Proximus verhoogt prijzen voor veel abonnementen voor tweede keer dit jaar

De Belgische provider Proximus gaat per 1 juli de prijzen van veel abonnementen verhogen. Het gaat om de tweede prijsverhoging dit jaar. De eerste gebeurde begin januari. Het was sinds vorige week al bekend dat er een prijsaanpassing aankwam.

Het pakket met internet en tv, Flex S, gaat van 67 euro naar 70 euro in de maand, zo blijkt uit de informatie die Proximus online heeft gezet. Dat abonnement was vorig jaar nog 64 euro per maand. De Flex XS-abonnementen lijken in prijs gelijk te blijven, net als de Flex Premium-abonnementen.

Wel gaan er veel andere abonnementen in prijs omhoog, waaronder zakelijke abonnementen en mobiele abonnementen. Mobile XS gaat van 11 naar 12 euro in de maand, net als Easy 10 en Easy+ 10. Easy 25-opties gaan van 26 naar 27 euro en Easy+ 45 komt uit op 47 euro. Mobilus M stijgt van 27 euro naar 30 euro in de maand. Mobilus Maxi gaat van 43 euro naar 48 euro.

Proximus had de prijsverhoging vorige week al aangekondigd, toen het zijn kwartaalcijfers presenteerde. De Belgische provider spreekt over 'verdere waardeoptimalisatie in een context waarin de impact van de inflatie aanzienlijk is'.

Flex XS (Internet + Mobiel) Prijs 2022 Prijs per 1 jan Prijs per 1 juli
Flex XS 49 euro 52 euro 52 euro
Flex Fiber XS 54 euro 57 euro 57 euro
Flex Fiber XS+ 65 euro 69 euro 69 euro
Flex S-abonnementen (Internet + Tv)
Flex S 64 euro 67 euro 70 euro
Flex Fiber S 69 euro 72 euro 75 euro
Flex (Internet + Vaste telefonie + Tv)
Flex 75 euro 79 euro 82 euro
Flex Fiber 80 euro 84 euro 87 euro
Flex Premium (Internet + Vaste telefonie + Tv)
Flex Premium 128 euro 132 euro 132 euro
Flex Premium Fiber 133 euro 137 euro 137 euro
Epic Combo (Internet + Tv + Mobiel)
Epic Combo Light (zonder decoder) 68 euro 72 euro 76 euro
Epic Combo Full (met decoder) 84 euro 88 euro 92 euro

Door Arnoud Wokke

Redacteur Tweakers

02-05-2023 • 18:51

61

Reacties (61)

Sorteer op:

Weergave:

Heeft België eigenlijk nog steeds van die harde datalimieten?
Ja, spijtig genoeg wel. Telenet heeft voor hun 100Mbps abo een harde limiet van 150GB. Voor de duurdere abonnementen is het ofwel 750GB ofwel 3TB tijdens piekuren. Nadien surf je aan 10/1Mbps voor de rest van de maand.

Bij Proximus is de limiet 100GB voor het goedkoopste abonnement. Nadien kan je packs van 20GB kopen voor 5 euro. Voor de duurdere pakketten is er ook een limiet (kan zo niet onmiddellijk zien wat die is) en kan je gratis extra volume verkrijgen per 300GB.

Andere providers hebben echt ongelimiteerde pakketten, zoals edpnet bijvoorbeeld. Hoewel die onlangs overgekocht werden aan Proximus, dus we gaan zien hoe lang dat duurt.
Haha tuurlijk, er bestaan nog altijd abbonnementen met vaste limiet. En ongelimiteerde hebben een limiet van 3TB
Ongelimiteerd hebben limiet van 3TB. Dat is dus niet ongelimiteerd.
Na 3TB wordt waarschijnlijk de snelheid beperkt. Dat deed Scarlet dacht ik ook. Onbeperkt met een asterisk.

[Reactie gewijzigd door Xfade op 22 juli 2024 20:06]

nee je moet blokken van 300gb activeren
je snapt de doublespeak waar @MichaelBelgium op doelde.
je kunt gratis extra data activeren via de proximus site, per 300GB, en hier zit geen limiet op voor zover ik heb gemerkt (al een paar keer tot 5TB+ gegaan)

[Reactie gewijzigd door Kneth87 op 22 juli 2024 20:06]

Ik heb geen limiet zit dan ook niet bij PXS, maar bij het "opgekocht" edpnet.
Ze zijn aangepast. Er zijn harde datalimieten maar de meeste duurdere abbo's bieden een ruimere 3 TB limiet aan. Er zijn maar weinig providers die hiervan afwijken.
Ook Nederland heeft nog steeds een fair use policy.

De meeste providers houden de richtlijnen aan die het Nederlandse verbond van telecomaanbieders hebben gedefineerd.

Als je 3x meer gebruikt dan de top 1% verbruikers (binnen dezelfde abonnementsklasse) dan zou je een waarschuwing moeten krijgen. Waarna je bij herhaling een vooraf gecommuniceerde sanctie opgelegd kan krijgen.

Sancties die hierbij toegestaan zijn:
-limiteren van je snelheid (zonder je abonnement ook naar beneden bij te stellen)
-je contract ontbinden
-extra kosten in rekening brengen

De laatste optie zal geen enkele provider doen omdat nergens beschreven staat wat eventuele kosten moeten zijn en dit dus zeer lastig goed te onderbouwen is.

De eerste 2 opties zou je bij herhaling dus best eens tegen kunnen komen. Al vermoed ik dat het knap lastig is om zo ontzettend veel data re gebruiken.
3TB voor de meeste abbonementen of ruim voldoende
Je vergeet de /s
nee 3TB is ruim voldoende voor de meeste telenet gewone klanten.
Niet voldoende voor het “top” abonnement. Ik verschiet van hoeveel data we met een (groter) gezin verstoken.
Bij proximus moet je dan manueel blokken van 300gb "activeren" bij telenet telt die 3tb enkel in "piekuren" .

DUs neen voor zelfs een groter gezin dat veel gebruikt is dat genoeg .
Waar bazeer jij deze uitspraak eigenlijk op? Heb je meerdere grootverbruikende gezinnen zelf om te vergelijken? Ik ga er bijna van uit dat jij ergens feiten hebt klaarliggen die niemand anders heeft, zo stellig zijn je uitspraken.
Als IT'er (die in dat veld 12 jaar gewerkt heeft) en als iemand van ene gezin dat er groot (5) is en redelijk wat data erdoor jaagt weet ik dat wel ja.

Als ik eens zien dan was het vorige maand (bij telenet dus enkel "piekuren" tellen) 1,3TB, de maand ervoor 1.5TB , zelfs totaal (dus alles) komt nooit boven de 3TB uit.

En dat is dus een gezin waar Er altijd wel iemand van thuis uit werkt, waar veel gestreamd (4k indien beschikbaar) gekeken word als ook veel gedownload zowel media als games. Met een aantal kinderen die zowat alles van sociale media gebruiken.

Dan kan ik wel zeggen dat voor de overgrote meerderheid van gezinnen die 3TB zoals ze opgesteld zijn nu ruim voldoende zijn.
Enkel de budget abonnementen. Hoe is het daar in de jaren 00 en hoe vaak gaat deze oude koe hier nog gevraagd worden?
'verdere waardeoptimalisatie in een context waarin de impact van de inflatie aanzienlijk is'

:? |:( 8)7

Marketingtaal voor "graaien, graaien, graaien!"?

Ik kan slecht tegen dit soort blabla. Zeg dan gewoon "we volgen de inflatie".
Die taal is wellicht bedoeld voor de aandeelhouders.
Verwijderd @Yalopa2 mei 2023 20:12
Als klant krijg je enkel het nadeel, lol.
Zijn wij dan de nadeelhouders?
Als Belg wel aangezien de overheid nog steeds 1 van de grootste aandeelhouders is :)
In DeMorgen stond er "We kunnen niet anders", op 1 september zal je dan een artikel lezen: "Alweer recordwinsten voor Proximus", op 1 november: "De prijzen zullen opnieuw stijgen, die inflatie enzo weetje wel..." "1 januari:"Recordwinsten voor Proximis" en het verhaaltje gaat zo al lang door.
Als de hoofdaandeelhouder, de overheid, erop aandringt dat het dividend langer dan gewenst en niet toevallig tot na de verkiezingen veel te hoog blijft waardoor je als bedrijf schulden moet maken door dat te hoge dividend, dan kun je niet anders.

Overigens wel vreemd dat de oppositie daar zo stil over blijft want hierdoor zal het pas de volgende regering zijn die een oplossing moet zoeken voor de stevig gereduceerde dividendinkomsten én verminderde inkomsten via de roerende voorheffing. (Overigens een heel hoge belasting aangezien de bedrijfswinsten al een eerste keer afgeroomd worden via de vennootschapsbelasting.)
Glasvezel kan niet snel genoeg komen. Ik zit bij EDPnet (onderdeel van Proximus) met een magere 50/10mbps (abbo = 100/40mbps in theorie), zonder echt alternatieven. Die snelheden lijken wel iets van 15 jaar terug.

Bij veel andere providers idd 3 TB/maand "ongelimiteerd". Zelfs met m'n 50/10 verbinding zit ik daar meestal na een halve maand overheen, vooral bij veel thuiswerken.

Da krijg je dus als er geen echte concurrentie is.
Fiber hier ook niet beschikbaar, en ziet er niet naar uit dat hier verandering in komt.

Telenet enal moet ik niet in huis hebben, qwa snelheid EDPnet minder, Mobile Vikings doet het wel iets beter op Vdsl. Hopelijk ooit Fiber hier
gewoon curieus, maar waarom wil je geen telenet?
De prijs, en geen andere router keuze vanop het entry-point.
ik kom perfect toe met de snelheid van 85 Mbps, en telenet heeft hier ooit eens dienst gedaan maar de verbinding was niet zo stabiel en meerdere keren per week 1-2uur zonder tv, internet. En telenet wou er niet naar kijken terwijl het aan de straatkant lag want buren hadden ook last.

Jaren bij edpnet gezeten, en nu een x aantal maanden bij Mobile Vikings. En heb nog geen seconde zonder internet gezeten.

Ook redelijk beperkt qwa router maar i.p.v. Bbox3 kan ik er een fritz.box aanhangen met meer controle en zicht over de lijn.

[Reactie gewijzigd door Kuze op 22 juli 2024 20:06]

De prijs, en geen andere router keuze vanop het entry-point.
Je hebt inderdaad geen keuze ivm de router. Dit heb ik eenvoudig opgelost door een eigen router aan de Telenet router te hangen en die in een DMZ te zetten. De Telenet router wordt zou gewoon een doorgeefluik.
Zelf heb ik een modem zonder router functie bij telenet. Het was in het verleden mogelijk bij telenet.
In de UK waar ik werk, heb ik als 2e Sim, 5G unlimited, dus geen 3TB, maar unlimited, 1000 down, 100 up, want hier hebben ze wel de juiste 5G frequenties, dit alles voor £20,- per maand 😂😂😂
welke snelheid in de praktijk? Heb je een eigen ipv4 op 5g? Mag je poorten forwarden en een openbare server hebben?

Ik heb wel eens gekeken naar 4g als 'vast' internet, maar ik vond het eigenlijk maar niks dat ze alleen ipv4 NAT hebben en/of ipv6
Tweede keer in het jaar lijkt heel erg gulzig voor m'n portemonnee. Het lijk tegenwoordig wel alsof ze klanten als experiment gebruiken om te zien wat de sweet spot is voor de dienstverlening. Ik zit daar bij 'prijs elasticiteit' te denken waarin je net zo goed 50 keer "x" kan verkopen voor 10 euro(500 euro) in plaats van 100 keer "x" verkopen voor 49(490).

Ben het wel beu om een experiment te zijn eerlijk gezegd.
Off the grid living is wellicht een interessant Youtube onderwerp voor je.
Lekker overstappen op internet only met gratis accounts voor VRT MAX, VTM GO en GoPlay. Dan kom je al een heel eind zonder ouderwets tv-pakket.
Ja klopt.. Maar klooien met 20 verschillende soorten apps en geen opname functionaliteit. Geef voor mijn vrouw, ouders, grootouders het 'gemak' van 1 bak met 1 afstandsbediening.
waarom moet je iets opnemen als het gewoon beschikbaar is in de cloud oplossingen na live release?
20 soorten apps? zoveel zenders hebben we niet in BE. Eigenljik maar 3 en dan nog wat streaming....

je vermeld nu net gewoon het probleem van de ouderwetse TV, je moet "opnemen" om iets te zien, je eigen lijst bijhouden etc... terwijl alles gewoon online beschikbaar is.

ik heb ook maar 1 bak met afstandsbediening, 1 google tv bakje, dat is alles.
Reclame doospoelen ? Geen idee ik kijk zoveel geen tv meer. enkel wat series en films op netflix.
De kenners gebruiken gewoon een Apple TV om tv te kijken, mijn Apple TV HD 2015 wordt nog steeds ondersteund, alle Apps werken gewoon,...
Og chromecast met google tv.
Goedkoper en in BE sneller bediend van apps.
In de lade heb nog een paar Chromecasts liggen, weggegooid geld...
Ik vermoed dat jij het hebt over de klassieke chromecast.
Ik had het over de "chromecast met google TV". Dat is een heel handig toestelletje waar ik veel plezier aan beleeft.
Het bespaart me een duur TV abonnement.
SBS heeft in BE net zijn app vrijgegeven voor de chromecast, maar de apple TV gebruikers moeten wachten. Waarom dat zo is weet ik niet, maar ik zie dat bij andere aanbieders ook.

[Reactie gewijzigd door cadsite op 22 juli 2024 20:06]

Het is, denk ik, een beetje afhankelijk van hoe belangrijk je lineaire tv nog vindt. Ik kijk er nog maar zelden naar, op wat VRT en NPO na. Dus persoonlijk red ik mij prima met de gratis apps. Verder maak ik vooral gebruik van de buitenlandse, betaalde streamingplatforms.
VRT Max en VTM go vraagt een belachelijke hoge ios / ipad os versie. Ga jij voor iedere release van zon app een nieuwe tablet kopen ?
Valt wel mee. VRT Max vereist iOS 15 of hoger. De iPad air 2 uit 2014 kan je dus nog gebruiken. Dat is een 9 jaar oud model.

VTM Go vereist minstens iOS 13. Elke iPad die 13 draait, kan ook 15 draaien. Dus dat zijn dezelfde tablets.
je probleem zit dus bij Apple, je eigen keuze..... het mooie eco systeem zullen we dan maar zeggen. apple heeft nu net een mooie track record van lange IOS support dus eigenlijk valt dit nog goed mee.

Trouwens hetzelfde probleem van vele slimme OS'en van TV (ik heb zo nog een LG webOS3.5) daarom verkies ik oplossingen nu als googleTV, met beperkte kost heb je volledig controle van alle apps, casting en streaming.
Hopelijk volgen de andere providers hier niet in. Het zou voor mij een reden zijn om over te stappen.
Blij dat ik bij Mobile Vikings zit, is wel onder Proximus maar prijs zit nog steeds wel goed. Dat het maar zo blijft.
Ik zit sinds vandaag bij edpnet (komend van Telenet), en ik hoop echt dat zij hun prijzen ook niet verhogen. Het was namelijk daardoor dat ik weg ging bij Telenet.
Van edpnet kan ik alleen maar dromen. Nog geen fiber hier in de straat en snel internet heb ik echt wel nodig...
Gsm abonnementen lijken wel lekker te zijn. Eens bekijken. Bedankt voor de tip!
Je weet dat EDpnet ook van pxs is :( maar ook al jaren klant na Dommel klant te zijn geweest.
Jep, maar ik moest gewoon weg van Telenet :P en ik wil geloven dat edpnet hun eigen ding gaan mogen blijven doen.
Het lijkt er op dat de prijsverhoging vanuit het TV deel komt, want alleen internet is de prijs niet van verhoogd. Misschien dat ze meer moesten gaan betalen aan de aanbieders welke ze dan nu gewoon doorberekenen aan de klant.
Of ze weten dat mensen die all-in packs nemen minder snel overstappen, dus dat het veilig is hen uit te melken.
Ze volgen gewoon de concurrentie, wij hebben zo een Flex S pakket met 2 simkaarten dat 2 jaar geleden €84 was en nu €92. Love van Orange dat 2 jaar geleden net goedkoper was maar een opstartkost had van €50 is nu €91 met een opstartkost van €59. Telenet ONE pack is €110/maand.
Laat die AndroidTv box van proximus nu ook nog eens slecht zijn en vaak traag opstarten. Maar het mobiele netwerk van Proximus blijft het beste.
Er is geen goed alternatief dus waarom zouden ze niet hun prijzen opslaan.
Hun mobiel netwerk is inderdaad voor de meesten het beste.
Vandaar dat ik bij Youfone zit. Het beste netwerk, maar wel véél goedkoper.
TV kan perfect met de gratis apps en internet kan bij edpnet of mobile vikings, ook veel goedkoper dan rechtstreeks bij proximus.
Kortom, waar vroeger de bundels goedkoper waren dan apart ben je nu een pak duurder af als je het gemak van 1 factuur verkiest.
De benelux taks

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.