Wauw, wat vermoeiend iemand die zo hard op de linker curve zit van Dunning Kruger curve.
1. U beschuldigd Tesla hier bekant van dat ze hun groei snelheid van productie zelf limiteren, even voor de duidelijkheid. U zegt dus dat een bedrijf dat gemiddeld voor de afgelopen 10 jaar met dik meer dan 50% per jaar de productie groeit wat achter houd? U weet dat er op deze schaal nog nooit een bedrijf is geweest dat zo hard groeide?
Sterker nog, afgelopen jaar zijn ze van 500k voertuigen geproduceerd in 2020 naar 935k gegaan.
Wilt u nou serieus zeggen dat ze 435k meer voertuigen hebben geproduceerd omdat ze de voet op de rem drukken? U wilt zeggen dat ze bijna meer BEv's extra hebben geproduceerd dan het jaar ervoor als dat VW in totaal heeft geproduceerd in 2021? Kom op, ik geloof niet dat u dat echt gelooft.
2. gigantische verliezen? toren hoge leningen? heeft u het over GM? Chrysler? Of een VW? Dat zijn bedrijven met tientallen zo niet 100+ miljard schuld. bent u er bv van bewust dat de schulden berg van GM zo'n 76 miljard is? En die van Tesla maar zo'n 5.6 miljard is? En dat Tesla inmiddels meer winst heeft gedraaid dan verlies? En zelfs als we al die "emissierechten" er nog bij pakken dat dit maar een klein deel van hun totale winst is? en van hun totale omzet is het zelfs bijna insignificant? enkele honderden miljoenen aan verkochte rechten, precies waarvoor die rechten ook bedoeld zijn. En dat tegen de miljarden aan winst? en de vele tientallen miljarden aan omzet? Kom op zeg, u weet zelf toch ook wel dat dit argument al lang verleden tijd is en nog kant nog wal raakt?
Verder heeft de waarde van het aandeel niks te maken met de financieen van het bedrijf. Ik weet niet waar u dat vandaan tovert maar laat voor mij meer zien dat u eerder een Tesla "hater" bent dan iemand die echt denkt dat bv een GM beter is dan een Tesla. Of dat u misschien niet weet hoe de waarde van aandelen werken T.O.V. het bedrijf zelf. Dus makkelijk alles aan neemt wat u leest i.p.v. echt te weten wat het nou inhoud.
De vraag is in ieder geval niet hoog omdat mensen ze kopen, want nogmaals, andere merken worden inmiddels vaker verkocht.
3. En van welke wereld komt u?
VW als 1 van de grootste BEV producenten heeft vorig jaar zo'n 450k BEV's geproduceerd. Tesla heeft ruim het dubbele daar van geproduceerd. Dus ik weet niet waar u het vandaan haalt dat andere fabrikanten ook daadwerkelijk meer verkopen. Tuurlijk in enkele landen in bepaalde maanden zullen andere EV verkopen die van Tesla overstijgen. Maar dat is natuurlijk niet de volledige data bekijken maar het cherry picken om maar een agenda te pushen.
Maar overtuigingen zijn groter vijand van de waarheid dan leugens, en ik ga je niet overtuigen.
Zo dat klopt zeker, de waarheid is ver te zoeken bij uw verhalen en de leugens die worden gepushed door de media en OEM's worden door u als zoete koek opgegeten.
Voorbeeld, GM spreekt hier over enkele miljoenen voertuigen produceren in 2027 samen met Honda, Tesla heeft meer uitkijk op 7-10 miljoen BEV's te produceren in 2027. Dat is in iedergeval het doel. En zo'n 20 miljoen BEV's in 2030 te produceren.
Dat Tesla iets teweeg heeft gebracht ontken ik niet, dat ze technologisch in de EV aandrijflijn leidend zijn ook niet, maar ze hebben niets nieuws bedacht, maar het juiste product op het juiste moment in de markt gezet, waardoor ze, geholpen door gigantische subsidies op elektrisch rijden, een voorsprong hebben. Mijn stelling is dat er geen enkele reden is om aan te nemen dat die voorsprong gaat verdampen en Tesla onderdeel wordt van het gewone scala aan fabrikanten.
Bijzondere beweringen, ik denk dat Sandy Munro, 1 van de grootste experts op productie en techniek daar toch een betere kijk op heeft net zoals vele andere experts. En die zeggen steeds vaker dat Tesla zeker wel 5 jaar voor loopt op de competitie als het niet al snel richting de 7-8 jaar oploopt.
https://youtu.be/TOrrdqje9OgAl die traditionele fabrikanten maken namelijk al gewoon winst op ouderwetse ICE en kunnen dat, zo blijkt, bij EV's net zo goed.
En hiermee laat u zien dat u werkelijk niet weet waar het over gaat helaas en maar wat online hebt gelezen hooguit I.p.v. echt de financiële gegevens te bekijken van al deze bedrijven zoals ik dat heb gedaan voor de afgelopen 5-6 jaar.