Nintendo kondigt Wii Sports-opvolger aan voor Switch met voetbal en badminton

Nintendo brengt een opvolger van Wii Sports uit voor de Switch. Gebruikers kunnen klassieke sporten spelen zoals golfen en bowlen, maar ook nieuwe sporten zoals voetbal en volleybal. Spelers kunnen de game bedienen via de Joy-Cons.

De game heet Nintendo Switch Sports. Die lijkt qua stijl en gameplay veel op het immens populaire Wii Sports voor de gelijknamige console. Spelers kunnen de Joy-Cons van de Switch gebruiken om dezelfde sporten te spelen met hun Mii-avatar. Er komen ook polsbandjes beschikbaar om de controller veilig te gebruiken. Die worden meegeleverd als spelers de game fysiek kopen.

In een trailer laat Nintendo zien hoe spelers de traditionele games kunnen spelen die ook in de eerste Wii Sports zaten. Dat zijn onder andere tennis, golf en bowling. Daarnaast worden er een aantal nieuwe sporten uitgevoerd. Voetbal is er een van. Spelers kunnen daarbij de Joy-Con met een accessoire aan hun bovenbeen binden om tegen de bal te trappen. Ook worden volleybal en badminton toegevoegd.

Spelers kunnen lokaal in multiplayer tegen elkaar spelen, maar ook online. In de trailer is te zien hoe zestien spelers het tegen elkaar opnemen in een bowlingmatch.

De game komt op 29 april uit. Voetbal is dan meteen beschikbaar, maar voor het spelen met de Joy-Con om de benen komt er pas in de zomer een update uit. Golf is ook niet meteen beschikbaar. Die modus komt pas in het najaar, zegt Nintendo.

Door Tijs Hofmans

Nieuwscoördinator

10-02-2022 • 08:43

75

Lees meer

Reacties (75)

75
74
49
2
0
16
Wijzig sortering
Ik vrees dat dit enorm gaat tegenvallen... De wii motion sensors waren veel beter qua tracking dan de switch controllers zijn, en los van dat het wel leuk was op de wii was die tracking al niet al te best.

[Reactie gewijzigd door WeZZeY op 24 juli 2024 03:04]

De Wii motion sensoren waren niet zo best. Daar hebben ze eerst zelf nog een upgrade voor uitgebracht in de vorm van de Wii Motion Plus, hetzij als add-on voor bestaande Wii Remotes of als compleet nieuwe Wii Remote waar dat dan al ingebouwd zat. De Switch motion sensoren zijn ten opzichte van de Motion Plus nog verbeterd.

Daarnaast heb ik met Wii Sports nooit problemen qua tracking gehad. Dat werkte prima want zo gevoelig hoefde het ook niet te zijn.
De wii motion controllers zijn nog altijd een pak beter dan de switch motion controllers. Dit gewoon alleen al door het feit van de sensor bar op de wii. Deze zorgde ervoor dat je niet 100 keer moet op de center kalibreer button moet rammen.

Moest je nog niet overtuigd zijn wel speel dan eens door de wii versie van skyward sword en nadien op de switch version. Levende hel dat eindeloos reset to center klikken.
Dat was met de Wii versie precies zo - Skyward Sword deed na het titelscherm helemaal niets meer met die sensor bar maar deed alles op de motion sensors. En ook daar moest ik regelmatig resetten.
Complete onzin dit, de censor bar zijn 2 lichtjes voor de tracking. Pak je deze weg is de pointer gewoon gone en doet het niets meer want het weet niet meer waar de positie van de controller is tegenover de sensorbar. En ja je moest daar ook soms resetten. Maar belangen niet zoveel als op de switch.
Skyward Sword op de Switch is door die matige tracking echt een heel stuk minder toegankelijk voor nieuwe spelers.

Diverse keren vooral nieuwe spelers zien vechten met de motion controls die hun eiking kwijt was. Zeer jammer. Dit ervaar je nagenoeg niet met simpele titels als een 1..2.. switch of Mario Kart waar je beperkt bent tot simpele of niet precieze bewegingen maar met Skyward Sword valt het echt door de mand.
Niet alleen dat, dit wordt vrij zeker een €49.99/59.99 game (blijkbaar €40), terwijl Wii Sports voor de meeste mensen een pack-in titel was.

edit: ik blijf erbij dat zelfs voor €40, dit spel het een stuk moeilijker krijgt dan het origineel op de Wii.

[Reactie gewijzigd door Mizgala28 op 24 juli 2024 03:04]

Hij staat al in de Nintendo eshop als pre-order, en daar is hij beschikbaar voor €40.

https://www.nintendo.nl/G...witch-Sports-2168292.html
Dit is dus wel zonder bandjes, waarschijnlijk is de fysieke versie met bovenbeenbandjes ietsjes duurder.
Grote kans. Nintendo kennende betaal je er wel weer de hoofdprijs voor en mag je blij zijn als ze over 5 jaar een aanbieding hebben waar ie een tientje goedkoper is.
De bovenbeenband ziet er hetzelfde als die bij de Ring fit zit.
Moet wel. Want Wii Sports kreeg je er vaak(?) gratis bij met de Wii zelf. (of mijn geheugen laat me in de steek)
Wii Sports zat er zeker in het begin gratis bij.

Weet ook niet of ik er de volle mep voor zou betalen. De Wii staat ook gewoon nog aangesloten.
De Wii was een groot succes. Maar wel voor korte duur. Grootste gros zullen de Wii vast niet meer hebben of ligt in een kast/doos te verstoffen. ;)

Wat betreft de prijs; ik denk het zelf ook.
Korte duur? Er zijn geloof ik nog tot 2020 nieuwe games voor uitgebracht.
Daar doelde ik het uiteraard niet op zoals al beschreven..
Was alles behalve van korte duur... En je zou je verbazen van hoeveel mensen er nog een wii aangesloten hebben staan. En dan nog de added bonus van gamecube compatibiliteit en easy homebrewable.

En door corona hebben heel veel mensen terug een wii aangeschaft of terug bovengehaald. Heck kijk gewoon naar de prijzen van de meeste 2de hands wii's, dat zegt genoeg.
40 euro. Staat al in de eshop.
Dit zou nu een spel moeten zijn die je krijgt bij het Nintendo Switch online in het uitbreidingspakket. 40euro vind ik persoonlijk wel veel geld.
Lekker klaagpalen allemaal. zeker een slechte week achter de rug!
Doe gewoon eens positief mensen O-)
Ten eerste, ik was niet negatief zeker niet aangezien ik veel plezier haalde uit de Wii variant.

Ten tweede, ik bepaal zelf of ik positief of negatief doe, bij voorbaat bedankt }>
Vreemd. In mijn ervaring was de WiiMote juist een draak. Ik moest vaker kalibreren dan me lief is en dan nog verliest 'ie vaak de tracking als je een iets te kleine ruimte hebt.
Ik moet wel zeggen dat ik nog weinig motion games heb gespeeld op de Switch, maar Mario Kart, ring fit adventure en 1-2 Switch werken IMO gewoon perfect.
Op een gegeven moment had je Wii motion plus wat de detectie een stuk verbeterde. Dit was een blokje wat je aan de afstandsbediening kon klikken, wat ook bij Wii Sports resort zat (het vervolg). Bij latere Wii motes zat dit ingebouwd.

[Reactie gewijzigd door RoelRoel op 24 juli 2024 03:04]

Denk dat het heel erg afhankelijk is van waar je speelt. In een zonnige kamer of een kamer waar halogeen verlichting werd gebruikt was de werking van de sensor zwaar verminderd. Ik heb de wiimote wel eens voor eigen projectjes gebruikt en daar kon je veel beter zien wat er nou precies gebeurde.
Dat is niet mijn ervaring. The Legend of Zelda: Skyward Sword speelt erg goed en nauwkeurig met de Switch Joy-Cons.
Precies! Wel even een keer de joycons (en switch zelf) kalibreren, zeker bij een nieuwe switch handig om eens te doen ;)
Daarna speelt het zeer accuraat
Waar doe ik dit? Ik heb gekeken en zie nergens een optie om dat te doen :S
Daar waar je het zou verwachten:
Settings -> Controllers and sensors -> Calibrate motion controls
Ja dat snap ik maar daar keek ik en was de gehele menu optie controller en sensors niet te vinden, zal vanavond nog eens kijken. Thanks <3
Volgens mij kan het in het spel zelf ook en moet je dat ook wel eens doen tijdens het spelen, maar moet zeggen, heb hem gekocht naast dat ik hem voor de Wii al heb, maar moet er toch nog eens mee verder. Iets met tijd enzo. :+
Totaal niet, je moet veel vaker op de recalibrate knop klikken en dat was bijna nooit nodig op de wii versie. Dit is niet gewoon mijn ervaring maar logisch aangezien de wii de sensor bar gebruikte om telkens zijn centrum terug te vinden. De switch controllers gaan van slag bij inlevende bewegingen.

Zeker voor een tennis game, bowling en dergelijke gaat dit voor problemen zorgen. En zal je waarschijnlijk tussen elke set, bowl beurt enzoverder op die kalibreer knop klikken.
Nintendo kennende hebben ze dat vast wel goed uitgewerkt. Ze gaan niet zomaar een re-release uitbrengen van een van hun meeste gespeelde games van de Wii destijds en zouden dat dan hebben nagelaten.
Nintendo kennende is het een groot vraagteken. Kijk maar naar Nintendo Online. Mario en Zelda games zijn altijd wel goed maar de rest is niet altijd even kwalitatief in orde meer.
Of juist niet. Er komt namelijk een online playtest in februari. Zouden ze vast niet doen als het brak speelde.
Volgens mij waren er niet al te lang geleden nog Nintendo games opnieuw uitgebracht waar geen reet aan gewijzigd was.
In basis is de Switch Joy-Con beter qua motion controls. Enkel IR-pointer tracking ontbreekt. Maar goed, sinds Wii Sports Resort hebben ze daar geen gebruik van gemaakt in deze games.
Dat is niet mijn ervaring... Ja, je mist een sensor bar, waardoor mikken op een centraal punt niet techniek-gekoppeld is, maar daar heb ik niet vaak hinder van ondervonden (bij skyward sword moest hij wel erg vaak 'gekalibreerd' worden).

Ik denk dat men hier onderschat hoe groot Wii Sports was. Voor veel mensen bijna het enige spel dat ze voor Wii hadden, en dat vonden ze nog prima ook. 300 euro voor een Wii, en dan nu klagen dat dit 40 euro is? Ik vond het jammer dat Wii Sports niet te koop was voor de switch, al was het maar in de eshop. Deze aankondiging is nog beter!

Ik weet 100% zeker dat mijn kinderen (5 en 7) hier een geweldige tijd mee gaan hebben. De Wii(U) wordt nu nog vaak aan gezet als er vriendjes op bezoek komen om te tennissen, bowlen en golfen. Ik vond het jammer dat golf niet genoemd werd in het begin, maar blijkbaar komt die in de herfst.

Ik kan niet wachten om dit spel te spelen met mijn kinderen. Voor mij een day 1-purchase, zelfs als hij 60 euro was geweest.

[Reactie gewijzigd door HellFury op 24 juli 2024 03:04]

Waar zijn de Mii's???
Je kan met Mii's spelen, dat was te zien in de Direct presentatie. Dat staat raar genoeg niet in deze trailer.
In de hele trailer geen Mii te zien... Wat mij betreft toch hét ding van de oorspronkelijke Wii Sports. Vind het nogal een gemis (en ik niet alleen kennelijk)
Zoals ik zei: kijk de volledige Direct van Nintendo, daar zie je de ontwikkelaars het spel spelen met hun eigen Mii, niet die rare poppetjes in de trailer ;)
In dat geval is die hele trailer toch een blunder van jewelste... Misschien wel de meest gehoorde opmerking over de trailer is het ontbreken van de Mii's...
Hier kijk ik eigenlijk best wel naar uit :X Ik heb 'vroeger' uren met mijn vriendin Wii-Sports gespeeld, met name tennis en boksen. Ondertussen hebben we twee kinderen en is de oudste alweer bijna 7. Die zal zich hier prima mee kunnen vermaken op een regenachtige dag en 's avonds als de kids slapen is het tijd om te testen of papa en mama nog net zo fanatiek zijn als eerst :+
Onze dochter van bijna 6 vermaakt zich prima met de Wii, (ook een switch in huis) maar de Mario kart van de Wii is een stuk moeilijker (uitdagender) van de Switch versie.
Dat kan kloppen, MK8 op de Switch heeft een modus die het spelen ervan makkelijker maakt, en dat staat standaard aan.
Repeat knop moeten ze eens uitzetten ;-)
Tegenwoordig zijn er weinig originele spellen meer te vinden, de best verkochte games zijn ieder jaar deel zoveel uit de serie.
Deze, samen met de Mario Kart 8 DLC (maar liefst 48 tracks!), vond ik toch een van de vreemdere aankondigingen van de Nintendo Direct van gisteren.

Ik denk dat dit geen evergreen titel zal worden, en dat een 4-5 miljoen verkochte titels al een mooie prestatie zou zijn. Dat lijkt misschien veel, maar als je het vergelijkt met andere titels van Nintendo is dit aan de lage kant.

Er ontbreekt ook wat content vind ik. 6 type sporten + eentje die later uitkomt vind ik toch aan de lage kant.
Wii Sports kwam uit met 6 spellen en wordt tot op de dag van vandaag nog veel gespeeld in vele huiskamers. Tennis en bowling waren daarbij de klassiekers, die gelukkig worden meegenomen. Golf werd hier ook nog vaak gespeeld (meer dan het afgelopen jaar aangeschafte Mario Golf). Ik ben blij dat die ook nog komt. Dat dat later is vind ik een beetje vreemd, maar geeft weer reden dat in de herfst op te pakken.

De andere spellen, meh. Ik heb het gevoel dat volleybal en badminton wel erg veel op tennis kunnen gaan lijken. Voetbal kan leuk worden, leek erg op rocket league zonder 't vliegen. Chambara... Schijnbaar een favoriet van Wii Sports Resort, nooit gespeeld. Misschien leuk voor een keer, zoals Baseball en Boxing in Wii Sports.
Spelers kunnen daarbij de Joy-Con met een accessoire aan hun bovenbeen binden om tegen de bal te trappen.
Ik heb hier Ring Fit Adventure met een beenband waarmee je een joy-con tegen je bovenbeen bindt. Krijg je hier nu weer een aparte accessoire voor? Het ding doet niets bijzonders overigens dus voor de kinderen heb ik er een telefoonhoes voor om je bovenarm (tijdens hardlopen) bij gepakt omdat de beenband te ruim is. :+
Grote kans dat je hem kunt hergebruiken, misschien dat ie iets lager moet zitten maar het lijkt erop dat ie gewoon om je bovenbeen zit (wat de mogelijkheden ook weer limiteerd)
Ik vind het heel lame dat ze een spel uitbrengen met onderdelen die later komen, bowlen in het najaar bv.

Buiten dat om fijn dat deze er eindelijk komt.
Golf komt in het najaar. Bij release zit voetbal, volleybal, bowlen, tennis, badminton en 'chambara' (zwaardvechten).
Leuk! Zoals eerder vernoemd was\is de Nintendo WII met bowlen en golf fantastisch en een gemis op de Switch.

10-pin Bowling komt redelijk heel dicht bij en Golf Rush... meh.. het is het niet echt.

Als dit net zo lovende reviews krijgt als de WII versie, dan is het het geld echt waard en garant voor veel speelplezier.
Meest dichtbij is 51 worldwide games. Daar de bowling van(kan zelfs online). Is namelijk gemaakt door mario party ontwikkelaar dacht ik. Maar idd wii sports meest gespeelde game op de wii voor mij.

[Reactie gewijzigd door MissMe NL op 24 juli 2024 03:04]

Toch wel de beste game dat ze ooit hebben uitgebracht. Simpel, maar vermakelijk.
Ik ben echt enorm blij dat het naar de switch komt.
Het spel waarvoor ik destijds een Wii heb aangeschaft _/-\o_
Hier wordt de Wii nog steeds regelmatig gebruikt.
Overgestapt op RetroPie, SNES.
SNES kan ook op de Wii :).
Homebrew? Maar ik heb SNES controllers :-)

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.