Microsoft test tablet-geoptimaliseerde taakbalk in testversie Windows 11

Microsoft heeft een gewijzigde taakbalk geïntroduceerd in een testversie van Windows 11 die gebruiksvriendelijker moet zijn voor touchscreengebruik. In build 22563 zijn twee modi van de taakbalk te vinden, alsook een nieuwe notificatie-optie voor systeembeheerders in organisaties.

De voor touchscreengebruik aangepaste taakbalk in build 22563 van het Dev Channel heeft twee modi: ineengevouwen of opengevouwen. In die eerste modus wordt de taakbalk zo smal mogelijk gemaakt en zijn volgens Microsoft enkel de meest belangrijke statussymbolen zichtbaar. In de opengevouwen modus zijn de icoontjes op de taakbalk vele malen groter gemaakt, zodat ze makkelijker aan te raken zijn met een vinger.

De taakbalk zal automatisch overschakelen naar de nieuwe vormgeving zodra een touchscreen wordt losgekoppeld van een toetsenbord of wanneer een 2-in-1-Windows 11-apparaat als tablet wordt gebruikt. De aangepaste taakbalkmodi zijn volgens Microsoft niet te gebruiken op laptops en desktops.

Microsoft voegt ook een nieuwe notificatie-optie toe in Windows 11 die gericht is op systeembeheerders in bedrijven of organisaties die meerdere Windows 11-apparaten moeten onderhouden. Met de nieuwe notificatie-optie kunnen de beheerders ervoor kiezen om gebruikers in hun organisatie geen Windows Update-meldingen meer te tonen tijdens de actieve kantooruren.

Tablet-geoptimaliseerde taakbalk Windows 11 (build 22563)
Tablet-geoptimaliseerde taakbalk Windows 11 (build 22563)

Door Jay Stout

Redacteur

24-02-2022 • 21:14

84

Reacties (84)

84
82
24
1
0
44
Wijzig sortering

Sorteer op:

Weergave:

Binnenkort toch maar mijn surface go 2 upgraden naar W11 dan, ik twijfelde er eerst nog over omdat W11 ook wat tablet functies initieel had weggehaald maar nu voegen ze toch weer wat functies toe.
zou het niet doen, laatst de switch eens gemaakt maar tot mijn grote spijt werkte bijvoorbeeld de functie wanneer je op een tekst veld klikt dat je onscreen toetsenbord te voor schijn komt. niet.. wat touch betreft is windows 10 nog echt wel de betere keus.
Heb een Samsung Galaxy book 12, en had de zelfde probleem.
Heb W10 geïnstalleerd. Het schijnt dat sommige drivers niet compatibel zijn met W11. Ik wacht nog even.
@wou5er en @AlbertG80 Ik heb daar met Windows 11 absoluut geen last van. Wanneer mijn convertible in tablet modus gaat, dan werkt het gewoon. Ik krijg gewoon het on-screen keyboard te zien. Ook in _dit_ reactuevenster van Tweakers werkte het prima. Wellicht iets met drivers? Samsung? Mijn laptop is van HP.

[Reactie gewijzigd door musiman op 23 juli 2024 01:57]

Ben erachter gekomen dat de Drivers van Samsung niet compatibel zijn met W11. Heb van alles geprobeerd maar geen succes. Op zich niet erg. De tablet is van 2018 en kan nog mee tot W10 niet meer ondersteund wordt door MS. Dan maar eens kijken naar een andere tablet tegen die tijd.
Bijzonder, want ik gebruik namelijk een Microsoft Surface Pro 5 (2017) Je zou toch verwachten dat wel zou werken.
Zou nogal dom zijn van ms om dat default uit te zetten. Super irritant om een OS te hebben wat default NIET reageert zoals alle andere touchscreen OS-en op dat gebied.
Waarom zou het dom zijn? Er zijn zat applicaties die niet overweg kunnen met dat gedrag waarvoor die instelling dus uit moet staan.
Doordat het dus niet intuïtief is in gebruik.

Als je gebruiker er zich de hele tijd aan zit te irriteren omdat een ander apparaat die hij anders gebruikt (lees iedere smartphone) het wel op die manier doet. Die auto pop out is dé standaard op alles met touch.
Heb je Windows 11 geïnstalleerd als update, of als schone installatie? Microsoft zet nog steeds groot in op hun touch-apparaten. Als je met onoverkomelijke problemen te maken hebt is de kans dan ook groter dat het aan je installatie ligt of aan het specifieke apparaat, dan aan Windows 11.

Ik geef toe dat het onscreen toetsenbord niet altijd goed tevoorschijn komt, maar dit was in Windows 10 ook al problematisch. In mijn ervaring is Windows 11 zelfs een aardige verbetering, zeker als je het toetsenbord niet over de volle breedte gebruikt.

Bedenk ook dat de interface-elementen van Windows oorspronkelijk niet ontworpen zijn voor touchscreen, en veel programma's van derden daar niet grondig mee getest worden. Niet ieder programma geeft onder alle omstandigheden juist aan welk onderdeel van de interface focus heeft, en of daarbij tekst-invoer gewenst is.
Verse Installatie…. Met surface pro 5
Bedankt voor de info
Nog iemand die die oude apparaatjes blijft gebruiken! Ik heb Windows 11 op meerdere Surface Pro 2's gezet. Het draait als een zonnetje, in ieder geval niet slechter dan Windows 10. Maar bedenk dat Microsoft ze al jaren geen driver- en firmwareupdates meer geeft. Daarom twee tips:

1. De huidige TMP-firmware heeft een kwetsbaarheid (eigenlijk al sinds 2017, zie https://www.infineon.com/.../rsa-update/?intc=0460001). Het updaten vraagt wel een klein ritueel: verander een beveiligingsinstelling om de TMP te mogen updaten, zet BitLocker tijdelijk uit als je die gebruikt (de sleutel daarvan is opgeslagen in de TPM), en installeer de update van een fabrikant zoals HP. Zie dit uitgebreide stappenplan, en laat je niet te veel afschrikken door de waarschuwingen: https://answers.microsoft...52-4718-ab6a-62fb87bc0dfc

2. Installeer Intels drivers voor de Integrated Graphics, niet de oude van Microsoft. Zonder deze kun je Core Isolation niet aan zetten. Dit vraagt ook een ritueel, omdat je de oude driver eerst uit moet zetten, de nieuwe moet installeren, en de oude moet verwijderen:
a. Ga naar Apparaatbeheer > Beeldschermadapters > Intel(R) HD Graphics Family > Eigenschappen > Stuurprogramma bijwerken > Microsoft Basic Display-adapter
b. Installeer de Intel-driver van https://www.intel.com/con...400.html#drivers-software
c. Vind de oude driver: pnputil /enum-drivers
d. Verwijder de oude drivers in CMD met admin-rechten: pnputil /delete-driver oem##.inf
Goeie om te onthouden, ik heb nu Go 2 (die is wat nieuwer maar wil deze nog wel wat jaartjes gaan gebruiken), hiervoor had ik wel zo'n oude Surface :+ (Pro 1)
Heb dat eens bekeken, maar daar word een Pro 5 niet genoemd. Ben wat verder gaan zoeken en vond dit hier, de laatste firmware update was versie 235.3732.768.0 op 23 juni 2021.

Wat betreft die core isolation, dat kan ik prima inschakelen zonder enige problemen.
Windows 11 is best wat beter voor tablets in mijn ervaring (surface pro), heb veel zin in de nieuwe gestures en deze aanpassingen.
Bedankt, die gestures leken mij ook wel handig (gebruik nu GestureSign wat handig is maar voelt niet helemaal native aan).
Start menu is vreselijk op een PC. Van de week terug naar W10 gegaan. Op W11 blijf je zoeken naar je programma’s.
Windowstoets aanklikken en gewoon naam van programma intypen. Ik vind dan echt alles, het menu heb ik al jaren niet meer gebruikt.
Een GUI menu dient om makkelijk met je muis zaken aan te clicken. Als je je handen op je keyboard moet zetten, dan wat is het nut van het graphische menu! Snap je het probleem... Dan kan je gewoon menu weghalen.
Ik schuif graag alles in mn Start menu (apps , weer etc ) en laat mn bureaublad leeg en zet de desktop iconen uit, ik wil t liefste met mn muis klikken op de start menu klikken in mn app...waarom moet ik met mn keyboard een woord in gaan typen???

ja ik kan de start menu intikken en naar de app zoeken met search , maar dan kun je net zo goed terug gaan naar een MS-DOS Os gaan met zoekfunctie en de apps zo intypen |:(

Microsoft schrijft het windows besturingssystemen , en dan is het ook hun taak om iets fatsoenlijks te schrijven voor een desktop omgeving :( en niet halfgebakken ( voor die aanschafprijs) anders kan ik net zo goed KDE Plasma voor windows gaan gebruiken... maarja dan ben je beter af met linux

Kijk maar eens naar de Gnome desktop enviroment , of KDE .. of in dit geval de mac os 12 omgeving , dan kun je zien dat Windows een frankenstein is kwa desktop omgeving , ik vind t gewoon te omslachtig met wat ze tegenwoordig aant doen zijn

[Reactie gewijzigd door Metallize op 23 juli 2024 01:57]

Voor Windows 11 geldt:
Muis: 1 klik voor de start menu.

Toetsenbord: Windows key -> 1e paar letters van wat je zoekt -> enter.

Touch: Druk op de Windows icoon -> kies je app.

Niks meer, niks minder ;)
Edit: Waarom weggemod? Dit gaat letterlijk in op een onderdeel van dit artikel. Nounou

[Reactie gewijzigd door thesinsher op 23 juli 2024 01:57]

Je zegt het precies goed, "veel moeite" doen terwijl bij voorgaande Windows je alles binnen 2 cliks gevonden hebt.

Hoe heerlijk was het toch dat als je op de Windows toets drukte je binnen 1 seconden "deze pc" of "mijn documenten" in kon schieten, of het programma wat je nodig hebt om een simpele lijst kon vinden.

Bij Windows 11 moet je alles intypen, dat kost meer tijd en meer moeite, moet je ook nog eens opletten dat je geen Bing search doet.
In Windows 11 is het maar 1 extra klik als je de applicatie niet gepind hebt: 1 klik op start, 1 klik op Alle apps, 1 klik op de applicatie die je zoekt. Dit was hetzelfde in versies voor Windows 10 (klik op start, klik op alle programma's, klik op de applicatie die je zoekt). Windows 10 was een uitzondering, waar de lijst met alle applicaties altijd direct zichtbaar was. En anders is het net zoals in Windows 8-10 1 klik op start, begin te typen en druk op enter. Hoezo is dat veel moeite? Bijna het enige verschil is het uiterlijk van het startmenu, de werking om een applicatie te openen is vrijwel niet veranderd.

In Windows 11 kun je ook gewoon op start drukken en binnen een seconde naar "Deze PC" of "Mijn documenten" inschieten, deze snelkoppelingen kun je onderin het startmenu inschakelen. En anders heb je nog altijd Windows toets + E zoals voor zover ik weet elke voorgaande Windows versie.

Los hiervan vind ik dat Windows 11 nog wel wat UI updates kan hebben.
Wat jij zoekt, dat zit in de taakbalk. Het is de gele folder. Daar hoef je helemaal geen menu voor te openen. Je denkt veels te moeilijk haha. Of Windows 11 uitproberen of toch maar een bril nemen anders. Het is het grootste onderdeel van het startmenu namelijk! Of er ging iets fout bij je en heb je het kapot gekregen. Anders kan ik het ook niet verklaren.

[Reactie gewijzigd door thesinsher op 23 juli 2024 01:57]

ergens ja, maar soms is het veld gewoon niet actief (en moet ik het eerst handmatig selecteren) of duurt het een paar keer voordat hij eindelijk weer overgaat. ik weet niet wat ze allemaal proberen maar perfect is het niet. op mijn mac is het gewoon cmd spatie tik en klaar, op de linux doos gewoon cmd. geen problemen.
Dit probleem heb ik nooit. Gewoon win key en beginnen typen werkt altijd.
dat bevestigt alleen maar zijn stelling dat het een ramp is
Uiterlijk is veranderd en is een een kwestie van wennen. Alle opties zijn er met de rechtermuisknop zoals eerder verteld de zoek functie is geweldig. W11 voor pc is voor mij goed na het wennen.

[Reactie gewijzigd door AlbertG80 op 23 juli 2024 01:57]

Wat ik wel echt mis is de lijst met recente bestanden of gepinde items die in w10 komt wanneer je rechtsklikt op een icoon in de taakbalk. Dat was echt een time-saver die er nooit uit gemogen had.
Dit zie ik wel gewoon in Windows 11, heb je de instelling hiervoor uit staan? Dit is te vinden in Instellingen - Persoonlijke instellingen - Startmenu - "Recent geopende items weergeven in Start, Jumplists en de Verkenner". Ik mis het alleen wel in het contextmenu van een gepinde app, je moet dan zoeken naar een app, en daar komt dan wel de lijst met recente bestanden voor die app.

[Reactie gewijzigd door mjz2cool op 23 juli 2024 01:57]

Ik vind het zelf maar matig. Vooral het feit dat een verborgen taakbalk bij notificatie in een app niet meer weggaat voor je de app hebt aangeklikt is heel irritant. Met slack moet je dan dus de app openen om je taakbalk weer weg te krijgen. Ik krijg nogal wat berichten binnen via slack op een gemiddelde werkdag.

Daarnaast loopt die nieuw “vind alles” spotlight kloon vast als ik een simpele berekening wil uitvoeren. Niet meer van het scherm te krijgen dan.

[Reactie gewijzigd door supersnathan94 op 23 juli 2024 01:57]

Kan mij er niet in vinden met dit soort problemen. Heb tot nu toe geen vastlopers. Heb je een pc die ondersteund word door W11. Want ik heb ook systemen die niet ondersteund worden en daar heb ik inderdaad wel eens een issue mee. Maar MS geeft ook geen garantie dat het werkt.
Mijn systeem is nog geen jaar oud. Ryzen 9 5900x, 3080. Vanaf dag 1 rare issues die ik in eerste instantie als nieuwigheid bestempelde.
Ryzen 5800x en 4900h geen problemen.
Herinstallatie?
wanneer een herinstallatie nodig is mogen we toch wel spreken van een zeer grondig probleem xD
Nee, dat is niet zo. Een herinstallatie is hetzelfde idee als je PC opnieuw opstarten (zij het een iets meer ingrijpende procedure, maar toch). Er kan genoeg fout gaan, of door Windows zelf of door dingen die jij hebt gedaan. Als je de PC herinstalleerd begin je gewoon weer met een schone lei.
"Gewoon" weer met een schone lei beginnen is schandalig als je wordt voorgehouden dat er een upgrade pad is, dus met behoud van al je bestanden en programma's.
Als een herinstallatie nodig is voor ene juiste werking dan is het dus geen upgrade van je bestaande systeem, maar een schone herinstallatie en volledig opnieuw opbouwen van je computer structuur (bestanden, programma's, en de inhoud daarvan natuurlijk).

Ik zou dat echt onacceptabel vinden maar gelukkig voor Microsoft staat niet iedereen er zo in :)

Hoeveel werk dat is hangt af van de installatie, het is dan ook een "personal" computer...
Een herinstallatie is toch wel iets ingrijpender dan je nu suggereert.
Het ligt eraan of de gebruiker W11 heeft geïnstalleerd over W10 etc. Er zijn zo veel mogelijk oorzaken. Zonder meer informatie van de gebruiker is het alleen maar speculeren.

Herinstallatie lost alles op. Zorg dat er backups zijn van alle bestanden.
De gedachte is dat je de applicaties die je gebruikt voorop zet bij W11. Zodat je niet meer hoeft te zoeken. Ook bij W10 en alles daarvoor was het vreselijk om je applicaties te moeten zoeken in die menu structuur.
Je kan 18 applicaties vastzetten op je Start menu en hebt ook nog je aanbevolen. Die laatste had ik zelf uitgezet, in de hoop dat dat extra ruimte zou creëren voor mijn eigen keuze. Helaas is dat niet het geval.

In ieder geval, ik heb op mijn taakbalk de meest gebruikte applicaties staan (firefox, discord, spotify, steam, Affinity Photo, KeePass en Cherry Tree). In het Start menu de secundaire applicaties zoals extra web browsers, andere game launchers, Libre Office. Ik hoef praktisch nooit in het gedeelte "alle apps" te zoeken. En als ik dat wel doe is met het intypen van twee letters voldoende om de applicatie te vinden.

Als je veel moet zoeken in je "Alle apps" dan kan ik je aanraden om je workflow/icon placement aan te passen.
Open-shell installeren. Je moet de taakbalk wel op gecentreerd laten staan, anders zet windows zijn eigen menu-knop over die van Open-shell heen.
Alles wat je dagelijks of misschien wel wekelijks nodig hebt zou je moeten pinnen.
Microsoft kan de strategie van Android overnemen. Dat de gebruiker zelf een User Interface van derden kan installeren. (zoals met browsers) Gebruik op mijn Android Phone èn Tablet the App 'Launcer 10' - deze App heeft er voor gezorgd dat ik mijn phone en tablet vele malen prettiger kan gebruiken. (aangepast aan mij i.p.v. andersom)
Prive is mijn laptop naar W11 gegaan, omdat de verschillen niet zo groot zijn. De wijzigingen van het lint overleef ik wel, maar de wijziging aan de taakbalk zijn echt belachelijk. Het startmenu is een ramp. Vanuit dat oogpunt stap ik zakelijk gezien ook niet over naar W11, ik heb zoveel programma's die ik nu in een werkbalk via snelkoppelingen benader, als ik dat in het start menu moet zetten ben ik en structuur kwijt en heb wel een paar pagina's nodig. Als ze de functie van een werkbalk kunnen koppelen weer invoeren in W11 geloof ik de rest wel.
Zoekfunctie / Loep icoon op taakbalk - tik paar letters van programma of document of website in en je krijgt het in 1 oogopslag voorgeschoteld.
Verkenner / Explorer heeft optie Quck Access / Snelle Toegang om veel gebruikte Folders / Mappen en /of File / Bestanden te pinnen.
Het is geen schande / ramp om een gerichte bijscholing te volgen. Maakt alles zoveel gemakkelijker.
Ik vind het zo jammer dat u de indruk wekt één dimensionaal te kunnen denken. Zo te lezen lijkt het dat u tekstueel georiënteerd bent. Er zijn ook mensen die bv visueel functioneren of van uit een toepassing denken ipv van uit het eigen databestand.
Daarnaast zijn er ook makers van apps / toepassingen die onhandig namen bedenken, op een smartphone is het zoeken op naam hopeloos voor apps als "mijn vodofone" "mijn ziggo" en "mijn t-mobile" , teminste dat vind ik. Ik denk aan ene V van vodafone niet aan een M van mijn Vodafone net als de bank ziek je op Ing of op betalen en beleggen?
Wat concrete Window Software voorbeelden
Affinity Designer, Affinity Photo en Affinity Publisher of Paint 3d en 3d builder. nu doet Windows het beter dan Android ( Smart launcher ) met zoeken maar je moet een boel onthouden of na een paar letters tot de ontdekking komen dat je alsnog met de muis uit een lijstje met resultaten moet kiezen.

Als je dan als ondersteuning moet leveren aan mensen die een computer als noodzakelijk gereedschap gebruiken en niet als Tweaker er een hobby van maken om alles te ontdekken dan vind ik u opmerken nogal kort door de bocht.

Zie je wat ik bedoel?
Heb je het gehoord?
Voel je wat ik bedoel?

Hierbij 3 mogelijke manieren van vragen of u snapt wat ik geschreven heb, mogelijk zal niet elke manier u aanspreken en dat is weer afhankelijk hoe uw hersen werken.

En niet allen in communicatie werkt dat zo ook in werken. dus wat voor u heel vanzelfsprekend en logisch lijkt hoeft dat voor een ander niet te zijn .

=============
Binnen NLP wordt bijvoorbeeld het VAK systeem gehanteerd om duidelijkheid te verkrijgen over de voorkeur voor een zintuig. V staat voor visueel, A voor auditief (horen) en K voor kinestetisch (voelen). Heel veel misverstanden in de communicatie komen voort uit de voorkeur voor een bepaald zintuig (‘representatiesysteem’). Het is daarom van groot belang om te weten voor welk zintuig jouw gesprekspartner de voorkeur heeft. Weet je dat, dan kun je je taalgebruik bijvoorbeeld hierop afstemmen teneinde beter in contact te komen en te blijven.
https://www.leerwiki.nl/f...leren/7138/hoe-werkt-nlp/
Privé overleef ik het wel. Maar zakelijk heb ik van hetzelfde programma met dezelfde naam, meerdere versies. Die heten hetzelfde, daarnaast omdat het microsoft software is, heb je er ook nog allerlei andere software om heen, om dit programma's te beheren, waarvan ongeveer de eerste 20 karakters allemaal hetzelfde zijn etc.

Tuurlijk, ik heb al een map met al die snelkoppeling op mijn schijf staan, die is toegevoegd als werkbalk aan de startbalk, zodat ik een eenvoudig menu-tje heb, tuurlijk ik kan één snelkoppeling toevoegen op de startbalk naar de map met die snelkoppelingen, maar dat is alweer één klik extra, met als gevolg dat ik voor elk onderliggend mapje weer moet dubbelklikken, en als ik terugwil ook weer moet klikken.

Het probleem zit hem in de gebruiksvriendelijkheid. Ik moet alweer 20x extra klikken om hetzelfde te bereiken, dat is de omgekeerde wereld. Dit heeft niets met scholing te maken, want het is niet zo dat ik het niet kan, maar het maakt het zoveel lastiger. In je dagelijkse werk wil je niet dat een handeling die normaal 1 of 2 klikken is, ineens 4, 5 of 6 klikken wordt.
Voeg gewoon ongegroepeerd weergeven weer terug, Microsoft. Ik mis dat zo enorm, en ik snap totaal niet waarom het weg moest als ik 2 kilometer taakbalk overhoud, omdat ik alles uitzet wat ik niet wil gebruiken (zoeken, weer, andere onzin).
Helemaal eens. Voornaamste punt van ergernis, zou zoveel wachten en hoveren besparen. Samen met dat je nog maar één tussen netstroom en accu gedeelde energiemodus hebt. De no-brainer is altijd geweest Hoge prestaties op netstroom en Gebalanceerd op accu, nu moet je handmatig wisselen om dat te bereiken, slaat nergens op. Als je dan leest waar de ontwikkeling zit wordt je toch lichtelijk gek, naast de vraag waarom het überhaupt weg is. Sowieso mag van mij het concept dat iets “af” is als je het uitbrengt wel eens terugkomen. Heel leuk die design languages maar ik zou het vooral leuk vinden als Microsoft er eens OS-wide in slaagt het uit te rollen. Om van missende functionaliteit niet eens te spreken. Waar is het ontwikkelteam de hele tijd mee bezig?
Weergaven weer terug ? Hoezo ? Zoekfunctie / Loep icoon op taakbalk - tik paar letters van programma of document of website in en je krijgt het in 1 oogopslag voorgeschoteld.
Het is geen schande / ramp om een gerichte bijscholing te volgen. Maakt alles zoveel gemakkelijker.
Ik bedoel gewoon de taakbalk. Ik wil per Word-document en eigen label met tekst.
Feitelijk valt dit onder de noemer Office 'optie'.
Het is gewoon wat je altijd al had. 2 Chrome-vensters? 2 knoppen op je taakbalk. Helemaal prima was dat.
menubalk.scale = typeof(device) === Device.tablet ? 2.00 : 1.00;
:+
Dat noem ik nou mooi stukje pseudo code,
Al had ik zelf == gebruikt en niet ===.
No need for type checking..

[Reactie gewijzigd door Zezura op 23 juli 2024 01:57]

Goede verbetering, nu nog een verbeterde touch interface voor Edge, en de grootste mankementen van tablet gebruik zijn verholpen.
Is er eigenlijk een tablet mode van w11 die er ongeveer uitziet als Android of iOS? Als ze dat niet hebben maken ze weinig kans op tabletgebied.
Ze hadden Windows 8 door moeten ontwikkelen...
Dat jij nog over straat durft.... ;)
Na de Windows XP en Windows 7 stroming zijn er veel mensen die zich verloren voellen, ze weten simpelweg niet meer waar ze zich aan vast moeten klampen om niet te verdrinken in de waan van de dag temidden van de zee van Microsoft design filosofie keuzes.

Zelf ben ik na Windows 7 zoekende, Windows 10 voelt in de settings nog steeds aan als een ongoing gevecht waar geen winnaars zijn, en Windows 11 voelt zich te goed voor mijn hardware.

Misschien maar weer eens kijken of Windows XP wat is, daar had ik altijd goede herinneringen aan.

[Reactie gewijzigd door Splorky op 23 juli 2024 01:57]

Zoekfunctie / Loep icoon op taakbalk - voldoende / af.
Eenvoud & effectief - wat wil je nog meer ?!
- Web / Apps voegen waarden toe.
- Gebruikers kunnen zichzelf ontwikkelen - hoeft niet.

[Reactie gewijzigd door g_v_rijn op 23 juli 2024 01:57]

wat ik nog meer zou willen?
- Windows thematisering zoals dat het vorige millennium mogelijk was (nu is light dark modus al een hele uitdaging).

- Consistente interface is in W11 al een stuk beter dan de windows versies, dus dat gaat goed.
- Optie om telemetrie uit te schakelen graag.

- En misschien weer meer een configuratie scherm zoals vroeger was, veel iconen met tekst en logische indeling zodat je met een beetje gevoel voor logica bij de juiste instellingen komt zodat je geen zoek functie nodig hebt.
De aangepaste taakbalkmodi zijn volgens Microsoft niet te gebruiken op laptops en desktops.
Ik test w11 in VNware en heb alleen de touchscreen balk...

Classic Shell werkt ook op w11, maar is alleen aan te roepen met de Windows-key.
Windows 8 (het metro deel) vond ik de beste Tablet OS ooit. Het werkte super fijn en je kon de gehele OS navigeren zonder je handen van de tablet af te halen. Jammer van het gebrek aan app support en de focus.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.