SNS Bank, ASN Bank en RegioBank hebben storing - update

Klanten van de SNS Bank, RegioBank en ASN Bank hebben last van een storing. Veel gebruikers melden problemen. Inloggen via de app of website is niet mogelijk. Ook iDEAL-betalingen lijken niet te werken. De banken werken aan een oplossing.

SNS Bank, ASN Bank en RegioBank bevestigen de storing op hun websites. De online betaaldiensten van de banken zijn daardoor niet beschikbaar. Op Allestoringen komen sinds ongeveer 10.15 uur meldingen over storingen binnen bij SNS Bank, ASN Bank en RegioBank. Gebruikers melden dat ze niet kunnen internetbankieren, zowel via de app als via de website. Op de beschikbaarheidspagina van iDEAL worden ook problemen bij de drie banken vermeld.

Het is niet bekend waardoor de storing is veroorzaakt en de banken geven ook geen informatie over wanneer de storing naar verwachting is verholpen. De SNS Bank schrijft in reacties op Twitter dat er gewerkt wordt aan een oplossing en dat die er zo spoedig mogelijk moet komen.

Update, 13.29 uur: De storing is opgelost. De websites van de banken zijn weer online.

SNS Bank Allestoringen 2 juni 2022
Afbeelding via Allestoringen

Door Daan van Monsjou

Nieuwsredacteur

02-06-2022 • 11:11

45

Submitter: DMP.cc

Reacties (45)

45
43
15
0
0
2
Wijzig sortering
Dit is een beetje een #shameless plug maar, misschien is het een idee om een storings tracker te maken, ipv dit nieuws berichten?
Je kan natuurlijk ook gewoon naar https://allestoringen.nl/ gaan. #graaggedaan
Dat klopt, je kan ook naar hardware info gaan om prijzen te vergelijken.

Het is gewoon fijn om dit soort zaken op 1 site te hebben.
Tweakers.net is letterlijk beste website voor mij want, vermeld bijna alles bij nieuwsberichten wat ik zelf echt interessant vind.
Misschien dat allestoringen een API heeft waarbij een selectie van diensten via Tweakers.net getoond kan worden... maar aan de andere kant, als ik last heb van een storing ga ik niet naar tweakers, maar naar allestoringen of misschien GoT als het bijv. mijn internetprovider is.
Ik denk dat @jaenster meer doelde op een eigen 'tracker' categorie zodat dit soort "nieuws" artikelen niet in de (RSS) nieuws feed komen.
Net zoals Reviews een eigen tracker/categorie heeft: https://feeds.feedburner.com/tweakers/reviews of .plans: https://feeds.feedburner.com/tweakers/plan

[Reactie gewijzigd door Christoxz op 23 juli 2024 10:43]

Dat kan, maar tweakers kiest er voor om hier steeds een nieuwsbericht te maken bij een storing. Dan kan ze misschien ook net zo goed een storings tracker maken.
Waarom niet beide? Ik vind persoonlijk deze nieuwsberichten erg handig om me op de hoogte te houden van actualiteiten, zo weet ik ook dat er iets mis is voor ik zelf tegen aanloop. Zo'n storing tracker check je vaak pas achteraf.
Wanneer de storing langer dan laten we zeggen 1 uur duurt vind ik zo'n bericht prima. Maar vaak zijn deze storing zo verholpen.
Ja hoor, gisteren bij Rabo niet kunnen betalen, nu mijn andere rekening bij Asn niet te gebruiken.

Ik ga de maandelijks te betalen kosten maar weer eens verlagen.
Je kunt een hele dag niet betalen omdat er een uurtje een storing is? Of was je saldo niet toereikend? :X
Ik zou zeggen stap over naar Bunq. :)
Als fanatieke Bunq gebruiker die zeker niet weg wil: Ik ben niet zeker of Bunq nou echt altijd beter is :P
Dat klopt, wij zitten bij de Rabo, mijn vrouw had gisteren problemen met pinnen in Ibiza. Uit noodzaak 's avonds toch maar extra geld uit de muur getrokken toen het ineens wel kon, wel weer 3,95 transactiekosten erbij. Ben benieuwd of je dit kunt verhalen bij de Rabo.

[Reactie gewijzigd door DrDelete op 23 juli 2024 10:43]

Alledrie de banken tonen op hun website een algemeen storingsbericht, maar er zijn verder geen menu's of informatiepagina's beschikbaar. Dit is ook het geval op de website van BLG-wonen wat het vierde merk van De Volksbank is. De website van De Volksbank is wel gewoon bereikbaar. Dit doet mij vermoeden dat de storing dan ook vooral in onderliggende systemen gezocht moet worden die door alle Volksbank-merken worden gebruikt.
Bedankt, dit maakt het wat duidelijker. Ik miste in het nieuwsbericht een uitleg over een mogelijke link tussen de drie genoemde banken, wat zou kunnen verklaren waarom ze tegelijk storing hebben. Dat is dus dat ze onderdeel van De Volksbank zijn.
Gisteren werkte de Betaal-app van ASN ook al niet door een storing (bij pinnen in de supermarkt, bewijst maar weer waarom je toch je bankpas op zak moet hebben). Ik ben benieuwd of dat verband houdt met deze storing of dat het aparte issues zijn...
Verwachte hersteltijd is rond 13:30u.
Ik kan mijn SNS App weer in. Issues lijken ten einde.
zeker door al die mensen die hun spaarrekening opzeggen na die bijzondere prijsverhoging
Welke prijsverhoging? Ik zit al jaren bij ASN Bank en heb niks over een prijsverhoging gehoord.

Edit: dank aan de reageerders. Het blijkt om een losse spaarrekening te gaan. Daar ik ook een betaalrekening bij ASN heb, heb ik hier niks over gehoord. Dat lijkt me dan logisch.

[Reactie gewijzigd door TheVivaldi op 23 juli 2024 10:43]

ASN voor zover ik weet niet, maar de andere twee banken die genoemd worden in dit artikel gaan als je een spaarrekening bij hen hebt ook een betaalrekening verplichten. Met daarbij natuurlijk de maandelijkse kosten.
Klopt, toen ik het bericht gisteren las keek ik of de ASN bank er ook wat over op hun website heeft staan. Daar schrijven ze dat je alleen een spaarrekening kunt openen als je er al klant bent (maar die info kan ik hier nu niet linken door de storing :+)
Overigens tond in het Volkskrant-artikel waar de NOS naar verwijst dat de ASN bank niet de lijn van de SNS of regiobank volgt dus ze zullen (voorlopig) geen actief ontmoedigingsbeleid richting klanten met alleen een spaarrekening opstarten.
De banken gaan voor mensen die alleen een spaarrekening hebben een bedrag van €2,55 per maand betalen, omdat ze de lopende en spaarrekening gaan bundelen. Hierdoor ga ik mijn spaarrekening bij Regiobank ook opzeggen en verplaatsen naar een andere bank.
En daarmee doe je eigenlijk precies wat ze willen. Je wegjagen omdat spaarders niet interessant meer zijn.

Helaas, ik moet hetzelfde nog doen.

[Reactie gewijzigd door RodeStabilo op 23 juli 2024 10:43]

Dat geld(t) alleen wanneer je geen rekening courant bij ze hebt. dus alleen een spaarrekening.
Of een wijziging binnen hun systeem wat ze doorvoeren om dit mogelijk te maken waardoor het een en ander kapot gaat, dat zou wellicht ook nog kunnen.
de hele week al... al die mensen die tijdens kantooruren hard bezig zijn hun spaarrekening op te zeggen sinds de aankondiging dat die niet meer gratis zijn... dat lukte mij maandagavond buiten kantooruren ineens wèl trouwens ;)
Niet meer gratis? Ik weet als (jarenlange) ASN-klant van niks.
Maak je geen zorgen als je ook een rekening courant bij ze hebt. Als je alleen een spaarrekening hebt, ga je maandelijkse kosten betalen. Iets van 2,50 Euro per maand dacht ik.
A, op die fiets. Dan snap ik wel waarom ik er geen bericht over heb gehad.
Als je alleen een spaarrekening hebt, heb je ook geen bericht van ASN gehad, ik in elk geval niet. Dat kan wel kloppen, want de Volkskrant (https://www.volkskrant.nl...-betaalrekening~b0c655a5/) schrijft erover: "De idealistische ASN (800 duizend klanten), die ook onder de Volksbank-groep valt, doet er niet aan mee. ‘Ieder onderdeel mag zijn eigen prijsbeleid voeren’, zegt de Volksbank."

Maar ik hoop dat de storing snel voorbij is en ik de site van ASN zelf kan raadplegen over dit nieuws (ik weet niet eens of het vanwege copyright en zo wel is toegestaan te linken en citeren hier?).
Heeft vast te maken met het bericht wat ik van Regiobank kreeg dat alles weer duurder gaat worden ipv er ooit iets verbeterd
Bij andere banken betaal je nog steeds hetzelfde? Ik betaal minstens 10x zoveel als 20 jaar terug, en niet bij een van de SNS merken.
Ben heel benieuwd of ASN Bank het tarief van hun betaalrekening gaat verhogen. Zit nu voor en/of bij ABN en heb het pasje nooit gebruikt. Het is helaas nergens mogelijk een betaalrekening zonder pas te krijgen. En/of is bij ons alleen voor de vaste lasten.

Dan is ASN (€2/mnd) per 1 juli een voordelige keuze doordat ABN zo duur wordt..
Maar als ASN een half jaar later ook gaat verhogen vind ik het de overstap niet waard..

Voor een niet-en/of betaalrekening is de ING betaalrekening-met-korting nog altijd het voordeligst.

Uiteindelijk zijn het allemaal schurken (ASN/Triodos misschien nog het minst), met name ABN waarbij het OM al jaren verzuimt vooruitgang te boeken in de fraude zaken tegen de topmannen. Kan ze geen bal schelen. Ondertussen wel de prijzen verhogen.

[Reactie gewijzigd door Jazco2nd op 23 juli 2024 10:43]

ASN kies je niet (alleen) voor de kosten, ook voor het feit dat het een 'groene' bank is toch?
Dat doe je met alle merken van de Volksbank. Technisch zijn ze niet ultra-hoogstaand, maar het "bankieren met de menselijke maat" zit echt in het DNA van alle medewerkers.
overstappen niet doen . Hoewel het soepel gaat .Ik ben van de ING overgestapt naar SNS. De voorwaarden waren toen beter . Maar dat is snel afgebouwd . Nu moet je zelf als je een spaarrekening wil hebben een betaalrekening erbij hebben kosten 2,25 per maand .Betalen met je mobiel is ook niet gratis . Je moet hier een speciale app op je telefoon hebben. Kort geleden is er een nieuwe directeur benoemd. De reden de vorige leefde met elkaar in onmin . Er is natuurlijk nog wel restjes achtergebleven van slecht beleid Het geheel is technisch verouderd ten opzichte van ING . Ja ik ben het met je eens het zijn allemaal boeven . Het wordt tijd voor een staatsbank zoals de Postbank dan gaat de winst de belasting kist in kunnen er nog goede dingen mee worden gedaan
Mijn situatie is anders en daarom is ASN wel interessant.
ABN AMRO wil ik vervangen, die E/O betaal+spaar hebben we puur voor de vaste lasten (niet de boodschappen), hypotheek, en gezamenlijke spaarrekening. Gaat ook geen salaris heen. Dus bij ABN maak ik geen gebruik van betalen via mobiel of pas. De pas raken we nooit aan. Sterker nog, ABN eist dat je beide een abonnement bij ze hebt als je E/O wil, ik heb 2 maanden later direct de mijne opgezegd. Klantenservice zei: dat kan echt niet meneer, u kunt geen rekening hebben zonder pas: nou dat hebben we nu al 4 jaar, we betalen dus voor 1 rekening, met 1 pas maar dat is wel een E/O op 2 namen. Met maar 1 enkele app inlog etc.

Verder hebben we elk onze eigen ING betaal+spaar waar salaris op komt en waar we dagelijkse dingen van betalen. Onze financien zijn dus niet op 1 hoop. We hebben elk ons eigen geld, uitgaven die we niet samen bij hoeven te houden en eigen spaarrekening. Natuurlijk maken we maandelijks flink wat over naar ABN voor de lasten en om samen te sparen.

ASN is dan wel interessant om ABN te vervangen want groen en eerlijk. Echter, een flinke smet op ASN is het jarenlange gerommel in het topmanagement (van de Volksbank) die er een potje van hebben gemaakt. De slepende rechtszaak. En het feit dat Volksbank nog altijd een staatsbank is. Een grotere schurk dan de overheid ken ik eigenlijk niet..

[Reactie gewijzigd door Jazco2nd op 23 juli 2024 10:43]

ASN is al 2,20 per maand sinds vorig jaar.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.