Old School RuneScape hd-mod verschijnt 13 september na overeenkomst met Jagex

RuneScape-maker Jagex meldt dat de Old School RuneScape hd-mod van 117Scape op 13 september gratis uitkomt. Eerder verzocht Jagex de maker om de ontwikkeling van de hd-mod te staken, maar de twee partijen hebben een overeenkomst bereikt.

"We zijn verheugd te kunnen bevestigen dat we een positieve overeenkomst hebben bereikt met 117Scape, en dat hun langverwachte hd-plug-in voor de RuneLite-client op maandag 13 september gratis beschikbaar komt", schrijft RuneScape-maker Jagex in een blogpost. Daarbij meldt de ontwikkelaar dat het binnenkort instructies voor het installeren van de mod zal publiceren.

De RuneLite HD-mod van 117Scape komt beschikbaar als plug-in voor de RuneLite-client. Dat is een third-party applicatie waarmee gamers Old School RuneScape kunnen spelen. De mod zou aanvankelijk op 6 september al uitkomen, maar de release hiervan werd uitgesteld nadat Jagex de modmaker verzocht om de ontwikkeling te staken. Jagex gaf daarbij aan dat het bedrijf de mogelijkheden voor een eigen hd-versie van Old School RuneScape 'actief onderzoekt', en dat het daarom geen onofficiële hd-versies wil die 'in strijd zijn' met de plannen van de Britse studio.

Die beslissing werd met veel kritiek ontvangen door spelers van OSRS, die onder andere kritische berichten op sociale media plaatsten en een in-game protest organiseerden. Jagex stelde op donderdag al dat het de kritiek serieus neemt. Daarbij schreef Jagex dat het bedrijf in gesprek was met 117Scape en dat het onderzocht hoe de hd-mod van 117Scape alsnog beschikbaar gemaakt kan worden, wat inmiddels dus is gelukt.

117Scape meldt op Twitter 'erg blij' te zijn met de overeenkomst met Jagex. "Ik zal met Jagex samenwerken aan de richting van het project, zodat het consistent blijft met hun visie voor het spel", voegt de modder daaraan toe. "Dit is geen compromis; het is iets waar ik van droomde terwijl ik aan dit project werkte."

Old School RuneScape hd-mod via 117ScapeOld School RuneScape hd-mod via 117ScapeOld School RuneScape hd-mod via 117Scape

Screenshots van de Old School RuneScape hd-mod. Afbeeldingen door 117Scape via Twitter

Door Daan van Monsjou

Nieuwsredacteur

11-09-2021 • 15:06

27

Submitter: coolkingler1

Reacties (27)

27
26
19
1
0
3
Wijzig sortering
Het was te verwachten, in het verleden gebeurde hetzelfde met runelite, waarbij jagex besloot om de client te verbannen. Kan niet wachten om het te proberen!
Dat ging meer om het feit dat alleen runelite moest sluiten en niet de andere third party clients. En dan ging ook nog het verhaal rond dat de concurrent van runelite verbonden was aan een ex-jagex medewerker. De player base vond dat niet echt leuk.
Ik kan niet wachten om te spelen met deze HD plugin!
Ik ben blij dat er een overeenkomst gemaakt is.

Het is wat rommelig (en zeker niet de eerste of laatste keer...) verlopen, maar gelukkig hebben de ontwikkelaars van RuneLite het geduld om met Jagex tot een overeenkomst te komen.
Genoeg mensen die zeiden "gewoon releasen, zonder toestemming van Jagex". Als dat gedaan was, zou heel RuneLite binnen de kortste keren verbannen zijn.
Runelite verbannen betekent dat er een zeer grote hoeveelheid spelers stopt. Dacht dat 80% het gebruikt. Zelf zou ik nooit zonder alle qol willen spelen.
En... hoe is dat anders dan bijvoorbeeld EoC?
Ik denk niet dat iedereen gelijk vertrekt als er geen RuneLite is, veel mensen gebruiken maar weinig van de QoL die het offert.
Paar dingen, zoals tile markers, GPU, zijn al in de Steam client bijvoorbeeld...
Veeeeel anders... Met runelite kan je in-game veel hulp krijgen doe beetje onderzoek je zal dan pas zien wat voor veranderingen kan doorvoeren...

Paar voorbeelden:

-Quest helper
-animation smoothing
-timer patch, trees, etc...
-fps control
-gpu
-tile markers(zelf markeren, cannon markers, Barbarian Assault mini game markers, etc...)
-bot dedector (zodat je ze kan reporten)
-status bar
-en nog veeeeel meer...

[Reactie gewijzigd door Anoniem: 615789 op 26 juli 2024 12:15]

- Quest guides op internet bestaan al wat langer ;)
- Niet altijd mooi, zeker bij vuur zie je een soepele animatie, en dan springt 't terug
- Handig, zou je ook zelf op bijvoorbeeld je mobiele klok app kunnen doen, maar inderdaad makkelijker als 't automatisch is
- Kan in de Steam client via je GPU driver
- Gpu zit in de Steam client
- Tile markers zit in de Steam client
- Is meer ter behoeve van Jagex, zouden ze in hun eigen client kunnen bouwen
- Als je skill boosts bedoeld, je kan ook zelf naar de skills tab schakelen ;)
-quest guide is volledig iets anders dan quest helper
-animation smoothing is soort msaa achtig maar verbeterde versie (ik denk dat je iets anders gebruikt)
-fps control is niet zelfde als dat je doet via gpu driver, in fps control heb je meer vrijheid voor aanpassingen
Status bar is dat je bv. Naast je inventory uitgebreid info van hp, prayer, etc kan plaatsen is niet zelfde als skill tab😉
Dus ik moet al die andere shit doen terwijl dit programma alles in 1x voor me doet 🤡
Ja, maar het is niet onoverkomelijk als Jagex uiteindelijk RuneLite banned
Maar het zijn juist de kleine dingen, zoals left click banking, die zo enorm chill zijn.
vooral de mogelijkheid tot custom plugins is geweldig, zonder de quest helper was ik al lang gestopt met quests doen bijvoorbeeld.
Vroeger had je nog dat je dingen opzocht op internet, video's bekeek, en gewoon quest goed lezen en begrijpen. Vandaag de dag wilt iedereen in games snelheid/gemak. Dat is een keuze die bepaald word door het ''grote publiek''.

Ik ben een groot voorstander van bepaalde spellen spelen met doel om verhalen te begrijpen, of dat nou is door te questen in World of Warcraft, Runescape, etc.
En zo heb je er nog wel een paar.
Ik denk dat uiteindelijk de bedoeling is dat de C++ client alles vervangt, en dat runelite dus ook niet meer gaat werken.

Ze hebben hetzelfde met NXT gedaan, toen was het het einde van dingen als SwiftKit

[Reactie gewijzigd door MrFax op 26 juli 2024 12:15]

Poah, SwiftKit!
Ik zag het toevallig nog toen ik een oude laptop terug vond.
Die IRC chat was lachen!
Je kon er ook makkelijk screenshots mee maken en ook een eigen muziek playlists er in maken.
Notities bijhouden, timers, etc.
Wauw, 80%? Ik wist niet dat het zo populair was. Ik heb zelf nooit wat anders gebruikt dan de client van Jagex zelf. Het bestaan daarvan was al een schok toen ik osrs oppakte. :+
Voor de OSRS mobile release zat het wel rond de 80%, dat is echter al een tijdje niet meer zo. Als ik de huidige getallen erbij pak heeft runelite 51k spelers online, en OSRS in totaal 78k. Dit is 65% van de spelers actief via runelite. Als ik een gok moet wagen op basis van spelers in mijn CC, dan zit rond de 25% op mobile. Steam spelers zijn verwaarloosbaar met gemiddeld 1347 spelers afgelopen 30 dagen, dan blijft rond de 10% over die de officiële Jagex client gebruiken.
Ben wel benieuwd hoe ze dit anders gezien hadden, als je kijkt dat vrijwel iedereen via RuneLite speelt en hun eigen client eigenlijk compleet nutteloos is dan lijkt me een officiële HD-client (buiten RuneLite) totaal niet nuttig.

Aan de andere kant, als ze HD-modus zoals vroeger gewoon als keuze in het spel zelf zouden hebben zou dat wel weer mooi zijn, en het zou ook super zijn als ze gewoon meer samen zouden gaan werken met RuneLite en bijvoorbeeld RuneLite als 'officiële third-party client' in Steam zou komen, of als optie wanneer je het spel zelf via Steam installeert.

[Reactie gewijzigd door Oon op 26 juli 2024 12:15]

Runelite is java en de steam client C++, lijkt me niet dat dat gaat werken samen
Misschien kunnen ze elementen uit de mod overnemen als ze zelf een patch uit gaan brengen.
dus ze bezwijken onder de druk voor de hd mod, maar de duelling arena kritiek negeren ze ?
Dames en heren, ik ben opnieuw een gelukkig mens. Mijn GPU heeft er in ieder geval ook heel veel zin in na zijn doelloosheid tot nu toe :D.
Mag dit een les zijn aan de execs om goed met hun devs te overleggen voor ze zulke beslissingen de community in slingeren
Na alle berichten op Tweaker dat Jagex even samengevat “ een stel asociale drollen zijn” hoor ik hier weinig mensen die toegeven dat ze ernaast zaten: als er door de community hard genoeg gegild wordt, luistert men kennelijk toch… tuurlijk, is ook duidelijk eigenbelang, maar lees er de commentaren nog eens op na met deze ontwikkeling in het achterhoofd…
Raar dat bedrijven vaak eerst kiezen voor fanprojecten te onderdrukken en dan na protest van de community pas te beseffen diezelfde community te omarmen. Wie houdt volgens ontwikkelaars een spel in leven? Dat is de community, toch?

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.