Telenet verhoogt vanaf 24 april internetsnelheden van ONE-abonnement

De Belgische provider gaat vanaf 24 april de down- en uploadsnelheden van het ONE-abonnement verhogen. De download gaat er 100Mbit/s op vooruit, bij upload is de verhoging 5Mbit/s. Telenet ONE is een abonnement met een vaste en mobiele aansluiting.

Het ONE-abonnement krijgt vanaf 24 april vaste en mobiele downloadsnelheden van 250Mbit/s. Dit is nu nog 150Mbit/s. De uploadsnelheid gaat van 15Mbit/s naar 20Mbit/s, laat de provider weten in een mail naar klanten. Klanten hoeven niks te doen voor de snelheidswinst en de prijs blijft vanaf 69,10 euro per maand. Wel zegt een klant van Telenet per mail te hebben gehoord dat zijn of haar modem de hogere snelheden niet aankan en dat de provider op dit moment geen nieuwe modems heeft.

Telenet kondigde de ONE-abonnementen twee jaar geleden aan. Bij dit abonnement combineren klanten een mobiel abonnement en een vastinternetabonnement. Het abonnement heeft fair use policies voor het dataverbruik en standaard komt het abonnement met één nummer. Het toevoegen van extra nummers kan tegen een meerprijs. Naast het ONE-abonnement is er een sneller ONEup-abonnement, met snelheden tot 1Gbit/s en een prijs van 90 euro per maand. Dit abonnement krijgt voor zover bekend geen snelheidsverhoging.

De Belgische provider kondigt daarnaast snelheidsverhogingen aan voor KLIK- en Business Fibernet-abonnementen. Zakelijke klanten die nu een downloadsnelheid van 300Mbit/s hebben, krijgen vanaf 24 april een 500Mbit/s-downloadverbinding. De upload blijft met 30Mbit/s gelijk.

Door Hayte Hugo

Redacteur

07-04-2023 • 07:44

128

Submitter: SmokingCrop

Reacties (128)

128
128
25
1
0
91
Wijzig sortering
Ik begrijp niet waarom de snelheid maar omhoog moet. Ze zouden beter 600gb per maand geven ipv die miezerige 150 gb in het start pakket. Maar dan springt ook niemand op one en one up met 3tb wat voor velen gewoon overkill is. Niets is bij Telenet in verhouding wat je als consument echt nodig hebt. Ipv maar weer eens de prijs en de snelheid op te drijven ieder jaar. Je hebt er niets aan als je het niet gebruikt. Gooi die optie in een los pack voor de gene die lichtsnelheden ook echt nodig hebben. Mensen gebruiken hun internet meestal voor te surfen, te mailen en het streamen. Af en toe iets gedownload wordt. Ik denk niet dat er velen zijn die terabytes door hun kabelmodem jagen voor gewoon gebruik. Telenet schiet met spek en kan serieus overdrijven met hun abonnementen. Er zijn mensen genoeg die hier het maximum nooit zullen uithalen en je betaalt de volle pot. :9
Dat is heel Telenet "zijn ding". De gebruikers zijn gebrainwasht en denken dat alle snelheden lager dan xxx Mbps traag is. Een Scarlet dat maar 70 Mbps aanbiedt voor €34, dat moet dan toch wel zeer traag gaan als Telenet in hun goedkoopste abonnement al zit te pronken met 100 Mbps.
Internet gaat immers altijd te traag voor de mensen, maar dat is tegenwoordig zelden nog de schuld van je internet verbinding. Een trage pc, een slecht wifi bereik, een goedkoop meegeleverde cat 5 kabel...

Kijk al gewoon naar de product pagina van Telenet https://www2.telenet.be/r...n/internet/?intcmp=IntNav
In het groot en vet staat hun snelheid en nog net niet in de voetnoot staat hun data volume.
Dit terwijl dat 20 Mbps van Edpnet perfect is voor een alleenstaande of koppel dat enkel wat basis surfen mailen enz doet en de 70 Mbps van Scarlet al prima kan volstaat voor een gezin.
Die 300 Mbps, dat is in een modaal gezin compleet van de pot gerukt.

MAAR, Telenet dreigt de kroon te verliezen van "de snelste" te zijn. Proximus is immers zwaar aan het investeren in hun glasvezel netwerk. Dit maakt dat de prijsbreker Mobile Vikings af kan komen met snelheden van 1 Gbps voor €55. Tja, dat kan toch niet...
Een zeer symbolische oorlog waar de klant letterlijk niets aan heeft.

[Reactie gewijzigd door SMGGM op 22 juli 2024 13:48]

Bij RapidXS zelfs €50 voor 1 Gbps fiber met het voordeel van een eigen router naar keuze.
Tevreden van de service? Binnenkort krijgen we ook fiberklaar over de vloer.
Ik heb de aansluiting pas over enkele weken... Deze provider kwam er het beste uit op papier en hoop dus dat dat ook in de praktijk zo is!
willen ook overschakelen naar proximus.
maar proximus zit nu al ultra fiber te promoten terwijl er nog niet overal gewone fiber ligt zoals in hoeilaart.

ze hebben een serieuze achterstand op gewone fiber als dit op hun website staat:
We streven naar een dekking van 70% in 2028 en 95% in 2032.
"gebraiwashed" is grappig.
Proximus fiber is nog heel beperkt terwijl telenet zo goed als overal 1 gbit nu aanbied. Misschien over een jaar of 10 komt proximus in de buurt van dat.

En 70mbit is tegenwoordig gewoon traag. 4k streamen en de helft is al weg, 1 game downloaden (call of duty) en je verbinding (als je 70mbit haalt trouwens wat niet zeker is) is 4+uur compleet dicht.

Met 20mbit kan je gewoonweg bepaalde zaken op internet niet meer doen.
Ik heb EDPnet XS (20 mpbs), ik heb nog niets gevonden dat ik niet kan doen.

Ja mijn Wireguard VPN thuis werkt wat traag (maar dat is vooral door de 2 mbps upload).
En ik kan misschien maar nipt 4k streamen (maar dat kan mijn laptop toch niet aan)
Of ik ooit eens 3 dagen heb moeten wachten op een download? Ja, maar als het sneller moet kan ik gewoon de 1gbit fiber op het werk gebruiken. (en het kan sowieso wel maar je moet gewoon wat geduld hebben)

Maar de upload (2mbps) is over het algemeen een groter probleem dan de download voor mij.

PS: gelukkig is het wel onbeperkt, want zelfs met 20 mbps zit ik zo doorheen de 150GB die Telenet bij hun goedkoopste abo geeft

[Reactie gewijzigd door GoldenBE op 22 juli 2024 13:48]

4k streaming is tot 35 mbit zelfs 4k youtube is al 20mbit wat dus slecht zal gaan en de hele verninding dichttrekt. Misschien te doen als je alleen bent en niks van dat alles doen maar is toch echt weinig voor een koppel die op internet zit.
Ik ben ook wel van het inbegroten op wat echt nodig is, maar 2 Mbps upload en 20 Mbps download ga ik wel mee met @k995 : het kan voor jullie genoeg zijn omdat de laptop en TV vandaag geen 4k aan kunnen, of die behoefte er niet is, maar ik zou altijd toch wel steunen in de buurt rond glasvezel aanleg petities en zo meer om minimaal 30 Mbps up en 100 Mbps down te hebben. 20/2 dat beperkt ook thuiswerken en zo, ik zou daar serieus zelfs in de huidige woningmarkt alsnog een potentiële koopwoning op afkeuren als er echt geen zicht op beter was. Een paar dagen per week is goed om de collega's te zien, en graag wat minder vergaderdruk, maar toch ook liefst niet meer elke dag naar kantoor...
Je deelt wel enkel het meest pessimistische in het plan van Proximus.
Ja, al de Belgische gezinnen fiber aanbieden zal pas over 10 jaar zijn, maar België is een complex land met veel versnippering in bebouwing. Eind 2022 was fiber al beschikbaar voor 1,2 miljoen woningen en de helft van de Belgen zouden over fiber kunnen beschikken tegen eind 2025. Ja, die andere 50% die kost het meest en zal pas tegen 2032 fiber kunnen aansluiten.
https://www.tijd.be/onder...niet-volgen/10448375.html

Dat 70 Mbits gewoon traag is, dat is de mening van een IT'er naar mijn gevoel.
Ik heb enkele jaren als alleenstaande op 20 Mbits gezeten en maar 2 maal last gehad van die trage verbinding. 2 keer toen ik eens een game wilde downloaden van 90GB. Tja dat is een nachtje de pc op laten staan en so what. Al de rest (veel streamen, teams meetings, een werklaptop waar alles online staat) was nooit een probleem (gewoon niet tegelijk doen). Voor dingen te downloaden van < 2GB is dat gewoon enkele minuten langer wachten, so be it. Voor amper €25/maand heb ik dat zeer klein ongemak er zeker voor over.
Nu ik samenwoon ben ik overgegaan naar Scarlet met 70 Mbps. Nu na 2 jaar geen enkel probleem ondervonden. Ik kan prima downloaden terwijl er een stream open staat. Een 4K stream, dat doe ik standaard niet. Voor veel dingen is dat het niet eens waard, enkel misschien om samen eens een goede film te zien en dan nog. Vaak zie je het verschil amper (ik heb ook "maar" een 55" tv van €700, ik denk een beetje de standaard in een modaal gezin).

Tja, misschien ligt het aan mij en zie ik de use-case van zo'n snel internet niet in. Moest ik een drukker huishouden hebben, dan moet de meerwaarde voor mij toch wat meer zijn voordat ik bijna het dubbele ga betalen dan wat ik nu betaal.

[Reactie gewijzigd door SMGGM op 22 juli 2024 13:48]

van proximus kan ik ook hetzelfde zeggen. Dat zit hier tegen de 90mbit/s aan , maar wel stabiel.
Nooit echt problemen ondervonden met zowel 4k streamen , gamen of gewoon youtuben en spotify.
Zelfs thuiswerken gaat goed

Maar het is niet dat het nu goed is, dat het verhaal daarmee af is. Dus verwacht ik wel dat proximus een tandje moet bijsteken om de snelheden op te krikken voor de toekomstgerichtheid van hun netwerk.
Je deelt wel enkel het meest pessimistische in het plan van Proximus.
Ik werk voor proximus ;-)
Het ding is waar proximus nu al fiber aanbied lag telenet meestal al ook met gigabit.
Iemand die dat dus perse wilde , had dat al.

Als over snel internet : 20mbit is gewoon traag. Zoals je zelf ook zegt je moet dan echt keuzes maken zelf als aleenstaande toen al. 70mbit is standaard(soit 100 maar meestal geraken ze daar niet aan) wat proximus nog aanbied dus iets wat heeeeel veeel klanten nog hebben.

En idd voor een niet veeleisend persoon of klein gezin perfect te doen . Die hogere snelheden (en dan zeker de gigabit) zijn wat "luxe" opdat je zelf makkelijker sneller zaken kan doen.
Telenet gebruikers zijn wat goedgelovig. Ze willen de zogenaamde beste kwaliteit, maar vooral voetbal kijken en daar betalen ze dus enorm veel voor.
Denk niet dat dat echt mijn prioriteit is als Telenet gebruiker. Ik kijk naar mijn gewoontes en streamen en gamen zijn daar een behoorlijke aanslag op (data). Binchwatch maar eens een volledige serie aan 4K en zie dan maar eens wat je verbruikt hebt. Als je 1 of 2 afleveringen per dag bekijkt, ok, maar heel der seizoenen, dan vliegt het er door. Ik kijk namelijk nooit TV in de zin van TV zenders. De enige 2 kanalen die me interesseren zijn Golf Channel en Play Sports (Premier League).
Ik heb eventjes mijn verbruik gechecked. Thuis 240GB en mobiel 61GB van 600GB max.
Snelheden zijn voor het gamen sterk verbeterd. Vooral upload die belangrijke rol spelen in je ping met een server. Was voordien 21 to 30ms. Nu ongeveer 5 tot 12ms.

Het heeft niets met goedgelovig te maken, maar wel met je gewoontes te kennen en in functie daarvan kiezen. Mijn grootste frustratie is de spreiding van de beschikbare content over de verschillende operatoren. Ergert me mateloos en totaal niet vriendelijk naar klanten toe. Telenet rechten op die competities, Proximus op andere, verschillende streamingdiensten, etc.
Dat moet men eruit halen zodat er voor de klant totale vrijheid is
Zolang er hier geen fiber ligt, is Telenet onze enige optie om een deftige snelheden te halen.
Wij wonen trouwens niet langs een of andere kleine wegel op het platteland, maar in een stadskern.
Het hangt er allemaal van af. Ik heb dit al meermaals gelezen en voor gewone gezinnen die niet streamen (hetzij series of zelf content maken) en gamen geef ik je gelijk, maar zoals aangegeven...als je 4K streamt ben je de helft of meer kwijt aan die 70.
Wat een goed idee zou zijn is dat Telenet wakker wordt en moderniseert in hun filosofie en hun abonnementen aanbied in vorm van modules zodat iedereen deze kan kneden naar hun wensen. Nu is dat niet het geval. Of je moet er TV bij nemen of telefonie, etc.
Ik ben bij Telenet sinds Pandora (1999), maar de evolutie die ze maken is niet goed. Eens Proximus hun Fiber volledig heeft uitgerold zal ik zonder twijfel hen overwegen. Moesten ze nu enkel nog de rechten op de Premier League binnen kunnen halen dan zat alles wat mij interesseert bij een enkele provider.
Die Scarlett EDP proximus snelheden zijn echter vaak niet de realiteit.
Telenet beloofd mij 300 en ik haal 270
Proximus 70/100 en ik haal amper 35 en dat is te weinig voor twee personen.
Geen idee wat jij op je internetverbinding doet. Maar ik daag je uit om met twee thuis te werken, beiden gelijk een Teams call te doen om dan vervolgens een kind achter Netflix te hebben. Vergeet ook niet dat je 'Telenet Flow' opzet dat dat ook gewoon internetverkeer is vandaag de dag.

1gbps is misschien geen noodzaak maar alles trager dan 200mbps is gewoon onvoldoende voor een jong gezin vandaag de dag.

Proximus en bij uitbreiding alle koper providers komen bij mij niet verder dan 60mbps gegarandeerd. Ze pakken graag uit met snelheden die ze misschien in twee straten in heel het land halen.
Telenet pakt graag uit dat ze de snelste zijn omdat het gewoon zo is. En waarom zou je u netwerk gaan overbelasten met 10gbps abonnementen als je met 1gbps de concurrentie ook al naar huis speelt.

Downloadlimieten zijn al sinds het begin een dingetje in BE terwijl de rest van de wereld ze niet kent. Mogelijks kunnen ze dat wel afschaffen, maar nogmaals, waarom zouden ze het doen als de concurrentie het ook gewoon doet?

En tenslotte, ik speel ook graag een spel de dag dat het uitkomt en niet een week later omdat het 'even duurt' om te downloaden :) .
20mbps genoeg? In welke tijd leef jij nog..
150gb data?

Wat ga je daar mee doen dan. Dat is hier in 1dag weg 🤦‍♀️
Geen idee wat jij per dag 150gb download. Maar dat lijkt me nu niet echt "normaal" gebruik. Er zijn genoeg mensen zoals mijn ouders bijvoorbeeld 70+ die surfen/email af en toe eens een skype gesprek. Et voila that's it. Die komen ruimschoots toe per maand. En nee die hebben geen netflix/prime/disney+ whatever streaming dienst, die gaan ook geen blue rays downloaden of games. En zo zijn er meer dan genoeg mensen die gewoon internet thuis hebben voor wat te surfen/smoelboek/email en that's it.
Anoniem: 1849202 @cricque7 april 2023 09:55
Call of Duty: Modern Warfare 2 iedere dag opnieuw downloaden? :P

Dollen terzijde, dat zou bij mijn gezin er ook zo doorheen zijn dat limiet, ik zie dat ik deze maand zelf al 129.2 GB data verbruikt heb, dat is het verbruik van de rest van het gezin niet eens meegerekend.

Maar goed dat is voor eenieder natuurlijk een ander verhaal, ik download vaak spellen hiervandaan om uit te proberen bijvoorbeeld:
https://itch.io/games/free

Daar zitten ook bijvoorbeeld visual novels tussen die op kunnen lopen naar 10-20GB omdat de (3D) renders en animaties simpelweg veel ruimte innemen, sommigen werken bijvoorbeeld niet met .webp formaat om ruimte te besparen. Naast het feit dat je vaak voor een update het pakket volledig opnieuw kan downloaden.
Download zeker niet tegek veel. Laaste x 2x hogwarts moeten downloaden. En dan is je 150 weg. Of een andere game op steam. Tegenwoordig is 90gig niks. Vandaar de 150 permaand. Dan moet je bijna na de mcd voor je games te downloaden. Vind het voor de belgen egt super vervelend en vind dat ook hun een fair use moeten hebben!! 150gig is gewoon afpersing en machtsmisbruik.
Die hoge prijzen in combinatie met datalimieten en trage upload zijn belachelijk en na 20 jaar quasi nooit aangepast aan de realiteit, je zou toch op zijn minst een TB en een deftige uploadsnelheid moeten krijgen.

De infrastructuur zou het wel moeten aankunnen, zeker in de verstedelijkte gebieden maar zoals met zoveel dingen loopt het hier in dit land scheef en ben je als klant steeds het haasje en melkkoe bij gebrek aan concurrentie. Een van de 2 duopolisten is dan nog eens een staatsbedrijf (vroeger zelfs beide) dus je zou je toch aan een consumentvriendelijkere aanpak mogen verwachten maar daar geven onze ministers geen hol om.

Eerst van Proximus (4 jaar geleden of zo) overgeschakeld naar Scarlet en in oktober naar edpnet omdat Scarlet al even en Mobile vikings net door Proximus was opgeslokt en nu is het ook gedaan met edpnet. Telenet komt hier nooit binnen.

Maar beide spelers zijn geldwolven, eer ik mijn ouders een dik jaar geleden van Proximus naar Scarlet overzette betaalden die bijna € 100 voor ADSL, digitale TV en een GSM abonnement terwijl dat nu minder dan de helft is. En ik heb ook al weet van mensen die al jaren bij Telenet € 60 tot 80 betalen voor internet en digitale TV, misschien wel met een snelle verbinding maar veel te duur!
Die hoge prijzen in combinatie met datalimieten en trage upload zijn belachelijk en na 20 jaar quasi nooit aangepast aan de realiteit,
20 jaar geleden was het 10GB volume, 10 mbps down en 1 mbps up. Maar verkeer van en naar Telenet-servers zelf telde niet mee en ze hadden dus een heel actieve usenet-server waar gretig iso's en films gedeeld werden.
Ik zit aan 25GB per maand enkel en alleen op mijn telefoon via wifi terwijl ik echt niet lig te gamen op mijn telefoon. Daarvan is al 5GB zuiver en alleen door de play store dat zijn updates binnen trekt + 2GB voor systeem updates en slechts 1GB voor spotify. En nee, ook geen Netflix op de telefoon. Social media is ook maar 1.5GB

Als je 3 telefoons in huis hebt ben je al door 50% van je verbruik heen zonder nog maar een TV of computer aan te zetten. Het zal echt alleen maar eens surfen en eens mailen worden met die 150GB, dat is gewoon niet meer van deze tijd.
Ik zit met 150gb, gamen, netflix, en normaal mail/youtube gaat allemaal. Enkel voor de game downloads moet je een beetje oppassen. Uiteraard zou ik graag wat een breedere limiet hebben, maar 3x de prijs is een overdreven.
Ik heb ongeveer 6 TB nodig per maand,.
Ik hoef echter ook wel nooit meer op reis te gaan.
Al 12 jaar gebruik ik VR en nu met 8K VR is het net levensecht als je ergens rondwandeld en minder vliegen is ook nog eens goed voor het milieu,
Denk dat @Meiklokje Mbps met Gb verwart...

Het Telenet One abo biedt nl. (maximaal) 150Mbps met onbeperkt* mobiel en Wifi had en gaat nu naar (maximaal) 250Mbps gaat met onbeperkt* mobiel en WiFi

*Fair use policy


**Correctie: Meiklokje had het over het startpakket, daar klopt het dat je datalimiet 150GB is...
...maar het vertroebelt hier wel de reacties want er wordt dan volop op gereageerd maar uiteindelijk gaat het in het artikel niet over het startpakket met 150GB datalimiet, maar over het One abo met 150Mbps bandbreedte dat nu 250Mbps krijgt, waarin data ongelimiteerd blijft.

[Reactie gewijzigd door PinusRigida op 22 juli 2024 13:48]

Dan moet je maar een beetje minder porno kijken
Ja zou dat het zijn? Ik beschuldig plex 😂
Echt niet! Ik doe niets anders en verbruik maar 90GB per maand (Telenet Basic)
Allereerst neem ik aan dat je GB bedoelt ipv gb.

Je beseft je wel dat je dan 24uur lang continue ruim 330Mbit/s aan verkeer hebt lopen?
Allereerst neem ik aan dat je GB bedoelt ipv gb.

Je beseft je wel dat je dan 24uur lang continue ruim 330Mbit/s aan verkeer hebt lopen?
* Armada pakt de rekenmachine er even bij. 330Mbit/sec is circa 33 MB/sec = circa 2 GB/min
150/2 = 75 minuten dan zou een 150 GB datalimiet er doorheen zijn?
Of praten we nu helemaal langs elkaar heen?

[Reactie gewijzigd door Armada op 22 juli 2024 13:48]

330mbps is zelfs ruim 40MB/s, dus het is zelfs maar 60 min en 36 seconden...

Ik gok dat @jongetje de laatste stap (delen door 24) vergeten is :)
Anoniem: 1849202 @jongetje7 april 2023 11:04
Koop een gemiddeld AAA-game tegenwoordig en deze is circa 30GB oplopend tot 200GB~. Als jij bijvoorbeeld Call of Duty Modern Warfare 2 met Warzone daarnaast download zit je al op 200GB bij elkaar zonder e.v.t. updates meegerekend.

Dus een willekeurig gezin met een tiener die even een spel koopt via bijvoorbeeld Steam, kan zo binnen een dag dat datalimiet er doorheen jagen.

Veel downloaden wordt vaak verward met "Illegaal downloaden", maar dat is in deze tijd echt niet eens aan de orde, als je bijvoorbeeld ziet wat de installatiegrootte is van sommige spellen dan is het niet zo moeilijk om dat te vullen.

Hier een voorbeeld van GTA V, Baldur's Gate III en ARK via Steam:
https://imgur.com/a/0B4Lgpz

Geen idee of hierop nog compressie wordt toegepast zodat transfereren van data lager is dan de grootte die wordt aangegeven, maar dat zal neem ik aan niet vele malen kleiner zijn.
neem dan niet het allergoedkoopste abbonement, simpel
Sinds Covid telt volume maar voor de helft, en van middernacht tot 10 uur 's morgens telde het voordien al maar voor de helft dus dat telt nu voor een vierde. Dus 300~600GB al naargelang wanneer je het verbruikt.
Het one abo heeft geen limiet (fup van 3,5Tb/maand, maar je behoud snelheid en krijgt enkel melding als je er over gaat)
Je krijgt zelf 100Gb op de 5g van je gsm!
Dat instap abbo willen ze eigenlijk aan niemand verkopen (sociaal tarief daargelaten, denk ik).

Toen ik de titel las dacht ik “ah, ze begrijpen inderdaad dat het niet logisch is dat de snelheden lager liggen dan bij hun all-internet abonnement”. Dat leek me de reden. Maar dat is met 300Mbit/s nog steeds sneller dan One na deze verhoging (250Mbit/s), ik snap de logica daar niet van.

Ook de strijd aangaan met fiber (fiberklaar is hier in onze gemeente ook net de voetpaden aan het openbreken, begrijp nu ook alle klachten want hun manier van werken is min of meer schandalig, al kan ik niet wachten tot ze klaar zijn :) ) zit er met deze snelheden niet in (en misschien geldt dat niet voor jou, maar ik hoor toch veel mensen zeggen: “je moet wel, met al die schermen in huis” als het over snelheden gaat, consumenten zijn gevoelig voor hogere cijfertjes).

Als mijn kinderen straks oud genoeg zijn voor een gsm, dan is de stap naar “One” nog steeds allesbehalve logisch (het blijft zelfs binnen het aanbod van Telenet trager en duurder dan een alternatief).
Als mijn kinderen straks oud genoeg zijn voor een gsm, dan is de stap naar “One” nog steeds allesbehalve logisch (het blijft zelfs binnen het aanbod van Telenet trager en duurder dan een alternatief).
Ben wel eens benieuwd naar die alternatieven.
Onze 2 kids hebben sinds vorig jaar een gsm-abo via ons One(up) abonnement. Kostte ons 15 euro extra per nummer. Tot nu toe geen klagen over de snelheid, dikwijls meer dan 100 Mbit/s via 4G. En ook geen zorgen ivm. data-limieten. Per nummer heb je 300 GB data per maand, daar zie ik ze nog niet te gauw over zitten...
Elke maand opnieuw 30 euro extra kwijt terwijl je kinderen wellicht maar een paar gigabytes verbruiken.
Geef ze beter 15 euro zakgeld waarmee ze zelfstandig kunnen bepalen wat ze ermee doen.
Met een Mobile Vikings of Youfone-formule zijn ze goedkoper af, zitten ze op een beter 4G/5G-netwerk en kunnen ze elk jaar nog sparen voor iets leuks.
de goedkoopste formule bij mobile vikings is 10 euro per maand. dus 5 euro winst tegenover huidige situatie, maar dan zitten met ocharme 2 GB/maand....
Ik zie het nut ook niet echt om 300GB data per maand op een telefoon door te jagen. Of 3TB op de WiFi bij een normaal gezin. Wie doet dat ? Mijn streamingsdiensten qua verbruik staan op de laagste stand en ik heb overal het basis pakket. Proximus vraagt het 3 dubbel voor 5G en 300GB per maand op je mobiel in een unlimited. Dit is nog meer met de haar getrokken.Vast internet bundels moesten gewoon zo zijn dat je ze zelf kunt samen stellen. De rest is pure waste en vol met opties die je misschien nooit zult gebruiken en waar je wel voor betaalt als wi-free hotspots. Dat Telenet maar eens een light maakt voor mensen die niet liggen massaal te streamen en te downloaden en gewoon surfen en e-mailen op hun computer. 150GB is gewoon te veel voor dat vederlichte verbruik. Te klein voor een normaal gezin en 3TB gewoon te veel. Mensen nemen te dure abonnementen waar 10% werkelijk gebruikt van wordt. En iedere telecom aanbieder lapt dit want daar zit de winst.
Ok, voor die volumes, dan niet nee, dat klopt... Volgens mij heb je die niet nodig, maar goed...

Mijn abonnement wordt om de zoveel tijd verhoogd, heb ondertussen 12GB maar zelfs in de tijd dat ik het met "maar" 1-2GB moest doen, raakte ik ook overal. Maar ik kijk geen YouTube en heb geen sociale media.

Films/reeksen/muziek kan je ook op voorhand downloaden, dan leer je een beetje vooruit plannen.
(ik geef toe, ik ben een boomer :) ).
Toen ik de titel las dacht ik “ah, ze begrijpen inderdaad dat het niet logisch is dat de snelheden lager liggen dan bij hun all-internet abonnement”. Dat leek me de reden. Maar dat is met 300Mbit/s nog steeds sneller dan One na deze verhoging (250Mbit/s), ik snap de logica daar niet van.
Dat is toch wel logisch vanuit de organisatie gezien? Ze willen graag koppelverkoop toepassen. Neem de ene dienst af, en je krijgt een betere andere dienst die je op geen enkele andere manier kan verkrijgen.

Dat het vanuit de consument en in een gezonde markt mogelijk ongewenst is, is iets anders.

[Reactie gewijzigd door The Zep Man op 22 juli 2024 13:48]

Toch een geluk dat de coaxkabel open is voor andere providers en dat er nog andere concurrentie mogelijk is he :) .
Zoals Orange? Klopt, 46,- per maand. Ken je nog andere kabelmaatschappijen?
Proximus, EDPnet (voor zolang het nog duurt)...

En ja, jij gaat uiteraard weer die ene Vlaming zijn die in een hut in het bos zit 5km van de telefooncentrale zonder glasvezelaansluiting zoals hier altijd wordt gereageerd. Op driekwart van de adressen in Vlaanderen is er op VDSL een prima snelheid te behalen en in grotere steden plus nieuwbouwplaatsen links en rechts is glasvezel te krijgen. Dus ja, er is concurrentie :) .
Proximus een EDPnet zijn geen kabel aanbieders maar DSL/fiber. En met EDPnet is het afgelopen 😢, binnen kort ook onderdeel van Proximus.
EDPnet gaat verder als submerk. Alleen is de concurrentie met Scarlet en Mobile Vikings binnen dezelfde groep wat vaag.
Op lange termijn is het best mogelijk dat er merken gaan verdwijnen. Bij KPN is hetzelfde gebeurd, die hadden op een gegeven moment Planet internet, Hi, Telfort, XS4all etc als overgenomen merken en die klanten werden op een gegeven moment op het merk KPN gezet. Enkel Simyo bestaat nog apart lijkt het wel.
klopt, ik heb Simyo, Chiama en nog weat andere merken meegemaakt. Laten qwe hopen van niet, maar met mobile vikings, scarlet en edpnet is het mogelijk wel teveel.
Ik hoop gewoon dat ze de expertise die bij Edpnet niet kapot maken. Het zijn heel technisch aangelegde mensen die goed overweg kunnen met alles omtrent fritzbox. Als Proximus slim is kunnen ze dat heel veel benutten. Ze kunnen er misschien een blijvend submerk maken voor mensen die echt alles zelf willen organiseren.
er zal geen zijn, edpnet word gewoon in proximus als merk geplaatst net als scarlet nu.
Zijn er eigenlijk andere landen waar het coax netwerk open gesteld is voor andere aanbieders? In Nederland zit je sowieso vast aan de kabelboer van dienst, in de meeste plaatsen is dat Ziggo. Voor de consument maakt het niet zoveel uit welk lijntje er gebruikt wordt om internet te leveren, of dat nu coax, DSL, fiber of een duiventil met floppydisks is. Internet is internet en afhankelijk van je wensen zijn er meerdere providers actief en heb je iets te kiezen.
"Concurrentie is mogelijk dus er is concurrentie"

Wat is dit argument? Telenet en Proximus hebben een duopolie op de markt. Ja, dat betekend dat er technisch gezien concurrentie is, waauw. En de mogelijkheid tot een connectie met het Proximus netwerk betekend nog niet dat die kwalitatief is. Hier is op een gegeven moment de hele straat van Telenet naar Proximus overgestapt omdat Telenet blijvende storing had op het TV signaal (die het uiteindelijk heeft opgelost na een paar maanden). Weet je hoeveel huizen hier nu nog Proximus hebben? 0. Een deel was al terug bij Telenet nog voor het probleem was opgelost, de rest volgde snel daarna. Telenet's aanhoudende storing was minder erg dan Proximus' "functioneel" netwerk.

[Reactie gewijzigd door Loller1 op 22 juli 2024 13:48]

Sorry maar daarvoor hoef je niet in het bos te wonen ... Mijn overbuur heeft proximus, ik kan het niet krijgen en de rest van de straat ook niet ... Ik woon naast de steenweg Leuven - Mechelen. Nu niet bepaald boerenbuiten . Telenet en Orange is het enige dus dat ik kan krijgen of moet een 3-4g-5g modem zetten. Of starlink. Nu ik had graag ook een vdsl gehad. Moest telenet uit vallen kan ik nog altijd vlug switch op de andere, maar dat is dus onmogelijk. Straat is een tijdje geleden ook nieuw aangelegd. Hier mag de komende 5 jaar niks opengegraven worden. Dus de komende 5 jaar heb ik dus al zeker geen fiber. In mijn vorige woonst had ik trouwens ook niet de keuze, dat was toen ook enkel Telenet. Daar kan je nu ondertussen wel ook proximus krijgen. Maar zelfde probleem ... straat net vernieuwd, dus komende 5 jaar geen werken, dus ook geen fiber. Mijn ouders net hetzelfde kunnen geen proximus krijgen alleen telenet, en dat heeft niks met te maken met vernieuwing van straat, maar is gewoon een wijk. En zo ken ik genoeg mensen die gewoon geen andere keuze hebben. Dus hier in de straat zijn er 2 mensen met proximus, de rest zijn "happy" telenet customers (en hier en daar eentje orange). Zelfs voor de werken in onze straat had ik naar Proximus gebeld om dit te vragen dat ze mijn kwamen aansluiten tijdens de werken. Het exacte bedrag weet ik niet meer, maar het was belachelijk veel, en toen ik vroeg om uitleg voor de hoge kostprijs, zei de persoon aan de telefoon: we doen dit eigenlijk liever niet, alleen wat op het plan staat, we moeten dit ook aanvragen aan de gemeente etc. Als je overbuur het heeft, dan denk je dat +-20 meter extra lijn toch niet zo moeilijk kan zijn, maar blijkbaar wel. Maar dat was een 20 meter in puur goud, en dat vond ik er toch los over

Enja je kan 3-4-5g modem zetten, maar dat kan een dure grap worden, je zou ook starlink kunnen nemen.
Telenet met 4G back-up is misschien een optie, al weet ik niet of ze dat ook voor particulieren aanbieden of enkel voor zakelijke klanten. Eenmalige activatiekost, zonder meerprijs op het abonnement.
Hebben ze mij al voorgesteld enja is zakelijk. Maar bij veel verbruik zal er toch ergens moeten betaald worden. Telenet doet niks gratis :)
Klopt, maar ook DSL is geen optie met 4MB/s max. Veel te traag. Dus kabel is de enige oplossing voor ons. Zou mooi zijn als glasvezel eens aangelegd wordt...
Ik woon in een recente wijk, +-15j aangelegd.
Vorig jaar gekeken om over te stappen naar proximus.
Snelheid kreeg je niet boven de 80Mbps, enorm onstabiel, zeer gevoelig aan meerdere gebruikers op de lijn...
Klantendienst is nog een groter drama!!! Eigenwijze nietsnutten daar, je kan beter uitleg vragen an je lokale bakker ;)
Was 1 groot drama! Zit al ruim 20j bij teleslet en zal er bij blijven totdat er 1 fiber kan aanbieden in de wijk.
Nu heb ik de optie speedboost, en tik met gemak bijna de 1Gbps aan.

Liever iets meer per maand betalen en geen omkijken meer na.
Ik ben overlaatst overgestapt van telenet naar orange. Had bij telenet een internet-only abo dat ze ondertussen niet meer aanbieden: 42euro voor 150mpbs, met een download limiet van 200Gb. Zit nu bij orange, en we betalen nu 40 euro voor exact dezelfde snelheden, maar zonder download limiet. Die 40 euro is normaal gezien 46 euro, maar als we er een gsm abo bij namen ging die 46 euro naar 40 euro. We hebben dan ineens ook het gsm abo van mijn vriendin daar gezet om die korting te bekomen.

150mbps is voor ons 2 (koppel zonder kinderen) ruim voldoende om tijdens de dag allebei ms teams meeting te doen, of savonds in 4K netflix te kijken (4K netflix streamen + valorant spelen met lage ping is ook geen probleem)

[Reactie gewijzigd door spoonman op 22 juli 2024 13:48]

Is dat veranderd?

Toen ik aansloot moest je mobiel er bij nemen. In de specificaties stond dat dan als korting (15 euro op het internet, 6 euro op je mobiel ofzo, dus totaal niet interessant zonder de korting en dus eigenlijk een koppelverkoop, het heette zelfs Love Duo en Love Trio, iets anders boden ze niet actief aan).
Mobiel er verplicht bijnemen lijkt mij raar, want ze hebben toch gewoon een internet-only abo:
https://www.orange.be/nl/producten-en-diensten/home-internet

Van die korting die wij gekregen hebben vind ik niks terug op de site, misschien nog eens langsgaan bij een orange center?
Zo Overkill is dat niet ano 2023 zeker als met kinderen zit !
als uw kinderen zoveel data verbruiken dan ligt dat aan uw omgeving en hun opvoeding... niet het internet.
Heb je enig idee wat studerende kids doen?? Alles wat ze doen gaat via hun laptop, teams, onedrive, ...
Hoezo 150 Gb in het start pakket?
Volgens https://www2.telenet.be/n...is-telenet-netwerkbeheer/
heb je bij zowel One als One Up een FUP van 3 Tb op je vast internet en 300Gb per mobiel nummer...

Lijkt mij plots wel interessant om eventueel van een Wigo 9 hiernaar over te gaan, je download zakt dan van 300MBps naar 250MBps (zal je niet echt merken volgens mij), upload blijft hetzelfde maar je FUP limieten gaan dan eindelijk fors omhoog... wel belangrijk hier in ons gezin (zitten regelmatig tegen die 750Gb aan te hikken met een stevige gamer in huis en veel gestream door het hele gezin)...

Toch eens uitrekenen hoe het qua kost uitkomt.
Ik vind 3Tb te weinig omdat ik 8K VR gebruik.
Ik heb dus nog een extra provider bijgenomen, de goedkoopste maar met ook 3Tb/maand.
Wel trager maar het werkt ook.
Het laatste gebruikt dan wel véél meer elektriciteit dan Telenet.
Elke medaille heeft 2 kanten.
8k vr dat is net als een server park thuis. Daar noem jij ook iets op. Jij bent de uitzondering op de regel van een normaal huishouden. Internet aanbieders zouden een speciaal abonnement moeten maken voor mensen met dit soort eisen en is niet van toepassing voor gewoon gebruik. Duur grapje ook. :*)
Telenet One = onbeperkt > FUP 3T
In het one abo, heb je geen limiet (fup 3.5Tb, maar enkel mail en geen beperking indien je er eens over gaat)
Je krijgt zelf 100Gb/maand 5g er bij!

[Reactie gewijzigd door Fly666 op 22 juli 2024 13:48]

@Hayte kloppen de vermelde prijzen wel?? Of mis ik iets...?
https://www2.telenet.be/r...el-tv/?intcmp=IntMobTVNav
AuteurHayte Redacteur @TiezZ_BE7 april 2023 11:58
De in het artikel genoemde prijzen zijn gebaseerd op vast+mobiel, jouw link voegt daar ook tv aan toe :)
Ok duidelijk, had er overheen gelezen op't einde vd inleiding. Op zich niet 100% accuraat in het artikel aangezien die combinatie met TV ook gewoon 'ONE' heet en mogelijk meer afnemers heeft in die vorm.

Telenet maakt er sowieso al jaren een zootje van ivm de naamgevingen abo's en indeling website (heb het via externe firma zelf enkele jaren vanaf eerste rij kunnen aanschouwen)
AuteurHayte Redacteur @TiezZ_BE7 april 2023 13:51
Daarom dat ik 'vanaf' schrijf ;)
Ah Telenet, jaar na jaar de prijs opdrijven omdat ze zogezegd moeten investeren in hun netwerk. Echter als klant zie je daar helemaal niks van terug. Ik hang denk ik sinds 2014 al op een DL snelheid van 300mbit, om nog maar te zwijgen over de UL van 20mbit die al helemaal op niks trekt.

En het trieste van zaak is, ze kunnen het gewoon omdat er nihil concurrentie is in België. Proximus/Mobile Vikings/EDPnet/Scarlet bieden maximum 100/150mbit DL aan. Enkel Orange komt in de buurt bij Telenet met 400mbit DL echter dat abo is zelfs nog wat duurder. :/
De grap is dat veel mensen denken dat ze die snelheden ook echt nodig hebben. Mijn zus heeft bvb het duurdere abbonement van proximus genomen voor glasvezel. Zij streamt 4k maar that's it, dan kom je met het goedkoopste abbo ruim toe.
het probleem is dat je voor glazvezel bij proximus enkel packs kunt nemen, geen internet only. Gelukkig is er daarvoor wel Mobile Vikings.
Kijk en ook dit is een hardnekkig probleem met de Belgische internetmarkt, consumenten die elkaar maar leugens blijven aanpraten...

https://www.proximus.be/n...menten-voor-iedereen.html

Vul daar een adres in waar fiber beschikbaar is en je komt gewoon Internet Start Fiber en Internet Maxi Fiber tegen.
leugens is wel overdreven. Website van Proximus is gewoon gericht op packs. De gemiddelde klant zal misschien op internet > fiber klikken, een adres check doen en dan zie je:

Fiber en Ultra Fiber zijn beschikbaar op jouw adres!
Kies jouw Flex Fiber-pack en geniet van alle voordelen van deze technologie van de toekomst.
Via internet kan je inderdaad hun veel te duren producten selecteren want 59,99 euro per maand (promotie niet meegerekend) voor 350Mbps down en 50Mbps up is wel belachelijk als Mobile Vikings 55 euro kost voor 1Gbps down en 500Mbps up of EDPnet 46 euro voor 500Mbps down en 100Mbps up.
Nee, jij stelt dat Proximus geen internet los aan biedt, enkel packs. Ik bewijs het tegendeel. Het is een keuze van Proximus om packs groter in de etalage te zetten maar dat wil niet zeggen dat een ander product niet verkopen natuurlijk.

Overigens is er meer dan enkel prijs. Proximus is een grotere service gerichte provider. Ze bieden ook opties aan voor het versterken van wifi, ze bieden hotspots aan, een of andere cloud dienst en nog zo van die extra's. Daar is een markt voor en een niet technisch onderlegd persoon heeft daar wellicht meer interesse in dan een kaal goedkoop pakket van een andere provider. Als prijs de enige factor van een product of dienst was hadden we enkel nog een Aldi supermarkt in de straat en een Ryanair vliegtuig boven onze kop. En toch verkopen duurdere concurrenten ook nog hun waren, ra ra hoe kan dat :) .
Ik ben nu ook wel een atypische gebruiker, ik verzet gemakkelijk 1 á 2 TB per maand. ;)

Al ben ik wel tevreden over die 300mbit hoor, dat volstaat meestal wel. Het zijn vooral de upload snelheden waar ik mij vooral over erger. Alsook uiteraard de bijna jaarlijkse prijs indexatie zonder dat je daar wat voor terug krijgt.
Exact de 2 punten die mij vandaag er toe hebben aangezet om Telenet na 25 jaar op te zeggen.
Ik krijg een vaste thuisvergoeding voor internet van mijn werkgever van 50 EUR. Vroeger dekte dat de lading... maar ondertussen zitten we er al een eindje over.

Dan het eindeloze gedoe in bundels, packs,... en hun naamsveranderingen.
Bij Orange doen ze het nog erger. De woorden Love en Trio in 1 adem deden mij toch even in mijn soep verslikken.

Maar tot slot zeker die upload snelheid.
Ik krijg 4K content van GoPRo op een Plex gewoon niet snel genoeg over die lijn
waardoor er transcoding ontstaat en mijn CPU bijna door het chassis brandt }>
Dat vind ik ook Proximus maakt zo een reclame nu voor die 8,5 GB maar wat ben je daar mee als gewone man? Is goed voor bedrijven vind ik.
Ik heb telenet one en wij komen daar mee toe met ons gezin van 3 dus waarom zou ik meer betalen voor die one up van 1GB? Op ons buitenverblijf hebben wij noodgedwongen Proximus maxi en met de koperlijn streamen wij ook zonder problemen alles zoals Netflix in 4K of prime video in 4K ,vtmgo,vrtmax enzz
@Prime-Omega Ik zit momenteel bij Orange voor internet: €55 voor 400mbit down terwijl telenet €58 voor 300mbit down op hun internet only.

Eerste zoveel maanden kreeg ik nog een promotie in combinatie met een gsm-abo, maar zelfs zonder gsm is het misschien de moeite om te switchen? Als je de extra snelheid / iets lagere prijs effectief wilt / nodig hebt. :)
Is volgens mij nog een oude deal nee? Als ik nu bij Orange ga kijken en de internet boost neem, kom ik op €61 per maand terwijl dat bij Telenet €57.68 is.
In combinatie met een gsm abbonement is 55 euro. Zonder is 61 euro.
In combinatie met een gsm abonnement kom ik uit op 65 euro. Trouwens met die koppelverkoop ben ik ook niet veel, mijn werkgever betaald mijn gsm abonnement reeds. :P

[Reactie gewijzigd door Prime-Omega op 22 juli 2024 13:48]

Goed dat je het zegt, dan kan ik mij waarschijnlijk ook spoedig aan een duurdere factuur verwachten. Ik vond de One te beperkt met 150Mbps down voor die prijs, maar voor 250Mbps wil ik het misschien wel terug nemen.
Ik heb ook eens gekeken naar orange maar ik kom veel duurder uit dan nu met telenet one,of je moet gsm abonnement nemen met weinig data,maar nu hebben wij een pot voor ons 3tjes van 900 GB 5 G mobiel.
Klanten hoeven niks te doen voor de snelheidswinst en de prijs blijft vanaf 69,10 euro per maand.
Dat is mooi idd, totdat ergens dit jaar weer een inflatie correctie of ouderwets een prijsverhoging komt.
Moesten ze dit nu eens slimmer aanpakken en de prijsverhoging combineren met een snelheidsverhoging.
Dan had iedereen in no-time een 1Gbit verbinding! :D
Mochten ze elke loonindexering apart gaan bekijken dan had je dat inderdaad in no time. Vorig jaar is in België de loonindex zeker 5 keer omhoog gegaan.
de tactiek is meestal snelheid verhogen en zogezegd dezelfde prijs houden, maar een tijdje later een ander product maken met dezelfde specs voor een lagere prijs of het hogere product aan dezelfde prijs zetten om je te laten overstappen en dan hetzelfde product in prijs verlagen
Wel zegt een klant van Telenet per mail te hebben gehoord dat zijn of haar modem de hogere snelheden niet aankan en dat de provider op dit moment geen nieuwe modems heeft.
Niet teveel van geloven tenzij je misschien nog het oudste model (CH6643E) hebt.

Een paar maand geleden hebben ze mails rondgestuurd dat je Giga-Internet kreeg voor de prijs van All-Internet en toen was er zogezegd ook een nieuwe modem nodig. 2 maand later blijkt dat de prijs van All-internet nu 17€ verlaagd is.
Die nieuwe modem was blijkbaar niet echt nodig, want ik kreeg de eerste keer exact dezelfde toegestuurd (CH7465LG-TN) en de laatste nieuwe (F@ST3896LG-TN) konden ze nog niet leveren. De 2e keer dat ze er een leverden was dan ook de voorlaatste (CH8568LG).

Ondanks dat er stond dat er geen extra kosten werden aangerekend ze hebben tot 2x toe 5€ leverkosten aangerekend, dus als je een nieuwe modem wil ga je best naar een winkel. Sinds maandag hebben ze zogezegd een nieuw systeem en heb ik buiten een chatbot nog geen antwoord gekregen op m'n klacht.

De laatste nieuwe ondersteund wifi6 (niet 6e) en heeft een 2.5Gb poort. De aap komt echter een paar weken later uit de mouw: De nieuwe AP's voor "360° Wifi" ondersteunen mesh en noemen ze pods, MAAR zijn niet meer gratis (ook de 1e niet): na 3 maanden proef moet je ze terugsturen of huur betalen. De oude zijn niet compatibel: gehuurde "boosters" moet je inleveren, de gekochte naar het recyclagepark.

p.s.: Als iemand een oude gekochte AP (AP7465CE-TN) heeft mag die me gerust een berichtje sturen om het te doneren ipv weg te gooien.
Ik blijf lekker bij Mobile Vikings, misschien maar 100mbit (waarvan maar 80mbit daadwerkelijk in huis is) maar je hebt echt niet meer nodig om vlot te kunnen streamen en gamen.
35 euro per maand en ik ben netjes voorzien.
Wij zijn ook overgestapt naar mobile vikings en heel tevreden. Reële snelheid is inderdaad rond de 80-90Mbit, waar je bij telenet wel dichter bij de 100Mbit zat maar goed, die 1 megabyte per seconde maakt het verschil nu ook niet.
Ik had al gedowngrade bij telenet naar een basis abonnement, met de optie om een pakket te kopen in de uitzonderlijke maanden dat we er boven zaten - je bespaart 30-40€ per maand, dus de winst is er snel. Voor nieuwe spellen was het dan in de voormiddag downloaden (telt 1/2 mee) of op het einde van de maand net voor de reset.
Nu is het gewoon een normaal limietloos abonnement, met een meer dan oké snelheid voor een degelijke prijs. Hopelijk wordt dat toch een beetje de toekomst, ben het wel beu om al 20 jaar te lezen dat we duurder zijn dan al onze buurlanden op dit vlak.
Het feit dat de prijsverhoging van mobile vikings ook enkel geldt voor nieuwe klanten, en de bestaande eerst nog meer dan een jaar hun normale prijs behouden vind ik ook wel een fijne verandering tov telenet die jaarlijks de prijs verhoogt en enkel nieuwe klanten korting wil geven.
Ook al zijn ze ondertussen opgekocht door proximus, voorlopig dus goeie ervaring met mobile vikings.
Ik ben over naar mobile vikings. Betaal nu 38 euro per maand voor onbeperkt. Telenet hun laagste abbo geeft 150GB download per maand.
Ze zijn gewoon te duur en ze hebben geen deftig alternatief voor cabble cutters.
Dikke zeveraars mobiele vikings,bellen kan je ze niet en als je er naar mailt dan antwoorden ze niet ,ik had vorige zomer op onze camping een aanvraag gedaan voor internet er moest extra controle komen waarom weet ik niet want heb daar al Proximus maxi.ik wacht nog op
Antwoord van ze is nu bijna 1 jaar geleden..goede Klantendienst zeg ik. Thuis blijf ik telenet .
staat haaks op mijn ervaringen.
Afgelopen jaren op vlak van mobiel internet en data only simkaarten altijd snel en technisch accuraat geholpen geweest. Recent afspraak gemaakt om fiber te leggen. Heldere uitleg. Als ze technisch iets niet wisten (bvb zend de modem ook op WIFI6 uit) dan vragen ze het na en binnen de 4u heb ik antwoord. Wel via Whatsapp of Messenger... daar moet ik nog wat aan wennen :)

Telenet daarentegen... na 2 vragen aan de helpdesk is alle twijfel weggenomen of je al dan niet met een uitgebluste idioot aan de lijn hangt :p
Ik ben tevreden over docsis3.0 maar die Liberty Global saus die overal doorschijnt... pff.
Ne massa mensen komen niet eens aan 100GB in de maand.
98 procent wel...
In dit artikel staat wel een fout, want telenet heeft wel snelle modems ,wat anders moet de oneup klanten met download tot 1GB ? Ik heb de nieuwe telenet x360 modem met 1 pod met wifi6 sinds vorige week ,dit is hun nieuwste modem kan zelf 2,5 GB aan.
Proximus en Telenet zaten al jaren in een de facto concurrentie stop waar ze alles gewoon hielden zoals het is en schijnbaar op het zelfde ritme prijzen verhoogden. De kleine concurrenten er rond zijn intussen allemaal opgekocht en uitgeschakeld.

Goed dat er eindelijk één van onze 2 duopolisten hun voorwaarden verbetert. Hopelijk moet de rest volgen, zeker ook Proximus dat zijn glasvezel netwerk op 100-120 mbit afknijpt tenzij te veel meer betaald en meestal kan je ook niet de gewenste diensten kiezen met de anti consumer packs dat ze opdringen.

Ja, Mobile Vikings is een alternatief, alleen zijn die ook van Proximus dus gaat dat niet eeuwig blijven duren. Zodra de concurentie waakhond weer slaapt gaan die ook dichter naar Proxiumus 'standaarden' switchen.
Gelukkig nog een WIGO abonement aan 350 Mbit,

de nieuwe Mesh 360 in de week geinstalleerd en eindelijk overal defitge WIFI in huis, speedtest 286 Mb haast overal, op zolder waar geen pod hangt nog 150.

Paar gamers in huis, paar volwassenen, onze 35 GB mobiel is maandelijks net op, onbeperkt data met melding op 750 Gb en dat halen we elke maand toch wel.

Enige nadeel bij Telenet is FUP, wordt zelden of nooit vermeldt maar met een paar deftige gebruikers in de straat en je heb kans op geknepen lijnen of geregeld zelfs niks, nada.

Proximus is veel stabieler maar hun theoretisch max van 100Mb is voor onze gezinssituatie te weinig. Komt pas im frage als de vezel voor de deur ligt.

Speciaal geen 4K TV , ook weer een hype die helpt te verkopen zonder dat mensen begrijpen wat een impact dat heeft op hun bandbreedte, plus hoeveel groter zo een ding moet zijn om van dezelfde afstand te genieten als een HD. Wel fantastisch beeld in de winkel, da wel...

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.