Voorzitter van omstreden NSO Group stapt op

De voorzitter van de omstreden NSO Group vertrekt bij het bedrijf. Het technologiebedrijf kreeg de afgelopen tijd veel kritiek en raakte verwikkeld in een rechtszaak met Apple. Volgens de aftredende voorzitter heeft dit niets te maken met zijn vertrek.

Voorzitter Asher Levi is weg bij de NSO Group, dat bevestigt het bedrijf dinsdag tegenover Persbureau AP. Volgens Levi heeft zijn vertrek niets te maken met de kritiek die het bedrijf momenteel krijgt: "Ik snap dat mensen deze connectie leggen, maar mijn vertrek heeft niets te maken met de gebeurtenissen die onlangs in het nieuws kwamen".

Daarmee doelt de voormalige voorzitter op het bericht dat vorige week naar buiten kwam, waarin wordt beweerd dat de Israëlische politie de Pegasus-spyware heeft gebruikt om burgemeesters in het land te bespioneren. Het is niet de eerste keer dat het bedrijf felle kritiek krijgt vanwege zijn omstreden software, maar het bedrijf kwam nog niet eerder op deze manier in opspraak in eigen land.

Internationaal is er al langer veel te doen om de spyware van de NSO Group. Techgigant Apple spande vorig jaar november een rechtszaak aan tegen het bedrijf. Apple wil dat de rechter de NSO Group verbiedt om Apple-hardware of -software te gebruiken. Het bedrijf is de rechtszaak gestart nadat bleek dat de Pegasus-software via een beveiligingslek Apple-apparaten kon binnendringen.

De Pegasus-software wordt volgens de NSO Group ingezet om criminelen en terroristen op te sporen, maar er zijn steeds meer aanwijzingen dat de spyware wordt ingezet tegen journalisten, politici en dissidenten. Israël heeft vorig jaar de export van de software aan banden moeten leggen.

Door Robert Zomers

Redacteur

25-01-2022 • 19:56

19

Reacties (19)

19
15
5
1
0
0
Wijzig sortering
Alsof dat ook maar enig verschil gaat maken : (dictatoriale) overheden betalen nu eenmaal graag voor dit soort soft en aandeelhouders willen geld zien.
Ach, we schoppen een BV op de blacklist en omarmen de opvolger onder een andere naam.

En alle betrokkenen wassen hun handen in onschuld.
Mensen blijven graag naïef.


De software zoals Windows/IOS/ANDROID/MACOS is in huidige vorm simpelweg niet goed genoeg en hoe meer mensen het gebruiken, hoe hoger het risico dat partijen als NSO bestaansrecht gaan krijgen, al dan niet onder eigen vlag.


De software moet kleiner en simpeler voor iig essentiële takken zoals overheid en andere delen van de samenleving zodat fouten en sneller worden opgemerkt en sneller worden aangepakt zonder een sneeuwbaleffect.


Zo is NSO besmeerd,
maar een bedrijf als
https://en.wikipedia.org/wiki/Hacking_Team
kon nog lange tijd doorgaan en is opgekocht door een ander “security-bedrijf”. Het mes blijft altijd aan twee kanten snijden.
Das een, nu de rest nog.
Ik geloof geen ene reet van je verhaal.
Wel vreemd dat het nie de eerste keer is dat jij meldt ergens door getroffen te zijn. Nu ben je ineens student terwijl enkele maanden terug je getroffen was doordat de aankoop van je woning moest uitgesteld worden. Daarnaast beschrijf je iets dat totaal anders is dan wat gekend is over de software van NSO.
/sarcasm on
Is gewoon een simpele verklaring voor.... Telekinese !
Soms hoef je niet ver te zoeken voor een plausibele verklaring.
/sarcasm off
Ben je ergens 'speciaal' op reis geweest? Of waarom denk je dat ze jou wilden traceren?
Je heb tenminste zelf-reflectie.
Niet subtiel maar wel de waarheid; zeker gezien de details en de andere genoemde hack is het wat onwaarschijnlijk idd.
Maar het blijft een aanname die gedeeltelijk op vooroordelen berust.
Ik wilde eerst inhoudelijk ingaan op dat hele verhaal, maar eigenlijk vond ik echt helemaal niks ervan logisch. Ik kan me om te beginnen al niet voorstellen dat als je gehacked bent, dat ze dan door je telefoon heen gaan 'swipen'. It just doesn't make sense.

En ook zeker weten dat je door Pegasus gehacked bent.... En als student gehackt worden in 2017 door die software? hmmmmm
Hoe weet je dat het Pegasus was? Wat was de infectie vector? Hoe weet je wie "het" gedaan heeft?
Ze moeten jou wel hebben hè
Reactie op '96 notariskantoren geraakt door hack bij ict-beheerder Managed IT'
GabeNewell333
19 april 2021 17:48
Ook ik ben getroffen helaas. De overdracht van mijn eerste woning, die gepland was op mijn verjaardag, gaat helaas niet door. Ik moet veel afzeggen: meubelleveranciers tot ISP-monteur.
Helaas wel. Ik zou zeggen: wil je een screenshot van mijn notaris, mocht je het niet willen geloven?

[Reactie gewijzigd door GabeNewell333 op 22 juli 2024 17:00]

Dus je hebt een plaatje gevonden op Google Images...
Ik denk dat daarom niemand doorvraagt over je screenshot. Hou op met liegen en probeer jezelf serieus te nemen.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.