TLDR: TMP is de zondebok, maar ik denk dat er deals gesloten zijn om nieuw driver systeem überhaupt te kunnen uitbrengen. Wat er precies is afgesproken zullen we niet weten tot we het voelen.
Dat eerste stuk kriebelt me toch even. Ik heb het al heel vaak geroepen, maar het is gewoon zo: Microsoft kan HEEL slecht communiceren of slecht liegen/marketing. Ze negeren liever zaken om er krom omheen te lullen. Het is namelijk zo dat Windows 11 op een geheel nieuw driver model berust, dit komt omdat meeste van de fouten uit oudere versies met drivers te maken had. (Dit komt uit presentatie van Microsoft
link). Probleem bij nieuw driver model is dat iedereen nieuwe drivers moet gaan maken voor bestaande hardware, en dat vraag je notabene aan fabrikanten die het liefst dat niets meer ondersteund wordt zodat ze nieuwe spullen kunnen verkopen.
Mijn idee wat dus niet door Microsoft op tafel wordt gelegd om de hardware sector te beschermen (en marktaandeel van windows 11 toch een beetje te pushen):
Ze hebben om grote ronde tafel gezeten met alle grote hardware fabrikanten, waaronder Intel en AMD. Deze hebben ze moeten gaan overhalen om nieuwe driver model te gaan ondersteunen. Waarbij, als voorbeeld, intel heeft gezegd "Leuk en aardig maar je denkt toch niet dat we deze kans laten lopen om nieuwe hardware te verkopen. We ondersteunen deze generatie (9 of 10 ten tijde van het gesprek) en de rest niet." Microsoft doet tegenbod: "Kom op joh! Dat kun je niet maken. Doe dan op z'n minst nog gen 8 en en dure deel van gen 7.". Intel: "Ok daar kunnen we mee leven.". En zo is wat ik denk de arbitriere grens van Intel Gen 8 bestaan voor Win11.
Nu kom je op het punt: Er is een workaround. Ja, dat klopt, maar die berust dus volledig op de functionaliteit van het oude driver systeem gebruiken waar ze eigenlijk met windows 11 vanaf willen. Wie of wat houd ze tegen om in 2025 een update uit te brengen die waardoor je geen updates meer krijgt als je van het oude driver systeem gebruik maakt. Ze hoeven het dan notabene niet meer te onderhouden voor Win10. En de aanpassing wordt verkocht onder de noemer "Security" in de gelinkte video. Uiteraard belangrijk, en ik ben er niet direct in thuis, maar zou niet weten wat een 8th gen intel veiliger maakt als mijn 4th gen. Zover mij bekend was het allemaal maar minimale architectuur verbeteringen. Daar wordt de boel niet ineens veilig/onveilig van lijkt mij.
Ik volg het MS boekje, maar denk wel door hun communicatie heen te prikken. Ze brengen alleen wat wij als klant/consument willen horen, en niet de concrete afspraken of redenen waarom. Dat weerhoud mij ervan een workaround te gebruiken, wat in slechtste scenario kan dat mij enorm tegen gaan staan, al zij het in 2025. Daarbij ben ik best wel wat ergelijke bugs tegen gekomen bij mijn werklaptop, iets dat mij niet happig maakt om te snel over te stappen naar windows 11, zeker niet met een pc die er volgens Microsoft niet voor geschikt is.