub (of welk ander platofmr dan ook), maar inloggen met je La Wallet (waardoor de diste zeker weet dat je meerderjarig bent).
Prima voorbeeld van hoe de statelijke versplintering van de VS werkt. De staat Louisiana heeft dus een prima app gemaakt, maar is alleen in hun staat te gebruiken. Zoiets zou je toch eenvoudig kunnen uitbreiden en uitrollen in alle 50 staten?
Want hier in Europa werkt het beter? :7

Sommige zaken worden nu eenmaal niet federaal geregeld. Als het echt goed is, zal het wel een niveau hoger gaan, toch?
In Europa kan je toch overal mee je DigiD inloggen?

https://www.logius.nl/act...t-digid-vanaf-nu-mogelijk
Niet helemaal waar, digid mag je alleen voor overheids en bijvoorbeeld zorg websites gebruiken, ik werk zelf bijvoorbeeld aan de App voor een bekende verzekeringsmaatschappij en wij mogen digid niet gebruiken om gebruikers te identificeren, wij moeten hier idin (online identificeren via je Nederlandse bank) voor gebruiken, het paradox is dat wij onze zorgverzekering niet in de reguliere app kunnen stoppen omdat je daarvoor verplicht met digid moet inloggen maar wij geen digid mogen intergreren omdat we ook andere verzekeringen hebben.
Niet alle banken (waaronder de mijne) ondersteunen idin... Erg irritant.
Ik mag anders gewoon inloggen via digid bij mijn zorgverzekeraar, al jaren overigens. Of doel je daarop met zorgwebsites?
wanneer je als verzekeringsmaatschappij een App maakt om:
- je autoverzekering te bekijken -> dan mag je niet gebruik maken van digid
- je zorgverzekering te bekijken -> dan moet je gebruik maken van digid
- je zorg en autoverzekering te bekijken -> dan moet je gebruik maken van digid maar tegelijkertijd mag je ook geen gebruik maken van digid waardoor je verplicht wordt om 2 apps te gebruiken

[Reactie gewijzigd door NLkaiser op 22 juli 2024 13:27]

Alles wat aangesloten is op eIDAS, geen idee of dat alles omvat? Daarbij, dat is nog niet zo lang het geval.
In Europa kan je toch overal mee je DigiD inloggen?

https://www.logius.nl/act...t-digid-vanaf-nu-mogelijk
Dit gaat erover dat je je als NEDERLANDER bij allerlei instanties in europa kan aanmelden en je gegevens herkend zullen worden. Maar ik kan je vertellen, dit is in de praktijk verre van waar. Ik woon als Nederlander in Belgie en ik kan precies NIKS met Digid. Ik zit bij BUNQ en bij minstens 30%-40% van de pinapparaten kennen ze geen Meastro, dus kan ik niet betalen. En als ze meastro kennen moet ik het expliciet vermelden anders kiezen ze voor Bancontact en dan werkt het nog niet.

Volgens mij is het in Europa nog véél erger dan in de US wat dat betreft!
Zelf geen ervaring met inloggen op Europese websites. Maar hoe kom jij ineens bij pinnen terecht?
dat moet je ook niet willen he....dat digid.
waarom moeten wij overal onze gegevens achterlaten enz....
Ik moest pas nog 0.01 euro ergens overmaken om te te "legitimeren". Terwijl je dat ook via SIDN kon doen.
Anoniem: 532949 @Genosha3 mei 2023 00:15
Lijkt me dat deze app 2 richtingen op werkt als je het elke keer moet gebruiken als je wil inloggen op een 18+ site. Dit maakt een toekomstige sprong naar meer internet censuur gemakkelijker.
Tehnisch gezien wel ja. Het zijn de politiekers die zo'n keuzes maken.
De VS is een federale staat met veel verantwoordelijkheid voor de individuele staten.
Je moet de staten niet met bv Nederlandse provincies vergelijken.
Identificatie controle om op zulke sites te kunnen ... hmm, dat zou ik precies toch ook niet zien zitten.
Of een taak voor de ouders. Die kunnen dat prima middels tooling afschermen op de apparaten van hun kinderen als zij dat willen.
Maargoed, ook dat is mijn mening en geen wet.
Helaas weten heel veel ouders niet hoe dit moet.
Naar mijn inziens draag je als ouder de verantwoordelijkheid om te weten wat hun kinderen doen op hun apparaten (zeker als ze nog jong zijn). Om ze zowel online/digitaal op te voeden (zodat ze weten wat ze doen en wat de rirsico's zijn) als te beschermen tegen ongepaste inhoud en andere online gevaren. Ik neem aan dat een ouder dan ook (een soort van) controle heeft over de apparaten die ze hun kinderen laten kopen, gebruiken of geven.

Als ouder ben je, naar mijn mening, dus verantwoordelijk voor hoe je kinderen omgaan met deze apparaten, waarvoor ze het gebruiken en wat ze bekijken, en daarom zou je als ouder toch enige vorm van inlezen en/of interesse in de online activiteiten van je kinderen moeten tonen en hebben. Alleen toegang en controle over de apparaten van je kinderen is niet voldoende. Maar juist door actief betrokken te zijn bij wat ze online doen zorgt er uiteindelijk voor dat ze veilig(er) en verantwoord gebruik maken van hun apparaten. Zeker bij jonge kinderen zou ik me afvragen of ouders wel verstandig bezig zijn wanneer ze toch een dergelijk apparaat geven. Uiteindelijk lijkt me dat, zolang ze eerst een leeftijdswaarschuwing geven, niet de schuld van Pornhub.

[Reactie gewijzigd door jdh009 op 22 juli 2024 13:27]

Naar mijn inziens draag je als ouder de verantwoordelijkheid om te weten wat hun kinderen doen
Maar waar trek je dan de grens? Moet er geen wet zijn die kinderen verbied auto te rijden omdat de ouders dat moeten regelen?

Het idee om kinderen uit te sluiten van bepaalde dingen is niet bepaald iets nieuws en als vader kan ik met een groot deel van die dingen eens zijn. Ik verwacht dat een schietvereniging een 7 jarige niet laat schieten. ook als ik er niet bij ben. Ik verwacht dat een hardcore porno show een 12 jarige buten de deur houd.

Waarom vind jij dat dat soort dingen op het www niet gelden?
Maar waar trek je dan de grens? Moet er geen wet zijn die kinderen verbied auto te rijden omdat de ouders dat moeten regelen?
Een kind kan dan alsnog achter het stuur gaan zitten? Moet de auto dan ook maar om een leeftijdsverificatie vragen en invoer van een rijbewijs (zien iemand van 17+ bij een check op leeftijd alsnog mag rijden)? Daarnaast, op eigen terrein mag het wel en zolang ouders toestemming geven. Dat is bij veel content dat een leeftijdsclassificatie heeft ook zo. Daarbij, meestal zijn deze classificaties adviezen en gericht op verkoopregulaties in Nederland, maar dat betekend niet dat het voor een kind verboden is om het te spelen (games)/zien (websites/films/series).

Moet de televisie(zender) of provider dan toetsen wie er kijkt naar welk (porno)kanaal en of ze dat wel mogen? Voor dat laatste bieden providers klanten een mogelijkheid om een cijfercode in te toetsen, een tool voor ouders die ze in kunnen zetten. Echter, zoiets is niet zaligmakend en kan er dus nog steeds voor zorgen dat iemand geweld en/of seksuele inhoud te zien krijgt die niet voor die leeftijd bedoeld is. Moet een kind van 8 dan ook maar zijn legitimatie laten zien bij een 12+, 14 or 16+ serie of site/kanaal?
Het idee om kinderen uit te sluiten van bepaalde dingen is niet bepaald iets nieuws en als vader kan ik met een groot deel van die dingen eens zijn. Ik verwacht dat een schietvereniging een 7 jarige niet laat schieten. ook als ik er niet bij ben. Ik verwacht dat een hardcore porno show een 12 jarige buten de deur houd.

Waarom vind jij dat dat soort dingen op het www niet gelden?
Omdat het internet is toegankelijk vanuit elke locatie en er zijn talloze websites en apps waarop allerlei soorten inhoud te vinden zijn. Naar mijn mening is het niet realistisch om te verwachten dat iedereen maar op de hoogte moet zijn wie op dat moment kijkt en moet weten of die inhoud geschikt is voor hen leeftijd. Naast dat er legio manieren zijn om dit te omzeilen vind ik de privacy inbreuk gewoon weg te groot in dit voorbeeld maar ook op de manier hoe het bij Pornhub in andere staten gaat of hoe sommige sociale-mediabedrijven om ID bewijzen vragen. Opvoeding en goed contact met je kind is vele male belangrijker. Je schopt je kind toch ook niet zomaar de straat op zonder afspraken?

Voor ons als ouders is het veel belangrijk om een actievere rol te spelen bij het monitoren van de online activiteiten van onze kinderen, omdat het niet realistisch is om te verwachten dat alle sites 'kindvriendelijk zijn en/of kinderen zelf weten welke inhoud geschikt is voor hun leeftijd maar ook omdat bijna alle content vrij toegankelijk is (denk o.a. aan Gore sites, Oorlogsverslageving, naakt/porno en andere geweldsvideo). Het is niet alleen de verantwoordelijkheid van andere organisaties of de overheid om kinderen te beschermen tegen ongepaste inhoud, maar ook van ouders om hun kinderen te beschermen en hen te leren hoe ze verantwoordelijk gebruik kunnen maken van het internet.

Als ouder moet je gewoon weten wat je kind gebruikt en wat het apparaat kan en maatregelen nemen (o.a. whitelist/blacklist, apprestricties en verzin het maar) als je iets niet leuk/prettig vind als ouder. Zolang websites zich niet op kinderen richten en/of geen reclame maken waar zij het kunnen zien dan is dit volgens mij meer een probleem voor ons als ouder. Verwachten dat kinderen hierdoor geen porno meer kijken of andere ('ongewenste') content feitelijk gewoon je kop in het zand steken.
Porno op internet:
  • 79 procent van de kinderen tot 15 jaar heeft wel eens porno op internet gezien.
  • Van de kinderen onder de 13 is dat 52 procent.
  • Van kinderen onder de 10 is dat 31 procent.
En:
  • 35 procent van de kinderen heeft hierover nog nooit met hun ouders gesproken.
https://www.rtlnieuws.nl/...lle-kinderen-kijken-porno

[Reactie gewijzigd door jdh009 op 22 juli 2024 13:27]

Dat onderscheid zou ik wel even willen maken ja. Het is geen softcore waar we hier over praten maar over porno. Laten we kinderen eerst even leren wat normale seks is voordat ze blootgesteld worden aan de soort over de top materiaal waar het moeilijk van terugkomen is als je dat als normaal gaat zien. Kinderen worden al genoeg verziekt tegenwoordig, laat ze aub een normale seksuele ontwikkeling hebben zeg.
laat ze aub een normale seksuele ontwikkeling hebben zeg.
Nou ja... dan komt meteen weer de vraag, wie gaat daar voorlichting over geven want in principe krijgen veel kinderen dit vandaag de dag al niet eens van huis uit mee en als leerkrachten op school het erover hebben dan is het land te klein en wordt er van de daken gegild dat niet de leerkrachten maar ouders de taak hebben dit te doen.

helaas geldt dit voor wel meer dingen trouwens
Ik verwacht dat een schietvereniging een 7 jarige niet laat schieten. ook als ik er niet bij ben
Dat ligt eraan. Een 7 jarige mag niet mer vuurwapens schieten, maar met luchtdruk is geen probleem. Daar is tot je 16e wel een begeleider bij aanwezig die een oogje in het zeil houd.

Bron: ik ben zelf al ~20 jaar lid van een van de grootste SV's van Nederland.
Helemaal eens hoor. Maar wij zijn Tweakers, wij weten wat het internet is en wat er allemaal mis kan gaan. Heel veel ouders weten dit helaas gewoon niet.
De samenleving heeft ook een verantwoordelijkheid voor de kinderen. In ieder geval zijn de consequenties van een slechte opvoeding wel voor de samenleving. Daarbij zijn er ook grenzen aan wat je als ouder kan doen.
We hebben het over de VS. Daar waar waarschuwingen overal op moeten staan omdat mensen anders net dat doen en het bedrijf aanklagen. Kan me nog herinneren dat een stel ouders docenten of KDV personeel aanklaagden omdat ze aan hun kinderen gezeten hadden. Let wel, dit was insmeren met zonnebrand op hun bovenlijf. Niks ongewoons.

Je moet kinderen heden ten dage zeker opvoeden om ze digitaal weerbaar te maken.
Eens, maar je bent zelf toch ook jong geweest neem ik aan? Ik kan mijn ouders echt niet beschuldigen van een slechte opvoeding, maar ik had wel pornoblaadjes achter het dakschot op mijn 13e/14e. En daar voor de lingerie sectie van de Wehkamp. Er zijn zoveel wegen naar Rome dat je ze nooit allemaal kan afdichten.

Je kan het beter bespreekbaar houden en zoveel mogelijk bij proberen te sturen. Of ze binnen houden en er constant op toe zien (onmogelijk dus)

En ik heb geen kinderen en ook niet de wens en normaal gesproken kan ik heel veel dingen afkeuren die ouders toelaten zoals de Ipad tijdens het eten of games voor 16-18 jarigen door 13-jarigen laten spelen, maar dit ga je nooit tegenhouden.
Waarom is dat anders dan in de echte wereld dan? We verkopen ook geen alcohol aan 13 jarige?
Maar is porno kijken dan verboden voor mensen onder de 18 jaar?
In de VS is het zo krom dat je geen porno mag kijken tot je 21e, maar vanaf je 18e er wel in mag spelen... (een bron)
Kan dat zijn omdat kijken voor de meesten verslavender is dan maker van de content te zijn?

Nog steeds krom omdat de effecten van jou op beeld heel blijvend zijn...
Dat verschilt toch echt per staat, in Ohio is de grens klaarblijkelijk gesteld op 18.
Volgens mij is educatie daarin een belangrijker middel dan censureren.
Deze "hoog-over-oplossingen" die aan symptoombestrijding doen, in plaats van bronbestrijding, zullen op de langer termijn de samenleving helemaal kapot reguleren.
Door het volk "verkozen" volksvertegenwoordigers die steeds meer gaan reguleren omdat 'het volk', (in jouw voorbeeld, de ouders) niet voldoende kennis van zaken hebben.
Beetje zoiets als 1x in je vingers snijden tijdens het aardappels schillen: nooit meer een mes mogen vasthouden. In plaats van leren hoe men een aardappel veilig schilt.

Maar ben het helemaal met je eens, er ontbreekt echt flink kennis onder de gemiddelde ouder om in dit (moderniserende) tijdperk hier goed mee om te gaan. Een groot deel raakt al in paniek bij een notificatie van een app-update..
Maar ben het helemaal met je eens, er ontbreekt echt flink kennis onder de gemiddelde ouder om in dit (moderniserende) tijdperk hier goed mee om te gaan.
Dat valt toch echt wel in categorieën onder te verdelen. Er zijn zat ouders die verdomd goed weten dat het eigenlijk gewoon geen zin heeft om apparaten of zelfs het hele internet voor hun kroost te beperken.

Als ik zie waarmee mijn oudste zoon thuis kwam toen hij 10-11 jaar oud was, en dat terwijl zijn smartphone de nodige beperkingen had en er een speciale Wi-Fi omgeving is waarop hij alleen kon resolven via de Pi-Hole (jep, hij wist nog niet hoe hij DoT of DoH moest configureren) maar toch tot in de details bepaalde zaken wist te vertellen en hij dit op school en vriendjes/vriendinnetjes thuis gezien/gehoord had ..........

Mensen moeten misschien eens wat minder gaan kijken naar hun eigen 4 muren en zich meer gaan beseffen dat er zich buiten die 4 muren meer afspeelt dan ze denken en dat ze daar geen enkele invloed op hebben. Het is een kwestie van geduld hebben, normen, waarden etc. meegeven maar nog belangrijker "vooral te praten en ze te vertellen dat sommige dingen (grote) consequenties kunnen hebben".
Kan niet anders zeggen dan dat ik het met je eens ben. Maar ook dat valt voor mij onder omgang.
Het is een kwestie van geduld hebben, normen, waarden etc. meegeven maar nog belangrijker "vooral te praten en ze te vertellen dat sommige dingen (grote) consequenties kunnen hebben".
M.i. is dit daarin nog de belangrijkste kern. Goed verwoord.
Daarnaast, hoeveel sites die je niet wilt dat je kind bezoekt staan er op het internet? Voor de week voorbij is heb je al tien andere smut/gore sites erbij die zelfs de gemiddelde tweaker zelfs te obscuur vind.
Het is niet het gebrek aan kennis, het is het niet willen toegeven dat ze de kennis niet hebben. Ze willen geen boek met "smartphone voor dummies" lezen, ze willen niet even op Google zoeken hoe iets moet, ze zeggen dat ze prima met de telefoon overweg kunnen en vragen vervolgens de (klein)kinderen om de Whatsapp shortcut terug te zetten die "zomaar ineens" is verdwenen.

Ik schrik er af en toe echt van hoe veel mensen geen idee hebben waar ze mee bezig zijn op internet/telefoon/computer maar wanneer je ze er op aanspreekt doen ze alsof je ze hebt uitgescholden.
Dit dus! En helaas is dit toepasbaar op bijna alles in het leven. Ego is echt een killer qua dat. Mensen zijn zo snel op hun tenen getrapt. We leven in een tijd waar we bijna alle kennis in onze broekzak bij ons hebben, en vervolgens wordt er door een grote groep bijna niks mee gedaan.

Beetje lezen doet wonderen. Iedereen maakt fouten, in zekere maten is dat toch helemaal geen probleem als je er van leert. Maar met de oogkleppen op door het leven gaan is toch echt het andere uiterste. Zelfverrijking gebeurt niet echt als je alleen F1 kijkt of voetbal en naar de tv staat te roepen hoe jij het allemaal wel beter weet.

Kids zijn echt sponzen, dus ook bij dingen die je niet door hebt. Praten en doen zijn 2 verschillende dingen. Je kinderen zien zoveel meer dan menig ouder inzien. Hoeveel invloed andere kinderen, andere leden van de familie of random Beppie in de supermarkt wordt zwaar onderschat.

Het is en blijft lastig allemaal. Ik geloof dat als je als ouder jezelf nog in een kind kan verplaatsen (of stiekem nog een beetje kind bent) je veel bewuster bent van de valkuilen. Met normen en waarden kom je heel ver, combineer dat met inlevings vermogen en het feit dat kinderen zelfs jou wat kunnen leren, je best sterk staat. Je kind moet jou kunnen vertrouwen. ALTIJD! En niet alleen luisteren. "omdat ik het zeg is dat zo" of "omdat ik ouder ben" zijn helaas nog steeds vaak normaal. Tijd en vertrouwen is investeren. Je kids zullen dan met (bijna) alles naar je toe komen. Voor vragen, advies, maar ook bij angst, of fouten en ook sex/liefde. Oh en bij straf geven, straffen. Maar niet je liefde wegnemen!
Helaas weten heel veel ouders niet hoe dit moet.
Dat maakt het nog steeds niet de taak van een website/techbedrijf. Nooit maar dan ook nooit van mijn leven zal ik een willekeurige site mijn identiteit geven in wat voor vorm dan ook. Youtube heeft ook een maatregel geïmplementeerd in sommige landen dat je een kopie ID/Passpoort moet opsturen en laten valideren om 18+ materiaal te kijken. Dan maar geen 18+ youtube filmpjes, heel simpel. (inmiddels een weg eromheen gevonden, mijn ID krijgen ze niet) Je moet echt bijzonder naief zijn om dit prima te vinden, hoeveel datalekken zien we hier jaarlijks wel niet voorbij komen? Ze kunnen nog niet eens een password database goed beschermen, laat staan als er ineens echt iets te halen valt voor criminelen... zoals jouw ID bijvoorbeeld. Ik voorspel een gigantische toename aan identiteitsdiefstal als meer sites dit soort maatregelen noodgedwongen en dus vaak halfbakken implementeren.

[Reactie gewijzigd door Anoniem: 302359 op 22 juli 2024 13:27]

Dat schreef ik ook niet :) Ben het met je eens hoor, ik werk als CISO en heb dagelijks te maken met mensen (ook IT’ers) die acties uithalen die gewoon niet slim zijn privacy-wise.
Dat is dan toch de keuze die je maakt als ouder, want er is genoeg informatie te vinden op het internet en er worden zelfs workshops georganiseerd door scholen om ouder daar bij te helpen.

Tegenwoordig is het ook onderdeel van de meeste os'en dus je moet niets installeren. Gewoon vanop je eigen gsm/pc de toestellen van je kinderen instellen.

Ik heb toch al redelijk wat ouders gezien die dat perfect zelfstandig hebben kunnen doen.
Dan leren ze dat gewoon of ze besteden het uit zoals in Nederland de christelijke providers porno filteren.
Volgens mij is zoiets vrij kansloos op het moderne internet. Wat doe je met YouTube en andere zulke platformen. Dat kan dan niet lijkt me, omdat er altijd wel iets te vinden, dat zeker met zulke normenkaders wel als onwenselijk gezien zal worden en daarmee geblokkeerd moet?

Even gezocht, en yep, ze geven zelf al aan dat het uiteindelijk kansloos is tenzij je al zulke platformen volledig blokkeert.
https://support.covenante...tering-work-with-YouTube-

Dan toch maar zelf opvoeden ;)
Helaas weten heel veel ouders niet hoe dit moet.
Je hebt het over Utah. Dat is een staat die nog altijd de illusie heeft dat wanneer meisjes een gelofte doen op hun 10de en een 'purity ring' dragen, ze nooit seks gaan hebben tot het huwelijk want God steekt er een stokje voor.

Tuurlijk weten de jongeren wel beter maar er zijn heel veel ouders die zelf conservatief zijn opgevoed en verwachten dat hun kinderen wel gehoorzamen.
Maar dat maakt toch weinig uit? Als kinderen er aan toe zijn zullen ze er naar kijken. Zo simpel is het. Het is dankzij een veelheid aan voorkeuren misschien dan niet allemaal even 'prettig' om te zien maar het blijft iets vrij normaals.

Hert is overheidsbemoeienis die werkelijk niets toevoegt en eerder averechts werkt van wat ze denken te bereiken.
Als ik jou post aan een willekeurige collega laat lezen hebben ze echt geen idee waar je het over hebt :)
Ze plaatsen hun mening toch ook niet boven de wet? Maar ze zijn ook niet verplicht om hun diensten aan te blijven bieden. Prima dus dat ze er voor kiezen om dat niet te doen.
Dat ze het in Louisiana wel doen is vreemd en ik vraag me af of daar niet ergens waar ruis tussen zit en dat de situatie daar eigenlijk anders is.
Omdat in Louisiana het gemakkelijker is. In Utah is Pornhub (of het bedrijf er achter) verplicht om elke keer een ID check te doen:

Zie ook regels 96 t/m 98 van de aangenomen Wet:
A commercial entity or third party that performs the required age verification shall not retain any identifying information of the individual after access has been granted to the material.

[Reactie gewijzigd door CH4OS op 22 juli 2024 13:27]

Omdat in Louisiana het gemakkelijker is. In Utah is Pornhub (of het bedrijf er achter) verplicht om elke keer een ID check te doen:
En hoe gaan ze dan controleren dat de aanbieder van het ID ook de persoon is die achter het beeldscherm zit? Want dat 16-jarige jochie kan natuurlijk prima de ID gebruiken van zijn 19-jarige broer.

Of gaan ze die ID ook nog een keer valideren met een foto van de webcam en een vingerafdruk, en dan de site op zwart gooien wanneer er een nieuwe persoon in het webcam-beeld verschijnt?
Niet, natuurlijk. Wetten zoals dit zullen daarom (imo) niet zo veel uithalen. Tenzij je het wereldwijd uitrolt en overal handhaaft (wat dus nooit gaat gebeuren).
*Ik zit in Utah, ik open pornhub en zie dat deze niet beschikbaar is / ik moet me verifieren, dan googlen we (of beter, bing) toch naar een andere (desnoods wat minder legale) site, of ik pak de gegevens van mijn ouders / broer*

Enige waarvoor dit dient is meer data vergaring, meer persoonlijke informatie en dus meer gezeik (vroeg of laat ga je een bericht krijgen dat een lijst van alle porno-site bezoekers is uitgelekt en je hebt weer het volgende schandaal te pakken).
Waarom is het vreemd als ze een werkend systeem hebben voor id check ?
Omdat er in deze staat blijkbaar een ander systeem is voor leeftijdcontrole. Als site wil je niet tientallen verschillende systemen moeten hebben die hetzelfde doel hebben.
Omdat je de aanname doet dat ze een werkend id check systeem hebben. Dat klopt maar dat is blijkbaar niet afdoende voor de staat, dus kiezen ze om niet nog een variant te maken maar om de dienst te stoppen.
Verschillende staten kunnen verschillende manieren hebben om dit te verifiëren. Het kan zijn dat de wijze waarop Utah het verplicht te ingrijpen is in de ogen van PH.
Leuk dat zij van mening zijn dat de overheid dit moet doen, nota bene op het apparaat van de gebruiker, maar dat is een mening, en wetten gaan boven meningen.
En dat gebeurt hier dan dus ook. Het is, of je aan de regels houden, of je dienst afsluiten. Zij hebben dus voor dat laatste gekozen. Daarbij doen ze dan ook nog een stukje 'vrijheid van meningsuiting' (als bedrijf zijnde dan, maar dat maakt eigenlijk niks uit).

Verder niks aan de hand.

Ik ben het verder ook voledig met je eens dat ik liever heb dat de webiste/exploitant dit soort dingen regelt (op welke manier dan ook) dan dat de overheid gaat bemoeien met wat ik op mijn eigen pc zet/doe.
[...]


Als dat kan, waarom zou deze leeftijdscheck dan opeens niet kunnen in Utah? :?
Gaat ook niet om kunnen maar om willen. Ze willen een statement maken en hopen wellicht ook dat getroffen klanten gaan klagen bij hun volksvertegenwoordigers.. maar vraag me af hoeveel (veelal streng gelovigen zoals Mormonen) daadwerkelijk hun lokale volksvertegenwoordiger zullen bellen dat ze actie moeten nemen zodat ze weer op hun favoriete website kunnen inloggen 😜😜👍👍🏳️‍🌈🦆
Het maakt niet uit in Utah of een 3rd party gebruikt wordt. In Utah is Pornhub (of het bedrijf er achter) verplicht om elke keer* een ID check te doen.

Zie ook regels 96 t/m 98 van de aangenomen Wet:
A commercial entity or third party that performs the required age verification shall not retain any identifying information of the individual after access has been granted to the material.
Het maakt dus niet uit of een 3rd party de age verification doet, het gaat erom dat men niets mag bewaren, waardoor men elke keer* een bevestiging moet doen.

* Ik weet alleen even niet wat "elke keer" is: een bezoek/sessie, of een page request.

CC: @Heroic_Nonsense

[Reactie gewijzigd door CH4OS op 22 juli 2024 13:27]

Ik zie meerdere verwijzingen naar scans van je ID kaart opsturen, maar misschien dat in Louisiana bijvoorbeeld een creditcard nummer al volstaat? Da's wel wat minder ingrijpend.

Hier in NL heb je ook zoiets - bij overheidsdiensten moet je inloggen met DigiD, maar bij veel banken en pensioensverzorgers kun je ook met iDIN terecht, een offshoot van iDeal. In principe is dat natuurlijk geen identificatie, maar wel ID by proxy - de bank die jou die bankrekening, die je met iDIN gebruikt, zit, heeft wél een identificatie vereist bij het openen van die rekening en staat dus indirect garant dat jij bent wie je zegt dat je bent.

Creditcards kun je, ook in de VS, bij mijn weten niet anoniem aanvragen.
Wat ik begreep (van Amerikaanse artikelen), wordt Utah specifiek uitgesloten omdat in Utah de sites aansprakelijk stellen voor alle rechtelijke kosten als kinderen de leeftijd verificatie ontwijken.

Hierom willen ze dat ze dat dit op het apparaat gebeurt. Zijn zij niet verantwoordelijk als iemand zichzelf als 18 voordoet.
Als dat kan, waarom zou deze leeftijdscheck dan opeens niet kunnen in Utah?
Misschien zijn de eisen anders daar. Anders zouden ze dat gewoon gedaan hebben, denk je niet?
Daarnaast zie ik liever niet dat de overheid zich zou bemoeien met wat et wel en niet op mijn PC zou gebeuren. Dit lijkt me, zoals imho de wetgever terecht opmerkt, toch echt een taak voor de website-eigenaar/exploitant.
de wetgever bepaalt alles voor zover het niet ingaat tegen andere/hogere wetgeving, of het nu over porno, wapens, drugs of bijbelverhalen gaat.
Ze plaatsen hun mening ook niet boven de wet. Ze zeggen gewoon "oke, dan niet". PH mag nog steeds zelf besluiten aan wie zij de dienst aanbieden en aan wie niet.

Wat PH doet is niet in strijd met de wet. Ze kiezen er gewoon voor hun dienst niet aan te bieden in regionen met wetten waaraan zij niet willen voldoen. Dat is legaal en daar is niets mis mee.

[Reactie gewijzigd door youridv1 op 22 juli 2024 13:27]

Dacht eigenlijk dat leeftijdsverificatie van pornosites al lang verplicht was en tja, vind dat eerlijk gezegd eigenlijk wel normaal. Snap daarom niet helemaal waarom Pornhub daar niet aan mee wil doen en tja, verificatie op het eigen apparaat heeft denk ik weinig zin. Als dan minderjarigen achter de pc van ouders zitten of de smartphone van ouders dan werkt die hele verificatie niet.

Heb er zelf in elk geval geen moeite mee maar ja, nu is mijn interesse in pornosites ook dusdanig laag dat ik geeneens meer weet wanneer ik ooit op zo'n site gekeken heb. Niet dat ik preuts ben ofzo maar het is gewoon niet echt mijn smaak en ik liever op techsites rond snuffel.
Leeftijdsverificatie voor gewoon bezoeken/kijken wordt nooit gedaan op pornosites, zeker niet met ID kaart. Van uploaders wordt dat op veel grote bekende pornosites wel gevraagd: ook op Pornhub. Dat was ook lange tijd niet zo, en bij de kleinere partijen nog steeds niet, maar wordt wel steeds meer de standaard.
Leeftijdsverificatie voor gewoon bezoeken/kijken wordt nooit gedaan op pornosites
Pornosites weet ik niet direct omdat ik daar zelden tot nooit kom maar je ziet wel b.v. op sites van biermerken toch wel vaker leeftijdsverificatie staan.
Ja en dan kan je gewoon wat invullen, nutteloos dus.. Hier gaat het daadwerkelijk om een verificatie met ID
Inderdaad, hetzelfde geldt voor 18+ games op Steam. Ik zou dat ook geen leeftijdsverificatie willen noemen, eerder een (onbetrouwbare) leeftijdscontrole. Iedereen die niet aan de minimale leeftijd voldoet kan gewoon liegen, sterker nog, toen ik ooit jonger dan 18 was deed ik dat zelf ook zovaak. Want ook in de jaren '00 waren er al dat soort minimale leeftijden die enkel werden gecontroleerd dmv een zelf ingevulde geboortedatum. Natuurlijk is er ook digitaal gesjoemel mogelijk met je ID, maar die stap is veel groter.
"Ik verklaar stellig dat ik 18 jaar of ouder ben" (pinky promise) om naar een site door te klikken is natuurlijk geen leeftijdsverificatie.

[Reactie gewijzigd door Stoney3K op 22 juli 2024 13:27]

Eigenlijk wel - waarom zou de site moeten controleren of je liegt? Veel overheden blijven politie taken uitbesteden aan bedrijven die niet om je ID zouden mogen vragen (net zoals bij de leeftijd controle voor sterke drank).
Waterdicht is denk ik geen enkele verificatie want zelfs een ID hoeft nog geen garantie te zijn dat het ook daadwerkelijk degene is die achter de toetsen zit. Dan zal er sowieso al een fysieke controle nodig zijn via een webcam die dan de foto van de ID gaat vergelijken.

Maar ik denk wel dat het een gedeelte kan afschrikken en het meer ook een psychologisch effect heeft, en tja beter iets dan helemaal niets denk ik dan.
Uiteindelijk zullen we dit in de toekomst alleen maar meer gaan zien.

Ook bij onze buren is dit al een aantal jaar een probleem. Zo kunnen Duitsers bijvoorbeeld geen adult games zien of kopen op Steam. Ook wegens het probleem dat Valve te weinig doet aan age verification.

[Reactie gewijzigd door Toonen1988 op 22 juli 2024 13:27]

Veel tweakers zouden het ook prima vinden als tiktok en facebook hier geblokkeerd zouden worden .
Duitsers zijn op dat vlak op het gebied van games altijd al een verhaal apart. Ook ver voor de digitale gamestores.
Dus de argumentatie is eigenlijk: om te voorkomen dat men met een leeftijdscheck naar andere pornosites overstapt, gaat de site nu op zwart zodat men naar een andere pornosite overstapt. Niet heel sterk.
De redenering is dat deze maatregel niet juist ingevoerd is en dat het opgeven van je volledige indentiteit niet proportioneel is voor het doel. Dat handhaving voor kleinere partijen niet goed genoeg is, en dat de bezoekers niet verdwijnen maar verschuiven naar partijen met minder toezicht. Dat is ijzersterk en juist. De site is niet eens tegen leeftijdsverificatie, maar wel de manier waarop.
Maar hoe detecteren ze dat nu precies? En werkt het ook voor users die bij de grens van de staat wonen?
Waar de (blokken) IP adressen geregistreerd zijn, zijn tot nivo van stad, staat en land behoorlijk goed geregistreerd in diverse geo-ip databases.
Kijk maar :)

https://ipinfo.io

Klopt voor mij goed. Provider, provincie en zelfs stad zijn correct.
city: "Rotterdam"
org: "AS1136 KPN B.V.",
Nope :+
VS staat formeel voor Verenigde Staten maar zo verenigd zijn ze duidelijk niet.
EU is ook nog lang niet wat het zegt te zijn ( Europese Unie)
Er kan veel gebeuren maar obscure porno boeren zullen altijd wel ergens hun spullen kunnen parkeren en VPN providers springen op die trein.
Daar kunnen we een oordeel over hebben maar voordat elk land/regiem hier waterdichte afspraken over hebben gemaakt zal dit soort zaken blijven bestaan.
Voor de duidelijkheid keur ik 18- dan wel onvrijwillige porno ten zeerste af.
VS staat formeel voor Verenigde Staten maar zo verenigd zijn ze duidelijk niet.
Dat is nou net het hele idee van een Federatie, zoals de VS. Elke staat heeft vergaande eigen bevoegdheden, alleen op Federaal niveau wordt beleid centraal bepaald. Denk aan Defensie, Buitenlandse Zaken etc.

Elke staat mag dus, binnen bepaalde door de centrale overheid gestelde kaders (en de grondwet etc), hun eigen beleid voeren. Dat KAN dus overal hetzelfde zijn, maar het HOEFT dus zeker niet zo te zijn.

En dat is maar goed ook, want in bijvoorbeeld Hawaii spelen weer heel andere belangen en prioriteiten dan in bijvoorbeed Alaska, Texas of New York.
Vind dat dat in de eu ook mag komen, belachelijk dat YouTube een betere leeftijd verificatie heeft.
Denk je nou echt dat pubers niet aan porno kunnen komen, als ze echt willen? Desnoods met een VPN.
Een VPN kun je ook blokkeren.
Klopt, maar sowieso denk ik dat de meeste dan gewoon naar een andere/kleinere website uitwijken, zoals PH ook verwacht. Daarbij vind ik het vragen om een ID kaart te streng.

YouTube doet dat trouwens allemaal niet zoveel beter hoor. Ook daar kun je een VPN gebruiken naar landen die geen leeftijdsrestrictie hebben, zoals de US waar gewoon gekeken wordt naar de geboortedatum in je account. En in de EU moet je inderdaad ook daar een ID of creditcard gebruiken om te bewijzen dat je meerderjarig bent, maar op een site als YouTube vind ik dat een heel ander verhaal dan op een XXX site. Dat het voor uploaders moet (en nu al gevraagd wordt) vind ik wél logisch en prima.
Ja,al is dat ook vaak te omzeilen
Een VPN voldoet qua protocol en poorten altijd aan een bepaalde standaard omdat de andere kant ook moet kunnen luisteren, als ik die hier op de firewall inzet dat loopt VPN verkeer niet meer de deur uit.
Voegt toch wel een extra stap toe + je kan vpns ook blokkeren.
Het is eerder belachelijk dat leeftijd verificatie wordt opgelegd. Heeft niets met de taken van een overheid te maken wat kinderen wel of niet zien (en eigenlijk geldt dat ook voor alcohol). Dat zijn taken van de ouder en de ouder mag ook beslissen dat ze het niet willen verhinderen.
En dat sommige ouders het verwerpelijk vinden is best mogelijk maar aangezien ouders die daar anders over denken geen enkele bedrieging van de algemene veiligheid vormen is het niet iets dat met wetten zou moeten worden geregeld.

Buiten dat het niet eenduidig international vast te stellen is, is het ook geen taak van de aanbieder om te controleren hoe oud iemand is. Omdat dit nu eenmaal alleen via identificatie mogelijk is (al dan niet indirect).

En als de overheid wil verbieden dat kinderen sterke drank gebruiken of porno zien dan moeten ze dat doen via het enige middel dat daarvoor ingezet zou mogen worden: de politie.


Dit is een overblijfsel van slechte scheiding tussen kerk en staat.
Anoniem: 1248692 2 mei 2023 22:21
Ik heb toch het idee dat er hier heel wat hun eigen jeugd vergeten zijn en graag dat betuttelend kneuterig wijsvingertje boven halen.. Alles wat je verbiedt wordt eens zo interessant voor die jongeren om dat uit te zoeken...Roken is vele malen erger maar toch slagen we er ondanks elk verbod en opdrijven vd prijs niet in om de jeugd er te doen afblijven. Alcohol en drugs zijn nog erger..maar how hé porno...komaan zeg...
Het is veel beter dit te bespreken met jongeren en dan besef ik maar al te goed dat die jongeren dat akward vinden om dat te bespreken met hun ouders... Dus daar ligt volgens mij ook een taak voor de scholen..net zoals de jeugd les krijgt over soa's , sexeducatie ook dat mee integreren...afschermen, id checks noem maar op...zijn jullie echt zo naïef dat ze dit niet kunnen omzeilen..Die jongeren zijn 10000 keer creatiever om daar rond te werken dan wat iemand maar kan bedenken...
Sex hebben mag vanaf 16, porno kijken 18 of 21 dan...de leeftijd dat ze de eerste keer beginnen experimenteren ligt best wel wat lager dan die 18j..
Dat daadwerkelijk beginnen met experimenteren klopt niet helemaal meer, die gemiddelde leeftijd van de eerste echte ervaringen kruipt de laatste jaren juist steeds verder omhoog. Jongeren zoeken steeds minder en later het echte werk op, misschien wel juist mede vanwege de makkelijke toegang tot pornosites. Daarnaast gaan jongeren er natuurlijk ook gewoon minder 'op uit', aangezien social media nu een belangrijke contactsvorm is en dat gebeurt achter een scherm ipv in het echt.

Niet dat ik voor deze maatregel ben, ben het zeker met je eens, maar gewoon een toevoeging :)
Ouders zijn de enigen die zich met dit soort zaken mogen bemoeien. Scholen hebben enkel een taak tot voorlichting zonder enig waarde oordeel.

En dat niet alles makkelijk bespreekbaar is, is absoluut geen reden om het dan maar via wetten te gaan regelen. Zotter kun je het niet bedenken.
Anoniem: 1248692 @Tintel4 mei 2023 19:16
Ik heb toch nergens vermeld dat scholen informatie moeten gaan vervormen...ze kunnen gerust info verstrekken en bespreken dat porno geen realistische weergave is...Wat het bespreken van ouders met de kinderen betreft, ouders staan op de 7de plaats wat geloofwaardigheid betreft bij hun kinderen, na de hond...kinderen , jongeren vinden het sowieso akward om dergelijke dingen met hun ouders te bespreken...vandaar doe dat ik school, in groep en je gaat veel verder geraken..

Kris
ze kunnen gerust info verstrekken en bespreken dat porno geen realistische weergave is
Dat is dan ook een heel beperkt waarde oordeel. Dat ouders een lage geloofwaardigheid hebben weet ik nog niet zo net - heb je dat uit een onderzoek?
Dat jongeren het graag oneens zijn met hun ouders is onderdeel van zelfstandig worden maar het betekent niet dat ze hun waardeoordeel niet vertrouwen (al dan niet onbewust of indirect).
Nieuwsbericht volgende maand: "In Utah is de verkoop van VPN diensten plots keihard gestegen"
Dan maar hopen dat de "Tick Tock bill" niet door gaat.
Want als je dan via VPN een "verboden" site bezoekt kun je tot 25 jaar gevangenis krijgen.

Altijd leuk, iets verkopen als bescherming voor de jeugd maar er vervolgens wel extra gratis arbeiders bij hebben in de private gevangenissen welke goed geld op leveren.

Blijft een interessant land daar.
Want als je dan via VPN een "verboden" site bezoekt kun je tot 25 jaar gevangenis krijgen.
En hoe gaan ze dat controleren?
Door de access logs van de VPN provider na te kijken, die er vast wel zijn.
Anoniem: 1890360 @Reddaks2 mei 2023 19:23
Dat is leuk maar ze zien alleen dat jij verbinding met een vpn hebt en niets meer. De meeste vpn aanbieders houden geen log bij. Het kan wel gebeuren dat een vpn aanbieder door een rechter gedwongen wordt een logger te plaatsen maar dat gebeurt maar in een paar landen en in uitzonderlijke omstandigheden.
Het is niet mogelijk te zien welke website je bezoekt want de verbinding is versleuteld.
Ook je ip adres is niet te achterhalen want alles wat je terug probeert te volgen eindigt bij de ip van de vpn server.
Zit regelmatig in Duitsland en bij elke verkeerde scheet geeft de rechter de providers opdracht je gegevens aan advocaten te geven.
Ook de stomme regio blokkade. Ik kan vaak geen nl programma kijken zonde vpn.

[Reactie gewijzigd door Anoniem: 1890360 op 22 juli 2024 13:27]

Ligt er nog al aan waar het bedrijf achter de VPN zijn hoofdkantoor heeft staan. Alle VPN aanbieders geven aan dat zij niet loggen. Tochj zijn er al heel veel gevallen voorgekomen dat gebruikers van VPN diensten toch zijn gewaarschuwd voor copy-right strikes, met logging van waar en wanneer zij dit gedaan hebben.

Er is nogal een grrot verschil tussen een VPN dienst die niet logt en 1tje die wel logt maar deze bijvoorbeeld maar een uur bijhoudt en daarna wegdonderd. Na dat ene uur hebben beide diensten geen logging en zullen zij met dat feit klanten proberen binnen te lokken door te zeggen dat zij niet loggen want er zijn geen logfiles.

Echter bij die ene dienst die log files na een uur wegkiepert, hebben opsporingsdiensten wel de mogelijkheid om in dat ene uur een kopie te maken van die logfiles en deze te transporteren naar een systeem in hun beheer voor verder onderzoek.

VPN densten bieden echt wel wat extra's, begrijp me goed. Maar met jouw post geef je aan dat je hun kunstje erg hoog hebt zitten en dat verdiend het overgrote deel van aanbieders niet. Want bij bedrijfsvoering in zo'n beetje elk land in de wereld, zijn er wettelijk vastgelegde regels/procedures waaraan het bedrijf moet voldoen, anders kunnen/mogen zij niet eens bestaan.

Daarnaast, wat word er verstaan onder "niet loggen"? Is dat geen logfiles bijhouden? Is dat (zeer) tijdelijk logfiles bijhouden? Is dat geen gedetailleerde logfiles bijhouden, alleen maar meta data?

Je moet VPN aanbieders dus maar op hun blauwe ogen vertrouwen. En dat verdiend het overgrote deel van de aanbieders simpelweg niet. VPNs blijven handig voor regionale content restricties, maar het zijn veelal mooi-praters als het gaat om gebruikers-belang en veiligheid, want de meeste aanbieders geven geen inzicht in hoe zij omgaan met jouw prive gegevens.

En zonder controle-mogelijkheid is "geen logging" dus alleen worden uitgelegd als mooi-praterij.
Anoniem: 1890360 @GeroldM3 mei 2023 06:39
Ik heb hun kunstje niet erg hoog zitten maar voor mijn doel voldoet nort vpn.
Heb het nu 5 jaar en als het niet functioneert zou ik al meerdere advocaat brieven gehad hebben.
Maar voor die gladde jongens is het te duur om een vpn aanbieder in het buitenland voor de rechter te slepen.
Zou ik werkelijk onzichtbaar willen zijn gebruik je onder andere dubbele verbinding bij minstens 3 verschillende vpns en dan nog wat andere maatregelen waar ik me niet over uitlaat.
De meeste vpn aanbieders houden geen log bij.
Volgens mij ligt het net even anders, de meeste VPN aanbieders zeggen geen logs bij te houden. En ik voel 'm al aankomen dat er één of meerdere VPN aanbieders een audit hebben laten uitvoeren. Sure, alleen zijn audits momentopnames en geldt in het bedrijfsleven vaak dat geld macht is.

Als je maar genoeg geld bied, dan kan er een hele hoop, het gekke is alleen dat mensen daar vaak alleen maar over praten als het over een {grote organisatie} gaat en het bij toko's als VPN aanbieders zogenaamd niet zou (kunnen) voor komen.

Jezelf blindstaren op privacy als het aankomt op VPN's is sowieso niet verstandig, dat je er vrij weinig over verneemt in de media is leuk maar het zegt eigenlijk bar weinig.

[Reactie gewijzigd door DarkForce op 22 juli 2024 13:27]

Anoniem: 1890360 @DarkForce3 mei 2023 06:48
Hoe zo verneem je weinig in de media? Ik heb toch regelmatig berichten over vpn hier voorbij zien komen.
Een Zweedse aanbieder die zeggen niet te loggen is betrapt.
Een Zwitserse aanbieder die gewoon in zijn voorwaarden heeft staan dat zij bij gerechtelijk bevel loggen.
Vele hebben servers in India gesloten wegens log plicht.
Ik vertrouw niet alles maar ben ook niet paranoïde.
Voor mijn doel voldoet het zie ook mijn andere reactie hier boven
Volgens mij had Snowden een aardige tijd geleden gelekt dat de NSA en cohorten extreem ingrijpende privacy schending als orde van de dag zien. Zou best kunnen dat ze dat ook tracken wanneer je een VPN gebruikt.

En als je via een backdoor in een PC bent, dan heeft een VPN geen nut gezien je bij de client binnen bent. Dan is de P er vanaf want de client heeft de decrypted variant van de data. Dan kun je eenvoudig bijhouden welke url's er worden opgevraagd.

Het vergt een enorme privacy schending, echter is al meermaals aangetoond dat ze daar niet veel problemen mee hebben.
En hoe gaat een VPN hierbij helpen? Zoals je in de screenshot kan zien moet je je ID-card uploaden (kopie). Volgens mij doet een VPN helemaal niets met zo'n card, toch?

Ja, natuurlijk kan je je locatie aanpassen middels een VPN, maar men is bezig met een wetsvoorstel dat dit strafbaar stelt, met celstraffen die kunnen oplopen tot 25 jaar cel.

Dan wordt het gebruik van VPN om dit soort blocks te vermijden dus regelrecht strafbaar.

[Reactie gewijzigd door wildhagen op 22 juli 2024 13:27]

Weet je hoe een VPN werkt?
Want het is heel gemakkelijk om jezelf te doen weergeven vanuit een andere locatie. En dan kom je spontaan op de site vanuit bijvoorbeeld Texas. Of Ijsland. Of de maagdeneilanden. En voila. Geen verzoeken meer om je ID-card te uploaden..?
Natuurlijk weet ik hoe een VPN werkt. Maar vergeet je niet dat de VS ook bezig is met een wetsvoorstel dat het gebruik van VPN's om dit soort zaken bewust te omzeilen strafbaar stelt met celstraffen tot 25 jaar? (zie gelinkte bericht).

Vraag is of, als die wet wordt aangenomen (en het heeft er de schijn van dat er een meerderheid voor te is) het het risico waard vinden om Pornhub te bezoeken...
Yep, het wordt steeds gekker daar in 'Murica. En ze lijken trendsetters te zijn voor de rest van de westerse samenleving. Ik houd mijn hart vast voor over 15 jaar in NL.

Maar tot die tijd, is een VPN een prima middel, toch? Daarnaast zou ik me afvragen hoe groot die pakkans is. Om dat goed te detecteren zou ik ook wat andere privacy vraagtekens zetten :P

Inderdaad wel risicovol, om dan aan je trekken te komen. Maar mensen doen gekkere dingen. Verwacht wel dat dan de keuze voor een ID uploaden (en daarmee op privacy inleveren) aantrekkelijker voelt dan 25 jaar cel (en daarmee op privacy inleveren..... :X )
Op dit forum wordt anders ook regelmatig geroepen dat het goed zou zijn als bepaalde internetdiensten verboden zouden worden. Zoals onlangs nog in de discussie over tiktok. Wat is daar anders aan dan wat nu Amerika gebeurt?
Het verbieden van een webapplicatie / platform is in mijn ogen wel wat anders dan met een overheidsdocument gebruik, op een particuliere site, te reguleren. Zie het als "je kind moet eerst een foto van ID-kaart uploaden, voordat je kind op TikTok mag"

Het privacy aspect is daarin de belangrijkste. TikTok verzameld data, dat is waarom sommigen vinden dat je het moet verbieden. En bij Pornhub is het precies het tegenovergesteld, de overheid vereist juist dat je privè data gaat aanleveren. TikTok zou ik ook geen probleem mee hebben om te laten bestaan, maar daar is juist het (oncontoleerbare) privacy verhaal, voor mij een bezwaar. Even los van of ik de inhoud van TikTok iets vind toevoegen aan onze maatschappij...
Omdat dit over Porno gaat. TikTok is een Chinees platform die onze jeugd hele dagen onzin laat zien terwijl TikTok in China zelf een soort opvoedkundig platform is. Daar zie je die onzin niet. Dat lijkt onschuldig maar als we 1 a 2 generaties verder zijn dan kan de gemiddelde schoolverlater hier niets anders dan zuipen feesten en aan zijn piel trekken en de gemiddelde Chinees maken alle slimme dingen en tegen welke prijs zo dadelijk?
Dat een generatie over een komende generatie zich negatief uitlaat omdat die nieuwe generatie weer nieuwe (andere) dingen doet cq. leuk vindt, is niet bepaald nieuw en tot op het heden is het redelijk goed gekomen (ook al maak je als ouder zorgen over je kinderen = de nieuwe generatie).

Wat TikTok doet door de 2-deling in gebruik (in China opvoedkundig en de rest van wereld: no-limits) heeft natuurlijk ook te maken met de extreme overheidsbemoeienis is dat land. Of dat nu een kwaadwillende oorsprong heeft is nog niet meteen bewijsbaar.
Anoniem: 91634 @wildhagen2 mei 2023 18:57
En hoe willen ze controleren dat je vpn hier voor gebruikt? Of komt er een gehele verbod op vpn verbinding?
Via VPN naar de Nederlandse variant gaan en je bent er omheen. Het lijkt een location based check te zijn.
Heel simpel. Via VPN kan je je locatie laten uitschijnen dat je ergens anders bent gelocaliseerd. Dus via de VPN je locatie "wijzigen" in Ohio, of Texas of 1 van de andere dan Utah en hop geen ID check meer.
En hoe gaat een VPN hierbij helpen? Zoals je in de screenshot kan zien moet je je ID-card uploaden (kopie). Volgens mij doet een VPN helemaal niets met zo'n card, toch?
met de VPN kan je jezelf buiten Utah laten zijn.. tenzij ook andere Geo locatie diensten worden gebruikt, wat op een telefoon vrij eenvoudig zou kunnen (maar PornHub zal vast niet teveel moeite nemen om de daadwerkelijke locatie van de gebruiker te achterhalen, tenzij de staat Utah dat gaat eisen natuurlijk). Maar op andere systemen die geen (andere) Geo/locatie diensten ondersteunt kan een vpn voldoende zijn om naar Californië of zelfs Amsterdam "te verhuizen"
Hoe maf eigenlijk wel niet he :X 8)7
Als dit net zo werkt als bij alcohol sites. Kan iedereen gewoon klikken ja ik ben 18.
Lijkt me niet echt een probleem toch?
Gezien je een ID bewijs moet opsturen is dit wel iets ingrijpender.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.