SNS Bank, ASN Bank en RegioBank hebben storing - update

De SNS Bank, ASN Bank en RegioBank hebben momenteel een storing waardoor klanten problemen kunnen ervaren met bankieren via de app en website. De Nederlandse SNS Bank erkent de storing en werkt naar eigen zeggen aan een oplossing.

Klanten van de SNS Bank, ASN Bank en RegioBank melden sinds 12.00 uur via Allestoringen dat online toegang tot de app en website van de respectievelijke banken momenteel niet mogelijk is. Op sociale media erkent de eerstgenoemde bank dat er een storing is. Er is vooralsnog geen oorzaak bekend. Ook laten de bedrijven niets weten over wanneer de problemen naar verwachting opgelost zijn.

Update, 15.26 uur: SNS Bank laat in een tweet weten dat de storing inmiddels verholpen is. Ook op Allestoringen komen er inmiddels geen meldingen van problemen met internetbankieren bij de vermelde banken meer bij. Het zou om een technisch probleem zijn gegaan, maar de bank deelt geen verdere details.

Door Yannick Spinner

Redacteur

18-10-2023 • 13:18

90

Reacties (90)

90
90
29
0
0
34
Wijzig sortering
Ik kan ook niet inloggen bij BLG Wonen en alle vier zijn onderdeel/merken van De Volksbank dus daar gaat wss iets achterliggend mis.

[Reactie gewijzigd door jessesteinen op 22 juli 2024 21:15]

Wat ook wel het meest logische is voor de bank, het zijn notabene ook allemaal merknamen van het grotere concern: de Volksbank
Zelfs de websites en apps lijken op elkaar en werken vaak ook net zo.
Alleen bij een storing ligt dan vaak ook meteen álles eruit :p
Dus bij deze toch altijd mijn advies hierin: zorg ervoor dat je minstens nog één andere bankrekening hebt bij een andere bank vergunninghouder ( dus één bij SNS en één bij ASN telt niet )
Overigens niet enkel voor storingen, maar ook Wwft toestanden waarbij ze (tijdelijk) je rekening kunnen blokkeren voor onderzoek e.d.
gezien het feit dat in Nederland de banken over het algemeen stabiel genoeg zijn en storingen nagenoeg nooit langer dan een dag duren denk ik niet dat het veel zin heeft om bij 2 banken te betalen voor een rekening.
Dan open je een rekening bij een van de gratis banken. Gisteren nog mijn OpenBank-kaart toen mijn KNAB-kaart ineens niet meer geaccepteerd werd bij OVpay (in-/uitchecken met je bankpas bij OV).
Ik heb een tweede rekening bij Revolut. Is helemaal gratis. Staat niet veel geld op, denk aan 200 euro. Zo kan ik via Revolut pinnen / geld overmaken / met iDeal betalen als (in mijn geval) ING eruit ligt. Heeft mij al eens gered toen ik graag kaartjes voor een concert wilde bestellen en ING eruit lag.
veiligheid, kunnen scammers op een of andere manier bij rekening A komen (rekening die je gebruikt voor je online transacties) kunnen ze niet zomaar bij rekening B komen (waar je inkomsten op binnenkomen en/of je spaargeld staat etc). Voor die paar tientjes wat een rekening kost hoef je het niet te laten.

[Reactie gewijzigd door mvrhrln op 22 juli 2024 21:15]

Gratis banken: Openbank, Revolut, N26. Die laatste twee ondersteunen ook iDeal.

forumtopic: Het Grote Gratis Bankentopic Deel 2
Tótdat toevallig jouw bank dan wel een storing heeft waardoor je financieel lam ligt.
Overigens is het ook niet enkel voor storingen, maar ook zaken als controles en acties vanuit de Wwft.
Je hoeft hiervoor ook echt geen cryptohandelaar te zijn o.i.d. om hiermee problemen te ervaren, het kan iedereen overkomen.
Die paar euro p/m extra is dat het zeker waard, of neem zo'n gratis rekening zoals anderen ook al zeiden.
Revolut is een hele goede optie zoals iemand anders zei, voor als extra rekening naast je Nederlandse huisbank.
Een tweede bank is anders reuze handig ook als backup en voor op reis.
Zoals N26. Betaalpas, creditcard, volledige bankrekening, iDeal. Kosten: 0 euro.
Het is ook handig om in het buitenland twee pinpassen bij je te hebben, voor het geval er één wordt ingeslikt door de pinautomaat. Dat is mij al drie keer overkomen, al is de laatste keer wel al bijna exact tien jaar geleden.
Alle drie de keren was ik gered met mijn tweede kaart en dat is ook de reden waarom ik nog steeds twee kaarten van twee verschillende banken heb. Die tweede kaart zit ook niet bij mijn eerste kaart in mijn portemonne, voor het geval ik gerold/ beroofd wordt.
Heb er zelf meerdere, maar dan bij de gratis banken. OpenBank, N26 en Revolut. Heb ze meer voor andere doeleinden (Spaarrekeningen, commissievrij betalen in vreemde valuta, prepaid mastercards enz), maar het is wel fijn als Rabo er uit ligt dat ik alsnog iets kan doen. Bij N26 en Revolut kan je daarbij tegenwoordig ook gewoon met iDeal betalen.
Storingen zijn doorgaans van zeer korte duur en hoe vaak moet je direct een overmaking doen? Het kan altijd wel een paar uur wachten. Pinbetalingen in winkels gaan niet via de bank.
De site van de rabobank werkt ook niet. in de app kan je ook geen transacties doen
Had ik vanmorgen ook last van helaas :(
De site (bankier gedeelte) van de Rabobank werkt al jaren zeer onprettig (met iedere update wordt het steeds slechter), heeft meerdere bugs en is privacy-onvriendelijk.
Helaas staan zij bij de Rabobank niet open voor feedback, dat merk je al als je een poging wil doen om contact op te nemen...
(je mag dit echter niet hardop zeggen)
Wat is er zo slecht aan? Ik heb er eigenlijk nooit problemen mee. Voor mijn moeder regel ik bankzaken via ING en kan niet zeggen dat Rabo er negatief uitspringt.
Is het dan niet tijd om een andere bank op te zoeken?

Offtopic: Nederlanders zijn wereldsterren in het klagen (over banken). Maar overstappen, ho maar.
Overstappen heplt niet. Er is geen enkele bank die in alles beter is dan de rest. Enkel banken die iets beter zijn in zaken die jij toevallig belangrijk vindt, maar die kunnen dan weer slecht zijn in zaken die ik belangrijk vind.
Ik liep hier zojuist tegenaan. Moest een zeer belangrijke betaling doen en de (SNS) App op mijn telefoon weigerde.

Misschien handig voor iemand anders; betaling doen met Digipas werkte wel! Je weet wel dat calculator-achtige ding wat je al jaren ongebruikt in de kast hebt liggen.

edit: eindelijk eens een keer niet ING die storing heeft, wat verfrissend. MijnSNS-omgeving is ook toegankelijk via de Digipas trouwens

[Reactie gewijzigd door EsEsDee op 22 juli 2024 21:15]

Voor belangrijke betalingen die niet lukken Whatsapp ik altijd met mijn vader via een onbekend nummer.
Helaas trappen ze daar nooit in :+
Dat calculatorachtige ding hadden ze beter kunnen voorzien van een paar calculatorachtige zonnecellen... Ik pakte zojuist het, tot op heden, 2e exemplaar dat ik ooit mocht ontvangen uit de ondertussen antieke kast en ook bij deze paarse tamagotchi heeft de batterij het vergeven. 🪫
toevallig of misschien een DDoS?

https://www.rtlnieuws.nl/...tarieven-voor-hun-klanten

ondanks dat vervelend voor de klanten.
Gaar erg hard idd... toen ik mijn ASN rekening opende was 't nog 1.00/maand, ondertussen gaan we dus al naar de 2.70/maand. Misschien tijd om 'm toch maar eens op te zeggen, heb er toch nog een (gratis) N26 en (gratis) Revolut rekening naast. Waarom zijn al die nederlandse banken zo duur, terwijl duitse en vlaamse rekeningen zoveel goedkoper zijn?
Omdat wij zo laks zijn dat te gewoon accepteren - NLrs zijn heel honkvast met hun bankzaken (en een hoop andere) want "gedoe om een paar euro" loont niet en "wat de boer niet kent..."...

[Reactie gewijzigd door IrBaboon79 op 22 juli 2024 21:15]

Ondanks dat is ASN nog de goedkoopste in Nederland (van de grootbanken), zeker als je meetelt dat cash gratis is zonder noemenswaardige beperkingen.

Het is misschien psychologisch, maar ik gebruik ontvangen rente op mijn spaarrekening hiervoor en dan voelt het toch gratis :*)
Dat is iets van de laatste paar maanden weer... maar daarvoor was de rente lange tijd 0 of negatief.
Bij Revolut krijg ik nu dagelijks rente bijgeboekt, wel grappig om dat te zien (en de rente is daar ruim 't hoogst van al mijn bankrekeningen) (>3.0%)
ASN lijkt hier nog prima te werken in de app.... gelukkig is de volksbank wel zo ongeveer de NL-bank met de minste storingen als ik iedere keer alle headlines mag geloven, zie bijna wekelijks storingen bij de ING, en vrij regelmatig van ABN/Rabo, maar een storing bij de volksbank is nog wel 'nieuwswaardig' ;)
ASN lijkt hier nog prima te werken in de app
ASN werkt inderdaad weer. Half uur geleden nog niet
ASN heeft ook niet zo veel rekeninghouders als ING.
Nieuws over storingen wordt meestal opgepikt door klachten. Wanneer een kleine bank een storing heeft is de kans dat deze voorbij is voordat één van de rekeninghouders zich daar zo aan ergert dat hij gaat klagen veel groter dan bij een grote bank als ING.
Niet zo gek dat al die merken gelijktijdige storing hebben. Het zijn letterlijk visuele frontjes voor 1 en dezelfde backend.
Mogelijks wegens Tomcat security update bij AWS. Onze mail security leverancier had er ook last van en dit is ook verholpen tussen 14u30 a 15u30
En daarom wil je contant geld op zak hebben :')

Maar ja, dat wordt nu zo erg geridiculiseerd als "onhandig", "ouderwets", "crimineel, want moeilijk te volgen"...

[Reactie gewijzigd door RoestVrijStaal op 22 juli 2024 21:15]

Want, met contant geld kun je online je zaken regelen?
Uitsluitend online je zaken regelen is een keuze die je zelf hebt gemaakt.
Dat je toen niet aan een backup had gedacht door na te gaan of bij die bank ook fysiek bankzaken te regelen valt, is jouw probleem.
Je kan nu niet digitaal bankieren. Wat @Knetterhard probeert aan te geven is dat je 5000 euro in je zak contant kan hebben, maar uiteindelijk nog steeds niet bij je favotiere webshop een bestelling doen.

Overigens kan je nog wel gewoon pinnen bij de pin automaat en pinnen in winkels. Deze storing staat dus helemaal los van de discussie over het nut van contant geld.
Wat @Knetterhard probeert aan te geven is dat je 5000 euro in je zak contant kan hebben, maar uiteindelijk nog steeds niet bij je favotiere webshop een bestelling doen.
Want het is van levensbelang dat je nu direct je bestelling moet plaatsen?
@RoestVrijStaal bedoeld waarschijnlijk dat het handig is wat contant geld bij je te hebben zodat je nog wat boodschappen kunt doen, brandstof kunt tanken etc etc. Zaken die wel belangrijk zijn.
Je hoeft niet een bedrag op zak te hebben om een nieuwe PS5 te kunnen kopen...
Als hij dat bedoelt dan is het een offtopic discussie. Zoals je kan lezen kan je gewoon pinnen. Dus tanken en boodschappen doen is geen probleem.
Er zijn altijd scenario's te bedenken waarin we met elkaar moeten handelen met chartaal geld. En of je ten tijde van een storing nog wel kan pinnen, chippen, tikken..... bottomline is dat er ruilhandel mogelijk moet blijven waarbij we onafhankelijk(er) zijn van IT-systemen.

Ouderwets geld opnemen bij een bank of pin-automaat is van grote waarde. Alleen is dat momenteel wat minder interessant, want de focus ligt nu op e-bankieren, contactloos betalen en mobiele operating systems die als portemenonnee fungeren.

[Reactie gewijzigd door Botmeister op 22 juli 2024 21:15]

Als jij net een keuken / auto / random duur iets wil betalen en jij je limiet wil verhogen is het toch wel handig als je de APP kan gebruiken...

Misschien toch maar standaard 20k in huis hebben :+

[Reactie gewijzigd door sbmuc op 22 juli 2024 21:15]

Op het verhogen van je limiet zit een afkoeltijd, dus dat is een non-argument :+
En die afkoeltijd is compleet belachelijk, is alleen geïntroduceerd omdat de banken hun beveiliging niet op orde hebben.
Misschien toch maar standaard 20k in huis hebben :+
En daar sta je dan in the middle of nowhere met een vrijwel lege benzine tank, bij een onbemand tankstation...

Die 20k ligt veilig in huis, dat dan wel weer 8-)
Erger - het is een goed idee om je limieten standaard zo laag mogelijk te zetten zodat bij problemen de directe impact zo laag mogelijk is. Aangezien ik op een normale dag nooit en te nimmer meer dan 150 euro zal pinnen, heb ik mijn pin limiet maar op 200 euro gezet. Nog iets van marge.

En ja, toen ging ik een 2e hands fiets kopen van 300 euro. Oeps. Limiet vergeten te verhogen.
De discussie omtrent contant geld is hier totaal irrelevant. Pinnen is namelijk niks mee aan de hand
Yariva Moderator internet & netwerken @RoestVrijStaal18 oktober 2023 13:28
Tuurlijk klopt het allemaal wat je zegt. Maar de wereld veranderd ook om je heen. Als jij contact geld heb en de rest doet alles middels online bankieren dan heb je er alsnog weinig aan.
Ik rij nu gelijk naar Eneco om daar 3 briefjes van 50 door de brievenbus te duwen in een paperclip met mijn naw gegevens erop.

De meeste van dat soort zaken lopen nou eenmaal via de bank, daar heb je niet echt een keuze in.
maar vroeger kon je gewoon van die formuliertjes invullen genaamd acceptgiro of overschrijvingsbewijs, die stuurde je dan op en de betaling werd verwerkt met een paar dagen :+

[Reactie gewijzigd door aadje93 op 22 juli 2024 21:15]

En anno 2023 wacht je een uurtje en voer je de betaling alsnog in en wordt deze binnen enkele seconden verwerkt. Mocht ik de betaling pas over 10 dagen willen uitvoeren, vul ik die datum in en gaat het ook goed.
Alleen zo jammer dat banken steeds meer lokale filialen sluiten onder het mom van ‘alles digitaal regelen’.
De regiobank, van de Volksbank, is de enige die hier nog een beetje in de buurt een filiaal heeft.

Idem met bemande tankstations, zo lastig betalen met cash bij die onbemande dingen of bij een laadpaal. En bemande tankstations zijn in de hele gemeente op één hand te tellen.

Ik hoef overigens geen uitleg want zit al bij twee (+ één volledig online) banken en heb genoeg cash in huis.
De Regiobank heeft lokaal verspreid adviseurskantoren waar je altijd fysiek/telefonisch terecht kan.
Ik ben vorig jaar overgestapt en ik heb nog nooit zo'n goede service gehad van een bank - ook niet van de 'groene' jongens.
Ook is de taal in hun informatieve emails zó verschillend van al die andere mooipraters.

Wilde ik even kwijt.
Ben ik even blij dat ik in mijn hele leven nog nooit contact nodig heb gehad met banken, ik zou niet eens weten waarom/waarover eigenlijk :P

Heb al zo lang ik leef (36 jaar) een rekening en het wijzigen van het pakket/rood staan/cc gaat gewoon met een interface online.

edit: hmm ben wel 1 keer gebeld door de bank trouwens, wat mij wel irriteerde want ik was bitcoins aan het kopen en het mislukte omdat de bank het niet vertrouwde.

[Reactie gewijzigd door watercoolertje op 22 juli 2024 21:15]

Ik vond het anderzijds weer fijn dat bij het afsluiten van een ASN rekening je een afspraak kon maken voor identificatie door AMP groep (omdat ze zelf geen kantoor hebben), dit kon gewoon op de zaterdag. Bij de grote drie moet je toch naar kantoor als je voor het eerst een rekening opent en dat is dan tijdens kantooruren en dat zou betekenen vrij vragen van werk ervoor.

[Reactie gewijzigd door elponchis op 22 juli 2024 21:15]

Waar heb je die kantoren dan voor nodig? Ik me voorstellen wanneer je klant wordt of een hypotheek wilt afnemen, maar dat zijn geen dingen die de gemiddelde consument elke week doet.

En de cash waar je het over hebt, waar gebruik je dat dan voor? Want cash die in huis ligt, heb je niks aan wanneer je bij de supermarkt staat en de POS werkt niet.
Ik woon in een dorp, dan lachen we even hard erom, loop ik naar huis en haal geld, reken af en neem de boodschappen mee ;)

Maar waarbij een bank fysiek voor nodig heb, kleingeld opnemen en adres wijzigen kan blijkbaar niet online :?
Maargoed ik ben ook steeds meer aan het kijken om mijn Revolut meer te gebruiken alleen werkt dat niet altijd lekker met iDeal.
Dat jij het dorp niet uit gaat, zegt iets over jou, niet over de rest van de bevolking.

Een adreswijziging is ook zo iets, dat doe je niet 3x in de week. Ik ben al heel vaak verhuist in mijn leven, maar ook voor mij is meer dan 1x per jaar verhuizen een uitzondering.

iDeal is een achterhaald protocol die de banken in stand proberen te houden, maar ik verwacht dat dit over een 5 tot maximaal 10 jaar wordt gestaakt. Omslachtig, langzaam en kostbaar. En er is een beter protocol, Ecommerce van oa Mastercard, VISA en AMEX. Ook in Nederland worden alle debet cards vervangen door een Mastercard of VISA debet card, dan kun je hier ook gebruik van maken. En daarmee is iDeal compleet overbodig. Ook kun je dan met Apple Pay, Google Pay en Samsung Pay online betalen, is allemaal hetzelfde protocol. En wereldwijd.
iDeal is een achterhaald protocol die de banken in stand proberen te houden
iDeal achterhaald? Ah, vandaar dat er gewerkt wordt aan een Europese versie.
Waarom willen de banken iDeal in stand houden denk je? Omdat de protocollen van Mastercard, Visa en AMEX duurder zijn voor zowel de bank als de winkelier, omdat er nog een extra partij tussen zit die er geld aan moet verdienen, net als bij Apple Pay, Google Pay en Samsung Pay. Die extra kosten worden linksom of rechtsom doorberekend aan de klant.
Dat er aan een Europese versie wordt gewerkt, wil niet zeggen dat het geen achterhaald protocol is. Kijk als consument alleen al naar het verschil in snelheid, het verschil tussen online met Apple Pay of Google Pay betalen en een betaling met iDeal.

Die vertraging zit hem in het protocol, de wijze waarop data tussen de verschillende componenten wordt uitgewisseld.

De kosten zijn niet transparant, dus om zomaar te zeggen dat iDeal goedkoper is... De consument betaalt hier ook voor.

Dat Europa onafhankelijk wil zijn, snap ik wel, maar kom dan met een beter of op z'n minst vergelijkbaar protocol.
Ik weet niet wat je bedoelt met verschil in snelheid. Behalve misschien dat je bij iDeal altijd moet bevestigen met je bank-app ter beveiliging en je die stap bij de andere mogelijkheden soms kunt overslaan. Maar dat wil ik geen gebrek in het protocol noemen.

De kosten zijn in zoverre niet transparant dat ik geen overzicht kan vinden welke partije welke kosten in rekening brengt voor één betaling.
Maar bij online verkopers die kosten in rekening brengen voor een betaling zijn de kosten voor iDeal altijd lager dan voor de andere betaalmogelijkheden, of worden er voor iDeal geen kosten in rekening gebracht terwijl dat voor de andere betalingsmogelijkheden wel het geval is. Dat is toch wel een zeer grote aanwijzing dat betalingen via iDeal goedkoper zijn voor de verkoper.
En dat is ook logisch. iDeal is een samenwerkingsverband van de banken, die voor de betaling rechtsreeks contact legt tussen de webshop (of de door de webshop gebruikte betalingsprovider) en de bank. Bij de andere betalingsmogelijkheden zit er nog een extra commerciële partij tussen die óók kosten in rekening brengt.
Hoe betaal je dan online contant?
Je propt je briefgeld in de optische drive.


Hoe bedoel je, je hebt ook al geen optische drive meer?
en muntgeld in de SD-card reader.... :+
Briefje van 100 faxen.

Oh nee, dat is ook al weer oud.
Briefje inscannen en emailen/appen.

[Reactie gewijzigd door CPV op 22 juli 2024 21:15]

Met de meeste scanners kun je geen eurobiljetten inscannen. Meestal krijg je een zwart vlak waar het briefje ligt. Het moet dus nog creativer :-)
Moet je een betere scanner aanschaffen, werkt prima.
Dat wist ik niet, meteen even geprobeerd.
Geen probleem voor mijn 5 jaar oude Canon met een briefje van € 5,.
Dit begint op het DRM verhaal te lijken, waarbij apparaten en mediaplayers functies ingebouwd kregen, die illegale dingen konden detecteren, i.p,v. gewoon hun werk te doen: scannen of afspelen.
Eens hoor, ik zorg altijd voor een x bedrag aan contant geld. Thuis en op zak. Komt het vaak voor dat ik het echt nodig heb? Nee, maar bijvoorbeeld wanneer ik iets koop via marktplaats en op dat moment werkt het digitaal overmaken niet. Handig om contact te hebben. Een fooi geven, doe ik toch liever contant. Schoonmaakster... contant. Hoe vaak gebeurd het dat digitaal betalen niet werkt op een moment dat ik het ECHT(fooi/schoonmaakster daar buiten gelaten) nodig heb, misschien 2-4 keer per jaar, dan is het gewoon handig om contant geld te hebben.

Overigens ook een extra reden om paypal en een creditcard aan te houden. Wanneer online betalen er uit ligt bij mijn bank dan is het gewoon handig dat je via een andere manier alsnog digitaal kan betalen.
Hoe vaak gebeurd het dat digitaal betalen niet werkt op een moment dat ik het ECHT(fooi/schoonmaakster daar buiten gelaten) nodig heb, misschien 2-4 keer per jaar, dan is het gewoon handig om contant geld te hebben.
Wow, zo vaak nog?
Ik weet natuurlijk niet hoe vaak jij fysiek iets af moet rekenen. Zelf sta ik ongeveer een keer of vijf per week ergens bij een kassa. Ik koop mijn boodschappen, kleding, huishoudelijke artikelen etc. meetal zelf in een fysieke winkel. De laatste keer dat ik ergens niet kon pinnen is echt vele jaren geleden.
Sta op het punt te tanken, asn bank natuurlijk :+

Afwachten maar
Pinnen werkt wel gewoon.
Heb net een overboeking gedaan naar mn asn betaalpas (vanaf andere bank), vandaar.. :)
Bij mij werkte pinnen niet, niet met m'n telefoon, niet met m'n pas... Lekker lunch afrekenen...
Of met een credit kaart online betalen, zoals ik net moest doen.
Of met een credit kaart online betalen, zoals ik net moest doen.
Kan ook met je debit card, mits deze van VISA of Mastercard is. Zelfde protocol als de credit card, alleen dan zonder credit

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.