Gerucht: Google Pixel Fold heeft 7,6"-scherm aan de binnenkant

De vouwbare smartphone Google Pixel Fold zou een scherm hebben van ongeveer 7,58" aan de binnenkant. Het scherm heeft volgens de informatie een beeldverhouding van 1,2:1 en een resolutie van 2208x1840 pixels. Het zou gaan om een display van Samsung.

Ontwikkelaar Kuba Wojciechowski heeft uitgeplozen dat het gaat om een scherm met een verversingssnelheid van meer dan 60Hz, meldt 91Mobiles. Het scherm heeft afmetingen van 14,8x12,3cm. Met wat ruimte voor bezels zou de telefoon in zijn uitgevouwen vorm rond 15,5x13cm zijn. Daarmee is hij ongeveer even groot als de Samsung Galaxy Z Fold4. De ingevouwen behuizing zou dan uitkomen rond 15,5x6,7cm, want dat is het formaat van de Galaxy Z Fold4.

Het scherm heeft een maximale helderheid van 800 candela per vierkante meter en kan in bepaalde gevallen tot 1200 candela per vierkante meter bereiken. Dat komt ongeveer overeen met de Fold4, die in onze tests tot 1127 candela per vierkante meter kwam.

Google zou de vouwbare smartphone in de eerste helft van volgend jaar willen uitbrengen. Er gaan al heel lang geruchten over een vouwbare smartphone van de Pixel-maker, maar die kwamen tot nu toe niet uit. Google bracht wel onlangs de Pixel 7 en 7 Pro uit in Nederland. Tweakers reviewde de Pixel 7's vorige week.

Samsung Galaxy Z Fold4 Hero/Ankeiler
Samsung Galaxy Z Fold4

Door Arnoud Wokke

Redacteur Tweakers

17-10-2022 • 07:40

40

Lees meer

Reacties (40)

Sorteer op:

Weergave:

Behalve gamen zie ik niet echt de meerwaarde in van een fold. De Samsung Flip heeft daarentegen de compactheid als meerwaarde. Zijn er zoveel gamers of zijn er andere redenen waarom Google voor deze manier van vouwen kiest?

[Reactie gewijzigd door Tusk op 23 juli 2024 12:36]

Ik gebruik het echt voor mijn werk om zaken naast elkaar te zetten. En dan heb ik t niet over bijvoorbeeld youtube en tweakers (dat kan ook) maar zaken voor mijn werk. Bijvoorbeeld Teams en notes. Daarnaast is t veel makkelijker (voor mij iig) om in geopende staat presentaties te bekijken/reviewen, excel bestanden te bekijken of gewoon te lezen.
Geopende stand is bij mij 60-70% van de tijd. Ik heb zelf de fold3 overigens. Voornaamste downside voor mij is dat in dicht gevouwen stand het kleine scherm net niet breed genoeg is. Wat meer breedte zou fijn zijn.
En op welk moment gebruik jij dit voor je werk ?

Ik kan mij niet inbeelden dat ik iets voor het werk doe als ik niet aan een computer zit. En nee als ik niet aan het werken ben, dan ben ik niet aan het werken. Dus dan heb ik geen extra's nodig. Tijdens een meeting ? Een laptop kan je ook gebruiken tijdens een meeting. Op de bank thuis ? Daar heb ik een tablet voor en dan zal ik geen dingen voor het werk bekijken. Dus ben gewoon curieus waarom sommige mensen dit gebruiken ? Nu ik ben ook van het type dat met moeite een app gebruik. Een tablet gebruik ik op de bank om wat op te zoeken, hearthstone te spelen en dat is het dan ook zowat. Op een gsm gebruik ik een paar apps maar als ik moet werken zie ik het nut niet in van "kleine schermen".

Nu dat hangt ook af afhankelijk van welk type van job je doet. Ik kan er bijvoorbeeld wel inkomen dat een werfcoördinator/architect dit zou gebruiken bij een bezoek ofzo. Gemakkelijker dan een tablet/microsoft surface/laptop. Maar voor de rest zie ik er weinig nut van in ? Mensen die veel onderweg zijn met de trein ofzo ? Ik probeer er mij gewoon in te verdiepen. Dus is geen commentaar ofzo waarom je dit wel of niet zou gebruiken.
Het hangt er inderdaad van af wat voor job je doet, maar ook hoe je deze kan beoefenen. Ik werk net als velen thuis en op kantoor, maar op kantoor ben ik veelal door het hele pand aan het werk. Meetings en verschillende stakeholders spreken zorgen dat ik niet veel op mijn werkplek zit.

De Fold 3 in mijn geval geeft mij de vrijheid om zonder mijn laptop mee te zeulen 80% van het werk dan te doen. Het is op dat moment echt mijn mini laptop. Veel van mijn online meetings doe ik door de dag heen op mijn Fold. Daarnaast de mails, chats, documenten checken, exports draaien (om later te downloaden) en nog veel meer. Het is daarmee voor mij echt een werkpaard geworden. Ik wil dan ook niet meer zonder. Het geeft mij een stuk meer vrijheid in het werk.

Maar daarbij komt ook het besluit mijn privé en werknummer te scheiden, want als privé toestel is hij heerlijk op de bank om te 'consumeren', maar een draak van een apparaat om mee te zeulen. Hij ligt vaker op tafel dan in je zak vanwege het enorme formaat. In de bios van je af leggen, op de motor, met een korte broek, allemaal momenten dat ik denk 'wat een baksteen'. En door al die werkzaamheden ligt hij ook twee keer er dag aan de beademing. Maargoed, dat is dan ook met 6/7 uur schermtijd per dag.
Fold 4 nemen! :) Voorscherm is iets breder is echt een groot verschil!
Die heb ik, en die vind ik ten opzichte van de S20 die ik hiervoor had nog steeds vrij smal. Hij is wel hoger, dus er past alsnog wel aardig wat op. Ik gebruik de Fold meestal ook in uitgevouwen toestand.
Afgelopen week in een fabriek waar ik voor het werk was bleek dat het binnenscherm dan erg handig is: foto's groter laten zien, Excel die echt bruikbaar is (behalve met draaitabellen), zoals hierboven genoemd twee apps naast elkaar.
Ik heb hem nu een maandje, en was een beetje huiverig of ik me niet teveel had laten overhalen door het hoge gadget-gehalte, maar ik merk echt wel de meerwaarde van het grotere scherm. Ik ben dus blij dat er meer foldables bij komen; hopelijk komt dan ook de ondersteuning voor tablet-layout voor apps eindelijk wat meer van de grond.
Surface Duo 2. Werkt ideaal. Al is het nogal een ding aan je oor :/
Ik gebruik deze nu als extra device. Teams en OneNote (met pen) samen is iets wat ik veel gebruik.

[Reactie gewijzigd door Tranzy op 23 juli 2024 12:36]

Dit is precies waarover het gaat met dit soort dingen.

Het gaat er niet om dat er een grote groep is die het niet snapt, maar dat er misschien een kleine groep is die er dolblij mee is en er mee aan de haal gaat.

Dan kan het misschien momentum krijgen en dan gemeengoed worden.
Te smal, dik en zwaar. Waardoor je het toestel vrijwel niet met 1 hand kan gebruiken. De Fold is daarom eigenlijk alleen geschikt voor mensen die een kleine tablet in hun zak willen.
Bijvoorbeeld tijdens het gebruik van Google Maps?
Als blije bezitter van een Fold3; met name de S pen doet het m voor mij.

Zat al jaren te tobben met tablets met pennetjes, uitwisbare notitieblokken waar ik dan weer fotos van maak. Maar in beide gevallen moet ik m wel bewust meenemen. Nu altijd mn notitieblok bij de hand.
Het ligt er heel erg aan hoe je je telefoon gebruikt en vooral ook iets dat je moet ervaren. Ik heb nu sinds 1,5 jaar de Fold2 en mijn volgende word 100% wederom een vouwbaar toestel. En gezien hoe Samsung inzet op de Fold serie en One UI ervoor heeft geoptimaliseerd en steeds blijft doen, is het 99% zeker dat ik voor de Fold4 ga.

Ik heb hiervoor altijd een iPhone gehad. Sterker nog, ik heb de allereerste iPhone gehad (die uit 2007 die via USA te importeren was) en sindsdien altijd iPhones gehad. De Fold2 is mijn eerste Android telefoon en de reden om de overweging naar Android te maken. Geen moment spijt gehad. Met name multitasken is echt een ervaring op een vouwbaar telefoon, ook productieve apps zijn echt praktisch (Outook, Word etc).
Ik had dat gevoel eerst ook maar afgelopen week voor het eerst in de winkel zo'n toestel gezien en ik zie de meerwaarde ervan. Vooral zakelijk maar ook bijvoorbeeld voor het lezen van pagina's etc.

Samsung komt er hier niet in dus kom maar door Google.
Ik zie eigenlijk juist voordelen voor alles behalve games, want games zullen denk ik niet vaak rekening houden met je afwijkende scherm verhouding? Of bedoel je dan de controls op de helft van het scherm zetten of zo?
Verder lijkt het me juist geweldig voor gewoon browsen en email. Als ze niet zo duur waren (vooral in combinatie met de vrij specifieke manier waarop ik met bijbetalen een toestel via mijn werk kan krijgen) zou ik gelijk een fold 4 bestellen.
De Fold is eigenlijk een tussenstap tussen een smartphone en een tablet.
Zelf vindt ik de Samsung Fold heerlijk om mee te werken. Het grote scherm biedt de mogelijkheid om twee apps naast elkaar te zetten, of je kan het als een mini-notebook gebruiken. Als e-reader benaderd het het gevoel van een papieren boek. Nadeel is natuurlijk dat de fold dik en zwaar is.

Natuurlijk zal de meerwaarde van het grote scherm niet voor iedereen even groot zijn. Dat hangt vooral af van de manier waarop je een smartphone gebruikt en hoe groot je zakken zijn.
de flip mee eens, de fold zou een zakelijke oplossing kunnen zijn, heb genoeg software die in de cloud draait (helaas verplicht op chrome), de fold zou denk ik de meest compacte zinnige oplossing ervoor zijn

gamen weet ik niet, teveel oppervlakte om te besturen
De Samsung Flip heeft daarentegen de compactheid als meerwaarde
Ligt er wel heel erg aan hoe je hem gebruikt. Als je je telefoon in je zak doet is deze echt een stuk minder compact (qua gevoel) omdat hij gewoon 2x zo dik is als hij dichtgevouwen is. Ik heb er eens eentje in mijn zak gehad, en het is echt een ongemakkelijk grote bobbel in mijn ogen.

Daarnaast heb je met de Fold natuurlijk ook gewoon productiviteit. Steeds meer gaat op je telefoon, dus een groot scherm biedt dan zeker wel meerwaarde. Bijvoorbeeld om on the go the werken aan een bestandje, een filmpje te kijken en de ondertiteling te kunnen lezen, shoppen en niet maar 3 artikelen per keer te zien. Misschien zijn het niet jouw use-cases (en ook niet allemaal de mijne), maar volgens mij zijn er genoeg situaties te bedenken waarin een groot scherm nuttig kan zijn, dat is echt niet beperkt tot alleen maar gamers. En daarnaast nog antwoord op je vraag: ja er zijn echt heel veel gamers ;)

Conclusie is volgens mij dat het formaten zijn die allebei hun bestaansrecht hebben. De Flip is in mijn ogen vooral voor de nostalgische 'cool' factor, of voor mensen die hun telefoon altijd in een tas hebben. De Fold is echt een productiviteitsbeest, maar inderdaad ten kostte van hoe compact het apparaat kan zijn.
[...]
Ligt er wel heel erg aan hoe je hem gebruikt. Als je je telefoon in je zak doet is deze echt een stuk minder compact (qua gevoel) omdat hij gewoon 2x zo dik is als hij dichtgevouwen is. Ik heb er eens eentje in mijn zak gehad, en het is echt een ongemakkelijk grote bobbel in mijn ogen.
Dat is natuurlijk perceptie. Ik heb hem dagelijks in mijn zak en ervaar dat niet :) Feit is wel dat deze compacte vorm het mogelijk maakt je benen op te tillen zonder dat je telefoon in je lies steekt of erger nog, dat je lange telefoon eruit floept :)
Ook compactheid is een meerwaarde.
Zie het als een opvouwbare tablet.
Correct me if I'm wrong, maar zijn deze schermen niet ontzettend krasgevoelig? Ik neem aan dat de coating over het scherm heen plastic is zoals veel toestellen in de eerste smartphonegeneraties ook (nog) hadden, maar in tegenstelling tot said smartphones kan een korrel zand nu vrolijk tussen de schermen komen te zitten in je broekzak..
Volgens mij zit er dan ook default een screenprotector op.. Maar naast de prijs is dat voor mij ook een reden om nog geen fold/flip te kopen.
De flexibele schermen zijn krasgevoeliger dan bij een gewone smartphone. Het scherm zit echter goed beschermd als je de telefoon dichtgeklapt is. Schade door krassen wordt daardoor flink beperkt. Zand tussen de schermen is eigenlijk zelden een probleem. Het zit namelijk klem tussen de twee schermdelen en veroorzaakt alleen een klein putje. Dat putje verdwijnt best snel. Als het zandkorreltje niet klem zit, rolt het vanzelf weg. Krassen ontstaan alleen als een zandkorrel met enige druk langs het scherm schuift en dat gebeurd dus niet. Je moet wel oppassen dat er geen sleutel oid tussen de schermdelen komt.
Een vouwbaar scherm is zwakker, dat klopt, maar toch heb ik een miniscuul krasje (geen idee hoe) op het buitenste scherm van m'n Fold 3 en op de hinge maar is het binnenste scherm nog gaaf. Daarnaast kun je bij de Fold de beschermlaag van het binnenste scherm bij Samsung laten vervangen.
Het scherm raakt zichzelf niet in dichtgeklapte toestand, een zandkorrel maakt dus niet uit.
Ik vind foldables een erg mooie ontwikkeling en zal ook zeker in de rij staan als Apple ooit besluit dit pad te bewandelen maar vind zelf het concept van LG met ‘uitrolbaar scherm’ nog veel interessanter… maar volgens mij is die niet verder dan een teaser/concept tot heden
Ik zou niet wachten tot LG hem uitbrengt LoL :). Echt jammer dat die gestopt zijn.
prototypes, de verpakking was al klaar, alleen massaproductie niet
oppo X 2021 was ook interessant, Het is maar net wat je zoekt, en of je echt een Fold wil. Denk dat als Apple hier inspringt, je een zak geld mag neerleggen.
OPPO Find N ?


Edit (typo)

[Reactie gewijzigd door Jeroen hofman op 23 juli 2024 12:36]

Dit is een goede ontwikkeling. Er ontstaat zo wat meer serieuze concurrentie en Samsung kan de productie van de flexibele schermen verhogen. Beide factoren kunnen een gunstige invloed hebben op de prijs.
Als Samsung meer kan verdienen aan de flexibele schermen kan ook het budget voor verdere ontwikkeling weer omhoog. De R&D afdeling heeft nog wel een aantal ideeën om het scherm te verbeteren.
Kom maar op Google ik koop er 1 als de huidige telefoon vervangen moet worden
Wel een krachtige SoC graag krachtiger dan de G2 bedoel ik dan
Dat zie ik persoonlijk niet gebeuren. Ze zetten in op hun eigen SoC.
ben ik ook bang voor wat ik overigens jammer vind maar een mens kan dromen he
Ik ben als inds de fold1 aan het wachten op een iets bredere fold, hopelijk wordt 2023 het jaar daarvoor
Ik hoop dat de reflectie(zoals op de foto) uitblijft.
Films > tv. Presentaties > projectie. Lezen, mail, etc. > computer. Voor zakelijke gebruikers is het mogelijk nog wel een punt, maar ik zie vooralsnog geen enkele reden om een grote(re) of vouwbare telefoon te gaan rondsjouwen. Misschien een beetje ouderwets, maar is een telefoon niet om te bellen of gebeld te worden? Het is al geweldig, dat ze mobiel zijn. Voor populair gebruik als bijv. appen, videobellen, berichtjes sturen hoeft een telefoon niet zo groot te zijn.
Maar de fabrikanten spelen in op de veranderende wensen. Of dat goed is voor de consument, wie weet, maar het is zeker goed voor de fabrikant.
De mensen worden op deze wijze verlokt om al voor het technische levenseinde een volgende (lees nieuwe) telefoon aan te schaffen.
Dat alles duurder wordt is goed te begrijpen, maar prijzen van erg ruim boven de €1000…. Ik vind het te gek worden. Maar zoals ik al zei, misschien een beetje ouderwets…?
De gewone Pixel telefoons gaan al snel genoeg kapot…

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.